Keresés

Részletes keresés

itpeopleroland Creative Commons License 2013.01.09 0 0 1845

Tisztelt Zsolt

 

Amennyiben it állást keres szeretném a figyelébe ajánlani http://itpeople.hu

informatikus állásportálunkat.

Több ezer it állás!

Előzmény: Zsolt7778 (1843)
Zsolt7778 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1844

Ez a "4-5 tranzakció, számtalan lista, nyomtatványok" ez csak egy részprojekt volt, nem az egész referenciám :)

Előzmény: Zsolt7778 (1843)
Zsolt7778 Creative Commons License 2011.11.10 0 0 1843

Sziasztok!

 

Szerintem ez egy jó topic, kár lenne, ha méltatlanul elsüllyedne.

Már csak azért is érdemes írnom, hogy reagáljak az igen tisztelt Csudi hozzászólására:

 

csudi 2009.01.18 23:26:11

"az Oracle pontosan hol áll, az jó kérdés." - Ket even belul mergel az SAP-val. Megigerem. :))

 

tényleg?  ;)

 

Külföldön vagyok, 12 év SAP tapasztalattal, technikai tanácsadóként és fejlesztőként.

Csináltam már elég komplett megoldásokat - 4-5 tranzakció, számtalan lista, nyomtatványok - a tervezéstől a felhasználók támogatásáig.

 

Szeretnék innovatív/ZUIs GUI-t fejleszteni, esetleg egy ilyen rendszert SAP-ban vagy azzal kapcsolatban megvalósítani.

Voltam egy tényleg tuti cégnél, de két dolog visszatartott:

1. Az adó mértéke tényleg elkeserítő. Egy B700e körüli fizetésből (B900 bérköltségből) N435e marad meg.

2. A befizetett tetemes nyugdíjjárulékból én max havi 100EUR-os alamizsnát fogok kapni egyszer talán, ha megérem.

3. Azt látom, hogy Magyarországon gyorsabban "használodnak" az emberek, mint itt nyugatabbra. Egy 40-es, 50-est itt még nem írnak le.

 

Tudtok valami jó helyet GUI fejlesztés + esetleg SAP témában? Milyen fizetés reális ilyen témakörökben?

(Négy idegen nyelven elég jól beszélek (EN,DE included) és most tanulom az ötödiket.)

varand_ Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1842

Hát azt hittem h az MS-nél van egy pár kutatói dolog, de biztos igazad van! Meg nehéz is bekerülni!

 

A "bukik a java" csak annyi h az E betűs lágymányosi távközlési cégnél van 1-2 ismerősöm és ők mondták h azért java-nak valószínűleg nem a jee részét használják! Persze lehet h bekerül az ember és akkor nem is javázol hanem valamilyen c++ jellegű dolgot csinálsz, ami nekem azért kár, mert akkor 3 év java gyakorlatomat kidobtuk az ablakon...!

Nem is annyira azt mondom h csak a programozás érdekel önmagában ! CSak sajnálnám h nem a 3 éves java gyakorlatom eldobni!

 

Mondjuk igazából inkább kérdezni akartam h melyik a jobb pályafutás igazából a kettő közül?:)

Előzmény: el Papi (1841)
el Papi Creative Commons License 2011.03.22 0 0 1841

Banknal a kutatas reszt nyugodtan huzd ki a listarol, egyebkent nagyjabol osszefoglaltad, bar a java bukik reszt nem igazan ertem. (Szerintem nem bukik, csak egyes feladatokhoz egyszeruen nem az a legoptimalisabb nyelv. De oda alapbol nem kezdenek javaban fejleszteni.)

Egyebkent meg ha a programozas erdekel onmagaban, akkor ugyis inkabb az algoritmusok fontosabbak es nem annyira a nyelv.

Előzmény: varand_ (1840)
varand_ Creative Commons License 2011.03.21 0 0 1840

Engem igazából az érdekelne a topikkal kapcsolatban h mi a jobb pálya? Lehet h nemsokra kényszerülök majd választani !

