Keresés

Részletes keresés

J-rex Creative Commons License 2016.01.08 0 0 160
Vilmos Varju Creative Commons License 2015.12.02 0 0 159

 Ültess fát!
Hogyha másért nem, lombot ád.
Árnyékában megpihenhetsz,
Gondot ő visel reád.
Jó tavasszal nyit virágot:
Messze érzed illatát,
Kis madárka száll reája:
Ingyen hallhatod dalát.
Ültess fát.

 

Sajnos a probléma évek óta ugyanaz. A tudatosság ébredezik?

Talán elérkezik az az idő, amikor emberek fákat ültetnek példaképüknek, gyermekeiknek, a jövőnek!

A lehetőség mától adott!

Az interneten keresztül támogathatjuk emlékfánkkal a természetet!

http://eletpark.hu/hu/virtualis-park/1

illeskori Creative Commons License 2015.08.27 0 0 158

Sziasztok!

 

Kérlek benneteket, írjátok alá, segítsünk környezetünkön, embertársainkon!

 

Nem kerül semmibe, a telefonszámot nem kötelező megadni!

 

http://www.greenpeace.org/hungary/hu/legy-aktiv/Tiszta-Adriat/

Disco4 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 157

Kedves Fórumozók !

 

Azért írok, mert belefogtunk egy a fenntartható fejlődés témaköreit bemutató ismeretterjesztő rendezvénysorozat megszervezésébe. Január 27-én kedd este 7 órától a Prezi Nagymező utcai központjában kerül megrendezésre második estünk élelmiszer és mezőgazdaság fókusszal.
Címe: Ennél jobbat?

 

Ezúton szeretnélek meghívni, amennyiben időd engedi, hogy gyere el és vegyél részt a következő rendezvényünkön, ismerkedj meg az előadókkal és a közönséggel.
Továbbá oszd meg az olvasóid közt az eseményt a facebook-on és ha lehet a blogon is.

 

Minden hónapban professzorokat és szakértőket kérünk fel, hogy előadásaikban mutassák be az adott havi témakört, és adjanak gyakorlati tanácsot a problémák megoldására. A jegybevételekből származó adózott eredményünk 80%-át nemzetközi és hazai jótékonysági szervezeteknek adományozzuk.

 

2015 folyamán többek között a következő havi tematikát szeretnénk megvalósítani: biodiverzitás és megőrzés, energia, zöld építészet, városok és közlekedés, termék design és csomagolás, szemét és újrahasznosítás, víz és klímaváltozás, egészség és közösség.

 


Program:

19.00 - Bevezető és köszöntő

19.10 - Dr. Márai Géza, Szent István Egyetem - A talaj, a táplálékok és az egészség összefüggései

19.30 - Kajner Péter, Szövetség az Élő Tiszáért - Élelmiszer-önellátási kezdeményezések, kistermelők piacra jutásának lehetőségei és akadályai

19.50 - Dr. Kujáni Katalin, Földművelésügyi Minisztérium - Helyi élelmiszerrendszerek, rövid értékesítési láncok és azok innovációi

20.10 - Szűcs-Winkler Róbert, Felelős Gasztrohős - Termelés, élelmiszerhulladék és a húsevés

20.30 - Tracey Wheatley, Védegylet - Helyi közösségek ereje és önszerveződő mozgalmak

20.50 - 21.30 - büfé, vendégek megismerkedhetnek egymással és az előadókkal

Hostok:
McMenemy Márk
Dombóvári Vanda


További információk:
Web: http://www.disco4.org/
Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/856286437766979/
Jegyek: https://itrulycare.com/events/ii-food-agriculture-ennl-jobbat
Korábbi rendezvényeink: https://www.youtube.com/channel/UCaGU-FMZdTUEFy_DJKr5y-

 

Szeretettel várunk téged, családod, ismerőseid és munkatársaid.

 

Kérlek, ha szimpatikusnak véled terjeszd az esemény hírét, amennyiben van rá lehetőség a munkahelyeden is, például faliújságon vagy körlevélben ill. facebook-on, blogon.

 

Bármilyen kérdéssel, kéréssel fordulj bátran hozzánk!
Segítségedet előre is köszönjük!

 
Üdvözlettel:

 

Bányász Áron
06209402862
Pikó Dániel
06306548613

info@disco4.org



 

Bioferet Creative Commons License 2014.12.11 0 0 156

Szép napot!

 

 

Csatlakozz hozzánk, harcoljunk együtt a környezet szennyezés ellen zöldség - gyümölcs újrahasznosítás útján!

 

HOGYAN SEGÍTHET

  • Beszéljen a helyi élelmiszerboltokkal, társasházakkal, éttermekkel, zöldségboltokkal, iskolákkal ,közintézményekkel, hogy gyűjtsék szelektíven a zöldség, gyümölcs hulladékot.
     
  • Bioferet biztosítja a gyűjtőedényt, és a rendszeres elszállítást

MIÉRT JÓ EZ?

