Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.02.01 0 0 24

A német hatóságok jól végzik a dolgukat, ezért mi nem ellenőrizhetünk minden beszállítást az eu szerint, csak a gyanúsat. Ha a németek jól végeztáék a dolgukat, akkor több, mint 10 hónapig miért nem derült ki a dioxin-fertőzés?

putyputy007 Creative Commons License 1999.06.12 0 0 23
Szasztok.

A helyzet az, hogy a nyukdíjfolyósító. meg azegészségtelenségbiztosító összefogott egymással és úgy döntöttek, hogy természetes úton csökkentik a nyukdífolyósítás tartamát, valamint gondoskodnak olyan betegségekről, amikből garantáltan nem lehet kigyogyulni - így csökken az Llátandók száma.

Energy Creative Commons License 1999.06.12 0 0 22
Ha jól emléxem,amikor az ügy kirobbant,a médiákban az hangzott el,hogy Belgiumban
ÁSVÁNYI OLAJAT adagoltak a táphoz.
A használt étolajról nálunk volt szó.
BlumiDC Creative Commons License 1999.06.12 0 0 21
Na, kiderítettem:
Dioxinok és furánok
A klóratomok száma és elhelyezkedése határozza meg kémiai és fizikai tulajdonságaikat. Ezek közül a 2,3,7,8 tetraklór-dibenzo-dioxin a legismertebb szintetikus méreg. Általában ezt választják alapul, és ehhez hasonlítják a többit, ennek a toxikus értékét tekintik 1-nek. Ennek értelmében azokat az anyagokat tekintik károsnak, amelynek relatív toxikussága nagyobb vagy egyenlő 0,1-nél. Ezek közé tizenegy dioxin és furánvegyület tartozik. Fosszilis tüzelőanyagok tökéletlen égése és a füstgáz lehűlése során keletkeznek, 250-500 Celsius fokos hőmérséklet- tartományban. Dioxin keletkezik a PCB-k, brómozott égéskésleltetők tüzelésekor.
Na, ezek szerint tényleg semmi köze a túlsütött étolajhoz.
BlumiDC Creative Commons License 1999.06.12 0 0 20
Ma a rádióban is elhangzott ez, de betelefonált egy nő, hogy ez hülyeség, mert a dioxin klórtartalmú, és nem keletkezik a túlsütött olajban. (De sok más káros anyag igen, de nem valószínű hogy túlsütnék, mert az étel ízén is érezni.) Na, megnéztem a linen a képletét, és sehol egy Cl. Szóval nem tudom.
Előzmény: RUNcájsz (12)
makkabi Creative Commons License 1999.06.12 0 0 19
Tortarendelés
Elkészült a szülinapi ajánlat is :-)
nincs benne dioxin!
Köszönöm a válaszokat kezdem érteni miről van szó. Megint valakinek gazdasági érdeke hogy fingassa a belgákat. Mint a kergemarha hisztéria.
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.11 0 0 18
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.11 0 0 17
A legutolsó - phűűűű - működik. A többit felejtsétek el!
Előzmény: alfalfa58 (16)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.11 0 0 16
Hát, úgy tűnik, teljesen tönkreteszem a topicotokat. Sorry guys. Last try...

:-)

Mi a dioxin? (Link angol nyelven)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.11 0 0 15
Bocsánat, bocsánat. Elrontottam. Remélem, most működni fog...

Mi a dioxin? (Link angol nyelven)
alfalfa58 Creative Commons License 1999.06.11 0 0 14
Mi a dioxin? (Link angol nyelven)
Újlaki Creative Commons License 1999.06.11 0 0 13
Dioxin: Pár napja a belga tévéhíradó azt jelentette, hogy a dioxin mellet egy másik vegyületet is találtak. Ez a bőr felpuffadását és elszíneződését váltja ki. Mutattak pár képet is. Brrr...

Ismerek valakit, aki a fáradt olaj begyűjtésével foglalkozott. Ha egy étterem szóba került, már mondta is, hogy oda nyugodtan mehetünk, vagy éppen véletlelnül se tegyük be a lábunkat. Az olaj mindent elárul.

