Keresés

Részletes keresés

oregmedve Creative Commons License 2000.02.01 0 0 31
Hát ez elég veszélyesen hangzik...
Előzmény: Josselin Beaumont (30)
Josselin Beaumont Creative Commons License 2000.02.01 0 0 30
T. Asztaltársak!

Szerintem egy cégnél a vezetés legjobb bérpolitikai húzása, hogy titokban tartják a fizetéseket. Ekkor X soha nem tudja meg, hogy a mellette dolgozó, és vele azonos munkát végző Y miért keres 70%-kal többet, mint ő. Ezzel az érdekvédelem/érdekérvényesítés problémakör 80%-át meg is oldják. Azzal a 20%-kal pedig még maguk is elboldogulnak.

Én egyszer megoldottam egy ilyen problémát. Odamentem egy kollégámhoz, és azt kérdeztem tőle: te mennyit keresel, mert én X-et? Erre a "fene nagy" kitárulkozásra persze rögtön megmondta (egyébként az igazat mondtam). Ezt aztán eljátszottam szinte mindenkivel. Azután akiről azt gondoltam, hogy keveset keres, azt informáltam, hogy alulfizetett az átlaghoz képest, és ideje volna a megfelelő ajtón kopogtatnia. Előbb utóbb mindenki kb. annyit keresett, amennyit szerintem teljesített, pedig én csak egy porszem voltam.

Mi a véleményetek?

szörcs Creative Commons License 2000.01.30 0 0 29
Takarítasz és nem takarítassz.

Ezt onnan tudom, hogy van egy takarítóvállalkozásom is, talán már hallottatok róla "Tip-top, házhoz top-pan". Na, ebből jól megélek, de rabának igaza van: a ház sokat elvisz. Most pont azon gondolkodom, hogy a vendégszobába tegyek-e számítógépet, vagy sem. A barátnőm szerint mindig lefagyasztják a vendégek, és ő erre allergiás, viszont ha pont nincs jó sorozat a tévében (Jennifer Aniston), akkor mit csináljanak. Nem?

Előzmény: szanovagan (20)
raba Creative Commons License 2000.01.30 0 0 28
Én meg vagyok elégedve a keresetemmel, havi 4-9 milla mindig összejön, ebből 2 milla csak az 1100 nm-es rezidenciám fenntartására megy el!

Üdvözlettel: Raba

gorilka Creative Commons License 2000.01.30 0 0 27
A magas fizetéssel nem az időt kompenzálják amíg tanult az illető, hiszen ezzel az erővel több fizetés járna az évismétlőknek.
Magasabb fizetés azonos iskolai végzettségű emberek között a tapasztalatért jár - szerintem. Ha nagyobb az esély rá, hogy hamarabb és jól fog dönteni. Az idő pénz! A tapasztalat nem egyenlő a munkában eltöltött évekkel. Nem csak a mennyiség a minőség is fontos.
Ezért nem biztos, hogy a multik megadják a nagy fizetést az ifjú titánoknak. Hiszen a diploma és nyelvtudás ma már nem előny, hanem alapértelmezés náluk.
Ebből a körből - sajnos - kikerülnek a nem termelő szférában dolgozók.
Előzmény: drhv (14)
Cseresznye Creative Commons License 2000.01.30 0 0 26
Én "mesevilágban" élek már évek óta. Kis cégnél dolgozom. Munkakörömben döntéseket is kell hoznom, felelősség is van a vállamon, ennek ellenére én is, mint mindenki, aki egy beosztásban van velem, annyit keresünk, ahány órát dolgozunk. Nem keresünk rosszul. A kirúgás veszélye nem fenyeget, de ha egyszer majd ki akarok lépni ebből a mesevilágból, tudnom kell valamit a mások fizetéséről, ahhoz, hogy tudjam, jól választok-e, másokhoz képest jól vagy rosszul fogok keresni.
nervosus Creative Commons License 2000.01.30 0 0 25
Jo lenne tudninak!

