Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.28 0 0 346

A linuxot nem ismerem,de az elvvel,,amelyet leirtál,tökéletesen egyetértek.Nekem sincs semmi bajom  Windows-al,soha semmi problémám nem is volt vele.

De abban biztos vagyok,hogy valamiért kiakadtál a    linuxra-ne ird le,hogy mire,mert úgysem érteném.:))))

Előzmény: VBL (345)
VBL Creative Commons License 2013.07.26 0 0 345

Én is szeretem, mert kiszolgál engem (mármint a Windows), nem pedig nekem kell őt szolgálnom, mint amilyen a Linux / Unix.

 

Azt azért tegyük helyre, ki a szolga és ki az úr.

 

Az ember az úr, a szoftver arra való, hogy szolgálja. A Windows erre tökéletesen alkalmas.

 

Nekem pedig nem az a dolgom, hogy nyalogassam a Linux lábait, konfigurálási kísérletek közepette ...

Mike Creative Commons License 2011.02.21 0 0 344

kiszereled, és átviszed a szomszédhoz

Előzmény: zero6666 (343)
zero6666 Creative Commons License 2011.02.20 0 0 343

valaki meg tudná mondani, hogy a DOS-ban hogyan lehet egy maghajtót megosztani?

Aspasia Creative Commons License 2008.09.09 0 0 342
.
V63_1668 Creative Commons License 2002.12.08 0 0 341
Ja bocsika...és az A4000-em nem 4 éves,és nem 333Mhz.10 lesz,és 40(negyven) Mhz...:)

V63_1668 Creative Commons License 2002.12.08 0 0 340
Én flamelni nem akarok,ez hülyeség,de hadd engedtessék meg azért pár szót...Jó! AmigaOS régi,és sajnos jópár éve stagnál,abszolute nem versenyképes,pláne ha mindenki ezt a szemetet falja(windózok).A Linux pedig NEM fapados,a KDE2 ezerszer szebb,igényesebb bármelyik csicska win32nél,a kernel ezerszer stabilabb,és esetleg meg KÉNE TANULNI,mertugye itt nincsenek nyálas multimédiális varázslók meg ilyen marhaságok.Azt meg hogy leragadtam a Win98nál? lehet...de tudod miért? nem azért mert az XP nem fordult meg nálam...mert NEM fogok csak azért elbaszni egy giga helyet...XPnél ugyanugy megesnek a szines hibaüzenetek,ugyanugy elgurulhat az egész...De hagyjuk meg,jóval megbizhatóbb a 95/98nál,MEről nem is beszélve.És az egész rendszer valahogy rendezettebnek,meggondoltabbnak tűnt.

Irtad hogy egy éve fentvan a rendszered...megér e 3 évet vajon? És az AOS-al lesznek a gondok 3,vagy 20,vagy akár 150 év multán? nem hiszem.Pedig aktivan használom,tele van mindenfélével,nem mondható csupasz rendszernek.

Én úgy hiszem,a vindózosoknak egyben van igazuk:
a vindóz lesz ezután jó ideig is a "standard",a legelterjedtebb...de nem a legjobb,a vindóznál CSAK jobbat találsz,még ha nem is elterjedt,és támogatott;-)

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.08 0 0 339
Szervusz randomly!

Értelmes cikk... Én is szeretlek Margit!

Előzmény: randomly (338)
randomly Creative Commons License 2002.12.08 0 0 338
Gates megmondta, és a történelem is azt sugallja, hogy a Microsoft egy napon elbukik majd. Mi lesz a cég veszte?

http://root.hu/?c=3006&o=4

Hát nem semmi.

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.08 0 0 337
"Fapadosság", egyébként gyanítom, hogy te még le vagy ragadva a win98-nál, még mindig ott tartasz, az alapján ítélsz, ez szerintem nevetséges...

Persze, "szarvason" az XP se megy...

Előzmény: Törölt nick (336)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.08 0 0 336
"Igy igaz! Én AmigaOS-t használtam előtte,meg most is,de kicsit uncsi már...Bekapcsolom az "elvult/ócska/tetűlassú" gépet,és mit látok??