  • A legfontosabb, hogy nem károsítjuk tovább a környezetet, továbbá csökkentjük partnereink költségeit, hiszen nem a drága kommunális hulladékdíjat kell kifizetni
     
  • Újrahasznosítjuk a hulladékot, és kiváló minőségű virágföldet hozunk létre

 

Zöldhulladék szállítás, természetesanyagok vegyszerek nélkül, zöldség-gyümölcs hulladék újrahasznosításútján!

 

Jelentkezés, informálódás
fodorgyula@bioferet.hu

 

Egyéb info:

info@bioferet.hu

 

 

Web:

http://bioferet.hu/

Facebook:

https://www.facebook.com/Bi0feret

Twitter:

https://twitter.com/Bi0feret

katonafull Creative Commons License 2012.01.26 0 0 155

Üdv!

 

Ismer valaki természetvédelmi őröket?

Lenne pár kérdésem.

GP1200R Creative Commons License 2011.01.05 0 0 152

facebook csoport: Na'vi Mozgalom a Föld megmentéséért

nézz be, ha 1etértesz a kiáltvánnyal, csatlakozz, Rád is szükség van!

 

Egyébként teljesen azonos a véleményem, kiábrándító, hogy 6 vagy 8 természetvédelemmel foglalkozó topic is van és mind halott, sőt a Home film topicja több mint 1 éve áll.

 

Döbbenetes én is szégyellem magam, hogy ilyen magasról le... az emberek ezt a kérdést. Mit kérdést ezt az életbevágóan fontos problémát.

Előzmény: bogybolok (148)
GP1200R Creative Commons License 2011.01.04 0 0 151

 

Találtam egy érdekes mozgalmat a facebookon, szeretném mindenki figyelmébe ajánlani. A mozgalom, illetve facebook csoport neve: Na'vi Mozgalom a Föld megmentéséért

Thomas Creative Commons License 2010.01.02 0 0 149
2010 a biodiverzitás éve, esetleg még az ember is beleférhet ebbe?
Előzmény: bogybolok (148)
bogybolok Creative Commons License 2010.01.01 0 0 148
gyerekek mi van veletek mi ez az inaktivitás ? 2010-ben mindenkit alapvetően kellene hogy érdekeljen a természetvédelem, tele vagyunk témával. ébredjetek !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Thomas Creative Commons License 2008.05.31 0 0 147
Desktopnak (ha átmegy..)
Thomas Creative Commons License 2008.05.31 0 0 146
http://index.hu/tudomany/siva080530/

Ez mind hülyeség, mivel a "természetvédők" már évekkel ezelőtt megmondták, hogy azért csökken a talajvizszint mert nemesnyarat meg más nem Toldi korabeli tölgy-köris-szil-nádifarkas ligeterdőt telepitettek az erdészek...

(Ismét) megkérdem, hogy most akkor milyen fafajokat ültessenek erre a területre? Csak őshonosokat ami azt jelenti, hogy olyan fajok amelyek 2000 éve a Kárpát-medencében vannak vagy esetleg mást (is). (Nyilván mindig a termőhelyi adottságokat és a helyben védendő értékeket is figyelembevéve.)

Thomas Creative Commons License 2008.05.31 0 0 145
"A nagyobb folyókra telepített vizierômüvek érzékenyek a folyók vízhozamára, akárcsak a folyók vizét hasznosító vízhütéses atomerômüvek. De a nemzetközi szabványokra is kihatással lehetnek egyes természeti tényezôk, azaz nem biztos, hogy a folyók medrét az uszályok szabványához lehet és kell igazítani, hanem fordítva kell eljárni."

Megjelent a TECHNIKA magazinban 1994 elején és nem a WWF irta a cikket.....
Előzmény: wzindbad (142)
leptopelis Creative Commons License 2008.04.19 0 0 144
Felháborító! Tudnék vele mit csinálni, nem is lenne vele utána dolga a bíróságnak. Csak az anyjának, mert élete végéig etetni, mosdatni és vécéztetni kellene. Erről a "vadászatról" nem is hallottam, csak arról, hogy széttúrják a növényzetet, sokmindent elpusztítva és az állatokat a hanggal zavarva. Nem este kellett volna ezt elolvasnom, most nagyon ideges vagyok. Az erdész véleményét, miszerint mi a föld parazitái vagyunk, én már régóta hangoztatom. De a cikkben nincs is megemlítve az ítélet (gondolom fél év szabadságveszttés egy évre felfüggesztve).
Előzmény: Hora mester (143)
Hora mester Creative Commons License 2008.03.26 0 0 143
wzindbad Creative Commons License 2006.05.19 0 0 142

"NE A DUNÁT ALAKÍTSUK A HAJÓKHOZ, HANEM A HAJÓKAT A DUNÁHOZ!"

 

Elindult a WWF kampánya a Zöld :) Dunáért. A Duna napjára összegyűlő aláírásokat a GKM vezetőjének adják át. A WWF petíció arra kéri a Kormányt, hogy a dunai hajóút fejlesztése során őrizzék meg a természetes élőhelyeket a folyam partján.