 

1. java banki informatikus;

+Nagyon jó nagycégek vannak magyarországon,

 

+még kutatás is van itt-ott(MS, de nem a B. Gates-féle!:) )

 

+java, jee életfogytig akár(nagyon jónak tartom:) )

 

+gyors fizuemelkedés eleinte ha tehetséges vagy; ki tudja hosszútávon h lelassul(?)

 

- később lehet h laposodhat és lego jellegű, de addigra már nem kódolni fogsz(?)

 

2.távközlési informatikus

+sok patinás cég lágymányoson

 

+tudományosabb; valahol "használja az ember a diplomáját", nem lego; a kollegák is olyanok; akár phdzhat is az ember kifizetődően

 

+mégiscsak "nemesebb" távközlésben fejleszteni, mint egy banknak (tudom ez naív)

 

-a java valószínűleg egy idő múlva "bukik" helyette inkább c++ vagy vmi specifikus nyelv

 

-eleinte valószínűleg lassabb fizuemelés és nem tudni h közép-, hosszútávon felgyorsul-e(?)

 

 

A végzettségem nem gond! Kb. mindkettőre jó! Vagy hozzátanulnám a hiányt!

Persze már évek óta dolgozom javában!

Igazából dönteni nehéz! Szívem(2); Eszem(1), de csak rövidtávon :)!

 

csudi Creative Commons License 2011.01.04 0 0 1839

Hat pl. onnan, hogy ideirtad.:) Meg onnan, hogy a munkahelyen es az ismeroseid kozott nem csinalsz ebbol titkot marmint abbol, hogy Java fejleszto vagy. Viszont igazabol addig orulj, amig keresnek, es ajanlatokkal bombaznak.

Ami elgondolkoztat, az az, hogy ha most 330 a nettod, es csak tobb mint 200e Ft emelesert mennel at mashova, akkor nagyon szeretheted a mostani cegedet. Remelem igy van, es ez tok jo.

Előzmény: javaEE master (1838)
javaEE master Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1838

Panxter: köszi a keresést, de a válaszom nem ! Engem senki se keressen, se telefonon se sehol, majd ha én akarok új munkahelyet, + java-s munkát én fogok keresni. Elég döhös vagyok azokra akik rendszeresen felhívnak telefonon hogy jöjjek már be egy interjúra meg ilyesmi, igazából nem is tudom honnan tudják hogy java fejlesztő vagyok.

 

Annyit még hozzáteszek a fizetésemhez hogy ezt normál 8 órai munkával keresem.

 

Ha viszont most váltanék céget, akkor az igényem nettó 550.000 Ft/hó. Épp gondolkodtam rajta hogy ezt kapásból beleírom az önéletrajzomba, tegye is félre az akinek ez nem felel meg. Tehát: mostani cégemnek nettó 330, jövőbelinek 550-ért vagyok hajlandó dolgozni.

 

Előzmény: panxer (1836)
javaEE master Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1837

S mit kellene tennem, verjem az asztalt ? :)

Előzmény: el Papi (1835)
panxer Creative Commons License 2010.12.17 0 0 1836

Ha kell Java-s munkaerő, kereshetünk? :-)

Csak ne kérj ennél többet, mert így nagyon olcsón megkapnánk :-)

 

Komolyra fordítva: legalább 20-30% emelés szerintem jogos lenne, persze csak ha tényleg profi vagy. Ha nem emelnek a mostani munkahelyeden, akkor nézz szét másfelé.

 

 

Előzmény: javaEE master (1834)
el Papi Creative Commons License 2010.12.16 0 0 1835

Szerintem tul szereny vagy, ezert nem keresel jobban.

Előzmény: javaEE master (1834)
javaEE master Creative Commons License 2010.12.16 0 0 1834

Sziasztok !

