Keresés

Részletes keresés

kiskutya46 Creative Commons License 2016.07.05 0 0 166

Jó kérdés okostelefon, vagy bunkofon szerintem bunkofón , vagy makográf, csak meg kell nézni hogy kik használják

rendszeresen. A fiatalok 90%-a, illetve a primitívebb emberek akik gyakorlatilag nem tudják, hogy mire jó !!!

Vegyük Pl. a tömeg közlekedést, a fiatalok ülnek az ülőhelyeken és nyomkodják a bunkofont, és ott állnak mellettük

a terhes kismamák, kisgyerekkel, idős rokkant emberek, és véletlenül adják át a helyüket, mert két kéz kell a bunkofon

használatához, újabban még napszemüveget is felvesznek, nehogy oda kelljen nézni !!!

Valahol olvastam, hogy Dél Koreában rengeteg közlekedési baleset volt a bunkofon használata miatt !!!

 

                                                                                                                                           Nk.

philhellena Creative Commons License 2004.05.18 0 0 165
Sziasztok, lehet, hogy off topic leszek,- illetve bocs, ha már olvastátok, mivel egy mésik topicba is feltettem a kérdést, de kérlek, segítsetek!

Tudtok-e arról, hol lehet utána nézni, hogy egy mobil telefon hálózati erősítő mennyire veszélyes az egészségre?

A munkahelyemen egy olyan szobába kerültük, ahol mindnyájan 4-6 méteres távolságban ülünk egy, a szobánkban elhelyezett hálózati erősítőtől.
Ez egy 60x40x25-ös öröké zümmögő fémszekrény.

Azt is megköszönném,ha megmondjátok, hova lehet ilyen kérdéssel fordulni.
(Csak ne azt mondjátok, hogy a főnökömhöz, ő esküszik, hogy ártalmatlan. Vagy neki van igaza?)

Üdv
Philhellena

brigi18 Creative Commons License 2004.05.16 0 0 164
6230-as kártyafüggetlen, vadonat új telefon eladó! (90000Ft) Ha érdekel írj: csini11@freemail.hu
Zsoldos Creative Commons License 2001.05.31 0 0 163
Az igazság úgy kívánja,
hogy ide is tegyem jegyem
Bunkofonról, mobilokról
egy topic is elég legyen!
Khelben Creative Commons License 2001.05.31 0 0 162
Minden ember kerülhet olyan helyzetbe, hogy jó a mobil. Teszem azt mész Mucsaröcsöge és Kajádaröcsöge között, és lerobban az autó. Legközelebbi vezetékes telefon 50 km. Éjszaka van, nulla forgalom.

Ha nem jön arra két napig senki, még éhen is halsz.
Én már voltam ilyen helyzetben és nagyon jól jött a mobil, két óra alatt ott volt az autóklubos kocsi.

Szóval jó az a mobil, és azt is lehet kultúráltan használni.

