Keresés

Részletes keresés

gézakékazég Creative Commons License 2002.03.05 0 0 28
Sziasztok!
A címoldai cikk alapján gondoltam felhozom ezt a topicot... Csak annyit mondanék, hogy nem kell azt az E kategóriát annyira kergetni. A polgári szolgálat ugyanolyan jó lehet - persze csak ha nem kell bejárnod és tudsz mellette számlára dolgozni. Nekem bejött! Ha érdekel, írj mailt!
GADGET Creative Commons License 2000.11.19 0 0 27
abli!

Elvileg 7.0 dioptria már E kat.

Nekem 5.5 van és amikor elmentem a sorozásra (nem vittem semmi papírt meg ilyesmit mert máshogy intézték volna el, hogy ne kelljen bevonulnom)a sorozó orvos megkérdezte, hogy milyen kontaktlencsét hordok, majd azt mondta: "Menjen el a szemorvosához és hozzon papírt arról, hogy 7.0 és köszönje a sorozó biz. a jóindulatát )
Amikor visszamentem a 7.0-ás papírral már csak annyit kérdeztek, hogy milyen rossz is a szemem, majd a válasz (7.0 :-)) után rögtön kaptam is az E-t.
A biztonság kedvéért azért jobb ha 7.5-öst kérsz de ha tényleg 6.5-es a szemed akkor nem olyan nehéz még akár a katonaorvos előtt is "bizonyítani" hogy mennyire rosszul látsz.

bohumil Creative Commons License 2000.11.19 0 0 26
abli: a szemed miatt szerintem lehetsz (páncélos mondjuk biztos nem), de a gerincedre lehet, hogy érdemes rászállni. Én már elkerültem a katonaságot kb. fél éve, a gerincem miatt. Régen volt nekem is egy kis gerincferdülésem, amihez csináltattam röntgent, CT-t (10-15E Ft), istennyilát, amik mindig kimutatnak valami kórosat. Ehhez még kell egy lefizethető doki (reumatológus), aki szakvéleményt mond az egészről.
abli Creative Commons License 2000.11.19 0 0 25
Sziasztok!

Szerintetek ha 6.5 es 4 es diopriaju szemuvegem van, akkor lehetek meg alkalmas?
Van meg kis gerincferdulesem es enyhe allergiam.
Ennyivel meguszom?

Elore is kosz
dani

makaveli Creative Commons License 1999.04.25 0 0 24
kedves fidusz,

nagyon megköszönném, ha elküldenéd a listát a címemre

Előzmény: Fidusz (22)
holist Creative Commons License 1999.04.23 0 0 23
Az aszthma is jó. És érdemes kipróbálni a készüléket, nagyon szar élmény, de nem kell túl aszthmásnak lenni, hogy kimutassa... nekem például azt mondta a néni, fújjak nagyobbat, ez az eredmény túl kicsi, nem fogják elhinni...

holist

Fidusz Creative Commons License 1999.04.23 0 0 22
Tavaly ősszel volt egy topic "Katonaság - vajh' hogy lehetne elkerülni?" címmel. Azt is érdemes előbányászni, voltak benne érdekes ötletek. Néhány jó ötletet kimazsoláztam belőle, azt hiszem, otthon meg van lemezen. Ha kell, drótlevélben elküldhetem. Vagy tegyem ki valahova a honlapomra?
Körte Creative Commons License 1999.04.21 0 0 21
Hi!
Ezzel a trükkel a hallásvizsgálaton meg a szemészeten vigyázni kell, mert egyszer végignéztem, ahogy egy srácot megszivatott a szemész.
A doki felszólította a srácot, hogy olvasson. Egyik szem, másik szem, de a második vonal alatt csak nem sikerült. Erre felkerült a szemüveg, egy-egy lencsével, még mindig nem megy. Erre még egy csere, a srác olvasott mint egy kisangyal. Erre mondta neki a doki, hogy még alkalmas. Mikor kiment a srác, mondta a doki, hogy a kis naív nem vette észre, hogy pont a sima üveggel tudta végigolvasni a táblát.
Ezt csak azért meséltem el, hogy hiába akarjátok megúszni, azért nem kell mindenkit "hülyének" nézni.
Napá,
Kört.
KillerJack Creative Commons License 1999.04.21 0 0 20
Nem szeretnék tippeket adni azoknak akik ilyen topicok kapcsán szüntetik meg a frankó kiskapukat, de a legjobb módszer, ha nem veszed át a sorozási behívót. Se Te se senki NE VEGYE ÁT. A Postáról visszaküldik, hogy címzett ismeretlen, osztán annyi.
Nekem ez bejön cirka 4 éve már... azóta évente 2x kijön a cetli majd a kukában landol.
Eldöntöttem NEM akarok katona lenni. Ez az én életem vagy miapicsa! Drukkolok azoknak akik már átvették... ;-)))
X polgártárs Creative Commons License 1999.04.21 0 0 19
makaveli polgártárs,

