Keresés

Részletes keresés

akito Creative Commons License 2002.03.27 0 0 58
Ha nem tudsz dönteni, akkor hallgass a szívedre!:)
Előzmény: Its me (0)
franky2 Creative Commons License 2002.03.27 0 0 57
Megprobálom igy hátha megy.
franky2 Creative Commons License 2002.03.27 0 0 56
bocsi, nem hozza be mert flash.
A cim Klikk ide!
franky2 Creative Commons License 2002.03.27 0 0 55
Csináltam én is egy poént.

Előzmény: franky2 (54)
franky2 Creative Commons License 2002.03.27 0 0 54
Ez tetszik. lehet, hogy kirakom az easy főoldalára. :)
Előzmény: Törölt nick (53)
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.27 0 0 53
Törölt nick Creative Commons License 2002.03.27 0 0 52
heraklesz Creative Commons License 1999.03.26 0 0 51
Kedves LDTrockij!
Szeretném megkérdezni, hogy az általad citált idézet miért bizonyítja azt, hogy Jacusse hozzáállása nem liberális? Hiszen, ha mint írod bárkinek joga van érvelni a maga igazáért, akkor épp csak a liberális gondolkodásúaknak nem? Vagy mi? Amúgy a MIÉP-es "érvelés" elég bizarrul hangzik. Merthogy érvelést folytatni (a szó hagyományos értelmében) a legkevésbé szoktak.
Valóban nem volt magyaros, elnézést kérek, de remélem így már megfelel nyelvtanilag is, és értelmileg is.
Előzmény: LDTockij (50)
LDTockij Creative Commons License 1999.03.25 0 0 50
Kedves Heraklesz!

Írd meg mégegyszer légyszíves, hogy mit kérdeztél?
Vagy elemezd (nekem) a mondatodat. Tudod: alany, állítmány, ...stb.

Jacusse saját állítása szerint liberális. (Ott is dógozik, a Méreg uccába) Ezt korábbról tudom.

heraklesz Creative Commons License 1999.03.25 0 0 49
Kedves LDTrockij!
Szeretném megkérdezni, hogy az általad citált idézet miért bizonyítja azt, hogy Jacusse liberális? Hiszen, ha mint írod bárkinek joga van érvelni a maga igazáért, akkor épp csak a liberális gondolkodásúaknak nem? Vagy mi? Amúgy a MIÉP-es "érvelés" elég bizarrul hangzik, merthogy azt a legkevésbé szoktak.
Előzmény: LDTockij (47)
azfix Creative Commons License 1999.03.25 0 0 48
Kedves LDTockij!
Én is pont ebben szenvedek: sosem értem meg hogy az un. liberálisok csak magukkal, vagy jó messze élő harmadik személlyel szemben azok. Ellenben ha indulataik vannak... ne adja Neked az ég, hogy holmi demokráciára hivatkozz.
Rögtön megkapod a jelzőt.
azfix
Előzmény: LDTockij (47)
LDTockij Creative Commons License 1999.03.24 0 0 47
Kedves Jacusse!

Írod:
"A MIÉP-et az európai liberálisok egyértelműen egy újfasiszta förmedvénynek tartják (az is). Ezért aztán általában ők kérdezik meg tőlünk, hogy mi a fenét kokettál ez a liberális Fidesz ezzel a párttal. Nem kell tehát senkit sem feljelenteni. Ezek a politikusok igen jól tájékozottak."

Meglep, hogy egy önmagát szabadelvűnek gondoló ember ilyen sommásan, indulatosan nyilatkozik. Amit írsz, természetesen egy idióta vélemény, semmi köze a szabadelvűséghez, aki így gondolkozik, az nem érdemli meg, hogy politikusnak neveztessék.
Önmagában az, hogy a Fidesz "kokettál", vagyis szerintem csak legitim parlamenti pártként kezeli őket, (az is) elegendő indok lenne az általad citált külhoni liberális uraknak arra, hogy megpróbálnák valóban (nem ám ellenérdekelt, elfogult szadisoktól!) megismerni a helyzetet. A Kormány (és pártjai) egyszerűen nem okádja úton-útfélen szemközt őket beteges félelmeknek leképződéseivel.
Én nem vagyok MIÉP hívő, és a legtöbb dologban mást gondolok, nem is értem, miért mondják, amit mondanak. De az valami visszataszító, ahogy baloldalról oktalanul gyalázzák őket. Semmivel sincs kevesebb joguk, és morális alapjuk érvelni a maguk vélt igazáért, mint nekem, nekünk, vagy bárkinek. Szerintem EZ a liberális hozzáállás.