Előzmény: htmm (161)
htmm Creative Commons License 2001.03.29 0 0 161
Sziasztok!
Szerintem az emberek fele a mobilt cvsak bunkózásra használja. Semmi szüksége rá, csak van, hogy legyen.
Sosem fogom megérteni, hogy mi jó van abban, hogy az iskolában, szünetbe nyomogassák, a fél emeletet megőrjítsék vele. Persze, a kissé beképzelt tulajdonosan ezt nagyon élvez, mert körülálják, és 'nyaliznak' neki, hogy milyen jó telefonja van, stb. És csodáljkozik, hogy ellopják. Utálom, ha valakitől valamit ellopnak, de most azt mondom, úúgy kell neki. Ha nincs annyi esze, hogy ráhúzza a pulcsit, avyg akár mit, akkor lopják el. Persze, úgy nem lehet vele nagyizni. de nem is arra való. Szerintem az emberek felének, háromnegyedének nem lenne szüksége rá. Nekem nincs, nem isakarok. Akinek valami fontos mondanivalója van, az el tudja mondani, nem vagyok olyan fontos ember, hogy most azonnal elérhető legyek még Mucsajröcsögén átutazóban is.
Kilroy Creative Commons License 2000.06.06 0 0 160
Nekem van mobilom (saját). Nem állítom, hogy mikor közöltem, hogy mobilt szeretnék ajándékba, akkor nem volt bennem vmi "jó poén, nekem is kell" dolog. Merthogy én ajándékba kaptam a telót, nem is az én nevemen van (de persze én fizetem :-D). Mindazonáltal én a munkámhoz használom, mivel néha sokat mászkálok a városban, és ilyenkor utánam tudnak szólni, ha pl. még vmit venni kell, és elfelejtették megmondani nekem (ezt az utánam szólást egyébként utálom, hálistennek ritkán fordul elő), vagy vmit nem tudok, ilyenkor vissza tudok szólni és megkérdezni a megfelelő kollégától. Általában be van kapcsolva, de ha akarom, kikapcsolom, hiszen ettől függetlenül is van olyan, hogy nem érnek el (pl. metró, épületeken belül, stb.). Ha bármi okból nem vagyok elérhető, a Hangpostás megoldja a problémát. Igaz, hogy nem olcsó felhívni, de mondjuk, olyan gyakran hálistennek nem is hívnak. Ezzel együtt, ha kell, elérhetnek. Bár a cégnél a mobilszámomat beírtam egy telefonkönyvszerűségbe, mégsem tudja mindenki, és jóllehet többen tudják, mégsem hívnak olyan sokszor. Sokak mobilszáma benne van a teflonkönyvszerűségben, de nálunk csak hivatalos ügyben szokás felhívni vkit. Na jó, néha privát is, de általában nem ez dominál. Mellesleg kaphattam volna céges mobiltelót, ha kérek, de jobb így, céges telónál esetleg balhé lenne, ha kikapcsolnám :-P Így is valahol elvárják, hogy legyek elérhető, de egyrészt nem baj, ha mégsem vagyok (Hangposta), másrészt meg ezért tartok mobilt. Ja, az otthoni számomat is tudják, de ott is talán egyszer ha hívtak. Igaz, nem vagyok "nagy ember", a főnökeim mobiltelefon-forgalma nyilván nagyobb :-) Kikapcsolni egyébként nem szoktam, átirányítom a telót, szinházban-moziban stb. Kajáldában ált. nem, bár ott a háttérzaj néha túl nagy. Ugyancsak a háttérzaj miatt BKV-n sem szeretek beszélni, de arra a viszonylag kis időre nem szoktam átirányítani. Otthon bekapcsolva hagyom, bár néha reggel veszem észre, hogy úgy maradt :-D Övön hordom, csengő=sima kicsengés, olyasmi, mint a vezetékes telefoné. Headset rulez, csak az istennek nem bírok gyárit szerezni, utángyártottat pedig nem akaródzik venni, de lehet, hogy ez lesz :-P

Na, abbafejezem, mert már nagyon hosszú :-)

Kilroy

ZsuZska Creative Commons License 2000.06.06 0 0 159
"Mobiltelefon vagy bunkofon?" - hát ez attó függ, hogy kinek a kezében van...
okoskata Creative Commons License 2000.06.05 0 0 158
Ehhe...

"úgy néznek rám mint egy csóróra: hogyhogy nincs mobilod stb.? " - Aki így gondolkodik, az sajnálatra méltó egyén!

Szerintem ez a bunkózás dolog is azért kezdődött el, mert a "csóróknak" nem futotta rá és ezért elkezdtek irígykedve bunkózni...

A mostani helyzet pedig egy kicsit homogénebb már.
A "csórók" is meg tudják venni a 6000Ft -os mobilokat, és most már őket is bunkózhatnák!!
Ellenben a mobiltelefon tulajok nagy részének TÉNYLEGESEN szüksége van rá...

