Keresés

Részletes keresés

azazell0 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 100
Az is lehet! Ha nem probléma, gyere át ide.
Előzmény: narancsfing (99)
narancsfing Creative Commons License 2006.06.19 0 0 99
Azt akarod ezzel mondani, hogy elvesztetted a diákigazolványodat és valaki jogtalanul felhasználta?
Előzmény: azazell0 (98)
azazell0 Creative Commons License 2006.06.19 0 0 98
Baj van, baj van, segítsetek.

Kb. egy hónapja utaztam a hármas metrón. Ha tudom, hogy éppen nincsen bérletem (általában van - itt a másik nadrág/nincs kedvem sorbanállni szituról van szó), egyszerűen elsétálok az ellenőrök mellett, mert hát miért fizessek, ha alapjában véve nekem van igazam. Most azonban tudtam, hogy van nálam bérlet, ezért elégedetten vettem elő és mutattam be, mire az ellenőr megkérdezte, hogy a diákom vajon érvényes-e (van-e rajta matrica). Tényleg diák vagyok, de elfelejtettem érvényesíteni az igazolványt. Ekkor követtem el azt a nagy hibát, hogy nem mentem azonnal tovább annak rendje és módja szerint. Az igazolványt nem tartottam erősen a kezemben, mire az ellenőr - mihelyt meghallotta, hogy "elfelejtetem érvényesíteni" -, kikapta a kezemből, a háta mögé dugta, és valami olyasmit mondott, hogy "hát ez bizony akkor is érvénytelen". Én meg nagyon siettem egy ZH-ra, szóval egyszerűen továbbmentem, az érvénytelen és egyébként is leamortizálódott diákomat hátrahagyva (az esethez képest egy hete próbáltam rá matricát szerezni, de az igazolvány állapotára hivatkozva megtagadták, az új igazolvánnyal pedig még nem kezdtem el foglalkozni.)

Most kaptam egy 14000-es számlát, és értelemszerűen nem akarom befizetni.

Ugyebár nem írtam alá semmit + az ellenőr (asszem) jogtalanul kobozta el a diákomat.

Esélyeim? Előre is kösz a válaszokat.
v.telrad Creative Commons License 2006.06.06 0 0 96
Úgy érzem,hogy ez a téma most újra aktuális kezd lenni.....
..CALA.. Creative Commons License 2005.07.17 0 0 95
ja még törvénybe fogják hozni basszus hogy bkv számlákat kell őrizzél öt évig otthon mint az apehes papírokat
brávó
Wormie Creative Commons License 2005.06.24 0 0 94
A tv-ben láttam, meg rádióban is hallottam az esetet. Vmelyik hülye bkv-főHP azt nyilatkozta, hogy már a múltkori hasonló esetkor is mondták, hogy az emberek kérjenek számlát a bkv-pénztárban, hgoy azzal tudják igazolni a bérlet eredetét. Ez normális????????? El tudjátok képzelni, mekkora sorok lennének, ha mindenki számlát kérne? A ptáros öreglányok kézzel töltögetik a számlanyomtatványt, kb. 5 perc/darab.
Előzmény: oriza_triznyak (93)
oriza_triznyak Creative Commons License 2005.06.24 0 0 93
Eddig: (és most a diszkrimináció szándéka nélkül, de vajon hogyan jártak volna el kisebbségi taggal szemben?)


BKV csütörtökön közleményben ismerte el, hogy a jegypénztárából került ki az a hamisított bérlet, amivel hétfőn kaptak el az ellenőrök egy utast. A pénztárost rendkívüli felmondással elbocsátották, az utast pedig várhatóan kártalanítani fogják. A BKV belső vizsgálata megállapította, hogy pénztárosuk korábban jóhiszeműen visszavásárolta valakitől a bérletszelvényt. A szelvényről viszont a későbbi ellenőrzés során kiderült, hogy már korábban használták, de vegyszerrel kezelték és kitörölték belőle az érvényesség idejét.

