Keresés

Részletes keresés

nomira Creative Commons License 1999.02.25 0 0 67
Azért, ha egy hímnemű mégis vállalkozik a szülésre. (Persze miután visszajött a Holdról) Hívjatok meg keresztanyának!
Goldcat Creative Commons License 1999.02.25 0 0 66
És mi lesz a férfiabortusszal?
vikoca Creative Commons License 1999.02.25 0 0 65
Spock ur,

hat igen, elegge fogas kerdes, hogy akkor milyen nemu az illeto, amikor terhes. Gondolom, ha a szules utan biologiai ertelemben ujra egeszseges ferfiva valik az illeto, akkor a terhessege alatt is ferfinek nevezheto.

Jut eszembe, hogy kezeli a jog a nonek atoperalt ferfiakat? Vajon jogi ertelemben is mevaltozik a nevuk?
Mr Spock Creative Commons License 1999.02.25 0 0 64
Kedves vikoca,

Szoval, meg egyszer a kerdes: a kovetkezoket elkepzelve: 1. pontosan jo helyre tudjak tenni a zigotat a hasfalban, 2.a ferfi hormonkezelese nem akadaly, meg mindig elkepzelhetetlen az a ferfi terhesseg?

Elkepzelheto, csak azt nem tudom, ha mindazt a feltetelt mestersegesen megteremtjuk egy ferfiben, ami kepesse teszi egy gyerek kihordasara, nevezhetjuk-e meg mindig ferfinek?
Pontosabban: ha egy nap a tudomany kitalalja, hogy mindezt hogy lehet megoldani egy lombikban (az elejetol a vegeig), lesz-e a lombiknak NEME (ferfi vagy no)? Tehat: nem-e veszik el az ilyen jellegu osszefugges, ha a folyamat ennyire mestersegesse valik?

Gabor
Előzmény: vikoca (63)
vikoca Creative Commons License 1999.02.25 0 0 63
Spock ur!

Amit leirt, azt en is igy tudtam. Kerdes:

Miert tartja elkepzelhetetlennek, hogy eleve olyan helyre tegyek azt a petesejtet, ahol majd nem okoz szervrepedest? A masik resze a dolognak hormonkezelessel megoldhato. Persze hogy miert jo az egy ferfinak, ha osztrogenekkel tomik, meg hogy milyen egyeb problemakat okozhat majd a "szules" utan, az mas kerdes...

Szoval, meg egyszer a kerdes: a kovetkezoket elkepzelve: 1. pontosan jo helyre tudjak tenni a zigotat a hasfalban, 2. a ferfi hormonkezelese nem akadaly, meg mindig elkepzelhetetlen az a ferfi terhesseg?

Mas. Ugy latszik, nem eleg elterjedt info, hogy a Nobel dijak teljes alapjat kapja jutalmul az a ferfi, aki elsokent gyereket szul. Szoval a gondolat, hogy ezt meg kene oldani, egyaltalan nem uj.
originalqszi Creative Commons License 1999.02.25 0 0 62
Jaj de jó! ugyanis net nélkül már alig lennénk meg! Ott aztán nyugodtan emilkézhetnék Thorral... egymás mellett ülve:DDDDDDDD Attól meg ne félj, hogy szülni fogok, mert azt még Spockéknak el kell dönteni:-))) Ők nagyon komolyan veszik az ügyet!!
Előzmény: kisvacak (60)
Mr Spock Creative Commons License 1999.02.24 0 0 61
Kedves donvito,

Tehát elvben kivitelezhető a dolog?
A placentát honnét szerzik? És mihez varják a már meglévő placentát?


Akkor leirom a letezo, tudott jelenseget: normalis korulmenyek kozott, a pete a petevezetekben megtermekenyul, onnan a mehen belulre vandorol, beagyazodik a meh falaba, elkezd szaporodni, a mehlepeny IS abbol alakul ki, beno a meh falaba es onnan mar eleg ismert a folyamat.

Neha, a megtermekenyult pete nem vandorol a mehen belulre, hanem vagy ottmarad a petevezetekben, vagy kiesik a masik iranyba raesik a petefeszekre, es ott agyazodik bele amibe tud, es ott kezd fejlodni. Ezt hivjak mehenkivuli terhessegnek. Ha nincs mutetileg megszuntetve, mivel csak a meh kepes tagulni anelkul hogy megrepedne, elobb utobb repedeshez, es halalos belso verzeshez vezet. Nagyritkan, a pete a hasuregbe hullva, nem pusztul el, hanem valahogy a hashartyaba beagyazodik es ott is elkezd fejlodni. Megintcsak, a legtobb esetben ott is valaminek a repedesehez vezet, verzeshez, problemakhoz. DE....meg ritkabban nem, hiszen a hasuregen belul azert van hely, fejlodik a gyerek rendesen. Ezeket kell aztan mutetileg eltavolitani, es a mehlepenyt bennhagyni, ami aztan lassan felszivodik. De mondom, ezek nagyon ritka esetek.

