Keresés

Részletes keresés

petike23 Creative Commons License 2007.11.13 0 0 249
Én nem parázok be (van céges bérletem), csak jeleztem, hogy amit írsz, az faszság.
Előzmény: RSS (248)
RSS Creative Commons License 2007.11.12 0 0 248
Yah, igen: be is parázhatsz, és fizethetsz nekik... :)
Én ezt a módszert mondjuk nem próbáltam, de akinek ez kell...
Előzmény: petike23 (247)
petike23 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 247

"Fizetesi szutykok, stb. : ha 10000 ev mulva"

 

Mondjuk egy év múlva.

tetemes kamattal és költséggel.

 

"idaig jut a dolog, meg mindig eloadhatod hogy meksemmisult minden iratod, "

 

És? Az nem mentesít a fizetési meghagyás alol.

 

"es kersz ujakat kisse mas adatokkal."

 

Egy kicsit más nevet írsz be az "anyja neve" rovatba ? vagy mi ?

Ezek már számítógépen nyilván vannak tartva, nem te diktálod be..!

 

"Esetleg veszel egy flekot a Moszkvan... Stb."

 

Ja, a neveden lévő lakásnak, autónak stb. meg viszlát.

 

Előzmény: RSS (246)
RSS Creative Commons License 2006.07.31 0 0 246

Ne aggodj nem fognak, bar engem spec nem is keresnek, mert soha nem jutottunk a rozmarokkal addig, hogy barmifele papir is elokeruljon. Tobbnyire nem nyekerges utan tovabballatak. Meg aztan, en is tovabballtam idokozben, pedig ahogy olvasom, mostanaban vicces igazan a bekafau es Bubba Bolond...

 

Fizetesi szutykok, stb. : ha 10000 ev mulva idaig jut a dolog, meg mindig eloadhatod hogy meksemmisult minden iratod, es kersz ujakat kisse mas adatokkal. Esetleg veszel egy flekot a Moszkvan... Stb.

Mondom, nincs olyan isten hogy barmikor is egy fillerhez jussanak, ha valaki esznel van.

Előzmény: Wild_Bear (245)
RSS Creative Commons License 2006.07.27 0 0 244

Valo igaz, hogy soha nem szabad kiadni az adatokat, ez a BliccKrieg egyik alaptezise.

 

De a behajtas attol meg sovany. Pl. kedvencem volt az a behajto, akit beengedtek, majd kozoltek vele, hogy a lakasban talahato minden ertektargy KOLCSONBEN van, a nagymamie, stb. Sovesz...

Mellesleg, nyilvanosan, a TV-ben mondta a behajtok vmi kepviseloje, hogy a Mo.-i tartozasok 60-80% eleve behajthatatlan...

Kis hozzaertessel elkerulheto a dolog, persze a droidok attol meg fizetnek... A rencer lenyege hogy nincs rencer, csak kikuldik a papirokat, aztan ha mar a fele fizet, megerte. Ennyi.

Előzmény: Wild_Bear (243)
RSS Creative Commons License 2006.07.25 0 0 242

Birosag : nem mesz el, nem foglalkozol vele. Ki fognak adni egy jogeros blablat, es a maguk reszerol elinteztek. Ez meg mindig nem kotelez semmire.

 

Behajtoceg : jon, csenget. Nem engeded be. Viszlat...

 

De a bekave nem farasztja ilyenekkel magat. Aki fizet az fizet, aki nem az meg ugysem fog...

Előzmény: Wild_Bear (241)
RSS Creative Commons License 2006.07.17 0 0 240

Ehm, had kohogjek be ide is egy kicsit, mert visszatertem nosztalgiazni...

 

Pontosan miben kulonbozik az 1000Ft-os es az 1.000.000 Ft-os csekk kukaba dobasanak energiaszukseglete... ?

 

Mert behajtani ugyanugy nem lehet egyiket sem...

Előzmény: Solex (233)
geostacionarius Creative Commons License 2006.05.31 0 0 239
Multhéten nem átvertünk egy ellenőrt, hanem a megverését helyeztük kilátásba, aztán a sofőrrel ketten se mertek szólni. Ebben persze lehet hogy a két 140 kilós haverom jelenléte is közrejátszott.
petike23 Creative Commons License 2006.05.12 0 0 238
up
Solex Creative Commons License 2005.12.30 0 0 237

2 ellenőr+ a rendőr látótávolságon belül volt és közeledett ígyhát maradt a saját adatok megadása.

