Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 279

És akkor valaki elkezdte használni a fórum nem felügyelt részét.

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.09 0 0 278

Ha leszokom a cigiről akkor a szerveimet fel tudják használni?

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.08 0 0 277

Ha így haladunk nem csak dohányozni kell az utcára menni hanem szarni is.

Előzmény: Törölt nick (255)
HarmathV Creative Commons License 2012.09.21 0 0 266

A  dohányzás pont azért annyira káros, mert sok tiltó, figyelmeztető kampány ellenére, még mindig nem vagyunk hajlandók elfogadni ártalmasságát.

csikoszebra79 Creative Commons License 2012.08.24 0 0 264

hát igen, a függőség félelmetes dolgokat képes kihozni az emberből.

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.08 0 0 255

Ma egy ismerősömet látogattam meg Kerepestarcsán a Flór Ferenc kórházban.

Bejárat, nagy udvar és mögötte van a kórház. Én mennék be a bejáraton amikor látom, hogy kifelé húzza magát egy egyik lábán begipszelt, nyakmerevítős beteg. Néztem, hogy hová a bánatba mehet: hát, dohányozni, a kerítés tövébe, ott füstölt mindenki. Se egy szék, se egy hamutartó. Tiszta balkán.

Komolyan, most ennek mi értelme van? Miért nem lehet legalább az udvaron, legalább a betegeknek, orvosoknak kialakítani egy kultúrált dohányzó szegletet? Szégyen, gyalázat ez így!!!

mia meissner Creative Commons License 2012.01.10 0 0 250
fullspeed15 Creative Commons License 2009.07.10 0 0 248
Én úgy tudtam, h a nikotin egy szerves nitrogéntartalmú vegyület, és ami a rákot okozza, az a dohány és a papír pirolízise során keletkező poliaromás, kondenzált szénhidrogének (PAH-k). Többek között: krizén, benzpirén, naftacén, pentacén, koronén, tetracén....
Előzmény: Fustolo tudo (227)
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.26 0 0 247
Ha mégis le szeretnétek szokni a dohányzásról, hát itt egy összeállítás róla, hogyan lehet: Újévi fogadalom: leszokás a dohányzásról
Előzmény: skanderson (246)
skanderson Creative Commons License 2008.12.20 0 0 246

Nemdohányzó dohányos vagyok.

Szeretek cigarettázni, akár egyedül elgondolkodva, a világot szemlélve, akár társaságban elbeszélgetve, iszogatva.

Sosem szeretnék véglegesen leszokni, de nem vagyok hajlandó a továbbiakban olyan dohányipari termékeket fogyasztani, amik bizonyítottan károsak.

"Követelem" az egészséges dohánytermékek mielőbbi előállítását!

Nem ismert semmilyen abszolut határ, ami alapján ez lehetetlen lenne, mégsem hallotam ilyen irányú kutatásokról. Hangsúlyozom: dohánytermékekről van szó, nem másról!

A dohányzás az emberi kultúra ősi része, nem az a megoldás, hogy ellehetetlenítjük a kultúrált dohányzást, lásd. különféle tiltások eredményeként kapualjakban dideregve, vagy a "dohányzásra kijelölt hely" -szerű gettósítás.

A nem-dohányzók védelmét fontosnak tartom, minden ilyen irányú igényüket elismerem.

További "követelésem": Az egészséges élelmiszerek előállítása az élelmiszer iparban!

Enni is szeretek, mindenfélét, ezért nem szeretnék az ide kínálkozó analógia alapján egyszer csak oda jutni, hogy előbb csak húst nem, aztán már csak korpa, pelyva, szója, bifidusz eszenzisz, a végén meg fényt egyek.

 

vagabundus Creative Commons License 2008.11.25 0 0 245
Van valakinek infója vagy tapasztalata arról, hogy a hirtelen leszokás esetleg hasi problémákat, diszkomfortérzést okozhat? A dohányélvezettől való tartózkodás nem okoz gondot, de a hasam és a gyomrom elég para. És mintha már tapasztaltam volna ilyet más leszokós időszakomban is. Attól tartok, nem véletlen az egybeesés.
nonicotin Creative Commons License 2008.03.04 0 0 243

Tisztelt leszokni vágyók !
A nevem Miklós Zsolt.Hosszú évekig voltam erős dohányos.Amikor abbahagytam,minden tapasztalatomat,praktikámat és hiteles naplómat papírra vetettem.Így született meg : Győzelem a dohányzás felett című könyvem,ami ebben a hónapban meg fog jelenni.Hiteles történetemet mindenkinek ajánlom.
Blog : http://nonicotin.blog.hazipatika.com
basszmeg Creative Commons License 2007.09.20 0 0 242
Bírja a tudod?
wombat_1 Creative Commons License 2007.09.18 0 0 241

Sziasztok, én is most bukkantam erre a topicra. Épp leszokásban vagyok champix-el, van valakinek tapasztalata vele?

