Keresés

Részletes keresés

Tralfamador Zog Creative Commons License 2006.03.20 0 0 145

Eltelt újabb 3 év, ideje beírni:

 

Meg tudjátok mondani, hogy egy fórummester észleli-e ha két névvel is fórumozok (nem itt, egy városi fórumon) ?

 

Ha igen: akkor is, ha névváltás közben bontom a kapcsolatot? Vagy akár újraindítom a gépet?

 

t-online előfizető vagyok, eddig aszittem az ipcím változik, de most megcsináltam a cmd-n az ipconfig-et, előbbi módon, és mindig ugyanazt az Ethernet ill PPP számsort kaptam.

Veszely Gyula jr. Creative Commons License 2003.06.17 0 0 144
Minek az a nagy sietség... :-)
Előzmény: Zsoldos (140)
cs_geza Creative Commons License 2002.07.30 0 0 143
Nem vagy y2k kompatibilis. :)
Előzmény: Zsoldos (142)
Zsoldos Creative Commons License 2002.07.30 0 0 142
:)))))))))))))
Még nem tartok az összeadásnál.
Előzmény: cs_geza (141)
cs_geza Creative Commons License 2002.07.30 0 0 141
3 evig gondolkodott. ;)
Előzmény: Zsoldos (140)
Zsoldos Creative Commons License 2002.07.30 0 0 140
...és ezen 2 évig gondolkodtál? Van most értél ide a tananyagban? :)
Előzmény: Veszely Gyula jr. (139)
Veszely Gyula jr. Creative Commons License 2002.07.30 0 0 139
"Attól lehet még valaki kultúrált, hogy anoním cím mögé bújik."

Kulturált.

Előzmény: MAMAhal (9)
szoo5 Creative Commons License 1999.07.16 0 0 138
Újlaki,
Nagyon tetszett, amit leírtál,így igaz, sokan ezért használjuk. Az arc pedig áttűnik, előbb-utóbb mindenkit be lehet tájolni.

Myself,
nekem volt egy kedves spamom, mikor táncosnőnek hívtak...

Üdv., szoo5

Előzmény: Újlaki (130)
Myself Creative Commons License 1999.07.16 0 0 137
Halihó. Nekem is freemail-es a címem, és nem szokok anyázódni stb. SZVSZ (volt szerencsém hozzá más fórumon) az anyázás, kötekedés stb. nem köthetô internet szolgáltatóhoz, vagy Emil címhez. Volt olyan Mberke, aki komoly vezetôi pozícióban leledzve - bevallottan - emberek kiakasztásán szórakozni jött a Netre.

Ja, és hogy miért fontos egy ilyen "anonim' Emil? Nos aki napi n*10 levelet kap a rendes Emiljére annak nem hiányozik rá a tonnányi Spam, amit a weboldalakat scannelô (hűdehülyénhangzik) programok okádnak, hogy vegyél orosz kislányokat olcsón, stb. Néhány ilyenhez volt szerencsém, így a CIS címek megszűnése (hogy a radai rosseb verje meg az AOL-t és hozza rá a hét szűk esztendôt) után keletkezett emilemet nem hirdetem semerre.

BTW, FreeMail. Több mint egy napja nem lehet elérni. Mi van vele? Tudja valaki?

oldskool Creative Commons License 1999.07.16 0 0 136
hóember:

tegyük fel megvan az IP, akár a friméltől csikarta ki valaki pénzzel/befolyással, akár az index szerver log-jából. DE. rengetegen jönnek tüsszfal mögül. Én egyszer, mikor a preccó hangneme nagyon eldurvult, csináltam a "rendesebbjének" 1 beszélgető csatit webes alapon, oda mentünk át páran, de már elfelejtődött a hely. 1 szó mint 100: IP cím alapján volt moderálva. Mindig gondot okozott, hogy pl egy tűzfal mögül jött néhány rendes, és néhány anyázó-floodoló ember, ilyenkor mit tehettem volna?