Előzmény: -)) (156)
Sunluver Creative Commons License 2000.06.03 0 0 157
Sziasztok.
Őszintén szólva csak azért kukkantottam be ide, mert segítségre van szükségem. Szeretnék nyitni egy mobiltelefon és tartozék szakboltot szervizzel egybekötve, de nem szeretnék leszerződni egyik mobilcéghez sem, mert akkor mindent előírnak, még azt is, hogy a polc hány centire legyen az alapzattól. Szóval ha tudnátok segíteni nagyon megköszönném, sőt, ha valaki jó infót tud mondani, akkor akár fizetek is érte. A kérdéseim, melyekhez segítség kellene:
Hol vannak mobiltelefon és tartozék nagykerek?
Ismer-e valaki egy olyan mobilszerelőt, aki másodállásban, majd ha befut a bolt akkor főállásban szerelne nekem.
És ha lehet az emilemre küldjetek választ, mert ritkán kerülök netközelbe. Sajnos :((
Előre is köszi mindenkinek, már azt is, ha vettétek a fáradtságot és végigolvastatok. :))
Jó Fórumot Mindenkinek.
Sziasztoook
Sunluver
-)) Creative Commons License 2000.04.12 0 0 156
Aki bunkó az mobillal is bunkó.

Nekem akkor volt mobilom amikor még újszerűnek tűnt (kb. 96, SIEMENS S1, jó nagy durung), anno a munkámhoz kellett. Tapasztalat: mindenki bunkónak nézett, ismerőseim kifejezetten kértek, hogy tegyem el, nyilvános helyen ne használjam (ahol látják + menjek ki a szabadba telefonálni, álljak be a kapualjba….)

Ma nincs mobilom, mer nem nincs rá szükségem. Tapasztalat: úgy néznek rám mint egy csóróra: hogyhogy nincs mobilod stb.? Nos, ezek vagyunk mi emberek...

_pt Creative Commons License 1999.12.10 0 0 155
1000 bocs előre is, hogy nem olvastam előbb el a többiek véleményét => bocs, ha ilyet már valaki írt.

IMHO a mobiltelefon hasznos találmány. Nekem is van, képzelhetitek milyen meló lenne a lakáskészenlét nélküle, főleg, hogy vezetékes telefon nincs.

Naszóval mobiltelefonnal rendelkezni nem bunkóság. Mobiltelefonon beszélgetni sem feltétlen az. Az a mód a bunkó, ahogy egyesek használják.

Legutóbbi "élményem" egy mobilos paraszttal egy egyetem ebédlőjében volt /szóval nem egy elit helyen/, egy idősödő pocakos faszinak kapása van, előveszi a mobilt, és üvölt bele az állata. Körülötte az egyetemisták zaba közben vihogva parodizálták, sebaj, hősünknek nem esett le a tantusz.....

_pt

Norbee__ Creative Commons License 1999.12.10 0 0 154
Szijjasztok !

Még új wagyok és gondoltam irok ;]]]

Nem tudom ki hogy wan wele de én ha buszra szállok vagy más egyéb közlekedési eszközre akkor a telefonomat NÉMA üzemmódba kapcsolom ezzel nem zawarwa másokat és nem hozom magam zawarba én sem.
Persze wolt már hogy elfelejtettem akkor felvettem ha netlán csörgött ( mert ugye hamár csörög és nem halkitottam le akkor az illem azt kívánja , hogy felvegyem, és ne nyomjam meg a "C" gombot ;]]] ) , akkor próbáltam minél előbb befejezni a telozást vagy elnézést kérni és mondani a partneremnek hogy ne haragudjon de nem tudok most beszélni megbeszélhetnénk-e ezt később, és utána nyomom ki ;]]]

Persze most sokan kérdezhetitek hogy miért nem nyomom ki inkább autobuszon (nálunk nincs BKV Zalaegerszegen:))) ?
Nem is tudom tényleg kikapcsolhatnám de hogyha leszállok akkor nem kell többet bíbelődni a PIN kod bepötyögéséwel meg mig bejelntkezik , szowal azt hiszem kicsit lokott vagyok vagy csak ezt szoktam meg ;]]]]

Bubuka Creative Commons License 1999.04.30 0 0 153
IMHO a mobiltelefon jo es hasznos talalmany. Alapvetoen. Elofordulhat oylan szitu, amikor szukseges es jo, ha keznel van.
Bar sokaknal meg midnig a bunkosag szimboluma /sajnos/.
Előzmény: ban (-)
ZöPö Creative Commons License 1999.04.30 0 0 152
Jut eszembe, három évvel ezelőtt a nyolcker Tavaszmező utcán (van-e, ki e helyet nem ismeri :-)))) menetel a kissé túlsúlyos kisebbségi: makkos cipő, fehér zokni, répagatya, színes virágmintás ing a köldökéig kigombolva, a több kila fuksz beleragad a loncsos lompos és bozontos mellszőrbe, sz'al a cool outfit OK, naszóval fejét hátravetve 140 dB-lel ordít bele a maroktelefonjába: "...az a te bajod, hogy köcsög vagy, már a börtönbe' is köcsög voltál..."