Előzmény: Jaccuse (37)
Jaccuse Creative Commons License 1999.03.24 0 0 46
:-)))))

Szerintem a Németh még most is keresi a térképen...

Előzmény: Skorpió (39)
Jaccuse Creative Commons License 1999.03.24 0 0 45
Kedves speaker!

Kérded: "vajon egy néhány napig itt járt angol politikus miből tudta azonnal megállapítani, hogy Torgyán politikailag veszélyes?"

Mert beszélt vele.

Előzmény: speaker (40)
Lesipuskás Creative Commons License 1999.03.24 0 0 44
Kedves Skorpió!

Feletébb valószinű, hogy a FIDESZ-nek fingja nincs mi az az EU mivel az előző ciklusban Orbán volt a parlament integrációs bizottságának elnöke.
(jómagam is igencsak le vagyok maradva egyesek tájékozottságától, de attól amit te hozzászólások ürügyén - nemcsak itt hanem úgy általában-elkövetsz , egy gyengébb helyen lefagyna a server).

heraklesz Creative Commons License 1999.03.24 0 0 43
Akkor részemrol most utoljára errol a témáról:
Újságírói kérdésre, hogy miért nem hívta meg az SZDSZ-t Stumpf, azt felelte, hogy azért, mert az SZDSZ vezetoi feltételekhez kötötték a megjelenést.
Mire mondom én: Hogyan köthettek volna ki feltételeket egy meg sem történt meghívás elfogadásához? Ezt én sem értem.
A másik: arról ne beszéljünk most, hogy a FIDESZ is nagy arányban a törvényre szavazott. De ha egy törvénynek vannak hibái, akkor ezeknek a szándékosan rossz irányba történo kihasználása már a törvény alkalmazóinak erkölcsi hiányosságait mutatja.
Előzmény: speaker (31)
Its me Creative Commons License 1999.03.23 0 0 42
Holap tényleg tovább szidom őket, igérem...
Its me Creative Commons License 1999.03.23 0 0 41
Ne haragudjatok, hogy folytatom a FIDESZ szidást, de nem birom ki.Valaki különbenis tényeket kért(Bocs, a névre nem emlékszem).
1. A FIDESZ külföldi megitélése:
Szerintem az, hogy Kraus XHofer német cipész mit gondol róluk, az még senkit sem érdekel.Az a lényeg, hogy a MULTIK mit gondolnak és őket egyértelmüen a gazdaságpolitika érdekli. (Senki se' higyjen benne, hogy a magyar GDP növekedés a magyar cégeknek köszönhető)
Azt, hogy mit gondolnak azt a tőzsdéből lehet leginkább lemérni. Valaki nézzen rá az INDEX-re és gonolkozzon el egy kicsit! (Természetesen nem az orosz válságnál tapasztalt csökkenésre gondolok, az akkor trend volt.)
Indokok:fiz.mérl., büdzsé hiány. Ez utóbbi különösképpen ilyesztő.
Egy érdekes adat: az ipari termelés Magyaro.-on 5 hónapjacsökken.
Rosszul hangzik, nem?
Márc. 15 Opera: Ezt bizony tényleg nem illett volna.
Simicskázás : Gyanús a dolog. Ennek a bizonyos uriembernek a volt cégei Dél-Budán működtak és mikor a bácsi APEH elnök lett, akkor ugye 3 perc mulva leváltotta a DB-i igazgatóságot.Most ez tényleg nem furcsa?
Szocpol: Fantaszikus!!! 4(vagyishogy ők 5-el számoltak)%-os GDP növekedés mellett el tudták érni, hogy legyen olyan ember, aki kevesebbet keressen! Persze a legszegényebb rétegek.TAPS-TAPS
Alanyi jogu a családi pótlék.Hmmm, de reálértékben kevesebb 10%-al.
Akinek kellett az úgyis jelentkezett eddig is és megkapta, mostmár az is megkapja akinek felesleges.Okos döntés.
Budapest kontra FIDESZ: Ez a legszánalmassabb az egészben. Csakis politikai megfontolásból marhaságokat csinálnak(NSZ,M4). Vagy emlithetném akár Pepót is a hulladékégetővel.(Bocs, ő kisgazda)