Bebootol,ahogy kell...
Minden működik,a rendszerem lassan 3 éve ugyanaz...
Nincsenek izgalmas hibaüzenetek...
Ha egy task lefagy,csak suspend,és mehetek tovább...
Egyszerűen működik,ez már olyan ódivatú:-)))

a vendóz színt visz az unalmas szürke 7köznapokba,mindig van miért földhözvágni valamit,mert az ember már idegrohamot kap az "oprendszer" bénaságától:-)))"

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Én Windows 2000-ret használtam előtte, most meg XP-t, de kicsit uncsi már...Bekapcsolom az "elvult/ócska/tetűlassú" Celeron 333-as gépet, mely nemsokára 4 éves lesz és mit látok???

Bebootol,ahogy kell... 45 mp alatt
Minden működik,a rendszerem lassan 1 éve ugyanaz...
Nincsenek izgalmas hibaüzenetek...
Ha egy task lefagy, csak Taskmanager és mehetek tovább...
Egyszerűen működik, ez már olyan ódivatú:-)))

Mikor már nagyon unatkozom, Linuxot telepítek, mert a Linux színt visz az unalmas szürke 7köznapjaimba, mindig lehet szenvedni, agyalni valamiért, mert az ember már idegrohamot kap az "oprendszer" fapadoságától: -)))

Előzmény: V63_1668 (334)
V63_1668 Creative Commons License 2002.12.08 0 0 335
Amúgy meg...a vendózt gyakorta kell ujratelepitgetni,nemrég megesett a következő:

letöröltem mindent
bootfloppy...
fdisk...
a 2 Gbos vinyót immár csak 800 megásnak látta
hmmm...

Erre áttettem az elavult ócska tetűlassú Amigára,a primitiv HDToolboxxal csináltam rá egy FAT32 particiót(csak az elavult szutykok tudnak mountolni akármilyen particiót...a wines Amiga emulátorok sem tudják ezt,hardfilet vagy kijelölt dirt kell használni ehhez...egy szar,mindössze 120kBos driver szépen felmountolta a FAT32-t,és:
voila! ujra 2 Gbos a vinyó...vindóz meg szép kegyesen felmászott rá:P
:)

Persze nem ilyen egyszerű az élet,mert a telepités után véletlen nem látta a hálókártyát,pedig be volt konfigolva...aztán még 13!! ujrainditás,és érdekes módon minden szép lett:-))

ms rulz?:P

V63_1668 Creative Commons License 2002.12.08 0 0 334
Igy igaz! Én AmigaOS-t használtam előtte,meg most is,de kicsit uncsi már...Bekapcsolom az "elvult/ócska/tetűlassú" gépet,és mit látok??

Bebootol,ahogy kell...
Minden működik,a rendszerem lassan 3 éve ugyanaz...
Nincsenek izgalmas hibaüzenetek...
Ha egy task lefagy,csak suspend,és mehetek tovább...
Egyszerűen működik,ez már olyan ódivatú:-)))

a vendóz színt visz az unalmas szürke 7köznapokba,mindig van miért földhözvágni valamit,mert az ember már idegrohamot kap az "oprendszer" bénaságától:-)))

Törölt nick Creative Commons License 2002.12.07 0 0 333
Szervusz V63_1668!

> Mit lehet ezen szeretni?
A feelinget? :-P

Előzmény: V63_1668 (332)
V63_1668 Creative Commons License 2002.12.05 0 0 332
Én nagyon szeretem a vindózt!Különösen mikor:
-Explorerben több ablak meg van nyitva,és egyikmásikban nem lehet használni a jobb egérgombot,és ha ez a probléma előjött,csak restarttal lehet kizökkenteni a szerencsétlent.

-gondol egyet,"program has performed an illegal..." és bezárja az összes explerer ablakot.

-Előjön egy igen informativ hibajelzés "Nem megadott hiba" és szintén bezár mindent.

-Gyorsabban bootol,mint egy countach:P

-Mire egy drivert normálisan fel lehet tenni,neki kell szaladni 3x,míg egyáltalán műxik vhogy(13435 ujrainditás kiséretében)

-Nemrég a következő üzenettel fogadott:A hálózati csatolóval valami probléma van..." nem látta devicmanagerben,csak egy kérdőjeles vmi maradt belőle,megnézem...Első oldalon"az eszköznek nincs szüksége illesztóprogramra..." mig a másikon "hiányzik a szükséges illesztőprogram..."
Ha frissiteni akarom,azt mondja,hogy már fent van,és továbbra is a jelenlegi drivereket használja
13x inditottam ujra,láss csodát 14ikre működött

kérdem én:
Mit lehet ezen szeretni?

tudorapo Creative Commons License 2001.01.10 0 0 331
Mert ugye azt az IBM csinálta. És nem a Samsung. Tessék elolvasni hogy mire válaszoltam!
Előzmény: TaXiN (328)
matasanyi Creative Commons License 2001.01.10 0 0 330
Üdvözlet!