Egyszóval az IP cím nem adja meg az illetőt pontosan. (DHCPről meg má' ne is beszéjjünk)

hóember Creative Commons License 1999.07.16 0 0 135
Persze kellenek, csak az a kérdés, hogy kinek. Mert ha a tisztelt indexelő freemailes vagy nemfreemailes hölgy/úr/gyerek/polgár/elvtárs....a kipontozott rész bármivel helyettesíthető, azt hiszi, hogy IP-cím alapján nem azonosítható a gép, ahonnan az üzeneteit küldi, az nagyon téved. Lehet nem freemailes címről írni valamit, aztán a freemailesről az ellenkezőjét, ha a gép ugyanaz, akkor megette a fene. SZVSZ
joy Creative Commons License 1999.07.16 0 0 134
Miért ne?
No.1. Creative Commons License 1999.07.16 0 0 133
de mégy egy festmény is készült rólad :-)

Igazán szép gyerek ez a Mijo, valószinű azért olyan büszke magára...:))

Előzmény: Újlaki (132)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.15 0 0 132
Hát, az Alta Vista 5 helyen talált Újlaki Lászlót, ez valójában 4 oldal, ebből kettőn már nem vagyok rajta (az Euroastra két régebbi oldala hivatkozhatott rám), egy-egy esetben pedig más személyről van szó.

Mijót viszont 3262 helyen talált, ebből sokaknak web-oldaluk is van, de mégy egy festmény is készült rólad :-) Az első tíz találat szerint van egy (vagy több?) céged is, sőt, férjed és kicsiny gyermeked.

Ha azokat a "bizonyos köröket" mindig megfelelően definiáljuk, akkor tényleg mindekiből csak egy van... Egyébként mindenki egy és megismételhetetlen.

Előzmény: Mijo (129)
robicsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 131
ezekkel itt 100%san egyetértek. Csak pont abból, hogy egy karaktersorozattal beszélgetsz (legyen az "beszélő" mailcim vagy se), szvsz pont az következik, hogy legyenek freemailes címek, mert ugyan mindegy milyen a karaktersorozat, a karekter számít.
Előzmény: Újlaki (130)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 130
Azt hiszem, félreértettél; ne haragudj, ha nem voltam elég érthető.

Azt fejtegettem, hogy nem látok különbséget a hozzászólásokban annak függvényében, hogy free vagy nem free szolgátlatónál van-e bejegyezve a szerző e-mail címe.

Azt hiszem, én is meggondolnám, hogy alkalmazottként hozzászóljak-e a céges címemen. Hiába érzem úgy, hogy igazam van, hiába vagyok udvarias és jólnevelt, ez még nem garancia arra, hogy valakinek a cégemtől ne szúrjon szemet egy hozzászólásom, vagy amit mögötte sejt. Hiába, az alkalmazotti lét megalkuvásokra készteti az embert.

Kérem szépen, ez egy ilyen fórum, az internet elsősorban anonim, és ennek a hátrányai mellett határozott előnyei is vannak. Itt, aki hozzászól, az anonimitást válsztva, az tényleg azt mondja, amit gondol, nem pedig azt, amit elvárnak tőle. Hogy egyesek ostobaságokat beszélnek, mások faragatlanok, ismét mások nem elég műveltek ahhoz, hogy egy ilyen társalgásban részt vegyenek... Istenem, hát valahogy elviseljük őket, előbb-utóbb kikopnak, vagy felnőnek a lehetőségek szintjére. A kocsmában, az iskolában, a munkahelyen is vannak faragatlan, agresszív emberek.

A másik meglátásom az volt, hogy a nem free kategória sem jelent többet, mint a free, általában ugyanúgy nem lehet tudni, kivel állunk szemben, és ez valószínűleg nem is baj. Itt mindenkit a hozzászólásai alapján ítélnek meg, ez az "arca" itt mindenkinek. Aki csúnyára veszi, vagy olyannak született, azt nem kedvelik, aki meg szép arcot tud mutatni, azt tisztelem, még akkor is, ha a véleménye olykor vagy akár mindig eltér az enyémtől. Hívják bárhogy.

Ja igen, és itt nem vagy bezárva egy arc mögé, rajtad áll, hová fejlődsz. Nekem történetesen szememre vetették, hogy egyes kérdésekben türelmetlen vagyok. Tanultam belőle, és megpróbálom még inkább a másik fél helyébe képzelni magam, mielőtt leírok valamit. Azt mondják, az éles pengét tovább élezi a másik kard pengéje, a tompát tovább tompítja. :-)

Előzmény: robicsek (128)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 129

Ami miatt, természetesen le a smicivel előtted legalább annyira, mint előttem, mert Újlaki László név alatt többen is fellelhetők, de Mijo néven jegyzett és bizonyos körökben ismert - bármennyire is nagyképűen hangzó ! - nincs több.