A hamisított bérletet egy fiatal nőnek adták el, akinek egy egész napot kellett a VIII. kerületi rendőrségen töltenie, ahol fogdába zárták és meg is bilincselték - erről az [origo]-nak számolt be. Az illetékes kerületi kapitányság vezetője szerint a rendőrségi törvénynek megfelelően jártak el, mert a nővel szemben felmerült a magánokirat-hamisítás gyanúja. A Társaság a Szabadságjogokért jogvédő szervezet jogásza szerint ugyanakkor indokolatlan volt a fiatal nőt megbilincselni a kapitányság épületében, ezért panaszt tehetne a rendőrségen, az elveszett munkanapjáért pedig kártalanítást követelhet a BKV-tól.

Egy korábbi ügyben, június elején szintén bebizonyosodott, hogy a BKV pénztárából került ki hamis bérlet, amivel egy utas lebukott. Akkor az utas kifizette a hamis bérlet miatt kirótt büntetést, majd panaszt tett a BKV-nál. A belső vizsgálat során kiderült: a kérdéses pénztárban a jegyeladónak előzőleg megesett a szíve egy másik utason, aki azzal a mesével vásároltatta vissza - utóbb hamisnak bizonyult - bérletét, hogy a családban már valaki más megvette azt. A pénztáros később másnak adta el a szelvényt. Az esetet követően a szabálytalanul eljáró pénztárosokat szintén elbocsátották.

[origo]
habermas Creative Commons License 2005.06.09 0 0 92
habermas Creative Commons License 2005.06.09 0 0 91

 

Kilroy Creative Commons License 2005.04.19 0 0 90
Egészen a p*csába... :-D
Kenus Creative Commons License 2005.04.07 0 0 88

Szerintem, akár a végállomásig is.

 

CapriFun Creative Commons License 2005.04.07 0 0 87
kedves... a jó vágás csodákra képes...:)
Előzmény: asdf_ (86)
asdf_ Creative Commons License 2005.04.07 0 0 86

Hmm, ragalmazas visszavonva ;)

 

"Az RTL Klub Híradójának ott jártakor például, egy hamis éves bérletet találtak az ellenőrök. A hamis bérlet színes fénymásolóval készült, és hiányzott a hátuljáról a tájékoztató."

 

Mert ugye sokkal jobban nez ki, ha egy kaller altal visszatartott csoka kepe utani vagasban egy hamis berletrol beszel a kaller. Az, h a kettonek koze nincs egymashoz, az mellekes ;)

Előzmény: CapriFun (83)
asdf_ Creative Commons License 2005.04.07 0 0 85
En a multkor a keletinel lattam, hogy ket kaller fogott, es tartott vissza egy csajt. Mert erted, en krapek vagyok, ha nagyon akar, akkor velem lehet kemenygyerek, de egy huszoneves leanyzoval azert talan nem kene (annak ellenere, hogy a franc essen a csaj belebe, legyen kedves jegyet venni, ha utazik). Az lenne a normalis, ha kaller is kerhetne szemelyit, feltartozhatna a logosokat, normalis kallerok lennenek, meg ugye normalis tomegkozlekedes. De ez a negy igy egyutt utopia, viszont az utos ketto nelkul nem tartanam feltetlenul indokoltnak az elso kettot. Bar meg kell valljam, nagy parasztnak tartom azokat, akik elbol kocsogbunkon szolnak vissza a kallernak, es mar mennek is tovabb, mikozben latszik, hogy lazan futna nekik berletre, az ilyeneket igenis buntessek csak meg, oket nem sajnalom...
Előzmény: CapriFun (83)
csabika25 Creative Commons License 2005.04.07 0 0 84
Szerintem ezzel az akcióval vezetik be az elektronikus bérleteket. Gondoljatok csak bele! Már bemenni sem tudsz jegy nélkül. Szoktatják a népet. A végén még hálásak is leszünk az elektronikus kapuknak.:)
CapriFun Creative Commons License 2005.04.07 0 0 83
Hmmm... király, csak híres leszek. Egyébként igazi éves bérlet volt, csak siettem. A "rágalmazás" nem izgat, az hogy próbált visszarángatni már jobban... na majd mától kiderül mit alkottaka fiúk. Kezd gyomorforgató lenni, nem valószínű hogy jövőre is lesz éves bérletem.
Előzmény: asdf_ (82)
asdf_ Creative Commons License 2005.04.06 0 0 82
Hmm, a leirasbol, mintha pont lattam volna egy ilyet a hiradoban /tok tudja melyikben, nem a kiralyi, sztem rtl volt/. Allitolag nyomtatott/szinesfenymasolt eves berlettel utaztal, mely mar okirathamisitas ;) Vedd fel videora, a tapizasert jelentsd fel a kallert, a masikat meg ragalmazasert ;))))))))))))
Előzmény: CapriFun (79)
Wormie Creative Commons License 2005.04.06 0 0 81