Olyan jól esne a bíztatás, meg néhány sikerstory:)

Metaman Creative Commons License 2007.09.18 0 0 240

Örömmel értesítem a kedves vitatkozókat, hogy Metaman még mindig él!

1999-ben írtam ide néhány észrevételt, és most teljesen véletlen bukkantam a sokdimenziós világnak erre a pontjára. Először azon lepődtem meg, hogy az INDEX ilyen sokáig megőriz egy őstopic-ot, aztán látom, hogy még mindig "él".

Fustolo tudo még hivatkozik is egy régi bejegyzésemre.

Jelentem, hogy még dohányzom - egészségem töretlen.

Azt mondják, hogy az ember sejtállománya 7 évenként teljesen kicserélődik. Nos egy új Metaman jelentkezik!

És csodálkozik, hogy a sejtek kicserélődtek, de a dohányzás maradt. Talán az evolúciós harcban erősebb ez a fenomén - a dohányzás? Nem lehetetlen, mert szinte az emberrel egyidős.

Előzmény: Fustolo tudo (219)
fullspeed15 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 239

Igen, az elég kellemetlen.

Én is néha hódolok ennek a káros szenvedélynek, de napi 1-2 szál...

Sőt már kb. 1 hete nem gyújtottam rá.

Egyébként pár hete a buszra felszált pár iylen fiatal hapsi, és beszélgettek, és dőlt a szájukból az undorító cigiszag. :s És megkérdeztem az egyik nemdohányzó ismerősömet, és mondta h nekem is bizony szokott olyan lenni miután bagózok. :s

Csak ugye saját magán nem veszi annyira észre az ember, mert megszokja az orra.

A ruha is büdös lesz tőle.

Szóval könnyebb nem rászokni, és el sem kezdeni.

Most vagyok 16 (lassan 17) éves, és ha így maardnék, ilyen napi 1-2 szállal, nem halnék ám bele. De a baj ott van, hogy az nem fog megmaradni, hanem csak nőni fog. Ezért mondtam azt, hogy még most hagyom abba, mert még nem vagyok iagzán rászokva.

Lehet, hogy pár év múlva már késő lesz, és lehet, hogy akkor már nem is sikerülne abbahagynom. Vagy nehéz lenne.

Szóval jobb előbb, mint később. :-)))

Meg még azt nem tudom megérteni, hogy hogyan képesek az emberek élvezni a dohányzást üres gyomorral korán reggel... Mert próbáltam, és azt hittem, hogy ott esek össze. :s Elviselni el lehet, de nem kellemes éhgyomorra.

Viszont mondjuk napközben jól esik 1-2 szál, csak az meg ugye káros.

Szóval inkább abbahagyom, az lesz a legegyszerűbb.

Előzmény: Törölt nick (238)
Törölt nick Creative Commons License 2007.06.13 0 0 238
Az a baj hogy a dohányosok töbsége sajnos nem figyel kellőképen a környezetére (tisztelet a kivételnek), sőt ha meg akarják büntetni azért mert a csikket eldobja az utcán akkor még fel is van lázadva, pl Bocskor Gábor a Bumerángba nyiltan támadta azokat az önkormányzatokat ahol keményen fellépnek a csik eldobókkal szemben, és az a baj, hogy nagyon sokan egyetértenek vele.
De az is egy imádni való dolog amikor a BKV járataira felszáll az illető a beoltott orosz csempészetből származó eleve fertelmes szagu cigijének a még budösebb dekjével és kénytelen mindenki azt szagolni,igaz hogy a szaga nem ártalmas az egészségre de retenetesen büdös.
Előzmény: fullspeed15 (237)
fullspeed15 Creative Commons License 2007.06.09 0 0 237

Sziasztok!

Olvasgattam ezt a topicot, elég érdekes...

Nekem az a véleményem a dohányzásról, hogy mindenki el tudja dönteni, hogy hogyan kívánja tönkretenni magát. A saját joga. Ha pedig az állam tönkremenne a dohányzás ártalmaival kezelt emberektől, akkor nem árulnának cigarettát, vagy pedig háromszor ennyibe kerülne.

