Keresés

Részletes keresés

kovygabor Creative Commons License 2007.12.15 0 0 84
Sziasztok!

Ismét találkoztam az Adobe Magyarnyelvű szoftvereinek akciójával.

Saját tapasztalatomból okulva másokkal is megosztanám tapasztalataimat.

Nem mindig érdemes bedőlni a kecsegtető ajánlatoknak.

Jól gondoljátok meg honnan vásároltok szoftvert.

Én 2 évvel ezelőtt megjártam.

Ha nem szeretnétek BSA fenyegető leveleket kapni (esetleg ellenőrzést kapni) ne vásároljatok a szoftver.hu-s akciós szoftvereket. A regisztrációhoz kötött ajándékok egy álcázott marketing adatbázis gyűjtés.

Felháborítónak tartom, hogy miután megvásároltátok a legális szoftvereiteket negyed, fél évente kaptok majd Fenyegető leveleket, hogy legalizáljatok, vagy ejnye-benye.



loocas Creative Commons License 2005.02.24 0 0 83
Sziasztok!

Hol tudom kideríteni - vagy esetleg, ha valamelyikőtök meg tudja nekem mondani, az is jó -, hogy magánszemélytől vásárolhatok-e én, mint cég szoftvert pl. adásvételi szerződéssel? Az illetőnek jogtisztán van meg a szoftver.

előre is köszönet!
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.16 0 0 82

A BSA nem hatóság, hanem csupán magánérdekeltségű érdekérvényesítő bűnbanda: jogtalanul használtak Magyarosrszágon Kerszöv jogtárat és most a "nagy" M$-ról is kiderült, hogy lopott - nyilván többször is, a DOS-t is csibészséggel kezdte, ha nem is lopta -, így NULLA jogalapja lenne annak, hgoy ténykednek...

 

Illegális szoftvert használt a Microsoft?

A Windows XP Tour zenei fájljai a jelek szerint a Sound Forge 4.5 alkalmazás kalózmásolt változatával készültek, közölte a német tecchannel híroldal. A fájlokból szöveges editorral kikereshető az alkalmazást eredetileg feltörő hacker, bizonyos Deepz0ne virtuális aláírása.

 

Gondolatok és linkek a BSA jogsértése kapcsán

 

...amikor a rend, a jog őre követ el törvénysértést, amikor törvénytelen, jogtalan eszközökkel "dolgozva" próbálja elérni vélt vagy valós célját, az a jog és a törvényesség legsúlyosabb megsértése!

Előzmény: Shadow Tm (81)
Shadow Tm Creative Commons License 2004.07.20 0 0 81

A magyarok olyan dolgokba ütik bele az orrukat amihez nem értenek!!!!! Minek kell megbüntetni szerencsétlent azért mert olyan progit használ (nem árulja)amiért nem fizetett! Minden embernek joga van a számítógéphez csak az magába nem ér semmit! Progi is kell!! De nincs mindenkinek annyi pénze mint Bill bácsinak!!!! Nem bírságolni kéne hanem megelőzni!!!! Amit jobban tiltanak az jobban kell! Meg aztán reklámnak is fellehet fogni az "illegális" szoftvereket! :) Ne azokat büntessék akik használják a progit hanem azt aki az eredetit lemásolta!!!! Nem lennének illegális másolások ha a hétköznapi ember számára is megvehető lenne a progi! Lehet h jobban járnának vele mert így nem sok ember VESZ progit otthonra! Akárkihez megy ki a rendőrség v BSA az esetek 99%-ban van nála"illegális" cucc! Meg amiből nem megy pénz az államnak azt tíltják! Elvileg az itthon eladott progiban adó is van! (elvileg) Egyenlőre ennyi!!!!