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Újlaki (127)
robicsek Creative Commons License 1999.07.12 0 0 128
ez igy igaz. de m van azokkal, akiknek pl az egyetlen igaz mailcime vezeteknev.keresztnev@munkahely.hu ?
az azért elég sokat elmond nem?
Őket kitiltanád?
Előzmény: Újlaki (127)
Újlaki Creative Commons License 1999.07.12 0 0 127
Most átnéztem pár száz hozzászólást a kényesebb témákban. Matematikailag nehéz elemezni, de nem vettem észre, hogy bármiféle korreláció lenne a free és a nem free címek használóinak hozzászólásai között. Sőt, egyes "nem free" hozzászólók néha igencsak elragadtatják magukat, bár a moderáció következtében ennek utólag ritkán van nyoma.

Nem szerentnék személyeskedni, de egy horvat@datanet.hu típusú cím, hacsak a horvát nem vezetéknév, mennyivel mond többet, mint a horvat@freemail.hu? Vagy mennyivel mondana kevesebbet az én saját címem, ha ugyanez a név angelfire.com doménen lenne? A nem free szolgáltató is csak bírósági végzésre adhatja ki az ügyfele nevét. Addig még, tudtommal, nem fajultak a viták; vagy mégis? Ha pedig mégis odáig menne a dolog, akkor így is, úgy is megállapítható az illető személyazonossága.

Tehát nem értem a problémát. Addig is maradok mindeki őszinte híve, saját nevemen és címemen:

Újlaki László, ujlaki@planet2001.hu

Előzmény: Mijo (-)
Mijo Creative Commons License 1999.07.12 0 0 126

Tyutyu ! Próbálj meg ne kizárólag saját mondandódra asszociálni, és lapozz vissza, a legprofibbak véleményütköztetése ad választ kétségeidre.

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Tyutyu (125)
Tyutyu Creative Commons License 1999.07.11 0 0 125
Hupp!

Mijo: felfigyeltem egy visszatero elemre a hozzaszolasaidban, a lenyomozhatosagra. Az miert jo? Valaki leanyaz, aztan te jol megtudod a lakcimet, es akkor rakuldesz ket szekrenyt? Vagy miert? Ha a buszon valaki goromba, vagy bunko vagy akarmi ami szurja a szemed, akkor arcon vagod? Vagy elkered a szemelyijet?
Olyan mindegynek tunik szamomra, hogy valakinek az arcat ismered vagy a nickjet! Ha en, Tyutyu szegyent hozok a nickemre, majd bejelentkezem Uytuyt nicken, az eppen olyan, mintha elfelejtetted volna az arcat egy pofatlankodonak.
Masreszrol ugyanugy lehet becsulettel viselni egy nicket, mint egy anyakonyvezett nevet, mert Nekem kell tudnom, hogy EN vagyok mogotte, Neked csak a Nicket kell ismerned. Sot ugyanigy lehet viselni egy velemenyt is, barmilyen neven mondtam. Ritkan mondok barmilyen olyan velemenyt alneven alnicken alarccal amit nem hiszek, tehat minden tamadas, barmilyen (al)neven er engem er... reszedrol (masok reszerol) pedig mindegy, hogy az ember/nick/arc szimpatikus -e; a velemenyt fogjak tamadni. (Primitivebbje a velemeny mogott allo szemelyt, de a velemeny miatt) Ha percenkent valtok is nevet, en ugyanaz maradok, es a velemenyemert barmilyen neven, akar al-dialogus formajaban kiallok. A vegen meg meggyozhetsz engem es az en osszes skizo-al-nickemet az igazadrol,e s akkor mindannyian egyszerre tudunk velemenyt valtani, mert egy ember all mogotte.
Ha leanyazlak, es te megvetsz, akkor a formalis megvetesed elol megmenekulok egy ujabb nevvel, de tudni fogom, hogy Te Engem megvetsz stilusom/velemenyem/hulyesegem miatt, es mint ember erintve leszek...

en ertem mit irtam
ugye Ti is?

tyutyu, aki mindig onmaga

(a fenti eszmefuttatasban szereplo szemelyek es esemenyek mind kitalaltak, es a valosaggal, vagy valosagos szemelyekkel torteno barmely egyezes kizarolag veletlen muve lehet)
ty

soproni ászok Creative Commons License 1999.07.06 0 0 124
Majd megtudod, hogy kellett volna az anonim emilcím, ha valaki egy pszichotikusabb éjjele után bebombáz a gépedbe.
Aki tisztességes, az freemaillel is az, aki meg szélhámos, az megadhatja az anyja nevét és a szem.számát is, akkor sem hiszek neki.
Vérapó Creative Commons License 1999.07.06 0 0 123
Tegyük hozzá: meg a vallási fórumon :-)

Tisztellek hogy ilyen bátran felvállalod a munkahelyi emiledet.