 

Én pár éve határoztam el hogy írom mennyit keresek. 10+ év Java EE, SE, kis ME gyakorlat, ezer év Oracle adatbáziskezelés stb. stb. A kollégáim "Mester"-nek szólítanak, az azért van mert amikor egy megoldatlan problémát bámulunk én szoktam megoldani, mindenki tőlem kérdez ha valamit nem tud stb. :) A lényeg hogy jó fizunak tartom a 300 nettó feletti összegeket, íme nálam így alakult a kersetem ha mindent összeszámolok, tehát a fizetésen kívül bérlet, ebédjegy, jutalom, prémium, szóval minden:

 

2007-ben nettó 272.570 Ft/hó
2008-ban nettó 321.000 Ft/hó
2009-ben nettó 348.000 Ft/hó
2010-ben nettó 332.000 Ft/hó

 

2010-ben meg sajna visszaesés van 2009-hez képest, ugyanis visszavettek a fizetésen kívüli juttatásokból.

Nektek hogy alakult a fizetésetek évekre bontva ?

Törölt nick Creative Commons License 2010.10.03 0 0 1833
1. felhoznám a topikot ezzel az abszolút ontopic linkkel:
http://pasztor.freeblog.hu/archives/2010/02/05/Informatikus_fizetsek_2009_vgn/

2. Jézusom, ugye csak tanulgatsz hobbiból, és nem fejlesztői állást keresel?
Ezen a szinten még net se kell hozzá, offline helpből is sokat tanulhatsz.
Remélem az nem komoly, hogy kézzel írtad ide a kódot... (a main-mian elírás miatt)

Kérdésedre válasz: meg kell adni a fordítónak hogy a standard könyvtárat akarod használni. Felteszem, addig eljutottál hogy üres Win32 konzol alkalmazás, C++ nyelven. A string.h itt nem divat. Kb. ennyi kell az elejére:

#include <iostream>
using namespace std;
Előzmény: Nyeszi11 (1832)
Nyeszi11 Creative Commons License 2010.09.20 0 0 1832
Na helló mindenkinek.
Én nagyon kezdő vagyok a programozás terén. Eddig dev-c++ használtam de elég gagyinak minősítettem.Nem igazán szereti a win7-et. És ez miatt nem igazán fordít le semmit.Most átértem a visual studio 2010-re viszont amit eddig tanultam egy könyvből nem igazán jó.A könyv egyik példáját beírom ide és segítséget kérnék hogy kell ezt megírni visual studioba.
#include <iostream.h>
#include <string.h>

class dolgozo {
public:
char nev[64];
long dolgozo_azonosito;
float fizetes;
void dolgozo_kiiras(void)
{
cout << "NEV " << nev << endl;
cout << "AZONOSITO " << dolgozo_azonosito << endl;
cout << "FIZETES " << fizetes << endl;
};
};

void mian(void)
{
dolgozo munkas, fonok;

strcpy(munkas.nev, "Jhon Doe");
munkas.dolgozo_azonosito = 12345;
munkas.fizetes = 25000;

strcpy(fonok.nev, "Happy Jamsa");
fonok.dolgozo_azonosito = 101;
fonok.fizetes = 101101.00;

munkas.dolgozo_kiiras();
fonok.dolgozo_kiiras();
};

