Keresés

Részletes keresés

+Majmunka+ Creative Commons License 2006.06.27 0 0 1976

Meg tudod mondani, hogyan oldható meg win 95 alatt, hogy kezelje az USB-t? Konkrétan picimaci kártyás Usb-t kéne valahogy felismertetni egy win95-tel, de a kártyákon a minimális rendszerkövetelménynél mindig win 98-at, vagy későbbi oprendszert látok :(  *reménykedően csillog a szeme*

Köszi. Majmunka

Előzmény: BlackP (1974)
Zozo___ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 1975
Az NT onmagaban valoban nem tudja kezelni, de van ra megoldas, csak keresgelni kell.
Előzmény: BlackP (1974)
BlackP Creative Commons License 2006.06.26 0 0 1974

köszönöm!

 

sajnos csak ilyen hülyén tudtam kérdezni, mivel tőlem is úgy kérdezték, hogy egy noname pendriveot kellene életre hívni, NT-m sosem volt, annyit hallottam, hogy állítólag az NT nem kezeli az USB portot, ami számomra elég meglepő lenne, még 95 alatt is megoldható.

próbálok én is több infót megtudni, köszi

 

 

Előzmény: Zozo___ (1973)
Zozo___ Creative Commons License 2006.06.26 0 0 1973
Tapasztalatom nincs, de letezik letoltheto usb driver NT-hez. Jo visszajelzeseket lehet talalni pl a dell-tol letoltheto usb patch-rol. Kereso: nt4 usb fix dell, es meg fogod talalni.
Előzmény: BlackP (1972)
BlackP Creative Commons License 2006.06.26 0 0 1972

sziasztok!

 

az lenne a kérdésem, hogy driver hiányában életre lehet e hívni egy pendrive-ot NT alatt, vagy az NT semmiképpen sem kezel USB eszközöket?

 

thx

Zozo___ Creative Commons License 2005.11.22 0 0 1971

Kulbi,

 

Adminisztrator jogokkal csinalj 'take ownership'-et, aztan azt csinalsz a file-okkal amit akarsz.

 

Zozo

Előzmény: Kulbi (1956)
DJG Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1970
Nem lehetne átnevezni az illetôt? A hosszú ô Unicode, és ilyet tenni fájlnévbe (márpedig a felhasználó nevébôl fájlnév is lesz) gyakorlatilag egyenlô a világvégével...

Üdv,
Gábor
Előzmény: vécésbácsi (1967)
DMA Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1969
Szia!

Nem tudom, hogy áll a project, ha még aktuális nézz át ide: Kérdés windowsos gurukhoz. A Te problémádhoz hasonló tárgyalása megy.
Előzmény: Kulbi (1966)
vécésbácsi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1968
az oprendszer win2000!
Előzmény: vécésbácsi (1967)
vécésbácsi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1967
Helló,

egy user-nek a nevében az 'ő' 'o'-ra változott a 'Dokumentumok és Beállítások' -könyvtárban. Ebbe az 'ő' nélküli felhasználó mappába belépve csak valami sallang található, se 'Asztal' mappa se semmi, pedig az asztalon ott vannak az ikonok. Hogyan lehetne elérni a user 'Asztal' mappáját?
Még annyit hogy ez a user valamiért még duplán is szerepel a 'Dokumentumok és Beállítások' mappában. Egyébként a felhasználó kezelőben rendesen "ő"-vel szerepel a usernév.