 

                                                             A felháborodott Shadow Tm

Vandorr Creative Commons License 2000.03.24 0 0 80
Most van valakinek valamilyen tapasztalata?
Törölt nick Creative Commons License 1999.05.06 0 0 79
Ha én szoftvergyártó lennék, még fizetnék is az iskoláknak. Ha megtanítják egy-egy programra a tanulókat, akkor ezzel már meg is alapoznák a termékeim jövőjét.
Előzmény: hanna (78)
hanna Creative Commons License 1999.05.06 0 0 78
Vackorka, ez a magyar rendőrség butasága és témában való abszolút tájékozatlansága. Tudhatnák, hogy azzal, hogy ellopják a programokat, végeredményben a gyártónak lesz jobb (terjed a program!), csak a magyar rendőrség le van maradva egy fényévvel....
Előzmény: Törölt nick (76)
hanna Creative Commons License 1999.05.06 0 0 77
Kedves O. T.!

Énnékem vannak e tekintetben gondolataim. Az M$ kiküszöbölhetné, hogy a népek lopjanak programot. Szerintem annak, hogy lopnak, még direkt
örülniük kéne, hiszen így jobban elterjed a dolog, és hosszú távon
ez Bili bácsiéknak is jobb, mert fű-fa-virág az M$ Windose-t fogja használni.
Kommentjeim az írásodhoz:

1. Van valami igazság ebben a pontban. De vedd légyszives figyelembe, hogy a szoftver az másfajta dolog, mint a hardver => a szoftverlopás tkp.
nem fizikailag történik, hiszen aki megvette a programot, az nem károsodik.
Elég bonyolult itt a tulajdonjogi viszony. Aki megvette a programot, az tulajdonképpen csak használja, de nem az övé. Egy floppyt lemásolni könnyebb, mint feltörni egy kocsit. És, ez sajnos kommunista maradvány, egynémely személyeknek nem akkora bűn a közösből lopni(abból, ami nem magántulajdon, hanem több emberé is), ld. adócsalás és társai. Itt is kb. erről van szó.

2. Azért, ha megfelelő a reklámozás, nem fog a dolog fű alatt terjedni. És, tényleg fontos az elérhető ár. Ajánlom követésre a StarOffice üzletpolitikáját, ami proigramjának jelenlegi verzióját inygen adja a népeknek, hogy elterjedjen és fizessenek az upgrade-ért. Ha jó a program, én nem olyan mint némelyik, akkor többen lesznek hajlandók fizetni érte. Esetleg híd alatti programozónk készíthetett volna ingyenesen terjesztett, 30 nap után lebutuló shareware-t is. Szóval, van más megoldás ;-)

3. Azért azt, hogy a Micro$oft üzletpolitikája enyhén gátlástalan, azt nem lehet letagadni. (Nem ott dolgozol véletlenül? :) A fél világ azt használja, és rá van kényszerítve arra, hogy azon dolgozzon, mert túl kevéssé járatosak a számítástechnikában ahhoz, hogy megpróbálkozzanak egy Linukz-telepítéssel. M$ ugyanis a DOS-t úgy terjesztette el, hogy bagóért eladta az IBM-nek, akik aztán felrakták az összes gépre. A nép meg megvette. Most meg szenvedünk a butaságunkért, és a M$ gátlástalanul kihasználja előnyét, drágán árulva a sz@rt. Igenis, megérdemli, hogy bántsuk!

Üdv mindenkinek:

hanna

Előzmény: Oriza Triznyák (31)
Törölt nick Creative Commons License 1999.05.06 0 0 76
Ha a rendőrség illegális dolgokat talál egy gépen, azt gyakran (nem mindig) lefoglalják, majd amikor vége van a ceremóniának, visszaadják, de a vincsit - mint bizonyíték - megsemmisítik.

Tfh, van a gépemen pl. egy illegális Paint Shop Pro. Emellett tömve van a gépem legális programokkal, és olyan információkkal, amik pl. az üzleti tevékenységemhez kapcsolódik. Pl. névjegykártyákat készítek, és többszáz megrendelőm van. Ilyen esetben fófütty, én nem okozhatok kárt (elmaradt profit) másnak, de nekem okozhatnak kárt azzal, hogy megsemmisítik a legális programjaimat és az általam készített dokumentumokat?