nem csak a topikcímet kell elolvasni...vannak benne számodra értékelhető beszólások...

tisztelettel
x polgártárs

Előzmény: makaveli (18)
makaveli Creative Commons License 1999.04.21 0 0 18
mielőtt még az összes katonai témájú topikról értesítetek, elmondom: azért nyitottam újat, mert a behívót elkerülendő módszertani tanácsokról akartam egy kis listát elősegíteni.

a topik témája nem a katonai a szolgálat eltörlése, nato csatlakozás, katonai brutalitás, stb., stb., stb...

úgy éreztem ez megér egy új témát.

Előzmény: X polgártárs (17)
X polgártárs Creative Commons License 1999.04.21 0 0 17
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.04.21 0 0 16
aig=alig
Eclipseboy_ Creative Commons License 1999.04.21 0 0 15
Azért a pszichológiai alkalmatlansággal vigyázni kell. Nekem volt ismerősöm aki azt akarta eljátszani, hogy hülye, mire azt mondták neki, hogy OK, de ha bolond , akkor jogsiját is bevonják és nem is lehet soha a büdös életben.

Én a bal fülemre aig hallok és (igaz kicsit ki volt színezve az orvosi szakvélemény) emiatt alkalmatlan lettem. Menj el egy hallásvizsgálatra és mond azt mindenre, hogy nem hallod. Persze csak az egyik füledre legyél "süket". Én egyébként nem gondoltam, hogy emiatt felmentenek, már gondolkoztam, hogy mi legyek a hadseregben, erre benyögték, hogy így alkalmatlan vagyok, sőt még sajnáltak is.

makaveli Creative Commons License 1999.04.21 0 0 14
minden érdekel. jöhet a procedúra alapos, részletekbe menő ismertetése.
Előzmény: Varga Úr (13)
Varga Úr Creative Commons License 1999.04.21 0 0 13
Űdv mindenkinek!
Szerintem minden eset más ezért a megoldásnak is egyéninek kell lennie.Konkrétan ami nekem bejött a gyomorfekéjes leletek min. 1 évre visszadátumozva.Mert akinek ez van olyan speciális diéta kell amit az army nem tud produkálni.Ha nem rögtöm E a vége nem baj mert addig húzod ameddig akarod.Ha van papirod arrol, hogy öngyilkosságot kiséreltél meg az is jó de erkölcsi bizibe ütközik.Ha ezzel kapcsolatban van kérdés elmesélem a procedurát.Sok sikert fiuk!!
Varga Úr Creative Commons License 1999.04.21 0 0 12
Űdv mindenkinek!
Szerintem minden eset más ezért a megoldásnak is egyéninek kell lennie.Konkrétan ami nekem bejött a gyomorfekéjes leletek min. 1 évre visszadátumozva.Mert akinek ez van olyan speciális diéta kell amit az army nem tud produkálni.Ha nem rögtöm E a vége nem baj mert addig húzod ameddig akarod.Ha van papirod arrol, hogy öngyilkosságot kiséreltél meg az is jó de erkölcsi bizibe ütközik.Ha ezzel kapcsolatban van kérdés elmesélem a procedurát.Sok sikert fiuk!!
SebDani Creative Commons License 1999.04.21 0 0 11
Egyik munkatársam a 204 cm-es (cipővel 207) magasságára kapta meg az E-t...
"Extrém magasság" :-))