Erre a mondatra szeretnék reagálni "hogy sokan irigylik pl. az orvosok fizetését"
Manual szakmában tényleg jól mehet egyeseknek a parasolventiaval.De ez megalázó dolog akkor is.Mi van azokkal az orvosokkal akik nem manual szakmában dolgoznak.Egy tiz éves gyakorlattal rendelkező 3 éve szakvizsgás orvos havi 32000 netto fizetést visz haza,parasolventiarol nem álmodhat.Emellett ügyel mondjuk havi hat alkalommal.Kit köteleznek ennyi tulmunkára még Magyarországon.
Röviden csak ennyit és mielött véleményt formálsz,gondolkodj!

Előzmény: jo_lenne_tudni (8)
tomika Creative Commons License 1999.03.18 0 0 24
Ezt most nem értem!
szanovagan Creative Commons License 1999.03.18 0 0 23
tomika, ez egy tök Ř
Álmodban ne irkálj. Firkálj.
tomika Creative Commons License 1999.03.18 0 0 22
Igazad van!Tényleg "dolgozom",de pont e miatt nem ülök a másik oldalra mint egyesek.Egyébként még álmos voltam.
poéta Creative Commons License 1999.03.18 0 0 21
szanovagan
Neked éjnek évadján nincs jobb dolgod, mint itt ragozni?
szanovagan Creative Commons License 1999.03.18 0 0 20
"A médiában
dolgozok,..."
A médiában a dolgozik az ikes ige, tehát dolgozom.
Hacsak nem takarítassz.
tomika Creative Commons License 1999.03.18 0 0 19
Kedves DRHV pajtás!
Nem tudom melyik tankönyvből olvasdat amit írtál,de reagálnom kell rá.A médiában dolgozok,úgyhogy tudnék mesélni a "megérdemelt" fizetésekről.
Azt írod:"Pakson nem fizetik meg a ...mérnököt."Utána meg bizonygatod,hogy az"elveszett időt pótolja a pénz"-mármint,hogy tanult ember.Akkor most mi van?
"A bankvezéreket nem azért fizetik,mert ez a divat,hanem mert pénzt termelnek a cégnek"Lásd princ elvtársat és társait.A bankvezér a piramis tetején csücsül,ezért kap sokat,mint mindenki aki a ott van ,függetlenül az általa végzett melótól.Azt meg,hogy hogyan lesz valaki bankelnök,azt mind tudjuk,hogy ki kell "érdemelni".
A"ha valaki kevésnek érzi a fizetését"bekezdés eléggé vérlázító.Ma már nemcsak középszinten,hanem a felsőfokú oktatásban is képeznek ápolónőket,akik ugyanannyit kapnak ,mint egy átlag állami melós,nem azért mennek oda ,hogy halálra keressék magukat ,hanem elhivatottságból.De említhetném a kezdő orvost vagy a tanárokat,hát ők sem bankvezéri fizetést visznek haza ,pedig ők sem baszták el az időt fiatal korukban.
A civilizált országokban egy átlag ember tényleg nem kérdezi meg a másikat mennyit keres,itt sem ez a lényeg ,hogy te leírd hány százmilliót keresel.A csúcsfizetések viszont mindenütt nyílt titkok,megjelenik nyílvánosan a pontos összeg,persze mint többen leírák ,ehhez jön a kocsi-lakás stb.Nálunk egy bizonyos összeg felett mindenki tabuként kezeli a dolgot,fél attól hogy ő lesz a "köcsög újgazdag".Tény az ,hogy előitéletek vannak -ezen változtatni kell -,de pont ez a hallgatás az ,ami miatt egyesek nagyokat tudnak lopni.
szanovagan Creative Commons License 1999.03.18 0 0 18
Ez az amiért egyesek a balkánin még prolinak is címeznek benneteket.
Ejnye, bejnye.
Nem ki hanem ¶csán is kellene rúgni.
ßarházik.
stika Creative Commons License 1999.03.18 0 0 17
Engem a multikkal kapcsolatban több dolog is felháborít. Először: van pofájuk egy több diplomás, nyelveket beszélő szakembernek annyit fizetni, mint otthon egy takarítónőnek. Hol van az egyenlő munkáért egyenlő bért elv? Másodszor: a menedzsereknek pallosjouk van. Bárrmikor kirúghatnak, ha nem tetszik a szemed állása. Engem például az ért rúgtak ki, mert akaratlanul bár, de beletenyereltem a főnököm beszerzésekkel kapcsolatos érdekeltségeibe. Ha valaki azt állítja, hogy a cég az Avon Cosmetics Hungary Kft. és az illető menedzsert Csiba Tamásnak hívják, azt beperelem rágalmazásért.
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.03.17 0 0 16
Te is paksi?
Előzmény: drhv (15)
drhv Creative Commons License 1999.03.17 0 0 15
Ennyit ide, tényleg kivonulok.