Törölt nick Creative Commons License 1999.05.06 0 0 75
Tisztelt Pankila bácsi!
Megütötte a fejem az a Tv-s hasonlat, hogy a loptt Tv-t is elvihetik. Meg hogy azért büncselekmény a birtoklás, mert olyan dolog van nálad, ami nem a tiéd. Én úgy tudom, rengeteg cég használati jogot árul, nem magát a softwaret. Ugyebár vannak netről letölthető software-k is, melyeknél elvileg teljesen legális ha nálam van, csakhát ha nem fizetek a használatáért, akkor nem használom. Sőt, ezek akár a merevlemezen is lehetnek, installálva. Csak nem indíthatom be. Na, ilyenkor mi van? Olyan dolog van nálam, amit nekem adtak ingyé, csak nem használhatom. Ilyen esetben viszont a birtoklás nem igazán mondható büncselekménynek.
AndreWWW Creative Commons License 1999.05.06 0 0 74
"szabadversenyes vilagban" "ha akarsz TE IS beszallhatsz" - azért pereli az USA kormánya is?

"Es nem hibaztathatod oket a modszerukert," kicsit olvass utána a neten, íme egy idézet Verebics János írásából:
"A grafikus felhasználói felületet (nagyjából a mai Windows ősét) a Xerox kutatólaboratóriumában látta először Bill Gates, a Microsoft tulajdonosa és Steve Jobs, az Apple Computer főnöke. Hát nem a szerzői jogvédelem volt az első dolog, ami eszükbe jutott, hanem az, hogy ellopják az ötletet."

Előzmény: Mr Spock (49)
AndreWWW Creative Commons License 1999.05.06 0 0 73
Pankila bácsi:

"Ez a gyártói irreális árrés-probléma nem csak a szoftvergyártásból ismert." - Persze ismerjük a kábítószerkereskedelemből is, bár ott koránt sem ilyen mértékü. Próbálj meg reálisan összehasonlítani.

"Egyébként csak gondolatébresztőül:" Tessék elolvasni amit írtam, ezek a tételek már le lettek vonva.

"Annyit keresnek amennyit nem szégyellnek." - ezt gondolod a Matávról is?

Előzmény: Pankila bácsi (52)
Karcsu Creative Commons License 1999.05.05 0 0 72
Kedves Gábor!

A másolásvédelem nem új számomra, a nyolcvanas években magam is alkalmaztam őket. Sőt! 1992-ben készítettem olyan másolás védelmet PC-re, ami egyedi floppykkal oldotta meg a problémát. Tudtommal nem törték fel. De nem vagyok elbizakodott, mert a megrendelő eleve nem sok példányt adott el a programból. Mint minden védelem, ez is feltörhető.

A biztonsági másolat problémája kicsit túldimenzionált szerintem. Mivel nem tulajdont szerzel, hanem jogot szoftver vásárláskor, ezért a használat jogát nem veszíted el, ha megsérül az eredeti kópia. A sérült adathordozó visszaszolgáltatásával egyidőben kapsz egy másik példányt. Mondjuk az adathordozó költségén, amit Te állsz, de a postaköltséget a gyártó fizeti.

Más...
Tudtátok, hogy a zenei CD adatszerkezetében van egy bit, ami ha be van állítva, akkor tilos digitális másolatot készíteni a felvételről. Figyelembe veszi ezt bármilyen grabber program?

Karcsú

Előzmény: Mr Spock (49)
Törőlt_nick Creative Commons License 1999.05.05 0 0 71
oftc- JÓ ESTÉT KÍVÁNOK, A SZEMÉLYI IGAZOLVÁNYOKAT KÉREM ! -ontc
Karcsu Creative Commons License 1999.05.05 0 0 70
Köszönöm, MaCS!
Előzmény: MaCS (68)
skolo Creative Commons License 1999.05.05 0 0 69
OOOOOh!
Én szívesen kifizetem azt a pénzt annak, aki csinálta, ha az megfizethető számomra, és megéri az árát, ahogy ezt tettem is sok esetben. De ha Billy ezt úgy hálálja meg, hogy még a BSA-t is „kiküldi" hozzám turkálni a gatyáim közt, akkor soha többet nem veszek meg egy Microsoft terméket sem, csakazértse. Aztán bárki mondhatja, hogy lopok, vagy amit akar, nem érdekel. Ha egy cég sz@rik rám, akkor én is sz@rok rájuk. A Windows-ra szükségem van, sajnos, de nem feltétlenül kell megvennem. Tetszik, nem tetszik, ez van.
Előzmény: Oriza Triznyák (58)
MaCS Creative Commons License 1999.05.05 0 0 68
Halihó!