 

szerencsére meg lett oldva a pótdíj befizetése+ a korábbi nem fizetés törlése is .

jelenleg ingyen ( utazási igazolvánnyal ) utazok ,így legalább nincs ilyen problémám többé

Előzmény: petike23 (236)
petike23 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 236

Ilyenkor nagy kérdés, hogy a saját adataidat adod-e meg, vagy sem.

Ha sem, akkor nincs gond. :)

Ha igen, akkor fizetési meghagyást foganosíttathatnak.

 

Akkor a büntetés összegére rájönnek a kamatok, és a fiz. meghagyás költsége, meg az értesítések (ajánlott levelek) költsége.

Szóval fel tud dúzzadni, de max. 100e Ft-ra.

Előzmény: Solex (235)
Solex Creative Commons License 2005.12.30 0 0 235

nekem ezt mesélte az ellenőr.. én nem láttam a csekket, sem a bírósági végzést

a majd' egy milla nekem is soknak tűnt.

szerencsére nekem ,már nem kell se jeggyel se bérlettel foglalkoznom.

ugy 6 éve elkaptak engem is , nem volt jegyem , nem nagyon érdekelt .a szokásos mozdulat csekk a legközelebbi kukába. rá kb 3-4 évre ismételten elkaptak , megint csekk .Barátnőm osztálytársnőjének az anyja az Akácfa utcában dolgozik , nála lett befizetve akkor , nagy mázlimra. kitörölték az előző büntit is  mert az már mindennel együtt  több mint 100 ezer Ft-volt és nemsokára jött volna a Bírósági papír.

 

 

Előzmény: petike23 (234)
petike23 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 234

"nekem mesélte egy ellenőr, hogy találkozott egy utassal akinek a  kezében egy csekk és egy bírósági levél volt  980 valahány ezerről. anno régen sok évvel ezelőtt nem volt jegye, kapott egy csekket majd gondolom kukába dobta. így hát teltek múltak a 30 napok és sok-sok év után majd' egy millás csekk jött .. így járt "

 

Offkorsz azt a csekket nem fizette be, édremesebb ügyvéded fogadni, és két tanuval bizonyítani, hogy akkor nem voltál ott. :)

 

Egyébként nem nagyon tudom ezt elhinni. Mondjuk 15e Ft lehet max. a bírság (NEM jön hozzá 30 naponként plusz pénz), plusz a kamat, és a bírósági költség.

Előzmény: Solex (233)
Solex Creative Commons License 2005.12.30 0 0 233

on:

 

a büntivel kapcsolatban azt ne felejtsétek el, hogy "30 napon túl fizetve xxxxx FT"

de amint letelik a 30 nap kezdődik újra a + 30 nap és így tovább.

nekem mesélte egy ellenőr, hogy találkozott egy utassal akinek a  kezében egy csekk és egy bírósági levél volt  980 valahány ezerről. anno régen sok évvel ezelőtt nem volt jegye, kapott egy csekket majd gondolom kukába dobta. így hát teltek múltak a 30 napok és sok-sok év után majd' egy millás csekk jött .. így járt

petike23 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 232

Hali,

 

azért szerintem 10-ből 5 ember befizeti a büntit.

Ami a helyszinen 2000 Ft, utólag, csekken meg ki tudja.. 5000 ?

 

Szóval jobban járnak így.

Előzmény: Vil-Arnis Merras (231)
Vil-Arnis Merras Creative Commons License 2005.12.30 0 0 231
Ha én lennék a BKV vezér, azt mondanám, hogy az ellenőrök, ha rajtakapnak valakit bliccelésen, akkor adjanak el neki jegyet. Mindenkinek egyszerűbb lenne, egy-egy alkalommal elviselhető a jegyfizetés, és lenne belőle bevétele a BKV-nak. Mert a büntetések kiosztásával úgysem érnek semmit, a kutya nem fizeti be azt.
Előzmény: petike23 (227)
petike23 Creative Commons License 2005.12.30 0 0 230

Sziasztok,

 

a lyukasztáskor a jegyre nyomtatott számsor mit jelent ?

A vége a dátum/idő: az elejét nézik az ellenőrök ?

Az állomás kódja ?

 

Üdv: P.

petike23 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 229

Pláne nagy tömegben.