Köszönöm!
Kulbi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1966
azt hiszem ezt már próbáltam, de nem működik. De megnézem majd mégegyszer. köszi a segítséget. esetleg még valami ötlet?
Előzmény: Meister (1965)
Meister Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1965
Jobbklikk a c:documents and setting-sen, azon a mappán, amit nem tudfsz megnyitni.
Tulajdonságok, biztonság, speciális, Tulajdonos, kiválasztod magad, majd alulra be a pipa, s utána egy OK.
Ezután újra
Tulajdonságok, biztonság, s itt hozzáadás, megadod az userneved, vagy megkeresed magad, s utána adj full control jogot.
Előzmény: Kulbi (1964)
Kulbi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1964
professional. azóta semmi fejlődés nem történt :(
Előzmény: Meister (1963)
Meister Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1963
Milyen XP-d van? Home, vagy professional?
Előzmény: Kulbi (1962)
Kulbi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1962
új fejlemény. olvastam valahol olyat, hogy cipher nevű windows fájlt kell futtatni, ami ment is, és mostmár be tudok lépni dokumentumok könyvtárba, de ott még semmit nem tudok csinálni, mert arra már nincs jogom?
Kulbi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1961
Azt hiszem én azt a hibát követtem el, hogy saját használatúvá vettem, a megosztás menüpont alatt volt ilyen. Többet nem fogom ezt csinálni az már biztos, tőlem az egész kollégium olvasgathatja inkább a doksijaimat...

az a baj, hogy nem találok működi easyrecoveryt. hátha az működne. EGyébként olvastam súgót, és még csak nem is hívja fel a figyelmet, hogy hééé, ha újratelepítessz nem lesz ám meg :(
Előzmény: DMA (1960)
DMA Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1960
Újra elolvastam a leveled és kétségeim támadtak:
A rendszergazdai kizárólagos használata érdekében mit tettél? Titkosítottad, vagy kizárólagos használatba vetted? A súgó ezt a kettőt tárgyalja, gondosan kerülve az újratelepítés szót :-)
Előzmény: Kulbi (1958)
Kulbi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1959
Hi!

Na most olvastam egy ilyet egy másik fórumon, hogy valakinek detto ugyanez volt a baja, és neki easyrecovert ajánlottak. Most próbálom letölteni, aztán jelzek ha sikerült valamit megoldani...
Kulbi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1958
úristen. nem mondod, hogy nem tudom kimenteni valahogy? de hogy lehet ez így megcsinálva? akkor legalább kérne valami jelszót. Tehetek róla, hogy közben újra kellett telepítenem a windowst?

Remélem valaki tud még mondani valami okosat. Bármilyen feltörő program érdekelne... Ha jól értem, akkor hiába rakom át a winyót másik gépbe akkor sem fogom elérni ezt akönyvtárat?!
Előzmény: DMA (1957)
DMA Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1957
Szia Kulbi!

Ha a saját tulajdonba vétel-lel csináltad, akkor jó eséllyel sehogy sem kapod vissza. Ennek lényege, hogy titkosítja az adott könyvtárat, ehez az adott user SID-jét használja. Ezt a SID-et a rendszer generálja amikor a felhasználót létrehozod. Véletlenül se kap ugyanolyan SID-et két user, mégha a neve egyezik is. Gondolj bele: elég lenne a vinyódat felcsatolni egy működő rendszerbe, és máris oda a titkosítás. Ha újratelepítés előtt a SID-et nem mentetted (vagy a könyvtárat) akkor annyi. Tudtommal nem törhető egyszerű módon, de sokan járnak erre, hátha valaki tud egy jó programot erre.

Előzmény: Kulbi (1956)
Kulbi Creative Commons License 2005.11.03 0 0 1956
Helló!

Tudom hogy nem kapcsolódik a topichoz szorosan, de talán itt hamar kapok választ a kérdésemre.

A problémám az, hogy windows xp alatt beállítottam, hogy a dokumentumok könyvtáramat, csak a rendszergazda érhesse el bizonyos okok miatt. Aztán most újra telepítettem a windows, és az e: partíción levő dokumentumok könyvtáramat rendszergazdai jogokkal sem sikerül elérnem. Azzal a felhasználói fiókommal sem, ami Kulbi név alatt fut és rendszergazdai jogokkal él, és úgy sem, hogyha csökkentett módban indítom, és alap rendszergazdaként lépek be. Sehogy nem elérhető?? Hogy tudnám megbundázni, hogy bejussak a könyvtárba, esetleg átmentsem máshova?

elnézést az off-ért. Válaszokat előre köszönöm
Meister Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1955
Miért kell "véletlen ráakadni"?