Szerintem átvitt értelemben sem egyenlő a lopással. Erkölcsileg az esetek nagy részében elítélhető, de soxor nem, és sokkal árnyaltabb megjelenési formái vannak.
Csak akkor lehet szerintem elítélendő cselekményről beszélni, ha ténylegesen vagyoni hátrányt okoz. Jelenleg viszont pont ennek a megkülönböztetésére alkalmatlanok a jogszabályaink.

Audio CD másolása magán célra: nincs minek utána nézzek, a Szerzői jogi törvény a munkaeszközöm, ugyanis ügyvéd vagyok, és vannak is ilyen ügyeim.
A törvény kifejezettem megengedi (18.§) a magáncélú másolást, aminek a kompenzációja be van építve a nyers adathordozóba.

Üdv: MaCS

Előzmény: Oriza Triznyák (67)
Oriza Triznyák Creative Commons License 1999.05.05 0 0 67
A lopást nem jogi értelemben értettem, hanem a cselekmény súlyát volt szándékom hangsúlyozni.
Helyesbítek:** Számomra ez olyan mint a lopás. **

Szerintem nézz utána még egyszer, hogyha veszel egy CD-t és lemásolod a haverodnak, úgy, hogy az eredetit megtartod az legális-e.

Oriza Triznyák

Előzmény: Oriza Triznyák (65)
MaCS Creative Commons License 1999.05.05 0 0 66
Halihó!

Kedves Oriza, ne haragudj, de hülyeségeket írsz.

1. Nem lopás. Szerzői jog megsértése. Hatalmas különbség van a kettő között, és nemcsak a Btk-beli helye, hanem a károkozás mechanizmusa, azonos vélelmezett érték melletti tényleges nagysága és egyáltalán a tényleges megvalósulása tekintetében is.
Erről kb. órákat tudnék beszélni. TAvaly az egyetemi csoportomban egy diák rákérdezett, és a másfél órás szeminárium rövidnek bizonyult a téma megvitatásához.

Az audio CD magáncélú másolása pedig egyszerűen a szabad felhasználás körébe tartozik. A hatályos jog szerint legális. Mint ahogy szinte minden maháncélú másolat készítése, kivéve az építészeti műveket és a szoftvert.

Üdv: MaCS

Előzmény: Oriza Triznyák (57)
Oriza Triznyák Creative Commons License 1999.05.05 0 0 65
Ezer bocs.
Előzmény: skolo (63)
L.A. Creative Commons License 1999.05.05 0 0 64
Az az igazság hogy a Győri szoftveres perben volt/van Kis cég Nagy cég Nagyon nagy cég ,magánszemély és még önkormányzat is.
skolo Creative Commons License 1999.05.05 0 0 63
Én elhiszem neked, de mellélinkeltél!
Előzmény: Oriza Triznyák (60)
mal Creative Commons License 1999.05.05 0 0 62
Kössz az infót.
Előzmény: Oriza Triznyák (60)
skolo Creative Commons License 1999.05.05 0 0 61
Kedves Gábor!

Bill Gates jókor volt jó helyen, és piszok nagy szerencséje volt. Persze a képességeit se akarom lebecsülni, de az egyik porosodó sportkocsijába nekem is van egy kis pénzem. Nem sajnálom tőle, ha úgy vesszük megszerezte, de legalább legyen hálás, hogy sokan vért verejtékezve spórolták össze azt a pénzt, ami hozzásegítette ahhoz, amit elért.

Másik:
Éppen azt magyarázom, hogy nem törvényileg kellene orvosolni a problémát, mert úgy nem lehet.
Mellesleg, belegondolva csak megoldható lenne az törvényileg is, mert az állampolgárok jövedelmét nyilván szokták tartani, és ahhoz lehetne viszonyítani, mint ahogy teszik is más esetekben.
Azt a megoldást meg végképp nem tudom elfogadni, hogy csórókámat még jobban tegyük tönkre, mondván, hogy a csórókat törvényileg nem lehet megvédeni.