amire rájöttem az internet segítségével iostream.h helyet csak iostream használ a cout és endl elé kell a std::!!! De csak ennyit találtam meg. Kérlek aki ért hozzá írja meg nekem hogy kell ezt megírni.vagy itt a fórumon vagy a nyeszi11@gmail.com-ra
előre is nagyon szépen köszönöm.
csudi Creative Commons License 2010.08.24 0 0 1830
A visszalepes az lesz, hogy esetleg nem leszel bejelentve. Kezdo Javas tuti nem kap brutto 450e-t. De igazabol fogadd meg El Papi tanacsat, mert a legtobb ilyen pozicioban tesztet kell irni, es ha tudod, akkor tudod, ha nem akkor nem.
Előzmény: AValverde (1824)
AValverde Creative Commons License 2010.08.22 0 0 1829
A visszalépés azt jelenti, hogy tudom, hogy ennyit nem kérhetek kezdő kódolóként. Igen, saját projecteket mindenképp tervezek csinálni, hogy tudjam valamivel bizonyítani, hogy némit azért konyítok a dologhoz. Köszönöm a véleményeket!
Előzmény: Törölt nick (1828)
el Papi Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1827
akar addig is. Tanfolyambol nem tudom milyenek vannak, de erdemes elolvasni 1-2 konyvet, a technologiat meghatarozo emberek blogjait olvasni, vmint szabadidodben 1-2 proof of concept projectet megcsinalni, hiszen a gyakorlat nelkul nem sokat er az elmeleti tudas ezen a teren.
Előzmény: AValverde (1826)
AValverde Creative Commons License 2010.08.21 0 0 1826
Erős visszalépésen mit értesz? Mondjuk akár 300-ig is? Igazából az idő nem sürget, csak annyira, amennyire a közgazdászmelóból elegem van. :)
Szerintetek érdemes egyébként egy kezdőn kívül tanfolyamot végezni, vagy majd úgyis az adott helyen kellő dolgokat megtanulja az ember menet közben? Egy alap rálátáson kívül (amit egy ilyen kezdő tanfolyam ad) mit várnak még el egy junior programozótól? bocsánat, ha alapdolgokat kérdezek, de nem nagyon van programozó ismerősöm.
Köszönöm
Előzmény: el Papi (1825)
el Papi Creative Commons License 2010.08.20 0 0 1825
jarhato ut, de keszulj fel akar egy eros visszalepesre az elejen. Szerintem azert ha van idod keresgelni akkor elobb elobb utobb ki lehet fogni egy olyan junior java poziciot ahol ertekelik az eddigi tapasztalataidat es viszonylag kis veszteseggel atmentheto a jelenlegi kereseted. De inkabb arra fokuszaljal h a hely ahova mesz szakmailag eleg kihivast adjon es lehetoseg legyen a fejlodesre.
Ha sok energiat fektetsz bele es esetleg meg a szabadidodben is hajlando vagy tanulni akkor kb. 2-3 even belul megterulhet a befektetesed.
Előzmény: AValverde (1824)
AValverde Creative Commons License 2010.08.20 0 0 1824
Sziasztok,

Közgazdászként szeretnék váltani, és ezután programozással foglalkozni (vagy legalább fejlesztők mellett üzleti elemzéssel). Egyetem mellett 2 év, azóta 3 év főleg nyugdíjpénztári tapasztalatom van, adatbázistervezéshez, sql-hez egy közgazdászhoz képest(!) jól értek, php-ban csináltam már néhány kis adatbázisos alkalmazást (tudom, ez nem nagy szám, csak azt akarom kifejteni, hogy van némi programozási ismeretem), illetve most járok Java kezdő tanfolyamra, mivel Java fejlesztői állás nagyon sok van, és sztem jól illeszthető a közgazdász diplomához. Ezzel persze lehet vitatkozni.
A véleményetekre lennék kiváncsi, hogy milyen esélyeim vannak, illetve hogy a fentiek figyelembevételével milyen fizetési igényeim lehetnek (most 450 a bruttóm bejelentve, a visszalépésre fel vagyok készülve).
Előre is köszönöm a válaszokat
kg78 Creative Commons License 2010.08.10 0 0 1823
16%-os kalkulátor

Beütöttem 400e-re, majdnem 40e ft a nettó különbség, tehát közel 10%-al nő, amit hazaviszel!!

500e ft esetén ez az összeg 60e ft körül van, ez kb 11%.

Ez nem hit kérdése :) Tehát ennyivel keresel többet, ha be vagy jelentve 5 hónap múlva.
Előzmény: alt_ (1822)
alt_ Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1822
Azon kívül azért is van jelentősége, mert ha minden igaz jövőre 16%-os adókulcs lesz, így aki be van jelentve és keres legalább 400e bruttók, annak bizony komoly nettó emelkedése lesz, míg annak aki zsebbe kapja semmi!!