Emberek, az igazi pénz nem a rabszolgamunkában, hanem az ötletekben van, erre még nem jöttetek rá?

Sziasztok.

drhv Creative Commons License 1999.03.17 0 0 14
Sok dologban tévedsz:
1. Pakson nem fizetik emg a melóst, sem az ügyeletes mérnököt. Egyébként az ügyeletes mérnök iposzt az egyik legjobb állás, ha valaki ért a szakmához. (Paksi vagyok.) Egy osztályba jártam általánostól érettségiig legalább 5-6 fő-fő mérnök gyerekével Pakson és a fizetésük nem üti meg az általad említet t szintet, továbbá teljesen közvetlen és normális emberek voltak.

2. A bankvezéreket nem azért fizetik, mert ez divat, hanem azért, mert pénzt termelnek a cégnek. Ha valaki olyan munkát végez, amit egy robot is el tudna végezni, akkor ne csodálkozzon, hogy annyit kap, mint amenniy egy robot karbantartásához szükséges. Ennyit ér a munkája.

Továbbá valamivel kompenzálni kell azt időt, amit az ember azzal tölt, hogy nyelveket tanul, készül az egyetemi vizsgáira, hogy később gondolkodás nélkül, reflex-szerűen jól tudjon dönteni. Az elveszett időt kárpótolja a pénz.

Ha valaki kevésnek érzi a fizetését, akkor gondolkodjon el, hogy mi az, amit ő tud a környéken a legjobban és ezt a képességét hogyan kamatoztathatja. Ha valaki a tökét vakarja és azt lesi, hogy mások mennyit keresnek és anyázik a különbségeken, az valószínűleg fiatalabb korában minden szarral elb@szta az idejét és nem gondolt a jövőjére. Úgy kell neki. (Én sem szégyelltem vonatot pakolni és a nyomdában melózni, amikor nem volt pénzem.) A mostani fizetésem a magánügyem, és egyébként civilizált országokban egy ilyen kérdésre aza válasz, hogy: "Köszönöm kérdésed", ennyi, mert ehhez tényleg senkinek semmi köze nincs.

HV

Előzmény: Vajk (11)
Mogorva Creative Commons License 1999.03.17 0 0 13
Nem az a lényeg, hogy valaki mennyit keres, hanem, hogy megérdemli-e, vagy csak azért keres annyit amennyit, mert miért ne? A kiugró fizetések mögött valaminek lennie kellene, más kérdés, hogy az esetek többségében, ma még nem mindig igaz ez.
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.03.17 0 0 12

A hatterben meg fogja keresni a magaet, mint producer, nem feltem...