Elvben kivitelezheto ez ferfiaknal? Enszerintem igen, egeszen addig, ameddig a szukseges hormonokat is adjak a ferfinak. De mivel ez egy alapvetoen eletveszelyes folyamat, nem tudom elkepzelni, hogy miert lenne erre szukseg.

"Placentat honnet szerzik", kerdezed.
Nem szerzik, az is a megtermekenyitett petebol no ki.

"Es mihez varjak a mar meglevo placentat" kerdezed. Nem errol lenne szo. Ha csinalnak (nem hiszem fogjak), a megtermekenyitett petet dobnak be a hasuregbe, ami aztan letapad valahol, es abbol no ki minden ami a terhesseghez szukseges. De ne felejtsd el, hogy az esetek 99+ szazalekaban olyan helyre tapadna, ahol rakszeru nyomasi karokat okozna, vagy szervrepedest okozna, es csak nagyritkan tapadna egy olyan helyre ahol rendesen noni kepes. Szinten, mielott a placenta (mehlepeny) kialakul, kell sargatest hormon ami addig biztositja az eletkepesseget amig a placenta ki nem alakul. Es meg sokminden mas.

Gabor
Előzmény: donvito (45)
kisvacak Creative Commons License 1999.02.24 0 0 60
Saját utazási irodánk van! A számítógépes kapcsolat kialakítása folyamatban, ne izgizzetek, lehet Internet-ezni odafenn is!
Péter! Különben is: sok jó ember...
Előzmény: Péter (59)
Péter Creative Commons License 1999.02.24 0 0 59
Lassan keresNETek kell egy utazási irodát, amelyik felvisz Titeket a Hódra (vagy a Vénuszra), annyian lesztek.
kisvacak Creative Commons License 1999.02.24 0 0 58
Veletek bárhová!:) Csak a pasik ne akarjanak szülni!
Előzmény: originalqszi (57)
originalqszi Creative Commons License 1999.02.24 0 0 57
kisvacak kedves: Előbb menjünk a Vénuszra!!! Ott a szerelem vár, a holdon hideg van és kicsi a vonzás:((((( A Vénuszon mindig más állapotba kerülök:-)))))
Előzmény: kisvacak (46)
rahell Creative Commons License 1999.02.24 0 0 56
second, megoldjuk! A Mars-expedicióval is interneten keresztül akarják majd a kapcsolatot tartani...:o)
Előzmény: second (55)
second Creative Commons License 1999.02.23 0 0 55
Gyerekek! Legyetek egy kicsit optimistábbak! Lhet, hogy tízezer pár közül egynk megoldná valamilyen problémáját ez a férfi terhesség.. (meg ne kérdezzétek, hogy milyet... esetleg be akarnak kerülni a Guiness-be, (nem a sörbe!)) akkor már segítettek valakinek... :)

Amúgy azt érteném meg, hogy azzal a rengeteg energiával, amit ennek baromsagnak a kitalálásába fektettek, miért nem inkább halálos kórok ellenszerét keresik!!!!!!!!!!

A holdra/vénuszra/véuszdombra/(esetleg a varjúdombra a mesék miatt) én is mennék, csak nem tudom onnan is lehet-e olvasni az Internetto-t....
Antikrisztus Creative Commons License 1999.02.23 0 0 54
Corporal!
Szajon at inkabb rokat szulj, azt mar most is lehet :)

En egyebkent a sajat testemen nem osztozkodom... ezt hagyom holgyeknek... ha tenyleg meg lehetne csinalni, akkor elkoltoznek valami lakatlan szigetre es soha tobbet nem latna a civilizacio :)

Antikrisz

Ui.: de csak miutan letettelek titeket a holdon :)))
Előzmény: corporal (53)
kxn Creative Commons License 1999.02.23 0 0 52
En is olvastam a cikket a Metro ujsagban, de ezt azert mar nem!