No azért nem túlozzunk ! Nekem is bruttó 400 fölött van a fizum, de komolyabb nettó emelkedésben (legalább 50.000 Ft-ot értek alatta) nem hiszek. Persze tudom hogy van akinek 10.000 Ft is komoly emelkedés, én ennyiért munkahelyet sem váltanék.
Előzmény: kg78 (1820)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1821
Korrekt! Kb. én is így tippelem!
Innen már csak az lenne az érdekes h 5-10+ után még kódoljon az ember v képezze át magát projektvezetőnek/rendszerszervezőnek v vezető fejlesztőnek/architektnek h továbblépjen a topikcímben szereplő dolga...?:)
Előzmény: kg78 (1820)
kg78 Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1820
Nincs igazad! Számít a bruttó. PL a magánnyugdíj pénztárba a bruttó 8%-át fizetik be. Van akinek jár egyéb bruttóhoz köthető juttatás is. A volt munkahelyemen a bruttó 7%át még befizették önkéntesbe!!! Ez akkor 15%-ot jelentett.

Azon kívül azért is van jelentősége, mert ha minden igaz jövőre 16%-os adókulcs lesz, így aki be van jelentve és keres legalább 400e bruttók, annak bizony komoly nettó emelkedése lesz, míg annak aki zsebbe kapja semmi!!

Visszatérve a témához. Ma idehaza egy kezdő java/c/c++ egyetemet/főiskolát végzett fizetése bruttó 220e-280e körül lehet egy multinál/nagyvállalatnál.

2+ év gyakorlattal ez az összeg 350e-400e között is lehet, ha az a 2 évet azzal töltötte, hogy fejlődik.

5+ év után 450-700 körül (tehetségtől és tudástól függően), ha azt a 5+ évet valóban fejlesztéssel töltötte és valóban jó szakember lett belőle.

Nyilván vannak kirívó esetek is, de úgy gondolom ez ma az átlag és itt nem vezetőről beszélek, hanem kódolóról.

Azt valóban hülyeség felhozni, hogy külföldön mennyit keres egy hasonló programozó. Londonban kb. 40-60e font között évente, egy képzett java programozó. Ez nyilván a többszöröse az itteni bérezésnek.
Előzmény: alt_ (1809)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1819
Nem tudom nyugaton mindenki tudja mindenkiét?
Engem egyébként nem a kollegáké érdekel hanem akik "jobb" multiknál vannak!
Előzmény: Bandi-T (1815)
Bandi-T Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1818
Gondolom az illető csak azért írt ide - nem túl tartalmas - hozzászólást, hogy gyűjtse a hozzászólásokat, mert bizonyos jogok hozzászólásszámhoz kötődnek, aztán visszaélt azokkal a jogaival, ezért hozzászólásait mindenhonnan törölték.

Én meg válasz előtt nem olvastam utána az illetőnek.

Bocs.
Előzmény: _balu_ (1817)
_balu_ Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1817
Vajon mit töröltek? :)
Előzmény: Bandi-T (1816)
Bandi-T Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1816
és mit kell ennyiért csinálni és hol?
Előzmény: Törölt nick (1814)
Bandi-T Creative Commons License 2010.08.06 0 0 1815
<off>Nyílvános nem nagyon lehet! :) Még a kollegák se nagyon tudják 1másét h nehogy bérfeszültség legyen! Sztem a szerződésben is mintha benne lenne h nem lehet nagyon beszélni róla! - hát pont ez az! nem sokkal egyszerűbb lenne, ha nem lenne ez a titkolózás?</off>
Előzmény: Törölt nick (1813)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.04 0 0 1813
Nyílvános nem nagyon lehet! :) Még a kollegák se nagyon tudják 1másét h nehogy bérfeszültség legyen! Sztem a szerződésben is mintha benne lenne h nem lehet nagyon beszélni róla!

Pályakezdőnek sztem b300 jó! De ez azért "jobb hely" lehet...! Az lenne még az érdekes h mennyi egy 2+ vagy 5+ éve dolgozó fizuja!

Ez a nettó 1,5M micsoda? 10+ -as vezető fejlesztő egy külföldre dolgozó multinál (pl. Morgan Stanley)?
Előzmény: csudi (1812)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!