Keresés

Részletes keresés

F-kulcs Creative Commons License 1999.03.10 0 0 11
Kedves Hun!

Általában egyetértéssel olvasom hozzászólásait, de most vitatkoznék. Az alap felvetés szerintem a Műcsarnok ügy köré csoportosul, így nem hiszem, hogyha véletlenül magyar művészek képeit is kiállítanák, az a művészek seggnyalása volna. Képzeljük el, hogy a Magyar Nemzeti Galériában egy új igazgató a pincébe száműzi a képeket, és helyettük egyéb rendezvényeket szervez...
Persze a művek színvonala változó. A világon mindenhol új irányzatok vannak, de ettől még a Műcsarnok igazgatójának kutya kötelessége lenne, hogy megrendezze a magyar kiállításokat – mivel az épületet is ezért emelték.
Egyébként, az sem baj, ha a művész nem hal éhen.

Üdv.

Előzmény: Hun (10)
Hun Creative Commons License 1999.03.06 0 0 10
Kitől várja Szkok Iván a megváltást?
A művészek olyanok, mint az igazgyöngy a kagylóban: kínjukban izzadnak ki értéket. Nincs annál undorítóbb, mint egy sztárolt, agyonzsírosodott művész. Csak az igazán nagyok tudnak jómódban alkotni, de a személyiségük mindenképpen torzul. Hát még ha középszerű valaki.
Csak századunkban divat ennyire kinyalni a művészek seggét. Meg is van az eredménye: nincs semmi igazán értékes, sem az irodalomban, sem a zenében, sem a festészetben - mármint úgynevezett élvonalbeli.
Aki bohémnak állt, ne akarjon rocsild lenni.
(Érdemes megnézni pl. Kocsis Zoltánt, vagy eszterházit, aki fiatalon zseniális volt, de ma már olyannyira elteltek önnön nagyságuktól, hogy másra már nem is igen futja az energiájukból.)
Babe Creative Commons License 1999.02.23 0 0 9
zsoltu,
mindenki ott égeti el a képeit tiltakozásul ahol ő akarja feltéve, ha nem veszélyezteti vele a környezetét. Szerény tudomásom szerint anno Miró bácsi is csinált valami hasonlót, igaz akkor már nem tudot mit kezdeni magával és a népszerűségével.
Tehát mindenki úgy hívja fel magára a figyelmet ahogy jól esik, még mindig jobb mint a tétlen siránkozás.
A hazai művészeti életről nagyából ismeritek a véleményemet, ezt alátámasztja a közelmúlt szentendrei eseményei.
Bugi bacsi Creative Commons License 1999.02.22 0 0 7
Nagyon franko kis kepet kerekitett a Mucsarnokrol a festo bacsi. Nekem szimpatikus volt, es abban is igaza van, hogy a Mucsarnok eredeti funkcioja nem Eskuvo kiallitas szervezes.
Korovjov Creative Commons License 1999.02.21 0 0 4
GyB,
Én is benéztem oda, de voltam a Stella Artois piacbevezeto zaba- és iszoldapartiján is a Mucsarnokban.
Nem tudom, a helyek szellem miként hatott a bálvendégekre, azt viszont tudom, hogy az alkalmazottaknak hányingere volt az egésztol.
Mondjuk ez még nem sokat mond, mert egy mózeumigazgatóból nehéz negyedóra alatt kiváló csapost csinálni.
Az viszont elgondolkodtató, hogy együegy ilyen parti olyan rahedli pénzt tud hozni a múzeumnak, mint félévi jegybevétel.
Ebbol aztán meg tudják tartani a tisztelt képégeto festo képeinek a kiállítását, már azokét a képekét, amiket úgy sejtem, nem égetett el.
Lehet, hogy rosszindulatú vagyok, de o nyilván azt szerette volna, ha más helyett az o képei jelennek meg a kiállítóteremben a Reuters vagy a Borsodi Sörgyár pénzén, és nem az ellen égetett, hogy a derék átlagpolgár nem veszi képeit, mert még kocsira se fussa.
Az avantgard égetos, képrekakilós és performanszos korszaka lecsengett már. Én nem azért sajnálom szerencsétlent, mert a képvásárlás elég kis arányban részesedik a GDP-bolé - keressen meg protezsálónak néhány arkangyalt, ha ezen változtatni akar - hanem mert valéószínuleg kemény gondokat okoz neki, hogy eligazodjon szakmája bürokráciájában. Pont azokkal az emberekkel jópofizni, pont akkor és ott, amikor kell - ezt bizony ma meg kell tanulni annak, aki boldogulni akar, nem csak ebben a muvészeti ágban.
GyB Creative Commons License 1999.02.21 0 0 2
Én azt hiszem azért tudok az illető úrral azonosulni. Voltam pár hónappal ezelőtt egy Reuters bálon az Iparművészetiben. ....Inkább nem mondok semmit. Ennyi erővel templomba is mehetnének kiállítást tartani. Azt persze sokan elitélnék. Hogy egy mostanában aktuális múzeum költöztetésről ne is beszéljek.
Banál Béla Creative Commons License 1999.02.20 0 0 0
Marketingfogás.
Zombor úr Creative Commons License 1999.02.20 0 0 topiknyitó
A Hősök terén egy budapesti festő elégette alkotásait,
tiltakozásul amiatt, hogy a magyar művészetet mellőzi a társadalom.

Kíváncsi lennék a véleményetekre.
Valóban mellőzik-e a magyar alkotásokat hazánkban?
Ha igen, lesz-e hatása az effajta akcióknak?
Ha nem, kérek ellenpéldákat, hátha megnyugtathatjuk a Hősök terén égető aggódó művészt is!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!