Keresés

Részletes keresés

hitman Creative Commons License 1 napja 0 0 168736

nekem is a Fortis Bicompaxomban másfél év után gariban cserélni kellett az SW-510-et.

(mondjuk a gyár rohadtul titkolja, hogy egyáltalán az van benne, a hátlap is tömör fém, a weboldalukon se írják... csak a csere után, a munkalapról lett egyértelmű.)

Előzmény: pacs_425 (168732)
APT Creative Commons License 2 napja 0 1 168735

Igen, az hétszentség, hogy egy ilyen lapos kis tok minimális erőfeszítéssel puszta kézzel meghajlítható annyira, hogy annyi legyen az órának (és törjenek az üvegek is).

Anno a Piaget csodája is azon vérzett el, hogy elég volt szorosra húzni a szíjat, és akár csak véletlenül is befeszíteni a csuklót - és totálkáros lett az egész...

Előzmény: ronin s8 (168734)
ronin s8 Creative Commons License 2 napja 0 0 168734

Masszív hatás...?

Ide már idegen szavak szótára kell, de mínimum egy Andersen mese szómagyarázó... 

Előzmény: Tsaby Motors (168733)
Tsaby Motors Creative Commons License 2 napja 0 0 168733

Olyantól van közelebbi infó róla, aki részt vett az idei Watches and Wonders rendezvényén Genfben és volt is a kezén.

Állítólag masszív hatást kelt a tokozás, de hát 0,2 mm-es üveggel már eleve kizárja egy kisebb odakoccolás túlélési esélyét is :o)

 

Különleges, érdekes, de napi használatra nem igazán való...

Előzmény: APT (168730)
pacs_425 Creative Commons License 2 napja 0 0 168732

"a Sellita vonalhoz meg azt tenném hozzá, hogy mára eléggé összeállt bennem az a kép, hogy a Selliták minőségével nem kardinális, de folyamatos bajok vannak"

Jókor mondod :) Nemrég vettem egy SW210-1 top grade werkes órát. Eddig elégedettség van, de ez kézihúzós, és hogy mérsékeljem a komplikációkat, ohne dátum, így végre nincs elizélve a számlap szimmetriája. Majd meglátjuk...

Előzmény: APT (168729)
pacs_425 Creative Commons License 2 napja 0 0 168731

Persze.
Seiko5 Sports - a fiatalokat említetted, a kisebbik fiamnak is ilyen van. 110 kHUF környéke volt, a gyereknek tetszik.
Aztán Steinhart, Roamer, Edox, ezekben nincs Powermatic. Aztán mindenki keressen magának ami tetszik...

Előzmény: HamiltonFAN (168725)
APT Creative Commons License 2 napja 0 0 168730

Csodálatosak ezek, csak aztán az asztalra csapsz egyszer mérgedben - és az órának annyi...

 

A Piaget máig nagyon büszke arra, hogy övé volt a valaha volt leglaposabb (mikrorotoros) automata óramű, de azt már nem teszi közzé, hogy azért nem lehet ezekből az amúgy is kis számban készült órából a piacon egy árva darabot sem felhajtani - mert jóformán mindet szépen visszavették végül a tulajdonosoktól kártérítés mellett - lévén az állóképességük a zéróval volt egyenlő, a teljesen hétköznapi normál használat igénybevételét sem bírták ki.

Megvallom, ebből a Bulgariból sem igen nézek ki ennél sokkal többet-jobbat... 

Még az ennél azért jóval vastagabb JLC Ultra Thinek sem problémamentesek...

Előzmény: Tsaby Motors (168727)
APT Creative Commons License 2 napja 0 0 168729

Ez egy szubjektív dolog, a Tudor egyébként azért nem valami újkeletű dolog, a Rolex 1926-ban regisztrálta le mint márkanevet, és azóta folyamatosan gyárt is órákat ilyen néven - és hagyományosan alapvetően az eredeti, a Rolexekkel megegyező saját tokokba épített külső beszállítótól származó, így olcsóbb órákról szólt - egészen a közelmúltig, amikor elkezdek már ezekbe is saját werket tenni - de csak a drágább modellekbe.