Előzmény: stevie wonder (10)
Vajk Creative Commons License 1999.03.17 0 0 11
drhv,
egyszeru a dolog, ne olvasd a topicot. Hogy kinek mi koze van hozza?
Valoszinuleg semmi. De pl kinek mi koze ahhoz, hogy van-e fitymam van nincs, milyen pozban szeretkezik a masik ember stb(vo. a topicok temai)

Persze, a munkaval jar egy adag felelosseg is. Mit fizetnek meg egy bankelnok fizeteseben? A felelossegvallalast? A szaktudast? A kapcsolatait? a jo otleteit?
Nyilvan mindegyiket. Viszont a felelossegvallalasnal altalaban nem szertnek ottlenni az emberek, csak a fizeteseknel. Hiaba keres a paksi mernok 20M/ho, nem mennek oda. Viszont azert a munkaert, ami pl Stahl Judite en, mint vallalkozo nem adnek tobbet 30ezernel. Valoszinuleg a TV2 igazgatoja nem igy van ezzel.

stevie wonder Creative Commons License 1999.03.17 0 0 10
Egy sztar meddig sztar? Mert ha mar nem az, "nem kell a nepnek," akkor hirtelen esik am a fizetese.
Pl. kivancsi lennek Cs. Elod baratunk kovetkezo allasara...
tomika Creative Commons License 1999.03.17 0 0 9
Pont ez az!Náluk egyesek fizetése fordítottan arányos a felelősségükkel,lásd politikusok,bankelnökök...
jo_lenne_tudni Creative Commons License 1999.03.17 0 0 8

Sokak irigylik egy pl. orvos fizeteset/halapenzet. De mi van akkor, ha rosszul operal. Ki viseli a felelosseget?

Vagy ott vannak pl. a paksi atomeromuben az ugyeletes mernokok. Ok kb 1.5-2 ev alatt nullara mennek, mert akkora a felelosseg, hogy nem birjak harom muszakban. De nem irigylem azt a melost sem, aki 3 muszakban a toket sutteti karacsonykor a primer korben....

Vagy ott vannak a tvsztarok. Irigyled oket, de nem tudnak meg vecere sem kimenni anelkul, hogy az ujsagok meg ne irnak.

Ha valaki megemliti a fizetesek nagysagat, akkor ezt is tegye hozza, mert nem mindegy, hogy mit csinal azert a penzert, mit kell elviselnie.

tomika Creative Commons License 1999.03.17 0 0 7
Üdvözletem!Csak most érek rá,mert idáig a pénzemet számolgattam.Na de komolyan.Nem értem,ha nálunk 50000ft az átlag /10-ből két milliós fizu segítségével lesz a maradék 8 25000-ből ez az ötven/,akkor ha 5-8 év múlva EU tagok leszünk ,hogyan érjük el legalább az ottani átlag felét,ha évente reálértékben néhány százalékot emelnek,ha emelnek.Hollandia minimálbér 1000 gulden.Németország ,Astragyár,melós fizú:6-7 ezer márka.Ok,az állami dolgozók odaát is szarul keresnek ,de akkor is 5-ször annyit mint itt.Nem vagyok pénzügyi szakember,de ha nyugatra termelnek x gyárban és fing pénzt adnak a melósnak,akkor a különbözetet zsebre rakják ,ez logikus,ezért éri meg itt termelni.Akkor viszont soha nem érjük el az Eu szintet,mert nem éri meg nekik.Bárhogyan is nézem,ugyanúgy dolgozom mint nyugaton-talán még a belünket is kihajtjuk ,mert a hivatalos 8 órán a főnök röhögőgörcsöt kap,többet vagyunk bent jóval,igaz ,hogy az EU-ban már a 40 órát is csak a történelemkönyvekből ismerik/30-35 óra/,a képzettségem is ugyanaz ,érdekképviselet nem létezik ,csak ha valamelyik köcsög szakszervezetis nem áhitozik politikai babérokra ,akkor villog-volt rá példa az elmúlt időszakban-,ezért a hülye melós befogja a pofáját,mert félti a munkahelyét.Most már csak azt nem értem,miért nem kapom meg a pénzem?
KELET-EUROPA=DÉL AMERIKA
Mondom,hülye vagyok a pénzügyekhez ,valaki elmagyarázhatná.Ilyen körülmények közt kurvára nem érdekel,ha a Koós,Friderikusz,Stahl sokat keres,legalább vannak helyek,ahol jól fizetnek.
Les Creative Commons License 1999.03.17 0 0 6
bocs: vérosztály = bérosztály
de így se rossz...
Előzmény: Les (5)
Les Creative Commons License 1999.03.17 0 0 5
mottó: Vállalatunknál két ember maradéktalanul elégedett a fizetésekkel. A vez.ig. és én. Ő az enyémmel, én meg az övével.

