Keresés

Részletes keresés

Brutalis Harmonia Creative Commons License 2002.06.12 0 0 57
Egy megjegyzés -bár későn. A fejlettség biológiiai értelemben nem abszolút; ezt sokan elfelejtik. (Csak az adott környezethez viszonyítva lehet beszélni ilyesmiről.) Ráadásul nem vagyunk a legfejlettebbek, még csak tökéletesek sem. Kezdve a tökéletlen testfelépítésünkön át a kellemetlen mentális folyamatokon, amelyek még mindig úgy működnek, mintha csak egy gyűjtögető arthropoid faj lennénk a szavannákon. Ha valaki is tervezett minket, igencsak kontár munkát végzett.
Előzmény: E. Tamás (19)
Sony Creative Commons License 2002.06.12 0 0 56
"harom vilaghaboru koveti egymast a XX. szazadban nagy gepek es merges gazokkal harcolnak majd az emberek"

Nosty, hat ez nem jott be :)
Viszont biztos forrasokbol tudom, hogy az emberiseg egy resze drasztikus es gyors valtozas utan hollova alakul, es onnantol kezdve nem sajat akaratabol, hanem kenyszeruen kell ismetelgetnie, hogy kar, kar, kar... :)

Előzmény: Notredamus (20)
m23 Creative Commons License 1999.04.23 0 0 55
A lényeg megtalálható leírva Olof Johannesson: A Nagy Számítógép címü könyvében. Most körülbelül az egyharmadánál tartunk...

Körülbelül 30 év múlva egy meteorbecsapódás fog kipusztulás-szerü eseményt kiváltani.

A leírást persze ne az újságok címoldalán kell keresni...

KoporShow Creative Commons License 1999.04.23 0 0 54
Szoval:

Scenario I:

2050 korul: elso IGAZI mesterseges intelligencica az interneten, es talan meg eszre sem vesszuk...

2100: Mai szemmel elkepzelhetetlen intelligenciak iranyitjak a bolygot, es az emberek ebbol kb annyit ertenek, mint egy fizikus kutyaja a gazdaja munkajabol. Lehet, hogy meg mindig kisded jatekainkkal leszunk elfoglalva, es azt gondoljuk, hogy a teremtes koronai vagyunk.

???? (Attol fuggoen, hogy az emberek es az aktualisan legfejletteb eletforma elettere mikor kerul osszeutkozesbe)
Az emberek szaporodasa korlatozva. Ember rezervatumok. Emberi genszekvenciak eltarolva.

Scenario II

1999 ??.??: Atomhaburo az Oroszok es a NATO kozot. Az egesz bolygo egy radioaktiv szemetdombba valik. Az emberi faj olyan, mint egy a kornyezetere nezve extrem erzekeny faj kipusztul. Egy csomo allat es noveny valoszinuleg tulel.

benojeno Creative Commons License 1999.03.31 0 0 53
Amikor mindenki olyan lesz, mint én.
dezertor Creative Commons License 1999.03.31 0 0 52
Hát ja. Tudni kellene, hogy melyik emberi fajrol beszelunk kihalas szempontjabol. Nem is mennek bele a bijologiaba - mer nem ertek ahhoz se -, eleg a kulturalis kulonbsegeket nezni mondjuk a dednagyapam es kozottem. Ha latna az oreg, hogy vasarnap delben a Nagyi Palacsintazojaban vanilias palacsintat eszem es bananturmixot iszom hozza, biztos lenne benne, hogy mar ki is halt az emberi faj. Es lehet, hogy tenyleg.
Mer ugye, en meg azt se tudom, hogy mi is az, hogy "faj". Szamit ebben a kultura es az eletmod?
Előzmény: Chornell (-)
bubu Creative Commons License 1999.03.31 0 0 51
ha majd minden fiu es lany ejcakankent az internettot bamulja ;-))
juzer Creative Commons License 1999.03.31 0 0 50
Sziasztok

Chornellnek, Dun Ringillnek, leh'nak

Szerintem az emberiség evolúciója nonstop zajlik, csak már nem feltétlenül a testben, hanem spirituális szinten.