Bocs, így volt, megtörtént.

kemosabe Creative Commons License 1999.04.30 0 0 151
Tulajdonkeppen ezt a felsorolast csak fantaziamegmozgatas celjabol irtam. Meg sosem jartam peep-showban, de lehet, hogy a mobiltelefon megzavarja az ablaknyito berendezest. :-)
Komikus: Mar tobbszor is tanuja voltam olyan esetnek, hogy a piszoarnal mellettem allonak szolalt meg a telefonja...
Előzmény: X polgártárs (150)
X polgártárs Creative Commons License 1999.04.30 0 0 150
kemosabe polgártárs,
imho igazad van, bár hozzászólásod második feléből a peep-showt nem igazán értem, ott miért gond?
Komikus : már volt a repülőről leszálló utas esete, de az sem rossz amikor a Vidámparkban a hullámvasúton szólal meg...:)
x polgártárs
Előzmény: kemosabe (148)
Alfred Creative Commons License 1999.04.30 0 0 149
TOM:
Igen, valahogy úgy volt, de szabadságtól átitatott Tasztaltársak lelkét már az adókörzet-kimenő/bejövőhívások lista is eléggé fölkavarja... :-)

ZöPö:
Fogalmam sincs, hogyan telefonozik a repülőn, mivel sokszorosan megtérül, lehet, hogy a repülő telefonszámára irányítja a hívásait. ;-)
Nem vagyok vele ilyen viszonyban, de alkalom adtán megtudakolom tőle, hogy' is telefonál 10000 méteren.

kemosabe Creative Commons License 1999.04.29 0 0 148
Igazad van, X polgartars, tenyleg frappans hozzaszolas volt. :-) Abban tulajdonkeppen egyeterthetunk, hogy bunko modon telefonalni bunkosag.

Viszont bizonyos esetekben csak egyeni megiteles kerdese, hogy meg elfogadhato vagy masokat irritalo a telefon hasznalata. Ez a megiteles mar eddig is sokat valtozott es varhatoan a jovoben is valtozni fog. Meghozza a mobilok elterjedesevel egyre elfogadottabba valik a legkulonbozobb helyzetekben is.

Biztos vagyok benne, hogy Finnorszagban - ahol mar tobb a mobil elofizeto, mint a vezetekes - senki sem utkozik meg a buszon telefonalok lattan. (Valaki a sved peldat is emlegette.) Ugyanakkor par eve meg azon is felhaborodtak sokan, ha az utcan setalva beszelt valaki (meg ma is?).

Azt erdekes lenne megvitatni, hogy ki szerint milyen helyzetben nem illik a telefont bekapcsolva tartani (az egyertelmu szinhaz, mozi mellett). Nehany otlet: hivatalban varakozva, nyilvanos vecen, temetesen, strandon, vidamparkban, vendegloben, peep-showban, fogorvosi szekben ulve, mutoasztalon fekve.

Errol jut eszembe, vannak helyzetek, amikor nem illetlenseg, csak egyszeruen komikus. Nem?

Előzmény: X polgártárs (147)
X polgártárs Creative Commons License 1999.04.29 0 0 147
kemosabe,
szerintem sem pontos a hozzászólás (valószínűleg nem is volt célja, hogy az legyen) , de nagyon tetszett.
Egyszerűen le lehetne vezetni a dolgot:
-bunkofon, ha bunkón használják...:)

A "mobiltalanokat" azért meg tudom érteni, egy újabb zavaró tényező jelenik meg, zavarva a nyugalmukat. Én is bosszús pillantásokat vetnék,
ha kamionok vonulnának át az utcánkon...bár azok nem hatódnának meg rajta :)
A hallgatózás veszélye benne van a pakliban, ne beszélj ha zavar, hogy hallják.

x polgártárs

Előzmény: kemosabe (144)
TOM Creative Commons License 1999.04.29 0 0 146
Kedves Alfred es akinek valaszolt!