Hogy megéri-e? Pont úgy "nem éri meg", ahogy a neked nagyon tetsző Hamilton sem, a 80-as évekbeli nagy válságból a 90-es években történt feltápászkodás óta a svájci óraipar igazándiból ár/érték arányban soha többé nem tudott már voltaképpen semmilyen márkanév alatt sem "korrekt ajánlatot" adni, de az aránytalanság mértékében persze óriási különbségek vannak, mert a "kissé túlárazott-tól" a "felfoghatatlan, mi kerül ezen ennyibe" skálán szóródnak...

 

Voltaképpen ezzel lassan nincs is értelme foglalkozni, mert már a japán óraipar (legalábbis annak zászlóvivője, a Seiko, de most már a Citizen is) is kezd egyértelműen arrafelé fordulni, hogy mára az óra luxustermékké, luxus, és nem hétköznapi használati tárggyá vált dolog lett, ennek megfelelően nem az a kérdés, hogy "megéri-e", hanem kizárólag az, hogy van-e valaki, akit meg tudnak fogni akár a design, akár a műszaki tartalom okán, és rá tudják venni, hogy kifizessen x összeget egy időmérő eszközre - miközben a pontos idő úgyis ott a telefonján, és egy pár tíz dolláros olcsó okosóra is megteszi helyette - sokkal több funkcióval...

 

Én, mint ezekben folyamatosan turkáló szervizelő-restauráló inkább azon morgok, hogy borzasztó sok pénzért cserébe már egyáltalán nem ritka, hogy komoly problémák vannak a konstrukciókkal és a minőséggel. A sokmilliós Omega Co-Axialok változatlanul a legtöbb műszaki problémát produkáló szerkezetek, a most több márkánál bevezetett szilícium hajszálrugók is aggályosak tudnak lenni - mind az Omegáknál, mind az ilyet használó Tudoroknál konkrétan rendszeres spontán rugótörések vannak (ami után csak egyben cserélhető a komplett, a hajszálrugó-billegő rendszer szétbonthatatlan és javíthatatlan). Gáz... 

 

Az itt vitatott órákhoz és a Sellita vonalhoz meg azt tenném hozzá, hogy mára eléggé összeállt bennem az a kép, hogy a Selliták minőségével nem kardinális, de folyamatos bajok vannak. A legújabbakkal is. A Sellita-féle ETA klónok (akár a 2824 v. SW200, a 2892 vs. SW300, a 7750 vs. SW500) esetében örökösen visszaköszönő probléma, hogy az Etachron elvű (belső alakzárókra épülő) kilincskerekek leragadoznak, kézi felhúzásnál visszapörgetik a rotort, az automatika hatásfoka meg nem igazán jó. Semmilyen kenési kísérletezés sem segít rajtuk, nem rosszak - de nem is teljesen jók. Most adtam ki a kezemből egy Tudor Heritage 1926 modellt - ez elvileg SW200 - és csak úgy tudtam úrrá lenni ezen a mizérián, hogy a kilincskerekeket konkrétan kicseréltem egy régi, bontott olcsó alapkivitelű ETA2824 kilincskerekeire - és láss csodát, azóta hibátlan... Az SW500 vonalon IWC Aquatimer és egy Wempe (több milliós óra mindkettő) került hozzám úgy, hogy mindkettőben a tengelyt biztosító mutatóigazító kar csapját eleresztette a kar (és nem csak állítani nem lehetett az órát, de kijön ilyenkor a tengely-korona..) - életemben nem találkoztam ezzel a hibával eredeti ETA7750 esetében - és amúgy a neten szerencsére nem drágán beszerezhető eredeti ETA alkatrészekkel javítottam ezeket is. Hozzátenném - mindkettő kb: új óra volt...