Előzmény: RUNcájsz (12)
RUNcájsz Creative Commons License 1999.06.11 0 0 12
Ha jól tudom, a dioxin az elhasznált étolajjal került a tápba. Ezt az olajat felvásárolják (pl. a vendéglátó helyiségektől) és takarmánykeverő telepeken adalékként használják, pl. csirketáp (meg marhatáp, stb.) elkészítéséhez. Így került a különböző ételekbe dioxin.
Az egész dolog egyébiránt kissé hisztérikus, hiszen ha bemegyünk egy étterembe, ahol az olajat nem cserélik megfelelően (itt Magyarországon ez bárhol előfordulhat), akkor bármilyen olajban sütött kajával magunkhoz vesszük a dioxint is.
Ha jól tudom, akkor ez úgy megy, hogy ha az olajat pl. megégetik, túlhevítik, kialakulhat ez a vegyület. Ha nem cserélik le, akkor a vendégek közvetlenül élvezhetik. Ha leadják a begyűjtőknek, akkor takarmányba keverve, majd az ezzel etetett állatok fogyasztása során jut a szervezetbe. Nem beszélve arról az eshetőségről, hogy ha dioxinos táppal etetett belga csirkét eszünk, egy étteremben. Ez a dupla élvezet.

Runcájsz

Dzsabb Creative Commons License 1999.06.11 0 0 11
A fáradtolajat külön gyűjtik erre a célra /ha nem lenne nyilvánvaló étolajról van szó/, később ezekből készítenek állatoknak táplálkozáskiegészítő szereket.
Előzmény: Mulan (9)
makkabi Creative Commons License 1999.06.11 0 0 10
tudod te mikkel etetik az állatokat? az állatbarát Belgium... mi van máshol?
az állateledelek dioxint tartalmaznak, az itt forgalmazottak is!
Előzmény: Mulan (9)
Mulan Creative Commons License 1999.06.11 0 0 9
Hogy fáradtolajjal, azt hallottam - de az hogyan kerülhetett bele?
Előzmény: makkabi (8)
makkabi Creative Commons License 1999.06.11 0 0 8
A csirketápba fáradtolaj!!! került és ez tartalmazta a dioxint. A kutyatápokban amit NÁLUNK lehet kapni, VAN DIOXIN!
Vigyázzatok szegény kutyusokra mit kapnak.. szerintem nem véletlen hogy gyakori a rákos megbetegedés az állatoknál...
Előzmény: Mulan (7)
Mulan Creative Commons License 1999.06.11 0 0 7
Ide nehéz lenne gyorsan lerajzolni, de három gyűrű egymás mellett, a közepén alul-felül egy oxigén, a négy külső sarkán meg egy-egy klór fityeg. Már így ránézésre is nagyon gusztusos.

Állítólag rákkeltő.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogyan került a csirketápba?

Előzmény: makkabi (-)
originalqszi Creative Commons License 1999.06.11 0 0 6
Istenem, de rosszul tanítják a kémiát!!!!
És azt is mily kevesen tudják:DDDDDDDD
Teodor Creative Commons License 1999.06.11 0 0 5

A mai Népszabadságban olvastam az ag-
agrártárca tilalmáról.A cikktől nem
lettem okosabb.Ki tiltott be,milyen é-
lelmiszereket,hol,milyen formában ?
( jogszabály,államigazgatási
határozat ).

Aki erről tid valamit,irja ide!

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.11 0 0 4
Nem tudom, mi az, de most olvastam az egyik sajtószemétban, hogy Magyarországon (még?) kicsi a szennyezettség. Ettől megnyugodtam.
Rettenet Creative Commons License 1999.06.11 0 0 3
Na jól lemaradtam. Ráadásul nem is 0-val, hanem 22-vel.
Ez a 22-es csapdájja.
Előzmény: Kham (0)
Kham Creative Commons License 1999.06.11 0 0 2
:)) Next Time Gagdget!
Előzmény: Rettenet (1)
Rettenet Creative Commons License 1999.06.11 0 0 1
te most azért gyártod ezeket a kajásokat, hogy bekajáljuk a nullát?
Előzmény: makkabi (-)
Kham Creative Commons License 1999.06.11 0 0 0
A dioxintól tele lesz 0-vál a tehenek feje, és aki eszik belole annak is. Jó 0-ás étvágyat!

(mi van beijedtetekazsoltutól?)

makkabi Creative Commons License 1999.06.11 0 0 topiknyitó
Valaki tudja mi is a dioxin? Mit árt nekünk? Megint csak politikai indíttatású az egész botrány mint az angol kergemarha-hisztéria?
Én mindenesetre nem merem meg enni az egy árva holland sajtot ... ott ül a hűtőben...
Szingapúrban például kidobták az összes boltból az ÖSSZES európai élelmiszert (a magyart is!)
Nem tudom mennyivel rákkeltőbb ez az anyag az összes többi méregnél amit nap mint nap jó drágán megveszünk.

(A http://home.tvnet.hu/~makkabi címen megrendelhető torták garantáltan dioxin mentesek, nem használunk belga, holland anyagokat.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!