Keresés

Részletes keresés

BitMiller Creative Commons License 2012.01.08 0 0 475

No megtaláltam, youtube-on is beszél a szerző az elméletéről.

Christopher Dunn - The Giza Power Plant.

BitMiller Creative Commons License 2012.01.08 0 0 474

Szép napot kívánok!

 

Anno (10 éve) olvastam egy könyvesboltban az egyiptomi piramisokról egy könyvet, csak sajnos fogalmam sincs a címéről. Leírnék egy kis tartalmát, hátha valaki tudja a megoldást:

 

A szerző rezonancián alapuló elektromos áram termelő erőműveknek írta le ezeket a hatalmas építményeket, melyeknek működése a következő: egy bizonyos gázt vezettek a kamrákba azon járatokon keresztül, amelyekbe kis robot-szondákat küldözgetnek manapság a kutatók. A kamrákban tapasztalható különleges akusztikus rezonancia a gáz (már nem emlékszem arra sem, hogy hidrogén, hélium, vagy mi) rezgésére van "hangolva", így van megépítve a belső tér. Ez a rezonancia szép lassan felerősödve átterjedt az egész piramisra, annak kövei egymáson minimális mértékben mozogni kezdtek, s kvarc tartalmuk miatt mechanikus gerjesztésük következtében elektronok szabadultak fel. Továbbá nyomokból következtethetünk egy balesetre is: a királyi kamra fölött az építőkövek megrogytak, melyeket a nem megfelelő tervezésnek tudnak be, de a szerző ezt egy robbanásnak tulajdonítja, mint ahogy a járatok falán néhol fellelhető feketés réteget is, amire azt írta, hogy a robbanás hőjétől kicsapódott kőzetkristályok, nem pedig odaszáradt rovartetemek.

 

Nagyon tudománytalan a leírásom, de erre emlékszem. HSzóóóóval! Nem tudja véletlen valaki a könyv címét? :$

libapék Creative Commons License 2010.11.16 0 0 473

de van!

a minap olvastam egy hírt, ráadásul magyarul.

most küldenek valami robotot, a piramisba, de az ozirisz-aknát még halogatják.

Előzmény: menroting (472)
menroting Creative Commons License 2010.11.16 0 0 472

Eszerint nincs még erről újabb hír ?

 

google ford:

"On csütörtök, 9. jún 2009, kezdjük a munkát a küldő az új robot az alagútba abban a reményben, kideríteni, ha vezet.  Remélhetőleg képesek leszünk, hogy megtudja, miért volt vájt a sziklába, így mélyen a föld alatt.Megoldásában rejtély valóban lehet egy csodálatos kaland, és remélem, hogy élvezni fogja tanulást a választ, hogy a titka a Osiris tengely mentén velem és a csapat! "  

 

http://www.drhawass.com/blog/mysterious-osiris-shaft-giza

Előzmény: libapék (468)
menroting Creative Commons License 2010.09.29 0 0 462
lemaradt hogy mire :-)
Hol találhatnám meg azt a táblázatot ahonnan ez az adat való ?

"A gránit sűrűsége, amiből a terasz van, 2,6 kg/dm3"
Előzmény: menroting (461)
menroting Creative Commons License 2010.09.29 0 0 461
Szia 23negedi !
Tudnál e még nekem erre válaszolni ?
http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=70818372&t=9144345

Üdv!
23 negedi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 460
23 negedi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 459
23 negedi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 458
23 negedi Creative Commons License 2010.09.28 0 0 457
6Boci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 456
Ezen már én is gondolkoztam. A tudás hatalom és ugye jól tudjuk, hogy régebbi korokban az uralkodó réteg szerette sötétségben tartani az alattvalókat. Miért lenne ez manapság másképpen?
Előzmény: Törölt nick (406)
6Boci Creative Commons License 2010.02.23 0 0 455

Itt egy jó kis videó a letűnt civilizációk emlékeiről:

http://www.youtube.com/watch?v=J1pYR_dyL1A

joy Creative Commons License 2010.02.23 0 0 454
Törölt nick Creative Commons License 2010.02.10 0 0 453
eltemettek sok arcot a gizai fennsíkon föld alá..masztabák százai vannak ott, meg jó néhány olyan sír amit még nem tártak fel..az a bazi nagy 3 kőhegy kíri a sok sír közül..és nem azzal kérkedik h oda is "temettek" volna bárkit is..
Előzmény: Csekk (442)
joy Creative Commons License 2010.01.29 0 0 452

Minek?

Nem érdekelnek.

Nagyítsd föl a gogliképet!