Ha az agyunkat egy számítógéphez hasonlítom, azt mondhatom, hogy rengeteg szoftvert megtanulok használni, amíg élek.(sex, játék, munka, család...). Namármost az az ember aki megszülte az első beszélő majmot, még nem beszélt, de az agyában megvolt már rá a kapacitás. Hardver tehát volt, a szoftver kezeléséhez viszont még béna volt.
Ha így nézzük, tuti, hogy a mi fejünkben is vannak olyan "szoftverek", amik léteznek már, de nem tudjuk használni.
Az utolsó ember tehát lehet például az, aki mondjuk 20000 év múlva még mindig képtelen lesz telekommunikálni, vagy pl. kanalat hajlítani, míg mindenki más csinálja. A többiek hozzá képest - aki számunkra teljesen normális - supermanok, és öngyilkos lesz depressziójában.

Sőt, ha így vesszük, most is vannak "utolsó emberek". Nekem például elképzelhetetlen az életem az írás tudománya nélkül, míg jópáran még mindig analfabéták.

szodaviz Creative Commons License 1999.03.31 0 0 49
úgy gondolod?
gondolj arra mi lesz azzal a "kevés" vegyi, rádióaktív, meg hasonlóan kedves anyaggal /pl. működő atomerőművek, termelő olajkutak, stb. ami nem hálája meg ha egy ideig nem néz rá a kutya sem... elnézést dr fincitől;)/ ami utánunk marad. szerintem nem sok fejlett idegrendszerrel rendelkező élőlény maradna. vagy ha igen, akkor szerintem szó szerint meg fog valósulni a "sok lábon állás"...
és azért ez kissé visszavetné a biológiai sokszinűséget. asszem.
tisztelettel: szodaviz, az EgO
Előzmény: leha (46)
rOver Creative Commons License 1999.03.30 0 0 48
Mondjuk ugy 1milliard evvel visszavetni az elovilag fejlodeset az mar teljesitmeny lenne :-)
Előzmény: leha (46)
namam Creative Commons License 1999.03.30 0 0 47
TEGNAP
leha Creative Commons License 1999.03.30 0 0 46
Azért ennyire ne pukkanjunk el az emberi fajtól! Magunkon kívül néhány fajt talán még ki tudunk irtani, de mindet azért nem. Ahhoz még nem vagyunk elég fejlettek : )
Meg hát az anyatermészet sem nagyon hülye. Vigyáz ő magára : )
bubu Creative Commons License 1999.03.30 0 0 45
dear, ez mar a Svejkben benne van :
"ha mindenki mindig jot akarna a masiknak, mar regen agyonvertek volna egymast az emberek"
(elnezest, fejbol ideztem, valszeg nem szo szerint)
Előzmény: bcsi (41)
soltika Creative Commons License 1999.03.30 0 0 44
Nem kell beszarni Finci kutyának és népes familiájának még legalább 30.000-100.000 ezer éve van a honfoglalásig/a delfineknek még tizedannyi sem és még más fajokról nem is motyogtam/. Az emberi faj felelőssége abban van hogy mielőtt elpusztitaná a Földet azelőtt telepedjen ki azért hogy a megmaradt fauna /álllat, növény stb. akkori környezet/megmaradjon és talán azért is hogy az emberi faj néha regerenálódni is tudjon(mondjuk olyan 10.000 évenként de ezt már én sem tudom felfogni,nemhogy értelmezni/.
A lényege az hogy az emberi faj nem arra teremtetett hogy elpusztitsa az életet,mivel ha ezt megtenné akkor genetikailag valószinűleg kipusztulna/de ehhez meg már végképp nem értek/
No olyan nagyjából az elkövetkezendő 2-300 évet elképzelni tudó üdv:
soltika + Finci Kutya
rOver Creative Commons License 1999.03.30 0 0 43
Valaki arulja mar el nekem hogy kell konnyezo arcot irni! Ez olyan meghato volt. :-)
Egyebkent igazad van csak kerdes hogy ez az elott vagy utan kovetkezik be hogy kihal az emberi faj.
Előzmény: bcsi (41)
szodaviz Creative Commons License 1999.03.30 0 0 42
ne egyél máskor ilyet vacsorára ha ennyi hülyeséget álmodsz tőle össze....
:))))

tisztelettel: szodaviz, az EgO

Előzmény: lasupeti (10)
bcsi Creative Commons License 1999.03.30 0 0 41
Szerintem nem fog kihalni az emberiség. Amikor mindenki felfogja hogy a másikra van utalva,és egyik ember elkezd vigyázni a másikra - megváltozik a Világhoz való hozzáállás.
myprint Creative Commons License 1999.03.30 0 0 40
Nem!
Ha megbakkantam akkor már mindegy hogy "mikor hal ki az emberi faj?".
Előzmény: Chornell (-)
rOver Creative Commons License 1999.03.30 0 0 39
Nostradamus: Lasd mikor kezdodik a XXI> szazad topic :-))
Előzmény: Notredamus (20)
Chornell Creative Commons License 1999.03.30 0 0 38
?
Chornell Creative Commons License 1999.03.29 0 0 37
Kedves csn!