Állj ki az esőre! ;-)

eff Creative Commons License 1999.04.21 0 0 10
Végy kölcsön 3 Xanaxot, tölts rá egy deci barackot. Eztán jön a psicholóóógus, a sorótisztnek meg kuss .S ha ezt a kúrát túl éled, tuti hogy "E" lesz a véged.(Ha túléled)
Előzmény: makaveli (-)
Micimackó Creative Commons License 1999.04.21 0 0 9
Valamelyik végtag hiánya esetén automatikusan megadják az e kategóriát. Sétálj ki a vasútállomásra, .....

vivijúú Creative Commons License 1999.04.21 0 0 8
Engem már nem érint, nekem a suli mián kellett, és állítólag jót is tett nekem (nomeg ölég normális helyre is kerültem), azér egy tipp.
Neve: Menekülj előre!
A sorozáson említsd, hogy minél előbb szeretnél bevonulni, mert már alig várod, hogy szerbijába mehess belet ontani, meg fegyvert ide degyorsan.
A piszológus nem bisztos, hogy javasolni fogja az alkalmasságot....
eMM Creative Commons License 1999.04.20 0 0 7
Régi "jól bevált" módszer.
Kakaóport kell szippantani,és a tüdődön heveny TBC képe láccik a röntgenen.
Na úgy nem visznek el katonának,de azért besoroznak szerintem.
Ja és ne próbálld ki,mert tényleg rámehet a tüdőd.
farkendo Creative Commons License 1999.04.20 0 0 6
elmész egy állami alapitványhoz, ahol pszihiátriai kezelés folyik és megcsinálsz egy alaptesztet (lapokat kell ideoda tenni igenbe vagy nembe ettól függöen hogy milyen választ adsz a rajtuk lévő kérdésre) aztán megkéred az orvost hogy kicsit szinezze ki a szakvéleményt.
tuti eredmény vagy elsőre vagy másodikra
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.04.20 0 0 5
Az allergia az mindig nyero...
vomit Creative Commons License 1999.04.20 0 0 4
előrehajtok neked egy topikot, a neve no military
kérdezd meg, mire jutottak a csákók.
Előzmény: makaveli (-)
Planney Creative Commons License 1999.04.20 0 0 3
off:
Erdekes modon, nekem is a BKV cheates srac jutott a topic-rol eszembe. :-)
Teged talan nem fejeznek le a mintapolgarok (meg ne sertodjon itt nekem senki). ;-)

Planney

Előzmény: PillaPalack (2)
PillaPalack Creative Commons License 1999.04.20 0 0 2
na makaveli, sajnallak elore
*a katonasag miatt is*
epp a napokban akartak lefejezni egy tasztalost mert bkv cheatokat szeretett volna megtudni..

ezt leszamitva, tanacsot nem tudok adni :) szurkolok

laca55 Creative Commons License 1999.04.20 0 0 1
25 éve pont erre gondoltam, azután lehúztam a két évet. Ha tudod, akkor kerüld el messzire a katonaságot, mert annyi idiótát egy rakáson se elötte, se utána nem láttam. Suzrkolok neked :)
makaveli Creative Commons License 1999.04.20 0 0 0
nullásozók el innen!
makaveli Creative Commons License 1999.04.20 0 0 topiknyitó
bár még egy kicsit odébb van, de vészesen közeledik a következő katonai sorozás ideje. több sorstársammal együtt valószínűleg engem is be fognak sorozni.
a topikban tippeket várok, hogyan lehet elkerülni a behívót, miként szerezhető meg a hőn áhított e kategória.

légyszi részletes leírásokkal szolgáljatok az esetleges módszerekről.

köszi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!