A döbbenet az, hogy a kínai ETA klónok, miközben látványosan nyersebb-egyszerűbb kivitelűek, nem produkálnak semmiféle jellemző hibát. Nem tudják az eredeti ETA werkek pontosságát sem, de azért nem is rémesek, láthatóan nyersebbek, a 7750 klónokból a korábbi-régebbi kiviteleknél a nagyon igénytelen rugók törése is előfordul, de mégis összességében, akármennyire gyalázatosnak is hangzik ez, nekem megbízhatóbbnak tűnnek az egyébként nagyon finom kivitelű Sellitáknál.

 

Zavar van az erőben, én egyértelműen ezt érzem. Nyilván millió tényezőre vezethető ez vissza, de zavar van. Én a magam részéről jelenleg inkább nem ajánlok Sellitás prémiumot, legyen az akár egy IWC Mark XVIII - inkább nem... De ez mindenkinek a saját választása, és persze én olyan órákat látok inkább, amikkel gond van, amikkel nincs, azokat nem...

 

Még a beépítésekhez fűznék annyit, hogy napi nyúzásra, pláne komolyabb igénybevételre nyilván fel sem merül egy ilyen - de amúgy, ha magadnak veszel órát, minek foglalkozol azzal, hogy másnak ez mennyire "szentségtörés"? A beépítések valóban megosztó dolgok, de tény, hogy olyan minőségű szerkezetekhez-mechanikákhoz juthatsz régi órákból néha jóformán fillérekért - amelyeket amúgy esetleg sokmillióért sem kapsz meg a mai óragyártásból. Ha valakinek ez fontos - nota bene kardinális fontosságú - akkor igenis jó irány lehet ez is.

Előzmény: HamiltonFAN (168726)
Tsaby Motors Creative Commons License 3 napja 0 0 168727

Újdonság a BULGARI-tól.

 

Tokkal-vonóval 1,7 mm vastag jószág.

 

Videó:

https://youtu.be/k_qY0F3YyIM?si=Hx5Hz37I8E7bMyT3

HamiltonFAN Creative Commons License 3 napja 0 0 168726

TUDOR.

Miért szopkodják sokan ezt a márkát???

Számomra ez 1:1 Steinhart, csak itt a Rolex a saját termékpalettáját koppintja, olcsósítva. Sima parasztvakítás.

Előzmény: pacs_425 (168724)
HamiltonFAN Creative Commons License 3 napja 0 0 168725

Írnál néhány márkát/típust?

Előzmény: pacs_425 (168723)
pacs_425 Creative Commons License 3 napja 0 0 168724

Saccperkábé ugyanúgy, minden drága szemétbe beteszik a Powermaticot, de a helyzet annyival jobb, hogy PM80 árban lehet tisztességes órát találni Sellita werkkel.


A jobb darabok nagyjából ugyanolyan árszinten mozognak, pl. Tudor Ranger MT5402 werkkel (COSC) 1 276 000, 6L35 King Seiko SJE 1 270 000 forint, és ezek ugye nem a 6R**/SW200 tucatwerkek.

Előzmény: JAMIE222 (168722)
pacs_425 Creative Commons License 3 napja 0 0 168723

"600 - 1M - ... összegért sem kap jót"
De kap jó órát alatta is, csak körül kell nézni és tájékozódni, nem ész nélkül vásárolni. Bár ugye kinek mi a jó.

Előzmény: HamiltonFAN (168721)
JAMIE222 Creative Commons License 3 napja 0 0 168722

És ugyanez svájciban hogyan néz ki?:)

Előzmény: pacs_425 (168720)
HamiltonFAN Creative Commons License 3 napja 0 0 168721

pacs_425  és JAMIE22

Köszönöm a válaszokat.

Igazatok van, de legyünk realisták! A szó jó értelmében véve "átlag" vevő a vevők igen jelentősebb része.
Őket meg nem érdekli a szerkezet, vagy maximum annyira/azért, mert nem akarnak kvarcot venni 2-300+ -ért.

ÉN, úgy látom, hogy a mai vásárlóképes fiatalok (20-30 év) jelentős része így vesz..., vagy épp nem vesz órát.