A NASA és az ESA közös programmjában már elkészítették a Terraforming nevű programm első darabját egy marsi légkörből Oxigént fejlesztő gépet. Néhány európai egyetemen már dolgoznak a fekete színű, "hóolvasztó" növények kinemesítésén.
A szilicium alapú életforma szerintem sokmillió év evolució során jöhet csak létre, épp most tanulmányozom behatóan a szerves kémiát, és le vagyok döbbenve bonyolultságán, ilyent még egy jó ideig nem fogunk tudni létrehozni.

Előzmény: csn (27)
Chornell Creative Commons License 1999.03.29 0 0 36
Ieha!

Dominánsabb faj, hehh.
Állattan előadásokon mindig azt sulykolja a rovardilis prof. (aki egyébként egy állat), hogy a rovarok mindenben fejlettebbek az embernél, fejlettebb a légcsererendszerük - tracheacsöves légzőrendszer -, több százszor gyorsabb légcserére képesek, 200 szor erősebben működő izomrendszerük van, nyílt keringési rendszerűek, méretük jobban megfelel a földi gravitációnak, tudnak repülni, közel 1.500.000 fajuk él a földön, tehát sokkal változatosabb génkészletük van, sokkal szaporábbak, CSAK az idegrendszerünk az ami viszont több százszorta fejlettebb az embernél, nomeg az intelligencia.
Remélhetjük csak, hogy a rovarok továbbra is ilyen taplók maradnak.

Előzmény: leha (15)
Chornell Creative Commons License 1999.03.29 0 0 35
Kedves G.Artur!

Persze, hogy volt első ember. Azt, hogy ki volt mindenki, a saját besorolása - mesterséges rendszertana - alapján eldöntheti.

Ha én maradnék utoljára a földön, bizony én is nagyon szomorú lennék.
Megpróbálnám összegezni mindazt, amit tudok, végiggondolni, értékelni az emberiség történelmét, tetteit és azt, hogy jogos volt-e a végzet, vagy csak igazságtalan.

Előzmény: Gomboc Artur (7)
Dulifuli Creative Commons License 1999.03.29 0 0 34
Szerintem az emberiség bármikor kihalhat. Akár meteor, akár háború vagy más következtében. De éppígy az is lehetséges, hogy tetszőleges ideig fennmarad. Csak meg kell oldani valahogy a csillagközi űrutazást. Ez viszont néhány száz vagy ezer év alatt sikerülhet. És sikerülni is fog, hacsak közbe nem jön valaki vagy valami. Nem tudom, mit fog csinálni vagy mondani az utolsó ember. De remélem, hogy nem én leszek az.
MuzX Creative Commons License 1999.03.29 0 0 33
Egyik kedvenc grafittim:

"Lehet, hogy a Föld egy másik világ pokla?"

Cactus Creative Commons License 1999.03.29 0 0 32
Nem. U.i. amikre/akikre te gondolsz, azok - létrehozásuk módjától függetlenül - élőlények/emberek. És ha lázadnának is, akkor valószínüleg azért tennék, amiért te is megtennéd. ("emberi jogok" hiánya, stb.)
Előzmény: csn (27)
Cactus Creative Commons License 1999.03.29 0 0 31
"Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. Egyszer csak kopogtak..."
Lexes Creative Commons License 1999.03.29 0 0 29
Nos, a Ti szemszögetekből nézve jó hírrel fogok szolgálni! Az a helyzet, hogy mióta egy véletlen folytán nyilvánvalóvá vált, hogy létezik egy Föld nevű bolygó, rajta az emberiséggel, itt nálunk nagy versenyfutás indult a vállalkozók között. Mivel a Földet én fedeztem fel (hálózati hiba révén véletlenül a mi netünk helyett a Föld Internetjére csatlakozott fel a modemem), gyorsan beadtam én is a pályázatomat a Földön élő emberek és tölgyfák kiirtására kiírt tenderre. Gondoltam, van némi fórom, de úgy néz ki, hogy néhány "megkent" hivatalnok pihenteti az ügyet, míg a köztudatból kimegy a felfedező személye, és közfelháborodás nélkül más nyerheti meg a pályázatot.
Ha szabadna kérnem, ezt a topicot hagyjátok meg élve sokáig, mert nálunk is olvashatják, és amíg a téma nálunk is közszájon forog, nem fognak döntés hozni az ügyben, és Ti életben maradtok, vagy pedig én nyerem meg a Kiírtói Tendert, és akkor egy csomó lóvét keresek!