Mosogatok, porszivozok, mosok, leviszem a szemetet, de szulni azt SOHA!
kerenyitomi Creative Commons License 1999.02.23 0 0 51
mr spock úr biztos ért hozzá, elég csak emlékezni a híres császármetszos topicjára, ezért elhiszem neki, hogy gyakorlatilag nem lehet,

de elméletileg érdekes lehet, ez az egész terhesség...valami növekszik ott belül ami él, és jó....
nos hölgyeim, én gyáva vagyok hozzá....
Vanek Creative Commons License 1999.02.23 0 0 50
Hold/Föld/Vénusz mindegy. Bárhol is de legyen Vénuszdomb! (vagy kanmuri lesz?)
Vanek Creative Commons License 1999.02.23 0 0 49
Vénuszdomb!
Vanek Creative Commons License 1999.02.23 0 0 48
Vénuszdomb!
Rizs Otto Creative Commons License 1999.02.23 0 0 47
Mum + Dad = Mad ? :)
kisvacak Creative Commons License 1999.02.23 0 0 46
off
Akkor eddig heten a Holdra -
originalqszi, Thor és Vanek még nem határozott, hogy Hold, vagy Vénusz - megyünk.
Péter! Idővel majd továbbköltözünk - lehet, hogy a Vénuszra!
Addig is! Férfi-terhesség: NO!
on
donvito Creative Commons License 1999.02.23 0 0 45
Gábor: Légyszi' ezt bővebben!
Tehát elvben kivitelezhető a dolog?
A placentát honnét szerzik?
És mihez varják a már meglévő placentát?
Csak nyugodtan bonyolódjálbele, hiszen ezért van a topic, hogy némileg okuljunk, nem? Engem tényleg érdekel a dolog biológiai része.
vito
Előzmény: Mr Spock (42)
Janus Creative Commons License 1999.02.23 0 0 44
Csak azt tudom mondani mint az öreg székely bácsika miután kijött a moziból, ahol a Csillagok háborúját nézte meg. Hosszas gondolkodás után köpött egy hegyeset, megcsóválta fejét, majd ezt dörmögte: Hm hát ezt nem hiszem!!!!!
vikoca Creative Commons License 1999.02.23 0 0 43
Gyerekek,
hat nem erzitek, mifeleperspektivak nyit meg ez a dolog?

Abortusz HELYETT embrioatultetes. Ha apuci ellenzi a baratnoje abortuszat, hordja ki maga.

Ha valaki maganhyos, szeretne gyereket, de nincs kivel gyereket csinalnia, hurra, keressen egy abortuszra keszulodo not, es annak a magzatat kerje atultetesre!

Allat, nem?
Mr Spock Creative Commons License 1999.02.23 0 0 42
Kedves nomira,

A megtermékenyített petesejtet a férfiak hasüregébe ültetnék be a
placentával együtt, amelyen keresztül a magzat a fejlődéséhez szükséges tápanyaghoz jut. A férfiak is képesek íly módon kihordani és császármetszéssel megszülni a magzatot."


Kivancsi vagyok HOL olvastad ezt?
Ugyanis amit leirsz az ismert a terhesseg vilagaban, abdominal pregnancy (hasuregi terhesseg), a mehenkivuli terhessegnek a legveszelyesebb valfaja.
A mutet olyasmi mint a csaszar, azzal a kulonbseggel, hogy a mehlepenyt benn kell hagyni, mert a kivetele halalos serulesekhez vezetne. A mehlepeny novekedese kozben, eletfontossagu szerveket foglalhat magaba, zarhat el, csokkentheti funkciojukat, stb.

Most nem akarok belemenni tovabbi technikai reszletekbe, de nem tudom elkepzelni, hogy ezt az egeszet szandekosan probalnak eloidezni.

Gabor (szulesz-nogyogyasz)
Előzmény: nomira (-)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.02.23 0 0 41
Remek, megtakarítanád a császármetszést.
Előzmény: originalqszi (38)
originalqszi Creative Commons License 1999.02.23 0 0 40
assse qtya:DDDDDDDDDDDDDD
Előzmény: Vanek (39)
Vanek Creative Commons License 1999.02.23 0 0 39
Legyen inkább a Vénusz. Sőt legfőképp egy Vénuszdomb ;-))))
originalqszi Creative Commons License 1999.02.23 0 0 38
Thorral mennénk mi is! De muszály a holdra??? nem lehetne Vénuszra????:-)))))Ha mehetnénk, esküszöm lepetéznék:DDDDDD
rahell Creative Commons License 1999.02.23 0 0 37
Én is mennék a holdra, ha lehet! Úgy látom az orvosokkal egy kissé elszállt a ló, és kis Istennek képzelik magukat! Veszélyes dolgok ezek, és én kössz, nem kérek belőle. Szóval, mennyi a jegy?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!