Keresés

Részletes keresés

naveed Creative Commons License 2011.09.29 0 0 646

Eh, most nézem, hogy ez már régi hozzászólás. Akkor a jövendő kérdezőknek válasz volt. :))

Előzmény: naveed (645)
naveed Creative Commons License 2011.09.29 0 0 645

A bankoddal vedd fel a kapcsoaltot, ha saját atm volt, akkor viszonylag egyszerűen tudnak utánanézni. Ha idegen automata volt, akkor be kell kérjék a szolgáltatótól az atm jurnal-t. Ebből kiderül, hogy adott-e ki pénzt az automata vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (643)
close652 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 644
telebank, internetbank
Előzmény: Törölt nick (643)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.16 0 0 643
tudja valaki mi módon lehet igazolni hogy a tranzakció valóban megtörtént e vagy sem? az ATM nem adott ki pénzt, de az összeget levonta a számláról ám ez csak utólag derült ki. mi az eljárás ilyenkor? visszaszerezhető a pénz valahogy? egyáltalán hogy lehet bizonyítani hogy az ATM hibája volt?
Ragazziverdi Creative Commons License 2003.02.12 0 0 642
általában 2 hónapig örzik meg
Előzmény: Törölt nick (638)
Domi Creative Commons License 2002.07.04 0 0 641
°
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 640
Sejtettem, hogy veszett fejsze nyele, de gondoltam hatha... :(
Koszi a gyors választ.
Előzmény: James Bond (639)
James Bond Creative Commons License 2002.07.03 0 0 639
ezt felejtsd el... sajnos
Előzmény: Törölt nick (638)
Törölt nick Creative Commons License 2002.07.03 0 0 638
Sziasztok!

Valaki meng tudja mondani _pontosan_, hogy a Postabanknal, illetve az OTP-nel mennyi ideig orzik az automatak altal a tranzakcio alatt keszitett fenykepeket??

Tavaly oktober kornyeken tortent tranzakcio kepeire van-e esely? (Tul keson felfedezett bankkartya eltulajdonitas, es illetektelen hasznalat, majd "visszatulajdonitas" esete forog fenn.) Bizonyitek kellene, de sajnos az illeto nagyon ugyes volt :((

Koszi!

Törölt nick Creative Commons License 2000.01.17 0 0 637
tényleg, ki vagy?
Előzmény: Ki vagyok (636)
Ki vagyok Creative Commons License 2000.01.15 0 0 636
Hat en sem tudom, hogy jartal....
de azert otleteim vannak. Tudod, egy ATM mukodese kozben sok olyan dolog tortenhet, ami miatt meghiusul a tranzakcio. Ilyenek tobbek kozott, ha nincs kapcsolat a szamlavezetovel, vagy van, csak lassu az info, es tullepi a megengedett idothatart, vagy valami olyan jellegu baja van az automatanak, ami miatt nem tudja teljesitesi a kert tranzakcit, stb.... Az esetek tulnyomo reszeben ilyenkor a probalkozas vegen kiirja a kepernyore a tranzakcio meghiusulasanak okat, de elofordulhatnak olyan software problemak (melyek gyorsan megszuntethetok), amik miatt a tranzakcio nem johet letre, es a gep sem ir ki semmit.
Mindenesetre ha nem vagy biztos, tenyleg az a legjobb, ha felhivod a szamlavezetodet.

KV?

Előzmény: Pacemaker (635)
Pacemaker Creative Commons License 2000.01.15 0 0 635
Hat en nem tudom hogy jartam...
Az Abn Ambro bank elotti automatabol akartam penzt felvenni, Szegeden a Nagyaruhaznal a korzon eleg forgalmas hely plusz a bank elott is van az automata.
benyomtam az osszeget aztan kiadta a kartyam de nem csinalt semmit, rogton bementunk a bankba egy no kijott velem a bankbol es megprobaltuk ujra , de akkor sem ment. Na erre bementek az automata moge es megneztek hogy tortent e atutalas de azt mondtak nem. rogton elmentem a sajat bankomba is ott azt mondtak hogy ilyen osszegek nincsenek uton.
Mi lehetett a baj?????
Vegul nem volt olyan sok , de keves sem az osszeg.
close652 Creative Commons License 2000.01.08 0 0 634
Akit meg erdekel eme elsullyedt tema latogasson el a www.bankkartya.hu oldalaira a Klub-on belul hasonlo forum mukodik!
Előzmény: hig any (633)
hig any Creative Commons License 1999.10.22 0 0 633
Üdvözlök mindenkit.