Az en tudomasom szerint a mobil szolgaltato nem tudja olyan pontossaggal monitorozni es rogziteni a mobil elofizeto tartozkodasi helyet mint gondoljatok.Az adott gyilkossagi esetben is a hivaslista alpjan azonositottak be az elkovetoket,mert felhivtak! az aldozatot! Remelem ugyanarrol az esetrol beszelunk,de ha nem akkor is fenntartom hogy az elofizeto pontos belovesehez haromszogeles kellene es nem egy adotorony....mint a mobil szolgaltatas eseten...
Udv,Tamas

Előzmény: Alfred (81)
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.29 0 0 145
Piros hetesről az Astoriánál nem fog egykönnyen leszállni ;)))
Előzmény: OpiumPapa (141)
kemosabe Creative Commons License 1999.04.29 0 0 144
Azert az a velos hozzaszolas messze nem pontos. Ha valaki bunko modon hasznalja a telefonjat, az gyakran azert teszi, mert egyszeruen nem veszi eszre, hogy abban a helyzetben ez mekkora taplosag. Nem kell hozza feltetlenul feltunesi viszketegseg.

Egyebkent az, hogy mikor taplosag es mikor nem, az sokszor nem egyertelmu. Attol is fugg, hogy az illeto kornyezeteben levoknek van-e mobilja. Sokkal kevesbe irritalo peldaul olyan tarsasagban, ahol mindenkinek a zsebeben ott lapul, mint ahol nem.

Az en velemenyem is az, hogy gyakran csak a mobiltalanokbol hianyzo tolerancia miatt minosul bonkosagnak a mobiltelefon hasznalata. Az o szamukra is kellene talan egy illemkodexet osszeallitani. Ebben szerepelhetne az, hogy ha valakinek a kozelben megszolal a telefonja, akkor:
- Nem illik ra megveto es bosszus pillantasokat vetni emiatt.
- Nem illik szandekosan azt hallgatni, hogy mirol beszel (amennyiben a beszelgetes hangereje erre nem kenyszerit).

Előzmény: X polgártárs (142)
Arabella Creative Commons License 1999.04.28 0 0 143
:)
Köszönöm!
:)
Előzmény: X polgártárs (142)
X polgártárs Creative Commons License 1999.04.28 0 0 142
OpiumPapa polgártárs,
valószínűleg olcsóbb lesz, ld. a 450-esek miután bejöttek a 900-asok (nagy számok törvénye:)).

A topikcímre Arabella (1999-04-28 16:04:42 ) velős hozzászólása tetszett a legjobban.

x polgártárs

Előzmény: OpiumPapa (141)
OpiumPapa Creative Commons License 1999.04.28 0 0 141
Nem az a lényeg, hogy milyen rendszert használ valaki, hanem hogy ujabb legyen, mint a haveroké/kollegáké.Van aki csak divatból veszi, bár az én környezetemben aki használ ilyesmit az egyre inkább hasznos eszköznek veszi, ami megkönnyiti az életét. Nem beszélve arról, hogy 4 millió keresőre jut 1 millió mobil, akkor már nem nagyon lehet villantani vele nem?
Nekem az nem tetszik, hogy általában egy telefonbeszélgetés meglehetősen privát dolog és nehéz a piros hetesen utcai harc közben diszkrét maradni. Munkát nem nagyon lehet végezni, ha meg szeretteinket értesítjük, hogy elértük az Astoriát, akkor meg igenis szálljon le a buszról, és a megállóból, akárhonnan intézze el az ember.

Mit meg nem értek, az az, hogy mi kerül még bele funkcióként a telefonokba? Játék, címjegyzék, 100 féle- vagy netről letölthető csengés, vibra akku, mi még? Bár a lényegen nem változtat, meg offtopic is, azért kíváncsi leszek, hogy jövőre mi lesz a csúcs.