Majd ha lesz erőm folytatom.
P.S. :Ez volt 8 hónap.Szeretném ha vki tudna ennyi rosszat irni a szoclib kormány 4 évéről.De ne gyertek a Bokros-csomaggal, léci!

speaker Creative Commons License 1999.03.23 0 0 40
Kedves Jacusse!
Igazad van, valójában Magyar Bálint nem jelentette fel a FIDESZ-t, de már az ekörül kialakult hírverés és polémia révén is gyakorlatilag igen.
Az ha valaki haza ír jelentést a pártjának a többi (társ) párt működéséről, vagy viselt dolgairól, az legfeljebb információ gyűjtés és továbbítás, de nem feljelentés. Tisztességtelensége meg legfeljebb abból derülhet ki, hogy az információkat mire használják.
A MIÉP megítélésében eltérő állásponton vagyunk. Az idézett „neves” angol politikusról meg nekem lehet legalább olyan rossz a véleményem, mint neki mondjuk Csurkáról és akkor mi van?
A FIDESZ nem kokettál a MIÉP-pel, szerintem sajnos, de ez legyen az ő dolguk. A valótlanság terjesztése, ami viszont egyenértékű a feljelentéssel: gusztustalan, akár külföldre, akár saját hazánkban történik. Megkérdeném: vajon egy néhány napig itt járt angol politikus miből tudta azonnal megállapítani, hogy Torgyán politikailag veszélyes?
Előzmény: Skorpió (39)
Skorpió Creative Commons License 1999.03.23 0 0 39
Kedves Speaker !

Ez a "feljelentgetest" egy akkora öngol, hogy meg Grosics sem tudna kivedeni. (Pedig ö MIEP-es.(:-))))

Kedves Jaccuse !

A Fideszt valoszinuleg azert erdekelte hogy az SZDSZ mit csinal Brüsszelben, mert fogalma sem volt hogy mi az ize az EU.
(Tartok töle, most sem tudja.)

igric Creative Commons License 1999.03.23 0 0 38
K. Its me!

Nem korai még a csalódásod? Ha minden kapcsolatodat így intézed hat hónap elteltével, akkor mindenki irígykedhet majd rád, hogy félévente új feleséged van (ha férfinak születtél), meg autót cserélsz, mindig máshová költözöl.

Próbáld egyszer nyugodtan kivárni, hogy beérjen a dolog. Mint az előző években. És próbáld elhitetni magaddal: az SZDSZ a helyére került, és az MSZP is útban van affelé. Amit ma megélünk az a hatalmukat vesztett, koncot megszerzettek csaholása, vagdalkozása, amire hál' Istennek egyre kevesebb Magyar fordít figyelmet.

A konc azért még náluk van. Nem lesz könnyű menet visszaszerezni tőlük a minket illető részt.

igric

Előzmény: Its me (0)
Jaccuse Creative Commons License 1999.03.23 0 0 37
Tisztelt szpíker!

Írod: "Magyar Bálint az SZDSZ elnöke gyakorlatilag feljelenti a legerősebb kormánypártot a Liberális Internacionálé előtt, mert az általa szélsőségesnek tartott MIÉP nem tesz úton-útfélen keresztbe a nem egészen hét hónapja kormányzóknak."