Szeretném a jó tapasztalataimat közzétenni kártya ügyben.(A jobb megértésért:kisbérű közalk. és öreg Wartburg) Si szenvedélyem tavaly kihajtott 9napra Olaszországba.Zsebembe néhanyszor 10DM + visa(electron)kártya.Tankolni tudtam (jobb kutaknál),Ausztriai autópálya-matricát határ előtt (autóklub)vettem ,itt sibérletet vettem.Olasz határon ("have you got money ?")kártyám puszta felmutatása elég volt.Az Olasz siterepen is (világvége kis falu a völgyben) természetesen bérletet váltotam .Nem hajtottak el a boltokból sem ,pedig ritkán vásároltam néhany zsemlénél többet.
A kételkedők számoljanak a (3x!!!) biztonságosan elég pénz őrzésével,meg a visszaváltásával.

Midenkinek (különösen Nos-nak , Yv-nek ,és dexternek) megköszönöm a hasznos tanácsokat , nagyon örültem ezeknek.

OFF : Idén is megyek,olcsón sokat és jól sizni ,bővebbet a "Hobby csere-bere" topic-ban.Bocs az Off-ért.

Yv Creative Commons License 1999.10.22 0 0 632
én meg hallottam:)
és egyeztettem a dátumot és a fiúkat az installáláshoz:)
Előzmény: Nos (631)
Nos Creative Commons License 1999.10.21 0 0 631
:-)
bizony...
láttam amikor odakerültek...
Előzmény: Yv (630)
Yv Creative Commons License 1999.10.21 0 0 630
Oké, igazad van, rosszul írtam:) Biztosan vannak ott gépek.
Előzmény: Nos (629)
Nos Creative Commons License 1999.10.20 0 0 629
kis pontosítás:
az ING helyszíneken nem esetleg, hanem biztosan
Előzmény: Yv (627)
Havária Creative Commons License 1999.10.20 0 0 628
Igazad van, IBM. Hazafelé megálltam megnézni ;) Viszont fel van szerelve azzal a bizonyos csőrrel amit ha jól emléxem a topicból, a Euronet "fejlesztett ki" hozzá...

Havária

Yv Creative Commons License 1999.10.20 0 0 627
Szia!
Kijavítanálak: azt ATM IBM.

Euronet NCR gépek az alábbi helyeken vannak:

Budapest-02 Horvát u. 14-24. V. emelet
Budapest-02 Horvát u. 14-24. V. emelet
Budapest-02 Széna tér 4. MAMMUT Üzletközpont
Debrecen Péterfia u. 18. Debrecen Plaza
Debrecen Péterfia u. 18. Debrecen Plaza
Székesfehérvár Palotai út 1. ALBA PLAZA-Raiffeisen Bankfiók
Zalakaros Gyógyfürdô tér Mendan Hotel

Esetleg még a következő ING fiókokban van Euronet által üzemeltetett NCR:

Budapest-03 Lajos u. 76-80.
Budapest-05 Báthory u. 12.
Budapest-06 Andrássy út 9.
Budapest-13 Váci út 35.
Debrecen Piac u. 51.
Eger Deák Ferenc u. 1.
Gyôr Király u. 14.
Miskolc Bajcsy-Zsilinszky u. 3.
Nyíregyháza Bethlen Gábor u. 1.
Szeged Gutenberg u. 5.
Székesfehérvár Liszt Ferenc u.
Veszprém Brusznyai Á. u. 6.
Zalaegerszeg Kossuth Lajos u. 52/a

Előzmény: Havária (623)
chicken Creative Commons License 1999.10.20 0 0 626
Kedves csak-en!

Jól sült el, nekem tetszett. Tudom mire kell vigyáznom jövő héten London utcáin ha pénzt szeretnék levenni.

csak-en Creative Commons License 1999.10.20 0 0 625
csak en ...

... kerestem a multkor ezt a topicot, orulok hogy megvan... tegnap hazavittem es elolvastam az egeszet, txt-ben 147 oldal! (10 betutipussal, 2,5 margo).

ATM-mel kapcsolatban jojjon egy aranyos tortenet, amin rengeteget rohogtunk ket hettel ezelott (hetvege volt)

Helyszin: London, Kew Gardens (Londonban vagyok most egy evig), ATM automata.

Ket-harom emberes sor. Megall egy sarga hiperszuper motorral egy faszika, JARVA HAGYAJ a motort, leszall rola es bukoban beall a sorba.

Jo messze (relatiive) volt az automata a motortol (kb 15 meter).

NA erre az egyik havermon azt mondja: most ra kellene pattani a motorra, de hulye ez az angol, es el kellene hajtani vele.

