Keresés

Részletes keresés

Vosseler Creative Commons License 5 órája 0 0 36784

Nekem is föltöltve a 110Ah-s akksi, tele a tank, lepróbálva az állófűtés.

Ha halat nem is fogok, de fázni biztosan nem fogok. 

(hű de szarul jött ki ez a két "fogok" szó)

Előzmény: Rendszer.hiba (36783)
Rendszer.hiba Creative Commons License 5 órája 0 0 36783

Görbüljék! Érezd jól.magad!

 

Most újfent a Tisza-tavon... :) Nagy nehezen összejött a pár csalihal, pickerrel. Már bent vanak a stupekok.

Viszont kellemetlenül szeles-hideg idő van. Még jó, hogy sikerült elinditani az állőfűtést, mert már véres a torka... 

Előzmény: Vosseler (36781)
laabdi Creative Commons License 5 órája 0 0 36782

Kellemes időtöltést!

Előzmény: Vosseler (36781)
Vosseler Creative Commons License 8 órája 0 0 36781

Holnap délután betámadom az Ipoly-t.  

Életemben először, minibojlizni fogok, feederrel.

De csak az egyik bottal. A másik marad a klasszikus kukorica, élőcsalis szerelés. 

Aki arra jár, jó nálam egy fincsi kávéra. (vasárnapig maradok, ha az idő haza nem zavar, de nem mondanak szar időt)

ITT leszek.

  

laabdi Creative Commons License 28 órája 0 0 36780
Vosseler Creative Commons License 1 napja 0 0 36779

Több (nem túl nagy) pontyot is fogtam a Dunán popup-al.

Mondjuk én methoddal bohóckodtam, de ott áll a víz, tehát működött. 

De ugyanott fogtam kukorícával és csontival is, hosszúelőkés feeder-el. 

Aztán a haver elköltözött a Balaton végére, úgyhogy nekiadtam az összes method kosaramat, töltőket, ő meg nekem adta a nagy dunai feeder kosarait. 

A tüskés horgokat megtartottam, azokat használom.

Én jellemzően, folyóvizeken horgászom.

Csütörtök délután megyek pl. az Ipolyra, vasárnapig leszek fönn. 

Előzmény: lapar (36774)
laabdi Creative Commons License 1 napja 0 0 36778

a puncis jó lesz ;-)

Előzmény: lapar (36771)
Rendszer.hiba Creative Commons License 1 napja 0 0 36777

Sziasztok! Akit esetleg érdekel... A Lidl-ben április 29-től lesznek horgászcucc akciók...

Rendszer.hiba Creative Commons License 2 napja 0 0 36776

Helló! Ezeket a wafterseket csak csalitüskére érdemes szúrni, arra vannak kitalálva. Én úgy használom, hogy rövid (7-10 cm) előkés horgot kötök, és arra ráhúzok egy szilikonos csalitüskét. Ez a legegyszerűbb megoldás.

Az illata kvázi tök mindegy, általában. A színe és az állaga-könnyűsége az, ami számít. S persze a mérete. Mert bizony a méret az azéé számít ... aszondják :D

Enyhén mindig érdemes belenyomni az etetőkosárban lévő etetőanyagba, hogy ne lengedezzen dobáskor, illetve hogy az etetőanyag tetején legyen.

 

Valahol visszább-lejjebb Tacsi kollégának belinkeltem azt, amelyiket a legtöbbet használom, márkára, színre és méretre is.

 

Folyóvízen is lehet használni a wafterseket. A Tiszán method kosárral szoktam használni, a Dunán csak kevésbé húzós vízen method kosarazok. Ha gyors a víz, akkor átváltok tört gubancgátló csőre plusz kosárra vagy ólomra/alagút kosárra, és hosszabb (30-80 cm) előkére. Ez utóbbi is nagyon fogós, wafterssel is, de csontival-kukoricával illetve gilisztával is.