- Olvasgat, néz videókat, majd mikor szembesül vele, hogy még 600 - 1M - ... összegért sem kap jót, akkor nem vesz órát, hanem a pénzt utazásra költi, vagy nájkiérmekszdzsordenszníker cipőkre, vagy almás telefonra.

- Olvasgat, néz videókat, majd mikor szembesül vele, hogy még 600 - 1M - ... összegért sem kap jót, akkor vesz egy 49990 forint + postaköltség áron egy hamisítványt, vagy jobb esetben egy divatórát. (És a divatóráért nem is tudom megszidni, mert az legalább egy neki tetszik, és nem egy sokak szerint hulladék alsó kategóriás Certina Roamer, Tissot,... 2-3-4X annyiért. )

- Spórol, gyűjtöget, majd megveszi a drága, minőségi órát (Bár ugye sokak szerint ami nem Rolex az nem is lehet az, ráadásul olyan "SZTÁROK" viselik idehaza mint Kis Grófó, Curtis, Győzike, meg pár 20 éves kamurapper srác ...) amit aztán nem mer viselni és élvezni, mert félti. Ennek van értelme?


Tényleg, a Longines is elkorcsosult már?

pacs_425 Creative Commons License 4 napja 0 0 168720

A Seikónál az a gond, hogy a 7S26 alapokon fejlesztgetett werkeket 6R** néven szemrezzenés nélkül beteszik 500-600 ezres órákba is. Tudom, hogy nem minden a szerkezet, van tok-csat meg számlap is, de aki mechanikus órát vesz, annál gondolom, hogy számít valamit a werk is, legalább annyit mint a többi.
Számomra ott a 6L/8L környékén kezdődik az érdekesség, de az már forintban milliós árfekvés, ami ha akárhonnan nézem is, nem kevés.

Előzmény: JAMIE222 (168718)
pacs_425 Creative Commons License 4 napja 0 0 168719

"sajna szinte mindben csak ez van"

Nem, csak a Swatch-csoportos órákban.
Javaslom, hogy nézzél körül a Sellita szerkezetes órák tájékán is, azoknál nincsenek ilyen remek újítások, mint a Plastimatic 80 tájékán.
A Steinhart meg szerintem oké, választasz valami olyat, ami négy lépés távolságról nem úgy néz ki mint egy Rolex, és kész. Kapsz egy acél-zafír Sellita werkes órát saccperkábé féláron, azokhoz képest amiket linkeltél.

Előzmény: HamiltonFAN (168716)
JAMIE222 Creative Commons License 5 napja 0 0 168718

Saját szerkezetekkel néztem a Seiko és Orient órákat, de azokat is leszólják minőségi okok miatt.

 

Mégis melyiket, a százezreset vagy az 5millásat? És kik szólják le, akik félmillláért kacat svájcit vesznek minőségibb japó helyett, mert a név és dizájn mindenek felett?:)) Ugye itt a topicban a megállapítás olyasmi, hogy minőségi svájci órát milliókért kaphatsz, a millió FT alattiak kb túlárazott, bár jól kinéző izék csak.

Előzmény: HamiltonFAN (168716)
DLCBP Creative Commons License 5 napja 0 0 168717

A komámnak érkezik nemsokára.  :-)

 

Előzmény: HamiltonFAN (168716)
HamiltonFAN Creative Commons License 5 napja 0 0 168716

Köszönöm!

A szerkezet kapcsán meg..., nos sajna szinte mindben csak ez van, különböző fantázianeveken. :(

Saját szerkezetekkel néztem a Seiko és Orient órákat, de azokat is leszólják minőségi okok miatt.

Emberi áron csak a Steinhart lenne még SW vagy ETA szerkezettel, de azt meg nem akarom. Mármint a márkát.

Mostanában látok igényes zsebóra beépítéseket, de azok meg állítólag sokak szemében olyan szentségtörések, mintha háziállatokat nemierőszakolna valaki.