Olvastatok már ilyet?

HIBA! A telepítés túl hamar véget ért.

Aszpirin Creative Commons License 2001.01.08 0 0 329
??????
Előzmény: TaXiN (328)
TaXiN Creative Commons License 2001.01.08 0 0 328
Tipikus szerverrendszer az órába épített Linux.

Lattad ?

Előzmény: tudorapo (325)
Egoist Creative Commons License 2001.01.07 0 0 327
En tovabbra is utalom, de:
1: ha mindenki beirna ide, aki utalja, akkor az index szervere megadna magat

2: a topik cime az, hogy szeretem... igy nem ereztem szukseget ide irni (most is csak a te kedvedert tettem)

Előzmény: Aszpirin (326)
Aszpirin Creative Commons License 2001.01.07 0 0 326
Mi van, az idén már senki sem szereti/utálja a Windowst?
tudorapo Creative Commons License 2000.12.21 0 0 325
Márpedig szervernek szánja. Megmondták happeningen:)
Előzmény: TaXiN (323)
Andorás Creative Commons License 2000.12.21 0 0 324
Aszpirin
A szubjektív véleményedet elfogadom, azt az állításodat, hogy a unixok könyvtár struktúrája elavult lenne, azt vitatom. Éppen ellenkezőleg. Az egy program egy könyvtár megoldás a korszerűtlenebb, mivel még a vinyó nélküli, egykártyás gépek világából származik, amikor egy floppy egy program volt az általánosan alkalmazott megoldás. Ez volt a jellemző a korai csak floppy meghajtós 1.x- es DOS-t használó PC-kre is. Amikor a 2.0-ás DOS-al PC-n is elkezdtek directory-kat használni, ill. vinyókat kezdtek a PC-kbe építeni a korábbi megoldást egy az egyben átvették az egy program egy könyvtár formában. Az, hogy egy OS honnan indult a fejlődésben az a jelek szerint meghatározó. A unix, korábban született ugyan, de a unixos nagygépek világából olyan megoldásokat hozott amelyek a mai nagyteljesítményű PC-ken is jól használhatóak, míg a windows-ok nem igazán tudták követni a hw fejlődése által támasztott követelményeket. Nem véletlen, hogy a M$ folyamatosan veszi át a unixon jól bevált dolgokat. Pl. a Win2K-ben a Profiles könyvtár kikerült a %SystemRoot% -ba, míg korábban a WINNT (abszurdum) dir-ben volt, vagy pl. a rendszer szintű installer/uninstaller bevezetése. A felhasználó szempontjából tényleg csak szokás kérdése a dolog, de a rendszer működése és karbantartása szempontjából a unix megoldás a célravezetőbb. Az, hogy mindem meghajtón külön fa srtuktúra van az még nem lenne gond, de a rendszert tartalmazó meghajtón nagyobb rendet tarthatna a M$.
Előzmény: Aszpirin (316)
TaXiN Creative Commons License 2000.12.21 0 0 323
Használjunk mindent arra, amire szánták.

Azért kíváncsi vagyok, hogy az IBM tulajdonképpen mire szánja a Linux-ot ? Azt a több mint ezer programozót, meg dollármilliókat. Az látszik, hogy nem _csak_ szervernek (S390 - azért ez durva dolog volt - ennek csak egyetlen apró szelete, hogy egy ekkora ! cég évtizedekre ! elkötelezte magát) és nem csak beágyazott rendszernek (óra)

Előzmény: Aszpirin (321)
tudorapo Creative Commons License 2000.12.21 0 0 322
Aszpirin!

Hidd el nekem: aránylag kevés kompromisszummal (CAD, DTP, játékok) kiválóan használható mindenre. Csak tudom: én ezt csinálom jó ideje.

