Keresés

Részletes keresés

acidangel Creative Commons License 1999.04.16 0 0 17
Nick:Már eleve gondoskodnia kéne a delikvensnek a saját anyagi egzisztenciájáról!Szponzorálgassa csak saját magát!!
Vokrug Szveta Creative Commons License 1999.04.14 0 0 16
Dojcslandban Herr Kól annak idején 280 ezer vagy mennyi márkát kapott, azt hiszem havonta. Vagy valami hasonló kurvanagy összeget. Például ő nem volt alulfizetve, és valószínűleg nem is kellett zugmaffiát játszania.
A német miniszteri fizetés szintén tizenvalahányezer marak. Most hallatszott az összeg, ahogy Lafontén pénzügyminiszter lemondott és nyögdíjba ment.
Előzmény: banya (9)
Nabukodonozor Creative Commons License 1999.04.14 0 0 15
T. Asztaltársak,

Fizetés nélküli Parlamentet?

A gondolat jó. De igényelné az egész népképviseleti és választási rendszerünk
gyökeres átalakítását. Had vázolok fel egy elképzelést.

Kezdem banya 1999-04-13 20:09:36 hozzászólásával a politikusság
professzionálódásáról, amiben teljesen egyetértünk. Az általa leírtak indokolják azt
a véleményemet (amit gyakorlatilag az eddigi választások eredményei is
igazolnak), hogy az "egyéni" képviselő intézménye demagógia. Ezért elképzelésem
szerint egy arányos listás választási rendszer keretében pártok juttatnának
képviselőket a parlamentbe. A pártok tudják biztosítani valamennyi
képviselőjüknek azt a jogi, közgazdasági, államigazgatási valamint a teljes
gazdasági, egészségügyi, oktatási stb. szakmai ismereteket szolgáltató hátteret,
amire képviselői feladatának ellátásához szükségük van.

A képviselő fizetését nem az országgyűléstől, hanem pártjától kapná. És a pártok
kapnának a választási eredményektől föggően valamilyen mértékű állami
támogatást a szükséges apparátus működtetéséhez.

A pártok állami támogatása azért lenne szükséges, mert ha pusztán tagdíjakból vagy
(ami még rosszabb lenne) "szponzorálás"-ból kellene a pártoknak működniük, a
társadalom anyagilag hátrányosabb helyzetű rétegeinek érdekét senki nem
képviselné, holott az állam egyik legfontosabb funkciója a kisebb
érdekérvényesítési készséggel rendelkező polgárainak védelme.

A párt rendelkezne szigorú feltételekhez kötött visszahívási joggal (pl. ha az általa
delegált képviselő rendszeresen és fontos kérdésekben a párt érdekei és
álláspontja ellen szavazna). Ugyanakkor a párt az apparátusában a képviselői
megbízás lejártát követően is tudna volt képviselőjének munkalehetőséget
biztosítani, és nem terhelné az államháztartást a ciklus végén a képviselők
végkielégítése. A képviselőknek a parlamenti ülésekről történő távolmaradását a
pártjával az országgyűlési képviselői munkakör betöltésére vonatkozó
munkaszerződésében lehetne megfelelően szankcionálni.

Persze egyéb kifogásaim is vannak a jelenleg érvényes választási törvénnyel
kapcsolatban. Pl. a képviseleti demokráciát megcsúfoló parlamenti küszöb kérdése
(ha a "működőképességi" érvet tovább fokozzuk, húzzuk meg 30 %-nál a határt,
aztán már csak 2 párt kerül be, amelyek aztán "kormánykoalíciót" alkothatnak.
Akkor aztán igazán ellenvélemény és vita nélkül "működőképes" lesz.) Vagy pl. a
kétkamarás parlament kérdése.

Üdv

Nabukodonozor

theo Creative Commons License 1999.04.13 0 0 14
Kedves Vajk,

tudtommal így van (ha nem, javítson ki valaki!). A pártkasszákra mellesleg mostanában rá is fér ez a kis mellékes! :))

Üdv, theo

Előzmény: Vajk (13)
Vajk Creative Commons License 1999.04.13 0 0 13
theo,

koszi, ezt valoban nem tudtam:(

Viszont igy a hianyzas a partkasszat erositi.
Ha jol tudom, Nemetorszagban a kepviselok a nem igazolt tavollet eseten eleg szep penzeklet fizetnek vissza a kozos kasszaba. Nem a partkasszaba.:))

NICK Creative Commons License 1999.04.13 0 0 12
A képviselők és családjuk megélhetéséről Te hogyan gondoskodnál?
Előzmény: acidangel (-)
theo Creative Commons License 1999.04.13 0 0 11
Kedves Vajk,

nem ők szavazták meg, hanem a frakciók többségében van olyan "házi" szabályzat, amely előírja, hogy az igazolatlan távollét esetén mennyi pénzt kell a közös kasszába befizetni. Az is igaz viszont, hogy ez nem kénszeríthető ki (vö: "becsületkassza").