Előzmény: Zoolka (450)
menroting Creative Commons License 2010.01.29 0 0 451

3D-ben nézzétek piros kék szeműveggel ezen a lapon.

 

Tényleg láthatók kráterekhez hasonlók.

 

http://www.maplandia.com/ethiopia/tigray/central/guldam/guldam-google-earth.html

Zoolka Creative Commons License 2010.01.29 0 0 450
Hmm,máshol is tudnál hasonló v. ugyanilyen fákat,bokrokat árnyékkal +egyebek belinkelni?
Előzmény: joy (448)
libapék Creative Commons License 2010.01.29 0 0 449
Én krátereket nem, csak kis fura hegyeket látok szétszórva.
Előzmény: Zoolka (447)
joy Creative Commons License 2010.01.29 0 0 448

Igen.

Fák, bokrok, és az ő árnyékuk azok a "kráterek".

:o)

Előzmény: Zoolka (447)
Zoolka Creative Commons License 2010.01.28 0 0 447
Van valakinek elképzelése a következő linken látható kráterszerű képződmények eredetéről?KRÁTEREK LINK
libapék Creative Commons License 2010.01.28 0 0 446
Mi van Kállóval manapság?
Előzmény: Csekk (443)
joy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 445

Andersen meséí is olvasmányosak.

 

Hogy szerinted én mit tettem, az a te hited.

Én meg tudom.

:o)))

Előzmény: Csekk (443)
joy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 444

Állításodat szövegelésed nem bizonyítja.

Petra csodálatos sziklába vésett romváros, olyan hitközösség, mint itthun Pannonhalma.

Van még jónéhány hasonló Földünkön, nem az egyetlen.

 

Szeretném bebarangolni, mint minden emberi alkotást, amely túlélte az idióta rombolást, amelyet újhitű hatalmasságok tébolya végzett az emberiség történelmében sokkkk évezreden át.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Petra_(romv%C3%A1ros)

 

Az évezredekkel én óvatosabban bánok. Csak azt írom, amit archeológiai, történelmi leletekkel, nem pedig 7-et havat összehordó irodalmi munkásságokkal lehet bizonyítani.

Előzmény: Csekk (442)
Csekk Creative Commons License 2010.01.08 0 0 443
Szerintem nem is olvastad el, vagy ha igen, akkor nem érted.
Van hibája az írásnak több is. De ez nem érinti a forrásokat, az archeológiai és történelmi tényeket amikből Kálló dolgozott.
Persze ő is vezette a saját kis elképzelését, amelyeket az adatokból tár fel, de ez teszi az egészet olvasmányossá, másrészt ez max egy jelen kulturális lenyomat, amelyet nem nehéz egy valóban kiváncsi egyednek elválasztani az alapokat adó tényekről.
Előzmény: joy (441)
Csekk Creative Commons License 2010.01.08 0 0 442
Elénk is tudod tátni azokat?

Lásd szfinx, és a khafre völgytemplom korolásában megejtett korábbi írásaim, amelyek alapján a rövid lényeg az, hogy nem csak az előbbiek, hanem a piramisok is legalább alsó harmadukban megépültek, így a Bauwalli orion modell alapján azokat egy kb. 12,000 évvel ezelőtt itt élő kultúra tehette meg.
Az egy teljesen más tészta, hogy Khufutól kezdve, itt az addigiakat a ma látható komplexummá alakították át.
Persze a fentiek belátásához nem árt ha valaki geológus, vagy legalább érti is a geológiát, miközben képes levezetni egy adott terület, nevezetesen a plató és környékén az eltelt 12,000 -ben lezajlott folyamatokat, modellezni, hogy mely korban hogy is nézett ki itt minden.
Tehát anno 12,000 éve a gizai plato előtti sikvidék úgy 70 méterrel volt a mai térszint alatt. Bármi ami akkor ott volt, minimum ennyivel van ma a térszint alatt.
A plato akkoriban kb akkora hegy volt a sikvidékről (nílus delta) mint amekkorának látszik ma a dunapartról a gellérthegy. és ha már itt tartunk, teljesen természetes, hogy a tetőn lévő építmények, létesítmények alatt további (furt faragott) létesítmények lehetnek amelyek hasonlóan készültek mint pld Petra.
Nos Petrára mi szükség volt szerinted?

Legfőként azt +magyaráznád, mi a túrónak köztöztek vola egy hegy belsejébe, mikor csodálatos idő volt arrafelé, ahol 2* lehetett már az őskorban is aratni?
A hegyben sem növényt, sem állatot nevelni nem lehet, írdatlan költség a mindennapi élethez szükséges tartozékok bevitele, a szenny, hulladék eltávolítása.
Miért lenne erre szükség?