Erre a masik azt mondja (es ezen rohogtunk utana fel orat): "JA! Es amikor szalad a motor utan, elvenni a penzet is az automatabol!" :-))))))))

Lehet hogy nem sult el igy most annyira, de akkor mi nagyon rohogtunk ezen. :-D

Csak-en

Előzmény: Som-Som (624)
Som-Som Creative Commons License 1999.10.20 0 0 624
Sokáig éljen a TörzsAsztal!
Előzmény: Havária (623)
Havária Creative Commons License 1999.10.20 0 0 623
Nos, életemben először találkoztam leragasztott ATM-mel, Mondhtaom elég döbbenetes érzés, amikor az ember a hitelkerete maradékaihoz akar hozzájutni... :(
Helyszín a Vörösvári úti Plus élelmiszerüzlet, időpont este tizenegy magasságában, szolgáltató a Euronet, az ATM NCR.
Arra lettem figyelmes, hogy teker a gép, halom a papír surrogását, de sehol a pénz... Jó törzsasztalos módjára azonnal kapcsoltam és szemügyre vettem a nyílást, ahol egy feketére eloxált U alakú alumínium profilt találtam beragasztva a csőrbe. szerencsére peremes volt, így egy mozdulattal letéptem és hozzájutottam a pénzemhez. A - számomra is - tanulságos inkább a saját reakcióm volt: A profilt a földön hagyva gyorsan bevágódtam a kocsiba és elhajtottam az akkr elég kihalt és sötét környékről... Azt hiszem megijedtem, hogy ha elviszem a profilt, akkor a lesben állók megkockáztatják, hogy egy kis konfrontáció árán visszaszerezzék. Én meg nem vagyok egy bunyós alkat. Telefonálni meg jó magyar módjára eszembe sem jutott: a rendőrök gondolatára még feljönnek a hetvenes évek végéről, nyolcvanas évek elejéről származó reflexek... ez van.

Havária

csiribá Creative Commons License 1999.09.14 0 0 622
ezt a topicot kereste valaki asszem...
Matula bácsi Creative Commons License 1999.08.17 0 0 621
szerintem egy új topic lehetne az "amerikai programozok Mo.-n." erről is vannak jó vagy rossz tapasztalatok, az üzletágban.
bajkon úr Creative Commons License 1999.08.17 0 0 620
Úgy tudom, egy BB-s ismerősömtől, az autorizációs szoftvert upgradelik a 2000 miatt, de az amerikaiak elcseszték a szoftvermódosítást, így hol a POS, hol az ATM portok leálltak. A bank visszaállt a régi szoftverre, és nem tudták még az új szoftvert beindítani hibamentesen, többszöri próbálkozás után sem. Ennyit az amerikai programozókról.
Képzelheted mennyi reklamációt kellett lekezelni. Előbb utóbb csak kisimul a helyzet.
snaci Creative Commons License 1999.08.10 0 0 619
Metula bácsi, igazad van, az ATM Euronetes volt, a pénztári meg tán a zőldé, de nem a komplett big dobta fel magát, mert máshol az ATM adott pénzt. Az ottaninál nem mertem kipróbálni, mert elfelejtettem, hogy mit kell érte fizetnem, no meg volt nálam elég kp. igy mehettem máshova.
Matula bácsi Creative Commons License 1999.08.10 0 0 618
Nem kell bonyolult dolgokra gondolni a Fogarasi úti multival, kapcsolatban, hiszen ha a POS-ek nem fogadják el a kártyát attól még az ATM minden további nélkül adhat ki pénzt, hiszen két különböző cég üzmelteti azért mert az egyik rendszere beszarik a másik még működhet. Kérdés, hogy a POS-t üzemeltető bank kártyáit lehetett-e használni az ATM-ben, ez attól függ, hogy a rendszerükben hol volt a hiba.( A komplett autorizációs rendszerük mondott csődött, vagy csak helyi szinten nem működtek a vonalak stb?)
Nem tudom ki nyomult be oda POS-el de gyanítom, hogy a nagy zöld OTP, míg az ATM az Euronet üzemeltetésében van.
close652 Creative Commons License 1999.08.10 0 0 617
Termeszetesen lattam a tobbi topicot.
Jo lett volna ha valaki hozzaszol a BB-tol, kell lenni itt lenni valakinek... egyebkent tegnap mar jo volt a BB rendszere. De maskor nem fogom mashol probalgatni a keszpenzfelvetelt, mert pl a PostaBank ATM-ek (lehet, hogy masoke is) a letre nem jott tranzakciot is lekonyveli es zarolja a szamlan. (BB ugyintezo kozlese.) A fiokban toroltek a tkp. letre nem jott tranzakciot es minden OK. OFF: ezt biztos nem csinaltak volna meg az OTP-nel.. foleg 1659-kor, amikor 1700-kor zartak, igaz a felmosoneni mar nagyon varta, hogy lelepjek...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!