Előzmény: Aszpirin (321)
Aszpirin Creative Commons License 2000.12.21 0 0 321
"...Unix egész felépítése szerverként lett kitalálva..."
Igen, igen. Ez itt a kulcsmondat. Szervernek lett kitalálva. A Windows pedig nem. Egyik változata sem, még akkor sem, ha ráerőltették az idők során.
A Unixokat használjuk tehát szervernek. Nem kell otthoni gépekre erőltetni. Használjunk mindent arra, amire szánták.
Előzmény: tudorapo (318)
sip pista Creative Commons License 2000.12.20 0 0 320
hali,
így is föl lehet fogni, nem vitatom. de miért jó, ha egy helyen látod egy prog tartozékait? nem kézzel törlöd, arra van swremove (hp-ux), átvinni más gépre sem tudod `csak úgy'. viszont plö a mentés szempontjából nem mindegy, hogy egy fájlrendszer csak hébe-hóba változik (/opt mongyuk), vagy sokszor stb ...... winxxx alatt is van egy csomó progi, ami szeret .dll-eket a rencer cuccai közé tenni, vagy ezt-azt a common files-be, hogy nőjön a fülén köröm... najó.
a papné (Györgyi) meg aranyos
p.
Előzmény: Aszpirin (316)
TaXiN Creative Commons License 2000.12.20 0 0 319
Az /usr/local vagy az /opt van erre kitalálva.Pl:

/opt/applix-5.00
/usr/local/qcad_allstatic

Ugyanakkor Win alatt is megvan az egybeokádás

Előzmény: Aszpirin (316)
tudorapo Creative Commons License 2000.12.20 0 0 318
Hát igen, ez is egy szempont. Nekem nagyon mosolygós, hogy egy külön könyvtárban van minden beállítás, így megoldható pl. minden beállítás tárolása. tar cvzf etc.tgz /etc, és ezt eltehetem a páncélszekrénybe. Egyszer ez már megmentette az "életemet". A Unix egész felépítése szerverként lett kitalálva, több ember különböző dolgokat csinál egy gépen. Ezért érezhető korlátozásnak sok dolog, amikor egyvalaki egy gépen használja.
A kerekes dolgo tényleg demagógia, de poénnak szerintem aranyos:)
Előzmény: Aszpirin (316)
Aszpirin Creative Commons License 2000.12.20 0 0 317
"Elavult??? Végül is a kerék is több tízezer éves dolog... "
Ne haragudj, de mi más ez, ha nem demagógia? Ez nem érv.
"Rendet kell tartani. M$-ban ez nincsen meg. Unixokban meglehetősen megvan. Az egy következő lépcső, hogy neked jó ez a rend, vagy nem, de mindenképpen fontos szerepe van abban, hogy a unixok áttekinthetőek és stabilabbak."
Ezzel nem akarok vitatkozni, hiszen igazad van. Én csupán azt írtam, hogy az a fajta rend, amit a unixok fájlszerkezete képvisel, engem kifejezetten idegesít. De az is lehet, hogy csak megszokás kérdése. Kb negyedszer írom le, és nem győzöm hangsúlyozni, hogy szubjektív véleményről van szó. Számomra kényelmetlen, és kész.
""a hálózat kiépítésekor" eldönthető. Csak akkor, vagy később is, de nagyon sok munkával jár (gyakorlatilag kézzel átmozgatni minden profilt), vagy csak pontatlanul fogalmaztál? Én a második esetről tudok."
Ebben is igazad van, pontatlanul fogalmaztam, ezért elnézést. A hangsúly a lehetőségen volt, és nem a hogyanon, mikénten, mikoron.
"Nagyon ritkán találkozom azzal a szélsőséges véleménnyel, hogy a linux a messiás. Szerencsére."
Lehet hogy túl durván fogalmaztam, ezt se szó szerint értsd, de én igenis tapasztalok (nagyon gyakran) olyan véleményt, hogy a linux az operációs rendszerek zűrzavarában az egyetlen üdvözítő megoldás (na ez talán mégsem olyan durva). Ezt te is észleled, ha odafigyelsz. Alig létezik olyan oprendszeres topic, ahol a linux-guruk ne nyomulnának százzal. A legtöbb problémára a megoldás: "miért nem használsz linuxot?". Érdekes módon ezek az emberek a linux hiányosságait vagy keményen vitatják, vagy egyszerűen tagadják.
Elnézést, jó hosszú off lett ez.
Előzmény: tudorapo (312)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!