Majd ha megmagyarázod nekem azt, hogy a te előbbi gondolatvezetésed mentén mi francért volt szükség piramisra, én isten a tanum megteszem neked ezt a szivességet.
Mond meg nekem (szintén a te előbbi gondolatvezetésed mentén) hogy miért nem temették el simán a halottakat a föld alá? ... Nem könnyebb és egyszerűbb lett volna?

;)
Előzmény: joy (440)
joy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 441

http://www.vadalma.hu/modules.php?name=mondak&way=bW9kdWxlcy9tb25kYWsvZmlsZXMvbW9uZGFrL3BpcmFtaXNfdWpfZWxtLmh0bQ==

 

Érdekes írás.

Alapproblémája, hogy a bibliai teremtést, özönvizet tényekként kezeli.

Ettől kezdve megvan a biztos helye a hites írások között.

Előzmény: Csekk (439)
joy Creative Commons License 2010.01.08 0 0 440

:o)

Egyelőre legkevésbbé valószínű ez a hegyben volt világ.

Kitalációk, nyomtalan állítások nem archeológiai bizonyítékok.

 

"Közvetlen helyi bizonyítékok alapján merem állítani..."

Elénk is tudod tátni azokat?

 

Legfőként azt +magyaráznád, mi a túrónak köztöztek vola egy hegy belsejébe, mikor csodálatos idő volt arrafelé, ahol 2* lehetett már az őskorban is aratni?

A hegyben sem növényt, sem állatot nevelni nem lehet, írdatlan költség a mindennapi élethez szükséges tartozékok bevitele, a szenny, hulladék eltávolítása.

Miért lenne erre szükség?

Előzmény: Csekk (439)
Csekk Creative Commons License 2010.01.07 0 0 439
Feltételezések vannak már vagy 100 éve. Mindenféle baromságok is, meg olyanok is, amiknek van alapja.
Tény viszont alig. Mondjuk a ténytelenségről is lehetne könyvet írni, mert hogy annak is van némi oka a nincs-en kívül, de az meg szerintem csak felesleges szájtépés, mert az arabok érdekei mindent felülírnak ma.
Ugyanis amit ma reményem szerint fel lehetne tárni Gizában, azt már egyrészt az arabok tudják, hogy mi és hol van, másrészt meg minden szöges ellentétben van az ország legnagyobb vallásával.
Ki mondaná meg musztafának az igazat? Annak a musztafának, aki ma még azt tanulja, hogy a bolcs allah, ... stb... ... na hagyjuk.
Szóval még 200 év .... majd aztán talán lesz, lehet valamit ott találni. (már ami addig megmarad belőle)

Egyébiránt meg már irtam, hogy fent van a vadalmán a első időkről szóló Kálló dolgozat. Ez forrásokkal, elég jól körüljárja a témát.
A többi meg már csak intelligencia, és néhány könyvtárnyi tudás egyvelege. ;)

http://www.vadalma.hu/modules.php?name=mondak

A gizai plató alatti dolgokról meg nekem pld a személyes véleményem ma már az, hogy Kell lennie.
Nincs más lehetőség.
Közvetlen helyi bizonyítékok alapján merem állítani, hogy amikor a piramisok alapjai elkészültek, a giza plató minimum 100 méterrel volt az akkori tengerszint felett.
S mivel a Nílusdelta ezen kezdeti szakasza már, vagy még olyasmi szárazulat volt a tengerszint felett 10 - 20 méterrel mint ma, így a plató egy szép kis hegy volt annak a kulturának aki itt építkezett. S teljesen természetesnek tartom, hogy a kb gellérthegy magasságú puha mészkőhegy belsejében is komoly tevékenységet műveltek.
Előzmény: Rejtélyvadász (438)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2010.01.07 0 0 438


Üdvözöllek !

Mikor a hivatkozott dolgot olvastam, eszembe jutottál, mert ha jól emlékszem, tőled hallottam, vagy olvastam a Szfinx alatti alagútrendszerről.

És mivel a hivatkozott "dolgozat" pár éve jelent meg, ugy gondoltam, hogy te már hallottál róla.

Ezek szerint nem igy van. Vagy mégis ?


Előzmény: Csekk (437)
Csekk Creative Commons License 2010.01.07 0 0 437
Hát ebben tényleg sok a zagyvaság, és iszonyatosan sok a keveredés. De a legfőbb problémám mégis az, hogy NULLA a forrás. Mindenre hivatkozik az égvilágon, de forrást semmihez nem ad.
Egyébként meg az alapokat is összeollózta a szerző valószínüleg kénye és kedve szerint.
Előzmény: Rejtélyvadász (401)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!