Szerintetek nem lesz olcsobb a GSM, ha beindul az 1800? Valaki nyisson egy topikot, nekem mennem kell, mert lejárt a munkaidőm. Holnap ismét.
Papa

Előzmény: Slejm (140)
Slejm Creative Commons License 1999.04.28 0 0 140
OpiumPapa, nem ertek veled teljesen egyet. Velemenyem szerint manapsag eppenhogy mar nem csak az vesz mobiltelefont, akinek szuksege van ra. "Szorakoztatoelektronikai" cikk lett belole, mint mondjuk egy CD lejatszo. Az emberek szeretik, mert kenyelmet nyujt azzal, hogy ha eszedbe jut telefonalni, nem kell fulket keresni, stb.... (elonyeit mar sokan ecseteltek).
Vannak, akiknek viszont csipi a szemet es barmilyen szituacioban kepesek azt allitani, hogy zavarja oket ha mas telefonal. Ezek a megrogzott "bonkofonozok" es igen gyakran tulzasokba esnek. Peldaul miert kellene szegyenkeznem azert, mert az utcan megszolal a zsebemben a telefon? Eppen erre talaltak ki. Az mas kerdes, hogy egy zsufolt buszon nem tul szerencses, de ott is lehet diszkreten telefonalni. A hangjelzes beallitasan sok mulik, idealis esetben a telefon tulajdonosa veszi eszre elsonek.
Azt nem latom, az 1800-as GSM miert lenne alkalmasabb "vagizasra". A szolgaltatok az elofizetok atcsabitasara valoszinuleg igen kedvezo dijazast fognak bevezetni. Cellularis halozatokkal jol lefedett helyeken csak a bolond fog muholdas telefont hasznalni.
Arabella Creative Commons License 1999.04.28 0 0 139
Mobiltelefon: ha tudod, hol, mikor, hogyan, kell és lehet használni.
Bunkofon: ha feltünési viszketegségből használod.
OpiumPapa Creative Commons License 1999.04.28 0 0 138
Szerintem (hogy az eredeti kérdésnél maradjak) nagyjából ma már az vesz telefont akinek tényleg szüksége van rá. Nekem kicsit több mint 3 éve van és nehezen szoktam meg. 3 évig kellett a munkámhoz, még éjszaka is be voltam kapcsolva és előforult, hogy hajnalban ott biluxolt a nachtkaszlin.
Ez rohadtul kényelmetlen volt, viszont hozta a pénzt... Ezt kompromisszumnak hivják nem? A családunkban mindenkinek van és mindenki használja is. De nem telefonálunk utcán, ha nem muszály és sikerült kb 1200-ért venni JB settet a kocsiba. Miután állást változtattam, sokkal kevésbé van rá szükségem és megtanultam/megszoktam, hogy igenis ki lehet kapcsolni. Ha hétvégén elmegyek kerékpározni, vagy sétálni a barátnőmmel, akkor egyszerűen kikapcsolom. Nálam van csak nincs bekapcsolva. Volt már szükség arra, hogy balesethez mentőt hivjak, mert fülke nem volt a közelben és a többi sétálónál nem volt telefon. Szerintem több pozitivuma van, mint negativuma. (régen úgy mondtuk: előny/hátrány:)
Nekem egy 688-asom van jelenleg és a MÁV szignált énekli, ha hivnak.
(Pályaudvarokon kívül mindíg tudom, hogy az enyém szól..) Az, hogy státusszimboleum-e az nem érdekel. Viszont sok kellemetlenségtől megszabadított már. Buszon, színházban nem használom mert vagy zavarok másokat, vagy senkinek semmi köze, hogy én kivel mit.

Egyébként a GSM az felszíni/szárazföldi hálózat (lásd:Slejm) és 10 Km magasan a repcsin egyáltalán nincs térerő egy standard telkónak.Valaki jól beszélt az antennák tulajdonságairól. Eger fölött Nagyvisnyó környékén sincs térerő pedig az csak egy völgy.
Aki igazán akar majd vagizni az ugyis venni fogja az 1800-ast, vagy a műholdas telefont 7$/perc-ért. Viszont neki hangosan kell üvöltenie az utcán, hogy "gyorsan mondd, mert MŰHÓDAS telefonon beszélek!", hogy meg lehessen különböztetni egy átlag láma GSM usertől.

Papa

ZöPö Creative Commons License 1999.04.28 0 0 137
"... a pilota nem volt hajlando a felszallast megkezdeni, mert valaki telefonalt." Maximálisan igaza volt!
Előzmény: Slejm (136)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!