 

Jah, még valami. Fentebb írtam, hogy jellemzően nem sokat számít az ízesítés. A Dunán egy kivétel van.... a Kill Bill fantázianevű, nagyon büdőőőőős sajt+vajsav  Wafters nagyon fogós, de nem véletlenül narancssárga a színe annak sem ... A 8-10 milis bőven elég ... :)

 

Ma reggel értünk haza hároméjszakás pecáról. Végre megtört a jég! Az elmúlt éjszakai viharos szélben négyet is fogtam. Ebből kettőt, 11/16 kilósakat megtartottam, a két szebbet visszaengedtem.

Előzmény: lapar (36771)
baada2 Creative Commons License 2 napja 0 0 36775

neha, amikor nagyon betlire allt a peca feltettem csonti helyett tuskevel... 'eredmeny teritett betli' lett. amikor meg csontival muxik eszebe se jutott valtani 'zizire'

Előzmény: lapar (36774)
lapar Creative Commons License 2 napja 0 0 36774

Mivel Duna, nem metod-ozok. Csak gondoltam, megpróbálnám ezt is a második boton. De mind a 20 félét biztos nem veszem meg. A giliszta ízű feleslegesnek tünik.

Meg nagy csáberő, hogy nem kell ásni sem, és nem bábozódik be 2 hét alatt.

Előzmény: Vosseler (36773)
Vosseler Creative Commons License 2 napja 0 0 36773

Nem tudod horogra tűzni. Szétesik.

Kell a csalitüske. 

Füles horogra kell, vékony fonottból kötni "csomómentes" kötéssel.

Mindent megtalálsz hozzá youtube-on. 

Nem leveszni lehet, hanem belefulladni a bőség zavarába. 

Kurva jó a marketingje a popup-oknak, wafter-eknek, de valóban majd a hozzáértő megmondja, hogy melyek a helyi favoritok.

Nem véletlen árulgatják dobozszámra a "csak néhány szem hiányzik belőle" dobozokat a faszbúkon. Megvette, nem jött be, eladja, mert soha többet nem fog vele pecázni. 

Mindkét golyó, method cuccal fogósabb, de felkínálhatod nyitott feeder kosárral is.

Ha éhes a jószág fölveszi, ha meg nem, akkor mindegy hogy kínálod neki. 

Figyelj, mert a method, gyors folyásban szart sem ér!!!  

Előzmény: lapar (36771)
mosogep-szerelo Creative Commons License 2 napja 0 0 36772

"van még pun-ci is."-----Magasan kell nyalni VIGYÁZZ, másképp nem jó!

Előzmény: lapar (36771)
lapar Creative Commons License 2 napja 0 0 36771

Rencerhiba olvtárs!

 

Múltkor írtad, hogy a Tisza tavon a waftersre jobban ment a kszeg-kárász, mint csontira.

Gondoltam, kipróbálnám én is ezeket, kérdésem lenne:

A hajszálelőke, vagy csalitüske elhagyható ezeknél, és lehet közvetlenül horogra tűzni is?

Másik, szerinted vadvizen, milyenekkel érdemes próbálkozni, mert látom a bőség zavarában el lehet veszni, van még pun-ci is. Csak míg elgondolkodtam, hogy ez az íze, vagy az illata, addigra kiderült, hogy ez puncs-citrom. :-)

Előzmény: Rendszer.hiba (36763)
kaktusz.22 Creative Commons License 5 napja -1 0 36770

Soha nem horgászok zavarosban, csak csemegézem a szőlőt és fűkasza gyújtást szerelek

lapar Creative Commons License 5 napja 0 0 36769

Jobb is.

Ne itt horgásszál!

 

Ijesztő, hogy embereket (embereket? ) mi boldogít.

Előzmény: kaktusz.22 (36764)
L_áma Creative Commons License 5 napja -1 1 36768

Kivel küzdötök?

 

kaktusz.22 Creative Commons License 5 napja 0 0 36767

Belógatom a kukacomat

kaktusz.22 Creative Commons License 5 napja 0 0 36766

Kösz az elismerést!