Előzmény: Mr Spock (49)
Oriza Triznyák Creative Commons License 1999.05.05 0 0 60
Igen, törvénytelenséget követsz el. A PTK szerint ugyanis nem lehet "találni" dolgot közterületen, a közlekedési vállalatok járatain, stb. Ilyen esetben kötelességed (lenne) az órát a kerületi rendőrkapitányságon jegyzőkönyv kiállítása mellett leadni.

Ez a törvény. A gyakorlat azért némiképpen mást mutat :))
Oriza Triznyák

Előzmény: skolo (42)
Oriza Triznyák Creative Commons License 1999.05.05 0 0 59
És milyen alapon vársz el te bármit is tőle ?

Oriza Triznyák

Előzmény: Karcsu (41)
Oriza Triznyák Creative Commons License 1999.05.05 0 0 58
Szerintem a MS-on kívül létezik még Linux, Unix és mondjuk OS/2, hogy csak az operációs rendszereket említsem. Úgy hallottam ezekkel is használható a számítógép.

Miért, hol van az megírva, hogy számodra kötelező biztosítani a lehetőséget, hogy játszhass a számítógépeden? Belevéste Mózes a kőtáblába???
Egyébként játékkal lehet játszani Sony Playstation-ön, vagy Nintendón is.

A Microsoftot mellesleg tiltott árukapcsolás miatt perlik. Én nem tartok attól, hogy szétdarabolják.

Szerinted, a MS termékek drágák. Hazai viszonylatban? Szerintem az Államokban nem akorra tragédia kifizetni, de lehet, hogy Albániában az. Ki határozza meg, hogy mi legyen a termékek ára, talán ti???

Oriza Triznyák

Előzmény: AndreWWW (32)
Oriza Triznyák Creative Commons License 1999.05.05 0 0 57
Karcsú !

Bevallom kis történetemet nem kimerítő és alapos üzleti tervnek szántam. Úgy érzem az eszmei mondanivaló megérthető belőle.( Sajnálom ha netán mégsem)

A hitelt nem feltétlenül bankhitelként értendő.

És azzal, hogy illegálisan szoftvert másolsz igenis elveszed ami a másé. Ugyanis elveszed a jövedelme egy részét. (Tetszik, nem tetszik, ez lopás).
A jog és az erkölcs nem tesz külünbséget, hogy gazdag embertől lopsz, vagy szegény embertől.

És szomorúam közlöm, hogy ha a haver audio Cd-jét lemásolod, az ugyanaz a kategória.

Oriza Triznyák

Előzmény: AndreWWW (39)
HaZe Creative Commons License 1999.05.05 0 0 56
Igen, jogtalan elsajatitast.
Előzmény: mal (43)
Pankila bácsi Creative Commons License 1999.05.05 0 0 55
vince,

Megteheted, hiszen
1. § (6) Valamely ötlet, elv, elgondolás, eljárás, működési módszer vagy matematikai művelet nem lehet tárgya a szerzői jogi védelemnek.

4. § (2) Szerzői jogi védelem alatt áll - az eredeti mű szerzőjét megillető jogok sérelme nélkül - más szerző művének átdolgozása, feldolgozása vagy fordítása is, ha annak egyéni, eredeti jellege van.

Vagyis elég csak jól átnézned az eredetit, külsőre átdolgoznod és belevinni néhány újszerű elemet és máris a tiéd.

Aztán már csak el kell adnod belőle egy pár tízmillió darabot és néhány év múlva te is topiktéma leszel. :)))

L.A.,

Totál igazad van, ez jelenleg sajnos így működik.

Azt azért gyorsan hozzáteszem hogy magánszemély-felhasználókkal szemben még sosem hozott a bíróság pénzbírságnál súlyosabb ítéletet. Az esetek 90%-ában a társadalomra való csekély veszélyesség miatt megszüntetik az eljárást, vagy max. ügyészségi megrovást alkalmaznak, vagyis még ha a rendőrség néha túlbuzgó is mert fényesítik magukat, a bíróságokról lepattannak a magánszemélyes ügyek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!