Állítólag holnaptól a bejáratnál is állni fognak...

 

http://www.nol.hu/cikk/357399/
Teljes ellenőri blokád a metróban
Év végig a felszíni járatokon is megerősítik kontrollt   

 
   Totális ellenőrzési kezdődik csütörtökön a metróban: biztonsági őrökkel megerősített BKV jegyellenőrök már a bejáratnál mindenkit ellenőriznek, így az állomás területére már csak az jut be, akinek érvényes jegye van.

 

 

A cikk többi része a fenti linken.

Előzmény: plautus (80)
plautus Creative Commons License 2005.04.06 0 0 80

Csak az nem tudom, hogy miért nem a metró bejárati részénél, a jegykezelőknél állnak? Esetleg akkor kulturáltam vissza lehetne küldeni azt, aki nem kezelte jegyét vagy nem vett jegyet, csak az mehetne le a metróhoz, akinek érvényes jegye vagy bérlete van. A Metró rendőrök segíthetnének a sokcsomagos utasoknak, öregeknek stb. A Deák térnél a két metrót összekötő folyosónál ellenőrizhetnének.

Szerintem az egész hatékonyabb és kultúráltabb lenne.

plautus

CapriFun Creative Commons License 2005.04.06 0 0 79

Na, másfél év utána újra itt:)

 

Gondolom hallottatok a mostani nagy ellenörzési akcióról... elvileg holnaptól, na én ma belefutottam a nyugatinál egybe. Egy mozgólépcső, fenn tv-sek forgatnak, legalább 15 ellenőr... felmutatom a bérletem, és el is rakom... erre egyből megragad egy, hogy álljak meg és mutassam meg jobban, erre megyek tovább, az meg rángat vissza! A végén már ketten fogdostak, kijutotam a fehér vonalon túlra, és ott elérzékenyülten elváltunk egymással a fiúkkal. Nekem semmi bajom velük, ez a dolguk, de ne érjen hozzám... szóval ha este a hiradóban láttok üvöltözni egy rövidhajú fiatal embert, akkor az én voltam:)

 

Gondolom még mindíg áll hogy nem érhet hozzám, nem akadályozhat a továbbhaladásban az ellenőr. A rendőr igazoltathat, de nem adhat ki... csak mert elég agresszívak voltak most, pedig kamera is volt... ha valaki tud konkrétumot, megirhatná, nem szeretnék koppani:)

kivi Creative Commons License 2003.09.30 0 0 78
Elfogyott a készpénzed, a boltban nincs POS terminál, sem a bolt közelében ATM. De mégis kell a kenyér. Mit csinálsz?
Előzmény: Herold (77)
Herold Creative Commons License 2003.09.27 0 0 77
Ki tudja a választ?