 

Csatlakozhatsz a kampányhoz a http://www.wwf.hu/dunapeticio.php honlapon!

éghajlatváltozás Creative Commons License 2001.11.15 0 0 141
éghajlatváltozás Creative Commons License 2001.11.15 0 0 140
hirvike Creative Commons License 2001.06.01 0 0 139
M E G H Í V Ó

A Hulladék Munkaszövetség (HuMuSz)
a Környezetvédelmi Világnapon
június 5-én, 15 órakor
A Nyugati téren, az óra alatt

CSOMAGOLÓANYAG DIVATBEMUTATÓT rendez.

Az akció célja, hogy felhívja figyelmet arra,
* hogy az eldobócsomagolások teljesen kiszorítják az utántölthető és visszaváltható csomagolásokat
* hogy a csomagolóanyagipar fel akarja számolni a termékdíjat
* hogy a Nyugat-Európából ismert GrünePunkt rendszert akarják nálunk is meghonosítni, amely nem csökkenti, sőt inkább növeli a hulladékok mennyiségét
* és hogy a Környezetvédelmi Minisztérium együttműködik ezekkel a lobbycsoportokkal.

A látványos és humoros divatbemutatón fellép a Kukazenekar!
(a győri ütősök hulladékból készült hangszereken muzsikálnak)

Hulladék Munkaszövetség
www.humusz.hu

berku Creative Commons License 1999.09.28 0 0 138
Szerintetek, ha ott áll egy kozmetikumon, hogy "bőrgyógyászatilag tesztelt" az azt jelenti, hogy állatokon tesztelték? :-(
Tudom, létezik a "never tested on animals" felirat is, de magam még csak egyszer találkoztam vele.
Vanek Creative Commons License 1999.09.28 0 0 137
De jót szórakoztam ezen a topicon. Eh, a régi szép idők. :)
Vanek Creative Commons License 1999.06.28 0 0 136
Hol vagy Excavator?
Fidusz Creative Commons License 1999.06.24 0 0 135
ZÖLD BOLT, ahol megveheted mindazt, ami egy környezetbarát háztartáshoz kell 2. - cikk az ELTE TTK Nyúz c. lapjának Zöld Levél c. környezetvédelmi rovatában (az első rész nincs fenn, de talán így is van
értelme elolvasni).
Előzmény: Fidusz (129)
Karino Creative Commons License 1999.05.14 0 0 134
Ne keseredj el Excavator. Én is megjártam..
Előzmény: Excavator (119)
Karino Creative Commons License 1999.05.14 0 0 133
Szia Fidusz,

nekem sajnos nem jöttek le a hivatkozások, de nemcsak a tiédek, még más sem. Nem baj, majd még bejöhet. Természetkedvelő vagyok, de Pesten nehéz volt találni egy két helyet ahol elsétálhatok fás helyeken. Eddig csak egy kis zsúfolt botanikuskerttel találkoztam. Igaz van egy szép Népliget és Margitsziget is.. Mégis ahol jártam, Debreceni KLTE, Erlangen, Dortmund, ahol még tényleg van természet és park, megkockáztatom a hangulat is jobb (vagy lehet csak én érzem).
De rulezzen még a kvedelem..

Előzmény: Fidusz (130)
Fidusz Creative Commons License 1999.05.13 0 0 132
Annak, aki a szeméttel akar foglalkoni: HUMUSZ=Hulladék Munkaszövetség
Előzmény: Dun Ringill (111)
Fidusz Creative Commons License 1999.05.13 0 0 131
Előzmény: karino (109)
Fidusz Creative Commons License 1999.05.13 0 0 130
Hi! Rulez a kornyezetvedelem
Előzmény: karino (109)
Fidusz Creative Commons License 1999.05.13 0 0 129
Sziasztok!

Még nem olvastam végig az elmúlt ehy hét termését, de most az jutott eszembe, hogy az egymás nyüstölése helyett esetleg érdemes lenne kézbe venni a Zöldköznapi Kalauz c. könyvet. Sok könyvesboltban beszerezhető, pl. a Zöld Boltban is (Bp. V., Vadász u. 29. - Ökoszolgálat).

vlakinek védett területet jelző tábla kell. A TVH-ban állítólag Temesi Gézát kell megkeresni. Ha valaki holnap délelőtt figyelmeztet, felhívhatom. Csak küldjetek egy drótlevelet délelőt!

Fidusz Creative Commons License 1999.05.13 0 0 128
György Lajosnak (Piros) volt egy cikke pár évvel ezelőtt az Élet és tudományban: Természetvédelem=Környezetvédelem . rész és egész... címmel. Amelyben arról szól, hogy teljesen értelmetlen szétválasztani a természetvédelmet és a környezetvédelmet (lehetséges, de nincs értelme). Esetleg elkérhetem Pirostól a cikket, de egy két évvel ezelőtti Madártávlatban is lejött ott is elolvashatjátok...
Előzmény: Vanek (96)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!