Ez úgy ahogy van egy hazugság. Sem Magyar, sem az SZDSZ többi képviselője a külföldi utakon nem jelentgeti fel a liberálisoknál a Fidesz-t. Még én is tartom magam ahhoz, ha nagy ritkán külföldre utazom, hogy nem mószerolom a Fidesz-t, hanem próbálom diplomatikusan tájékoztatni az érdeklődőket az itthoni helyzetről.

Arról viszont hosszasan tudnék mesélni, hogy a Fidesz külügyesei milyen, hogyismongyam..khm..helytelen módon próbálják lejáratni az SZDSZ-t. Csak egy jellemző példát mondjak, még a választások előttről: egy kedves ismerősöm Brüsszelbe távozott kétéves ösztöndíjjal. A szakterülete az EU és liberálisnak vallja magát. Felhívott engem és a Fideszből egy - ma már magas beosztásban üldögélő - illetőt. Felajánlotta, hogy kintléte alatt szívesen segít bármilyen EU-témában, felveszi a kapcsolatot a helyi liberálisokkal, stb. Én örültem neki, mondtam is a külügyesünknek: van egy korrekt ember, aki értékes lehet a számunkra (mármint erősítheti a magyar "jelenlétet" a brüsszeli liberálisok körében).
Aztán a srác felhívott és elmesélte, hogy a Fidesznél is nagy örömmel fogadták és egyetlen feladatot bíztak rá: írjon "jelentéseket" arról, hogy az SZDSZ mit csinál az LI-ben.
Ennyit arról, hogy ki jelentget fel kit.

Még egy másik dolog. A MIÉP-et az európai liberálisok egyértelműen egy újfasiszta förmedvénynek tartják (az is). Ezért aztán általában ők kérdezik meg tőlünk, hogy mi a fenét kokettál ez a liberális Fidesz ezzel a párttal. Nem kell tehát senkit sem feljelenteni. Ezek a politikusok igen jól tájékozottak.

Egy másik példa. Még tavaly beszélgettem egy neves politikussal az angol alsóházból, aki éppen akkor tért vissza egy közép-európai körútról Angliába. Járt nálunk is, találkozott mindenkivel, aki számít. A beszélgetés első részében arról áradozott, hogy Magyarország mennyivel előbbre tart, mint az általa felkeresett más térségbeli országok. (Hízott a májam rendesen). De aztán mosolyogva mondta, hogy Torgyánt egy kissé furcsának, politikailag pedig nagyon veszélyesnek tartja.
Ezt nem én adtam a szájába, hanem ő mesélte el.

A Fidesz - szerintem - saját magát járatja le az európai liberálisok előtt. Nem kell hozzá külső "segítség".

Előzmény: speaker (15)
Nisa Creative Commons License 1999.03.23 0 0 36
Bocs, de talán az abszolút számok többet mondanak:
Igen: Fidesz 14
MDF 23
MSZP 165
SZDSZ 62
Összesen: 268 fő
Nem:
KDNP 11 fő
FKGP 18 fő
MSZP 4 fő
Összesen 33 fő
Tartózkodás.
MSZP 3 fő

Ennyi.

Előzmény: Nisa (35)
Nisa Creative Commons License 1999.03.23 0 0 35
Csak a tények:
A médiatörvényről szavazás 1995.dec.21.-én:
A szavazás eredménye:
Igen: 89 %
Nem: 10 %
Tart: 1 %
Részletezve:
Fidesz: A frakció 70%: igen
MDF: A frakció 60%: igen
MSZP: A frakció 79%: igen 2%:nem
SZDSZ: A frakció 90%: igen
FKGP: A frakció 72%: nem
KDNP: A frakció 50%: nem

Akkor most ki csinálta a médiatörvényt?
Lásd: www.mkogy.hu/irományok..

Előzmény: speaker (20)
Törölt nick Creative Commons License 1999.03.23 0 0 34
Ha pedig egy normális, hogy ne mondjam: rutinszerű kormányváltásnál...

Természetesen így értendő.