1-2 forintot meg megér egy utazás.. :)

 

Előzmény: BX 73-69 (228)
BX 73-69 Creative Commons License 2005.12.02 0 0 228
Már én is tapasztaltam, hogy a lyukasztóba beledobálják az 1-2 Ft-os pénzérméket, hogy a jegyet ne lehessen érvényesíteni.

Ebben az esetben az utasnak elvileg nem kötelessége átfáradni egy másik jegykezelőhöz!
Előzmény: petike23 (226)
petike23 Creative Commons License 2005.11.24 0 0 227

Ez mennyire igaz ?

 

"Az ellenôr egyébként nem akadályozhatja meg a viteldíj megfizetését. Nem a büntetés a működésének a célja, hanem az, hogy elôsegítse azt, hogy a törvényes díjat minden utas megfizesse. Ha valaki feledékeny, szórakozott, de kész arra, hogy jegyét érvényesítse, akkor ebben nem gátolhatja meg. Akkor sem, ha az utas ezt csak akkor teszi, amikor már kérte tôle a jegyet.
Persze arra már nem kötelezhetô, hogy a nála lévô jegyekbôl adjon el erre a célra. "

 

petike23 Creative Commons License 2005.11.17 0 0 226

Aha.

Mert én elég gyakran járok úgy a 4-6 -oson, hogy nem tudok lyukasztani, mert egy 5 forintos, vagy két db 1-2 ft-os van beledugva.

 

Értitek..? :)

Előzmény: rowan7 (225)
rowan7 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 225

elvileg nem, mert a bkvnak lenne kötelessége a jegy érvényesíthetőségének biztosítása...de nem árt határozottnak lenni:) az egyébként is mindig segít

Előzmény: petike23 (224)
petike23 Creative Commons License 2005.11.16 0 0 224

Helló,

 

mi a teendő, ha felszállsz a buszra/villamosra, lyukasztani akarsz, de a lyukasztóban egy pénzérme van ?

Velem elég gyakra előfordul.

 

Megbüntethetnek ilyenkor ?

 

Üdv: Péter

Baz from the LKS Creative Commons License 2005.04.20 0 0 223

Halihó!

It van egy karszalag!

Küldjétek el mindenhová a linket!

http://web.axelero.hu/andreas101/karszalag.jpeg

Üdv:B@z

CTC-590 Creative Commons License 2005.04.18 0 0 222

Mi a haverommal a multkor beöltöztünk ellenőrnek... (karszalag papírból, kék ing, meg minden. - Hajdú volános ruha) Zzír volt, csak úgy kattogtak aklyukasztók, pedig a szalag csak a zsebünkböl lógótt.

RSS Creative Commons License 2005.03.22 0 0 221

Passz...

 

A törzsközönség itten nem szokott büntetéseket rendezni... :)

Előzmény: Mylady20 (220)
Mylady20 Creative Commons License 2005.03.21 0 0 220

Sziasztok!

 

Nem tudja valaki,hogy egy rendezett büntetés után meddig őrzi a bkv az adatainkat?

 

Köszi a segítséget!

 

Baz from the LKS Creative Commons License 2005.03.18 0 0 219

HY!

Én most egy BKV szimulátor játék írásával foglalkozok, aminek az a lényge, hogy menni kell az ellenőrrel és elkapni a bliccelőket :D

Nah nekem most ehhez kellenének BKV-s dolgok (karszalag, metró belseje....)

Ha valakinek van képe, az lécci küldje el!

ÜDV:--==[B@z]==--

RSS Creative Commons License 2005.02.23 0 0 218

Közérdekű bejelentés.

 

2005. február 22-én 18 óra körül a 61-es villamoson a Moszkva tér és a Déli pu. között egy 25-30 közötti, alacsony, gyenge testalkatú, etnikailag cigány ellenőr fizikailag agresszíven lépett fel egy hölggyel szemben, miután szembesült vele, hogy nem tudja megbüntetni.

 

Az említett hölgy személyes védelmem alatt áll.

 

A mai naptól fogva keresem az illető ellenőrt, hogy szemtől szemben adjon számot bűneiről.

 

Aki a leírás alapján bárhol felismeri, kérem informálja szándékomról, illetve ha esetleg képes az internet alapszintű kezelésére, irányítsa ide.

 

Ha megtalálom, meg fog ismerni - hatalmas vagyok és félelmetes.

 

Karszalagját el fogom venni, és elégtételül a sértett hölgynek ajánlom.

 

RSS, Angel of Revenge

RSS Creative Commons License 2005.01.12 0 0 217

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!