Üdv, theo

Előzmény: Vajk (10)
Vajk Creative Commons License 1999.04.13 0 0 10
Banya kedves,

na most ujat mondtal:))

Es meg ha igaz is,akkor is keveset.
Vajon tenyleg fizetniuk kell a tavolmaradasert?
Persze ezt ok maguk szavaztak meg, ugyhogy ne nagyon ringassuk magunkat alomvilagban...:((

banya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 9
Szerinted mennyi az átlagon felüli? Nem is ezekről beszéltem, bár akad köztük néhány, aki már arrafele megy... Bármennyire is nem kedvelem a maga módján pl. Orbán (és jónéhány Fideszes) profi...

Vajk, kedves!
IMHO vonnak le tőlük...

Előzmény: Vokrug Szveta (7)
Vajk Creative Commons License 1999.04.13 0 0 8
Szerintem jo ez igy, ahogy van, azzal a kivetellel, hogy a hianyzasok megtorlatlanul maradnak. Az lenne igazan jo, ha a tavolmaradasokat igen sulyosan buntetnek-penzzel.
Pl egy ora tavolmaradas, 20ezer Ft.
Lenne am tomeg a bufeben:)))
Vokrug Szveta Creative Commons License 1999.04.13 0 0 7
Ezek annyira profik, mint a seggem.
De ha nem kapnának átlagon felüli monétát, akkor _tényleg_ a maffia irányítaná az országot, nemmintha most másként lenne...
Előzmény: banya (6)
banya Creative Commons License 1999.04.13 0 0 6
Kedveseim!
IMHO a politikusság is egyre jobban professzionalizálódik. Azaz egyre inkább szakmává kezd válni. Gondoljatok bele, hogy egy _jó_ politikusnak mi mindenhez kell(ene) érteni! a közgazdasághoz, a joghoz, az államigazgatáshoz, pszichológiához, nem árt, ha ismeri a történelmet, a politika-diplomácia történetét, a politológiát, jó, ha a kommunikációról, PR-ról, marketingről is van fogalma, és nem sorolom tovább... nem is beszélve arról, ha netán egy "tisztességes" szakmája is van! :)))
Önmagában a tényt (hogy szakma) csak helyeselni tudom, hiszen jószándékú amatőrök soxor csak rontanak a helyzeten. Ahhoz, hogy ez a folyamat valóban jó úton haladjon, ahhor bizony fizetésre van szükség. Mégpedig nem kevésre. Ez talán kiszűrhetné, hogy a lobbik és egyéb nyomásgyakorló csoportok (jaj, de finoman fogalmaztam!) kénye-kedvének legyen kitéve, mert egzisztenciálisan nem áll a csúcson. (Jó, jó tudom, hogy az ember gyarló és akinek sok van, az még többet akar! De nem mindenkinél!)
azfix Creative Commons License 1999.04.13 0 0 5
Kedves acidangel!
Az ENSZ profi-liga. A magyar parlamentből is profi-ligát akarsz csinálni? Gyakorlatilag fizetés nélkül nem lenne esélye egyetlen komoly politikai-gazdasági lobbyháttér nélküli képviselőnek, pártnak se bejutnia, illetve munkáját elvégeznie.
Vagy ez is cél lehet?
azfix
acidangel Creative Commons License 1999.04.13 0 0 4
Szerintem életképes lenne,ha nem a pénz lelkesítené az urakat...de ez csak idealizmus.Rezsőnek meg üzenem,hogy ennek a topicnak NEM Ki kötekszik jobban??-a címe,úgyhogy maradjunk a témánál...
Törölt nick Creative Commons License 1999.04.13 0 0 3
Lehet, hogy errefelé halad a háromhetenkénti ülésezés?

(Mármint hogy két hétig lehessen fusizni :)))))

Mert maskep abból kellene élni, amit valahonnan kapnak: gazdasági érdekcsoportoktól, stb...

rezső Creative Commons License 1999.04.13 0 0 2
Kedves Aci!

Hány éves vagy, hogy emlékszel a búr háborúra? De már kissé szenilis lehetsz, mert akkor még nem volt ENSZ. Úgy jó két generációt kellett még rá várni...

Előzmény: acidangel (-)
BaSand Creative Commons License 1999.04.13 0 0 1
És szerinted, ha már itt vagy?
Előzmény: acidangel (-)
Lajos bácsi Creative Commons License 1999.04.13 0 0 0
Szerintem egy államban hasznos, hogy az ENSZ-ben a tagok egy fillért sem kapnak az ottlétükért.
Előzmény: acidangel (-)
acidangel Creative Commons License 1999.04.13 0 0 topiknyitó
Anno decibel még valamikor a búr háború idején tanultam arról,hogy akkoriban(nem tudom most is így van-e)az ENSZ nonprofit szervezet volt,tehát a tagok egy fillért nem kaptak az ottlétükért(hogy egy képzavarral éljek...)és elgondolkoztatott,hogy ez egy államban mennyire lenne konstruktív,hasznos.Várom a hozzászólásotokat!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!