Mi van olyankor, ha elfogyott a jegyem, és a megállóban nincs automata, valamint a buszsofőrnél se lehet jegyet kapni? Megbüntethet az ellenőr?

moldvang Creative Commons License 2003.08.11 0 0 76
Lehet, hogy az ellenőr pofája égne 125Ft ért akik milliárdokat sikkasztanak azoknak meg marha nagy mellényük van-gondolj erre csak megkell nézni a politikai életet őnekik van bőr a pofájukon. Mondjuk ezt mindenki tudja, úgyhogy emiatt nincs is vita.
Egyébként én a buszokon villamosokon lévő mocsok miatt ill vagy jön busz vagy nem miatt tértem át a kocsira. Na ezért inkább fizettek havi pár ezerrel többet, mintha bérletet vennék.
Előzmény: tgno1 (75)
tgno1 Creative Commons License 2003.08.06 0 0 75
A metrorendőr se tehet veled semmit,max igazoltathat ,de nem adhatja ki az adataidat -mint ahogy az ombucman is megmondta-.Ha a BKV által alkalmazott securitys emberekre gondolsz nekik még kevesebb joguk van.
Amúgy tegnap az egyik járaton már a leszálláshoz készültem amikor mögém lépett az ellenőr és kérte a jegyeket/bérleteket.Én:nincs.Ellenőr:1500-at meg az igazolványt.Én:nincs.ellenőr:rendőrt hív ok.én:Nem várom meg. ellenőr:Itt van a buszon.én:az adataimat akkor sem adhatja ki,csak 8 napon belül a kapitányságon kérheti a BKV.ellenőr:(kiabálva)ez nem így van,jó lenne ha megtanulnánk.Nekem égne a pofám ,ha 125 ft miatt ilyen cirkuszt csinálnék.Kérjek karácsonyra jegyet.
Előzmény: CapriFun (74)
CapriFun Creative Commons License 2003.08.03 0 0 74
Sziasztok! Az ugy egyértelmű hogy a mezei ellenőr nem állíthat meg, és nem is nyúlhat hozzám. De mi a helyzet a metrórendőrséggel? Sajnos nem tudom elkerülni ezt a "közlekedési" formát... :(
pancho Creative Commons License 2002.02.19 0 0 73
Csak az egykori NDK területén. Ott elég jól beléjük verték a fegyelmet.
Mondjuk annyira, hogy a Karl Marx Allée-n, ami egyrészt kurva széles, másrészt kilométerekre belátható, akkor is kivárták a zöldet a gyalogosok éjjel 2 órakor (szigoran a zebránál, nem ám csak úgy átrohangálunk!), ha 2 kilométerre se jobbra, se balra nem mozdult egy jármű se.
Előzmény: indextc2 (70)
micu Creative Commons License 2002.02.19 0 0 72
A szakadék széléig + egy lépés.
kivi Creative Commons License 2002.02.19 0 0 71
Ezzel a tévedéssel kapcsolatban érdemes elolvasni az Az a rohadt BKV!!! c. topic 709. beírását.
Előzmény: Epoilacoda (65)
indextc2 Creative Commons License 2002.02.19 0 0 70
Nem tudom hol láttál londoni metrót. Ott van ilyen tányérsapkás izé. És amikor egy tag átugrotta az automata kaput, bizony elkapták a grabancát. Ellenállt, de lila lett a szeme. És a rendőr elvitte utána.

A baj itt a közfelfogással van. Sikk a blicc mindenhol. Németeknél járva csodálkozva láttam, hogy nincs kalauz a buszon, a vezető tojik rá hogy te vettél-e jegyet vagy sem. De ! A bérletet mindenki felmutatja a tömegnek, a jegyet mindenki úgyszintén. :))))

Előzmény: mAlter (37)
keellah Creative Commons License 2002.02.19 0 0 69
Kerdesem: Vertetek mar ellenort?

Megerdemelne nehanyuk egy verest...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!