Üdvözlet. :)

qayol Creative Commons License 1999.03.29 0 0 28
Hali!

Szerintem az emberi faj már igazán megérdemelne egy kis kihalást, mielőtt még lehetősége lenne más bolygókat is tönkretennie. Egész jól elbántunk ezzel a Földdel is. Hajrá III. világháború ! Mutassuk meg mire vagyunk képesek !

Vicc:
Két bolygó beszélget:
- Kaptam valami ember nevű virust.
- Ne izgulj magától is hamar elmúlik.

csn Creative Commons License 1999.03.29 0 0 27
Az embert teljesen nem tudja kipusztitani a Foldon sem haboru, sem virus, sem mas. Amitol kihalhat, az csak olyan kulso (kozmikus) behatas lehet, amitol nemcsak az ember, de gyakorlatilag minden szarazfoldi elet is meg szunik. Ilyen a Nap felfujodasa (voros orias), esetleges felrobbanasa, kulso kozeli szupernova pusztitasa vagy igen nagy meretu aszteroida utkozese.

"Hagyomanyos" okok miatt nagyon nagy pusztitas, jelentos szazalekos kipusztulas lehetseges (~80-90%-os), de a teljes kipusztulas, az emberi faj eltunese nem. Gondoljatok a magas hegyeken, mely oserdokben, tavoli oceani szigeteken elokre, akik teljesen elszeparaltan elnek.
Nincs annyi atomtoltet ami mindent lefed. Illetve lehet hogy van, de azok keves helyre, koncentraltan lennenek kilove, nem idealis eloszlasban.

A Fold elhagyasa igen erdekes dolog, egyelore lehetetlen mas bolygo betelepitese, de megfelelo helyszin eseten (sok asvany, kedvezo korulmenyek) rengeteg penz es sok ido (~50-200 ev) mulva szerintem kiepitheto lenne komoly kolonia valahol. Pillanatnyilag a Mars tunik leginkabb elerhetonek, bar a viz hianya elegge aggaszto. Ebbol a szempontbol a Jupiter holdak, pl. az Europa jobb valasztas lenne, csak sokkal messzebb van. (ki tudja, lehet hogy egyszeru elet MAR VAN az Europan!) A Nasa erofeszitesei az utobbi evekben komolyan celozzak a Marsot, biztos nem viccbol csinaljak...

Viszont egy bolygo foldszeru, ember szamara alkalmas legkorrel, miegyassal "ellatasa" iszonyatos ido, jelenleg ebben nem lehet gondolkozdni.
A zart allomasokban elo koloniak viszont rendkivul instabilak lennenek, a nagy osszezartsag miatt valoszinuleg komoly gondok lepnenek fel. Peldaul: muszaki hiba, fertozo betegseg, pszichikai megroppanas, hatalmi harcok lephetnek fel, amelyek egy par szaz, ezer fos, szigoruan "burok" alatt elo tarsadalmat akar ki is pusztithatnak.
Iyen iranyu vizsgalatok mar regota folynak, nem tudom melyik amerikai allamban van egy bio-telep, ahol hermetikusan lezart kornyezetben elnek paran, evekig. Nagy buborek-epuletekben elnek. Ki tudja a pontos infokat errol a projectrol?

Sok millio ev tavlataban itt a Foldon maradva (feltetelezve a legjobbakat, hogy nem tortenik semmi katasztrofa) bizony szinte lehetetlen megmondani az ember es az emberi elet jovojet. Valoszinuleg elkepzelhetetlenul technikara epul minden, foleg szamitastechnikara. Es ebben lesznek komoly gondok!
Tessek megnezni, a technikai fejlodes (es az ehhez parosulo fuggoseg) hogy alakult az elmult 50 evben... a tempo pedig egyre gyorsul.

Kicsit sci-fi: szerintetek mikor jut oda a szamitastechnika+orvostudomany+gentechnika, hogy valodi androidokat keszitsenek? Lesznek-e fellazado robotok? Lesznek-e ember-robot haboruk? Most komolyan?!
CSN

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!