Nohát, ekkora hülyeséget még nem erőltetett rám El Diablo, a villámkezű keyboard-ördög. :))))))

Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 1999.03.23 0 0 33
Kedves Speaker,

Bár engem is irritál, hogy az ellenzék leginkább sértődésre képes, azért vedd figyelembe, hogy a "Több, mint kormányváltás, de kevesebb, mint rendszerváltás" választási szlogenje, úgy tűnik, nem üres frázis volt. Ha pedig egy normális, hogy ne mondjam: rutinszerű rendszerváltásnál többet hajt végre a kormány, akkor elvárom, hogy az ellenzék azt tegye, ami a dolga: Tegye mérlegbe, rakja górcső alá, vizslassa, ellenőrizze a kormány lépéseit. Különösen akkor, ha az büszkén lemondott a konszenzuskeresés fáradalmairól, és ugyanilyen büszkén vállalja, ha kell, a konfliktusokat.

Nem az ellenőrzés, egyeztetés, fórumok bevonásának szándékában látom a bajt az ellenzéki oldalon, hanem abban, hogy mintegy tüntet kivonulásaival a kormány ellen, ahelyett, hogy hatékonyan érvényesítené az akaratát.

Ha esetleg fordul a kocka, te is ezt fogod várni attól, akiben jobban bízol, azokkal szemben, akikben kevésbé.

Előzmény: speaker (31)
Dr. Archibald Donerwetter Creative Commons License 1999.03.23 0 0 32
Korai agyömlés
(conceptio preacops)
A beteg azonnali véleményalkotása. Zsigeri rendellenességekre vezethető vissza. A páciensnek ismétlődő, hirtelen felindulásból születő ítélkezési kényszere van. Ennek beteljesültekor önnön gyorsasága orgazmikus élménnyel tölti el. Gyakori, hogy utólag többször olvasgatja saját írásait ami megnyugtatólag hat rá.
Ne akadályozzuk meg ebben !

Üdvözlettel

Dr. Archibald Donerwetter
Med. Univ.

rendelés kedden és csütörtökön

Előzmény: speaker (31)
speaker Creative Commons License 1999.03.23 0 0 31
Megint marhaságokat írsz:
1.Írod: „A Stumpf pedig NEM hívta meg az SZDSZ vezetőit, mert nem kíváncsi rájuk, állítólag valami feltételt szabtak. Milyen feltételt szabtak volna, ha meg sem hívták őket? „
Kérdem én, mihez szabtak feltételt? A meghívás elfogadásához? Akkor most volt, vagy nem volt meghívás?
2. A 72% birtokában látjuk mit tett az előző koalíció. Ezt tette. Átgondolatlan, ostoba baromságok halmazát verték át –pl. média törvény címén- a parlamenten. A pechük, hogy most saját hülyeségüknek viselhetik a következményét. Ráadásul olyan légkört teremtettek, amiben a kormánypártok meg sem próbálkozhatnak egy (esetleg az ellenzék számára előnyös, előzékeny) törvényt átértelmező megoldással, mert az azonnal megtámadható az alkotmánybíróságnál. Melyik az a kormány, amely akkora hülye, hogy önként, ilyen agresszív és betegesen gyűlölködő és kétpercenként felülvizsgálati fórumokhoz rohangáló ellenzék mellett, ugyanezen ellenzék érdekében megpróbáljon törvényt sérteni?
Előzmény: heraklesz (21)
Törölt nick Creative Commons License 1999.03.23 0 0 30
Kedves LDTrockij,

A labda ott pattog... Őszintén szólva, én is úgy tudom, hogy még a konzervatív nyugati sajtó nagy része is morogja a Fidesz-kormányt. Ellenpéldákat pedig nemigen tudok, de meghallgatok és okulok.

Én egyébként, ha ma kéne, akkor egy jó kirándulásra szavaznék. Remélhetőleg 2002-ig lesz olyan párt, ami ennél vonzóbb és meggyőzőbb alternatívát kínál.

Pókerarc Creative Commons License 1999.03.23 0 0 29
2. Ott voltál az Operában, speaker?
Előzmény: speaker (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!