Előzmény: pacs_425 (168715)
pacs_425 Creative Commons License 6 napja 0 0 168715

1. A H-10 az az ETA C07.611-es szerkezet.
Ez 2824-2 alapú werk, nem a műanyagos gátszerkezet van benne, hanem a rendes. Annyi volt az "innováció", hogy lehagyták róla hajszálrugókulcsot, meg 28800-ról 21600 A/h-ra csökkent a tempó. Szóval ez a teszkókazdaságos ETA 2824-2.

2. A tokon lévő Swiss made az elvileg svájci tokot jelöl.
A szabályokhoz kellemes olvasgatást, a tokokról is írnak:
Guide to the use of the designation “Swiss” for watches

 

3. Ez a te döntésed.
_Én_ nem vettem Hamiltont, és pont a szerkezete miatt.

Előzmény: HamiltonFAN (168714)
HamiltonFAN Creative Commons License 6 napja 0 0 168714

Sziasztok!

Több kérdés is felmerült egy baráti beszélgetés során, és e miatt ragadtam toll... izé... billentyűzetet.

1.: A Hamilton H-10, az melyik P80? Én tudom rosszul, vagy ez nem a sima, fém rugós?

2.: "SWISS MADE" felírat a tokon/hátlapon. Ez valóban csak a svájci gyártmányú tokokra írható? Vagy kínaira is, ha csak 1X is lepolírozza valaki Svájcban?

3.: Eme 2 modelre, érdemes pénzt adni?

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/collection/khaki-navy/belowzero-1000m-auto.html

https://www.hamiltonwatch.com/en-int/h77605135-khaki-navy-frogman-auto.html

 

4.: "Ő", tekinthető olyan utódnak, mint a Panerai esetében a mai gyártmányok, vagy semmi köze régi, legendás céghez?

https://www.agatfactory.de/products/russian-diver-watch/agat-192-chs-2010

Köszönöm a válaszokat!

UBUL81 Creative Commons License 6 napja 0 0 168713

Koszonom

Előzmény: DLCBP (168712)
DLCBP Creative Commons License 6 napja 0 0 168712

Én(!) biztosan nem foglalkoznék vele.  

Előzmény: UBUL81 (168711)
UBUL81 Creative Commons License 6 napja 0 0 168711

Koszonom a gyors valaszt.

 

Volt valami kulonlegessege a markanak ami miatt erdemes esetleg megszerezni vagy kommersz tucatdarab?

 

Előzmény: DLCBP (168710)
DLCBP Creative Commons License 6 napja 0 0 168710

Egyike a sok, már megszűnt óramárkának. 

Előzmény: UBUL81 (168709)
UBUL81 Creative Commons License 2024.04.12 0 0 168709

Tisztelettel udvozlok minden topiclakot.

 

Szemelyszerint nem ertek az orakhoz csak szeretem oket. Ugy adodott hogy belefutottam egy szamomra ismeretlen oramarkaba. Eladasra kinalnak egy Svajci TUNIS  Tropicalized karorat. Sosem hallottam a markarol. Esetleg felvilagositanatok hogy kik ezek mik ezek leteznek e meg?  

Koszonom

 

lug Creative Commons License 2024.03.22 0 0 168708

Szerintem azt válaszd, amelyik hajlandó egyáltalán teljes értéken biztosítani. 

Előzmény: Befektetovagyok (168707)
Befektetovagyok Creative Commons License 2024.03.22 0 0 168707

Sziasztok!

 

Chrono 24-en szeretném eladni az órámat, vannak is rá jelentkezők külföldről.

Melyik futár céget javasoljátok a feladásra? Teljes értéken szeretném biztosítani a csomagot (kb. 600 eFt az óra.)

Köszönöm!

pacs_425 Creative Commons License 2024.02.23 0 0 168706

Használd a keresőt, pont ebben a topikban is rengeteget olvashatsz a Doxáról.

Pl.:

 

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=95214052&t=9002169

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=83888492&t=9002169

Előzmény: pazola-igazi (168705)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!