Nem tudod hogy éred el a szervízek listáját? Vagy ott nincs olyan, hogy liszenszkezelés?
Előzmény: Joeps (1954)
Joeps Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1954
Hát köszi. Majd próbálkozom még. Hátha véletlen ráakadok.
Valami hasonló a win2k-ban a security policeban. Lehet hogy nt4esen is megoldották ezt. Majd szólok, ha sikerült.
Hellóka.
Előzmény: Meister (1953)
Meister Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1953
NT4 nekem sem évek óta a kezem közt, de az újabb szerverein az MS-nek még szokott segíteni, ha a szervízek közt a liszenszkezelést leállítja az ember. (Persze csak ha megvan a szükséges liszensz-szám!)
Azt hiszem, nt4 alatt is volt ilyen.
Előzmény: Joeps (1951)
DMA Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1952
Nagyon, nagyon régen volt nt a karmaim között, emlékezetből írok: a rendszergazda eszközei között van egy cucc amivel a licenc számot lehet állítani, természetesen a megvásárolt licenc birtokában. Sajna közelemben sincs nt, próbáld megkeresni, registry buherálás biztosan nem kell hozzá, ez egy grafikus tool.
Előzmény: Joeps (1951)
Joeps Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1951
Helló mindenki.
Dolgozom egy cégnél, ahol engem jelöltek ki rendszergazdának, mivel messze nekem volt a legnagyobb pc ismeretem.
Úgy tünik nem volt elég.
A story a következö: van itt egy ms win nt4 server, amit sikeressen be is állitottam, a jogokat, internet hozzáférést beállitottam. Ment minden mint a rémálom. De sikerült. Most viszon a mi kis hálózatunk elérte a 20 munkaállomást és mikor a 21diket próbáltam hálózatba kapcsolni. Sikerült is, de mivel a serveren ki van osztva egy partició amin müködik a mi hálózati programunk.
(mivel dosos ezért minden munkaállomáson mappolni kellett ezt a particiót)
Sajnos ez a müvelet nem sikerült a 21edik munkaállomáson, azt mondi a server hogy nincs hozzá jogom, vagy nincs érvényes jelszóm.
Sok olvasás után rájöttem hogy az én serveremnél van a gond. valószinü a registrybe kellene valamit állitani vagy valahol másutt. Én ugy tudtam ennél a servernél 100 gép kapcsolódhat rá, de ugy látszik ezt sem tudtam rendessen. Jó lenne a valaki tudná a választ, mert semmi kedvem egy ujjabb server beállitgatására, meg át tanulmányozására. Szóval semmi idő, kedvem hozzá.
ricsip Creative Commons License 2004.07.18 0 0 1950
..bár most vettem észre a dátumot ;)
Előzmény: ricsip (1949)
ricsip Creative Commons License 2004.07.18 0 0 1949
Esetleg Norton Ghosttal az egész partíciót lementeni nem lehet?
Ha DOS-ból használható a vinyó, akkor lehet reménykedni. Persze kell hozzá min. ugyanakkora méretű vinyó, de gondolom ez nem probléma, ha sikerül összehozni.
_csibe_ Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1948

No. Egyszer van itt egy ilyen:

 

http://www.odi.ch/prog/lfn/index.php

 

Egy próbát mindenképpen megér.

 

Jártamban-keltemben láttam, hogy a Volkov Commander 4.99 már tudja a hosszú fileneveket kezelni, kéznél nekem csak 4.0-som volt nagyhirtelen, az még vidáman nem tudja ezt. A 4.99 letesztelése rád marad, járj sikerrel!

Előzmény: _csibe_ (1947)
_csibe_ Creative Commons License 2004.07.14 0 0 1947

Esetleg próbálkozz meg a Drive Image -dzsel(?vel?), hátha segít. Nézek addig neked DOS-os hosszúfilenév-kezelő progikat.

Előzmény: susi31 (1938)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!