Tapasztalataim szerint a cégeknél egyáltalán nem titok senkinek a fizetése. A kis cégeknél ennél bizalmasabb dolgok sem maradnak titokban, a nagyobbaknál meg a munkaügyi és vérosztályokon dolgozóktól könnyen megtudható. Nem is nekem kell megmagyaráznom, hoyg miért annyi a fizetésem, hanem annak, aki adja. Legföljebb annyi kifogásom van a dolog ellen, hogy nem úriember, aki ezt firtatja.

Vajk: a nagy cégek vezetőinél nem csak az összeg az érdekes, hanem az is, hogy milyen kiegészítő juttatásokat kapnak. Pl. kocsi, lakás, részvényopció, biztosítás... Álatalában ezeket távozásuk esetén "viszik" magukkal, nem beszélve arról, hogy olyan szerződéssel dolgoznak, ami a távozás esetére további jelentős összegeket helyez kilátásba. Az ilyen juttatások egyébként simán meg tudják haladni egyrészt az éves munkabért, másrészt az emberi képzelőerőt.

Üdv,
Les

Előzmény: Vajk (0)
BZoltan Creative Commons License 1999.03.17 0 0 4
Manapsag mar nem ugy vesznek fol valakit egy allasba, hogy tudja mennyit fog keresni. A fizetest az esetek nagy reszeben ugy kell kialkudni, ezert elkepzelheto, hogy hasonlo munkakorben nagy elteresek adodhatnak. Az ebbol fakado kellemetlensegek elkerulese erdekeben a munkaltato altalaban diszkreciot ker a kollegaktol. Persze elobb utobb ugyis kiderulnak az ilyen dolgok.

Nagy emberek fizetese... Szerintem a nagy embereknek nem olyan a fizetese mint a kozembere. Gyakran reszvenyben kapnak juttatast, ki tudja, hogy hogyan szamloljuk a termeszetbeni juttatasokat, etc... meg egy szint utan mar lehet, hogy nem is a havi boritekvastagsag a lenyeg, hanem egy allassal kapcsolatos egyeb relaciok kihasznalasa. En peldaul szivesen lennek bankelnok tok ingyen is. Micsoda ismerettsegekre tehetnek szert es jatszi konnyedseggel jutnek baromi ertekes tudashoz amit persz legalisan fel is hasznalhatnek a sajat erdekemben.. (erts jol).
vagyis szerintem baromira nem informativ, ha mondjuk tudom, hogy a Fridi evi brutto 25 milkat keres...

drhv Creative Commons License 1999.03.17 0 0 3
Ez a téma mindig kiborít engem. Kinek mi köze van ahhoz, hogy ki mennyit keres?

Inkább foglalkozzatok a saját fizetésetekkel, ha kevés, akkor dolgozz többet vagy kezdjél mással foglalkozni.

Mindenki csak a saját f@szával tud b@szni.

HV

Egérke Creative Commons License 1999.03.17 0 0 2
Attól sajnos nekem nem lesz több, hogy tudom mások jövedelmét. Ezért igazából nem is érdekel.
Előzmény: Vajk (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!