Előzmény: texaner (122)
texaner Creative Commons License 1999.07.06 0 0 122
Blackmore,

Fiatal koromban volt egy mondás: "Hinni a templomban kell" ez meg a Tasztal!!

Előzmény: Blackmore (117)
Mijo Creative Commons License 1999.07.06 0 0 121

Köszönet, úgy tűnik mondandód bőven tartalmaz megszívlelendő információkat !

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Sics (120)
Sics Creative Commons License 1999.07.06 0 0 120
Üdv !

Kell az anonimitas...

Hogy ki/mi ellen ? Egyrészt, van itt egy/néhány egyed ( szándékosan nem törzsasztaltársat mondok ) akiből számos időnként egymással is vitatozó email-címen és fűnek-fának írott feljelentgető leveledzésen túlmutatóan is mindenféle galádságokat is kinézek... Email-bomb, miegyéb játszik - de akár a dialup csatlakozás pingelős kilövése is a delikvens alól - a maga(alá)tehetetlen szolgáltatójához való beheckelésig akár. Igen: volt már olyan, hogy egy cimborámat nagyon érdekelte, hogy olvastam-e egy levelét, és várom-e majd a vonatnál. Akkor még egyetemisták voltunk, mobil a mesében se... megnézte. Hogy a newmail vagy a mail folderben van-e... Igaz, olvasási joga vagy jelszava nem volt, de nem okozott gondot neki egyik egyetemünk levelező rendszerének miegyebének a védelmén átmenni... OK, nem volt semmi rosszándék a cselekedetében... de ugyanazon az accounton tartottam a barátnőmmel folytatott levelezésemet is... Tudom, hogy járt már a jelenlegi szolgáltatóm rendszerében is. ( Ki nem ? ) Persze vannak táposabb helyek is... De egyszer dcc-vel kaptam valakitől egy halom datanetes accountot, a hozzájuk tartozó jelszóval. Aztóta nem bízom ezekben sem... Matávtól meg már a vasat is lopják, különben is, matáv-accok+pswd-k is terjengenek ... erről is szól a mese, de nem muszáj elhinnetek... mint ahogy egyetlen szavamat sem.

***

Ami a rendőrségi/nemzetdisznósági dolgokat illeti: más játszótér. Egy email-bombokat küldözgető dilibogyó ellen lehet védekezni, bujkálni előle, netán aktívkodni - de a nagyfiúk rendelkezésére álló lehetőségeg igencsak jók ... Előlük sokkal macerásabb bujkálni. Használtan vett mobil, anonim kártyával - mindezt gyakorta cserélgetve - esetleg segíthet. Ideig óráig. Meg vannak trükkök. Külhoni szerverek, hacker-szervezetekkel ápolt baráto kapcsolatok stb. melegen ajánlottak eféle mókához...

De én az ilyesmikhez kicsi vagyok - úgyhogy inkább vállalom magamat...

bye
Sics

Mijo Creative Commons License 1999.07.05 0 0 119

Mint ahogy bizonyítja, a homokosokkal kapcsolatos topicok hozzászólásai is !

Mijo
(N.A.!)

Előzmény: Mijo (76)
peldakep Creative Commons License 1999.07.01 0 0 118
Blackmore,
Nem csak a zsernyakok! Sajna nehany rendszergazda sem humja be a rajta atmeno forgalom lattan a szemet.
Mijo, mibol gondolod hogy nem lehet megmondani pl a mult honap 3.-an est7.30 kor ki hovta a freemailt csak egy joszivu matavos ismeros kell. (nem is vezeto beosztasu!)
Blackmore Creative Commons License 1999.07.01 0 0 117
texaner,

Te meg hiszel ebben? ;) Amugy evileg igy van, de en nem a burokraciarol regeltem, hanem arrol, hogyha a zsernyakok meg akarjak tudni h kiaza 'xxx' akkor meg is fogjak. Felteve ha xxx nem vigyaz elegge...

udv.bm

Előzmény: texaner (115)
gejza Creative Commons License 1999.07.01 0 0 116
Kedves texaner!
Jó lecc vigyászni asszal a sok tikos szolgával! Mer asztán aszok meg gyönnek és lyól bezárnak egy sötét hejjre. Asztat meg mék lyól fejbe ütnek esetleg egy gőszkazán bikszkálóval / ami mint aztat tugyuk lyól, ety sújjos fém tárty / ;~)))
gejza / orr és bérr gyilok sk. és művek /
Előzmény: texaner (115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!