Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 2008.12.12 0 0 365
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/fjus1209/

Gond van a hang- és képhordozók beépített jogdíjával.
rush4you Creative Commons License 2008.02.20 0 0 364
analóg kimeneten én is használom a cd romot, jobb a hangja sztem :)
rush4you Creative Commons License 2008.02.20 0 0 363
hát igen feltüntetve nem volt, a bolttal pedig nem baszakodnék, végülis az EMI a ludas.
pláne, hogy ebből a kraftwer notebookból német nyelven csak CCs van:(
magyarán marad..
közben odáig jutottam, hogy az első lemezen lévő playert felraktam és az első disc gépen nem pattog.. na de amikor kicserélem a második lemezre írja, h tegyembe az elsőt!! a második magában pattog, magyarán a szopacs szoftver amit hozzá adtak az is bugos!
katasztrófa ez az egész, ahogy van emmi meg baszik válaszolni..
ami fix utolsó CC-s lemezem volt ez!
Előzmény: v_peti (360)
DonQuijote Creative Commons License 2008.02.20 0 0 362
Lehet ám hogy a közben eltelt két év alatt sikerült neki...
Előzmény: coboly (361)
coboly Creative Commons License 2008.02.20 0 0 361

DVD FAB Platinium -ot nézd meg.

 

 

Előzmény: mikerowesoft (349)
v_peti Creative Commons License 2008.02.20 0 0 360

Ha te CD-t rendeltél, és nem volt feltüntetve az ismertetőben, hogy ez nem CD, hanem másolásvédett, CD-hez hasonlító műanyag korong, ami nem játszható le minden CD-lejátszóban, akkor az sima fogyasztóvédelmi ügy, pénzvisszafizetéssel. Nemdebár?

 

Amúgy tényleg b_szák meg!

 

Én szoktam alkalmazni néha (bár védett lemezem nincs) a hardveres lejátszást. Kétgombos CD-játszó, play gomb benyom, és audiókábelen át. Igaz, ez kissé fapados megoldás, a kényyszerből alkalmazását nem szabadna kiporvokálni!

 

Előzmény: rush4you (359)
rush4you Creative Commons License 2008.02.19 0 0 359
kicsit panaszkodnék...
B@ssza + az annyát a szemét copy controlled kiagyalója,terjesztője EMI és társai!!!
Most jutottam el oda,hogy, habár kb 300 darabos eredeti lemez gyűjteményem van,
eladom mind és csak letöltök,kalózkodok, sőt másolóüzemet nyitok hogy csődbe vigyem az összes szemétládát aki a zsíromon(runkon) élősködik!
na de komolyan, megrendelek egy 15 ezres (!) boxot, amit ma már nem sokan tesznek meg és erre a benne lévő cdk copy controllosak, jóformán semmivel nem tudom itthon lejátszani. most komolyan azt várják el,hogy feltörjem és írott cdn hallgassam a lemezeimet???
írtam az emminek, de gondolom mennyire lesz hatékony..

valaki nyomta fel már ezeket a fogyasztóvédelemnél?
tapasztalatok jól jönnének.
érdekes, hogy ezt a szart az amcsi lemezekre már nem teszik-merik? rá.

a másik, az iTUNES is rothadjon meg, ma4 drm-el?
mikor már az ember kifizette?
hihetetlen na..

bocsesz
v_peti Creative Commons License 2007.11.14 0 0 358

Letöltöttem pár számot egy legális oldalról WMA formátumban. Eddig jó volt a gépnek. De újabban nem akarja elindítani a számokat, mert nincs licensz. A licenszhez kellene a MediaPlayer 11.

Ez akkora szemétség! Milyen jogon kötik a legális letölhető számokat, egy adott operendszerhez, meg egy adott lejátszóporgramhoz???

 

v_peti Creative Commons License 2007.11.14 0 0 357

Ha védelem van rajta, akkor már nem CD. Mert nem felel meg a Compact Disc szabványnak!

 

Előzmény: bmr.music (356)
bmr.music Creative Commons License 2007.04.02 0 0 356
Az EREDETI CD nem véletlenül tartalmaz védelmet.
Miért ne Legyen kedvenc zenéd előtted eredetiben ?
Maxi - CD - Vinyl 12" Csere-bere:
'80-'90-évektöl napjainkig Funky, House, Pop, R'n'b, Rap, Dance & Trance.
3000 Lemez Ritkaságokkal Disco & Club gyűjteményből Listával.
Keresek: '90 -'94 Funky & Pop Slágereket megvételre is (Keresési Listából)

Listákat vagy Telefonszámot e-mailben tudok küldeni.

bmr.music

Kérdések, Kérések: bmr@gyor.net
v_peti Creative Commons License 2007.03.27 0 0 355
Kedvenc együttesem kazettáját akartam megvenni. De már nem adják ki, csak CD-n. :( De az 4700 Ft volt. Magyar együttesről van szó. K.O. Talán van ahol olcsóbb. Mindenesetre rákerestem a neten, és megtaláltam 28xx Ft-ért!!! Rövid idő alatt kiderítettem, hogy ez a kiadó weboldala. Még a 800 Ft-os postai utánvét mellett is megéri innen rendelni.
Ezek után ne csodálkozzanak a kiadók, ha nem fogy a lemez a kereskedők extraprofitja miatt!!!
Mindenesetre megnézem egy másik üzletben is (MM), ahol az árakat alacsonyabban tartják, hogy ott mennyibe kerül.



mikerowesoft Creative Commons License 2006.03.11 0 0 354
Köszi, ezeket kipróbálom, ha nem megy jövök vissza.. : ))
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 353
AnyDVD-vel próbáltad, elvileg alapból az is leveszi a CD védelmet?
Előzmény: FLaci (352)
FLaci Creative Commons License 2006.03.11 0 0 352
Nekem úgy tûnik hogy ez erõsen hardware függõ. Ujabb CD-RW, DVD±RW drive-okkal nekem nem volt probléma a copy controlled lemezek rippelése. Lehet próbálkozni különbözõ programokkal is: Exact Audio Copy, CDex.
Előzmény: mikerowesoft (349)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 351

Egyszerű - kigondoltak egy elvárt nézőszámot és kivonták belőle a valós nézettséget / vásárlást.