Abumatic2 Creative Commons License 5 napja 0 0 36765

Mert te egy f@sza gyerek vagy.  😈

Előzmény: kaktusz.22 (36764)
kaktusz.22 Creative Commons License 5 napja 0 0 36764

Ott horgászok, ahol hal is van

Rendszer.hiba Creative Commons License 6 napja 0 0 36763

Ezek csupán előkezsinórok. Egy-egy végszerelék elkészítéséhez kb  100-120 centire van szükség.

Éveken keresztül csak csomózgattam, de tavaly ősz óta a zsinór krimpelést is tanulgatom. :)

 

A Penneken főzsinórnak kettőn 0.50-es, illetve kettőn 0.28-as fonott van, pár száz méterek. Ennek van értelme. Ám előkének jobb a vastag mono, nehezebben gubancolódik.

Előzmény: tacsi69 (36762)
tacsi69 Creative Commons License 6 napja 0 0 36762

De ezek 50 meterek csupan.. Ezt valami mas damilhoz az orsodon hozzakotod? vagy csak ennyi 50 meterrel csinalod a horgaszatot? Nem teker le egy nagyobb harcsa farasztas kozben tobbet?
Meg sosem fogtam meretes harcsat, tavaly is csak ilyen 30-33 centiseket, igaz nem is horgasztam rajuk.

Előzmény: Rendszer.hiba (36760)
Rendszer.hiba Creative Commons License 6 napja 0 0 36761

Fonotthoz találták ki, ez így van, de monóval is jól működik.

Előzmény: öreg_néne_b (36758)
Rendszer.hiba Creative Commons License 6 napja 0 0 36760

Többnyire ilyen zsinórokat:

https://www.harcsahorgaszat.hu/webshop/Term%C3%A9k/1549-mad-cat-mono-leader-50-m-1-00mm-1-20mm-valtozatokban

 

https://www.harcsahorgaszat.hu/webshop/Term%C3%A9k/551-black-cat-mono-line-50m-1-00mm-1-2mm-1-3mm

 

Csomó mentes csomóval kötöm (mint a pontyos füleshorgokat), és ráhúzott gumicsővel rögzítem azt.

Előzmény: tacsi69 (36757)
tacsi69 Creative Commons License 6 napja 0 0 36759

igen, azt ki is hangsulyoztak a videoban is. De nincs ilyen kapcsom sem meg, woblereket ilyen kipattinthato kapcsokkal szoktam rogziteni. De igazabol 10 dobas utan gorcs all a kezembe es elmegy a kedvem a pergetestol :-(

Előzmény: öreg_néne_b (36758)
öreg_néne_b Creative Commons License 6 napja 0 0 36758

csak monofil damilom van.

 

Akkor a not-a-knot nem neked való. Fonotthoz találták ki.

Előzmény: tacsi69 (36757)
tacsi69 Creative Commons License 6 napja 0 0 36757

Es ezekhez a horgokhoz milyen zsinort hasznalsz? Nalam a legnagyobb a 30-as, csak monofil damilom van.

Előzmény: Rendszer.hiba (36752)
tacsi69 Creative Commons License 6 napja 0 0 36756

Hat van meg mit tanulnom :-) A not-a-knot kapcsot is most neztem meg, ahogy irtatok rola, nem is ismertem.. Koszi a linket, mostmar kepben vagyok a horgok szamozasaval.

Előzmény: BWels (36755)
BWels Creative Commons License 2024.04.17 0 0 36755

16 - os horogtól kisebbel még nem horgásztam, ponttyozó attól függ mi a csali ez 6- os tól 2-ig változó. Harcsa 2/0 - 4/0 mert csak giliszta, nadály vagy kagyló a csali. Kishal csali esetében élmények én is 6/0 ig. Süllő 2- es vagy 4 es méret.

Előzmény: tacsi69 (36753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!