Persze így benne maradtak a különbségben azok a szemétládák is, akik sem eredetiben, sem kalózban, tehát egyáltalán nem voltak kiváncsiak ezen remek alkotásokra.

Előzmény: v_peti (348)
Törölt nick Creative Commons License 2006.03.11 0 0 350

Milyen kiadó?

Általában a Nero - sávok mentése szokott segíteni, ebben az esetben az utolsó track, ami bekavar, egyszerűen lehagyod.

Előzmény: mikerowesoft (349)
mikerowesoft Creative Commons License 2006.03.11 0 0 349
Sziasztok! Hogy tudom a frankón megvásárolt "Copy Controlled" cd-imet berippelni? A gépem (sima pc) nem hajlandó foglalkozni a lemezzel. Megőrülök, már az is tilos, hogy a saját lemezemet rátegyem a saját iPod-omra???
v_peti Creative Commons License 2006.02.20 0 0 348
kábelbúvár Creative Commons License 2005.12.02 0 0 347

A Sony BMG zeneipari konszern vezetése már hosszabb ideje tudta, hogy veszélyes lehet az egyes lemezeiken használt másolásvédelmi rendszer. Szakértők szerint a Sony a felhasználók hozzá nem értésére számított, amikor az ügyet titokban akarta tartani.

INDEX

 

Tételezd fel, hogy a user hülye....

Előzmény: v_peti (346)
v_peti Creative Commons License 2005.11.16 0 0 346

Itt az újabb cikk a SONY-ról...

http://index.hu/tech/biztonsag/sonybmg1115/

RogerWilco Creative Commons License 2005.11.14 0 0 345
A hétvégén olvastam, hogy a Sony abbafejezi a root-kites "védelmet". Jó néhány pert akasztották már a nyakába - Amerikában.
v_peti Creative Commons License 2005.11.07 0 0 344

Ja a lényeg lemaradt. Az ilyen másolásvédelemmel szinte már totális kontrollt lehet gyakorolni. :(  Mert ha benne van a vízjel az analóg jelben, akkor majd utána ezt máshol is alkalmazzák. :(

 

 

Előzmény: v_peti (343)
v_peti Creative Commons License 2005.11.07 0 0 343

http://index.hu/tech/hardver/hddv7540/

 

Újabb kedvesség.

 

Mindamellett a kamerás kalózkodást elitélem. Bár nem értem, hogy hogy lehet egy előadáson feltűnésmentesen kamerázni. Ha a kamerát eldugom, akkor nem tudok egészvásznas felvételt készíteni. Ha meg nem dugom el, akkor meg kiszúrhatnak. Vagy az előttemállónak kissé belelóg a feje, vagy popcornot eszik, így nem lesz túl jó a hangminőség.

 

 

 

 

RogerWilco Creative Commons License 2005.11.04 0 0 342
AnyDVD már most nem foglalkozik a Sony marhaságaival... :-)
Előzmény: v_peti (341)
v_peti Creative Commons License 2005.11.04 0 0 341

Itt egy újabb kedvesség:

 

http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=16221

 

Jó, a profi kalózokat csukják börtönbe, de a gomba módra szaporodó másolásvédelmi trükkökkel szerintem a legjobban a kisemberek fogják megszívni a dolgot. :(

 

Ez az eset is ezt példázza:

http://index.hu/tech/biztonsag/drm1102/

 

 

 

Sötét jövő, de a cégeknek extraprofit:

 

http://www.sg.hu/cikkek/27779

 

 

 

Tényleg megéri a másolásvédelem?

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=01202103054611

 

 

 

v_peti Creative Commons License 2005.11.02 0 0 340

Ajánlott olvasmány:

http://tcpa.vajko.hu/tcpa-faq.html

 

 

Előzmény: v_peti (339)
v_peti Creative Commons License 2005.11.02 0 0 339

Jön a Windows 1984! :(((

http://index.hu/tech/szoftver/tilos7461/

 

v_peti Creative Commons License 2005.10.28 0 0 338
v_peti Creative Commons License 2005.10.28 0 0 337

Amúgy mióta nem írhatok le egy Linuxos szoftvert? Ez elég furcsa lenne. :(

 

Ez  ellentmondana az EU-alapelveknek! :(

 

Előzmény: v_peti (336)
v_peti Creative Commons License 2005.09.27 0 0 336

Windows. Egy megoldás van. Rá kell venni az illetékeseket, hogy otthon használjanak Linuxot. Utána már ők is rájönnek arra, hogy nemcsak Windowsból áll a világ.

Amúgy mióta nem írhatok le egy Linuxos szoftvert? Ez elég furcsa lenne. :(

Parkolás: Ha az önkormányzat úgy adja el a dolgot, hogy 0 a nyereség, akkor igen erős a korrupciószag. (Bár narancsból pirosra vagy pirosról narancsra váltanak, akkor lehet, hogy fenékberúgják az előző céget, hacsak nem köti azokat egy hosszútávú szerződés oda.) Jobb helyeken az utcai parkolást önkormányzati cégek üzemeltetik. (A parkolóház az lehet privát is.)

 

Előzmény: Törölt nick (335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!