Bár okoz némi kellemetlenséget a nemdohányzó embereknek, de ezt egy dohányos egy kis odafigyeléssel meg tudja oldani. Szerintem...

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.25 0 0 236
Ha valakinek a munkahelyén gondot okoz, hogy nincs vagy nem megfelelő a kilyelölt dohányzóhely kérem hívja fel a figyelmét az illetékes fönöknek a következő weboldalra: www.jobcontrol.hu
Itt találhat megoldást a problémára és talál cikket arról, hogy egyre jobban büntetik a munkaadókat.
Fustolo tudo Creative Commons License 2007.04.08 0 0 235
Egy 400 Ft ciginek az eredeti ára 80 Ft, a tobbi az adó. amit az államnak fizetek, amiből bőven jut a tb-re. Tehát ne papolj itt a tb-ől, eleget befizetek, ahhoz hogy jól megfizessem a dohányzás mellékhatásait!
Előzmény: flyby (234)
flyby Creative Commons License 2007.04.01 0 0 234

Muhaha... Kuba...

Te még hiszel a mesében?

 

Tudod mit, szívd láncban, igyál mint az atom, aztán gyorsan tegyenek a faládába, ne menjen el rád sok TB lóvé, ez lenne a jó nekünk, nemdohányzóknak.

Előzmény: Fustolo tudo (225)
flyby Creative Commons License 2007.04.01 0 0 233

"A "nincs jogotok" kijelentésre csak annyit mondhatok, hogy cigarettázni -ott ahol ez nem tilos- minden felnőtt állampolgárnak joga van. Esetleg te tudsz ez ellen szóló törvényt említeni?"

 

Hülye. Nem jogilag, hanem erkölcsileg nincs joga egy cigarettázónak zavarnia, rombolnia egészségemet, és pazarolni az amúgy is kevés költségvetési (eü.) pénzt.

 

Az autós kipufogós hasonlatog meg olyan béna mint te magad lehetsz. Az autózással az ember közlekedik, szállít valamit, nem pedig csak úgy poénból csinálja, mint a cigarettázó. Persze az autózással történő környezetszennyezés helyztelen, de nem elkerülhető egy civilizált világban. Ezen okoskodni baromság, természetesen csökkenteni kell a károsanyag kibocsátást, de megszüntetni nemigen lehet, mint ahogy semmi más civilizációs környezetszennyezést sem.

 

Ez tipikusan a ló túlsó oldala, a dohányosok jellegzetes primitív, demagóg válasza. Igazából válaszolni is felesleges volt rá, mert vagy nem akarod, vagy nem tudod megértni a dolgok lényegét.

Előzmény: Törölt nick (226)
Fustolo tudo Creative Commons License 2007.03.15 0 0 232
Előzmény: Törölt nick (228)
Fustolo tudo Creative Commons License 2007.03.06 0 0 231
Előzmény: tigristomi (216)
Fustolo tudo Creative Commons License 2007.01.05 0 0 230
Előzmény: Törölt nick (228)
Fustolo tudo Creative Commons License 2007.01.05 0 0 229
Előzmény: Törölt nick (228)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.12.12 0 0 227
Úgy tűnik, hogy a nikotin nem azzal öl, hogy rákot okoz, sokkal inkább azzal, hogy a létező sejtburjánzást, esetleges "rákkezdeményeket" felerősíti.

Ez magában még nem tudományos szenzáció, de floridai kutatók megtalálták a folyamatot, melyről eddig nem sokat tudtunk.

A nikotin a szervezet természetes védekező rendszerébe piszkál bele, olyan folyamatokat téve tönkre, melyek elnyomnák a daganatok képződését. A ráksejtek kölcsönhatásba lépnek a nikotinnal.

A kutatók kísérletükben az emberi tüdőrák sejtjeit tették ki egy doboz cigaretta elszívásával a véráramba kerülő nikotin mennyiségnek. Kiderült, hogy a nikotin arra "ösztönöz" egy molekulát, hogy megkösse a daganatok növekedését gátló fehérjét.
(Forrás: SG.hu) Na ehhez, mit szóltok?
Előzmény: Törölt nick (226)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.11.14 0 0 225

Totál hülyeség amit állítasz, itt a cáfolat!

Whisky, cigaretta és "tüzes menyecskék": egyéni recept a hosszú életre
14:09; 7.6.2006

hirdetés


Ma töltötte 110. életévét a legöregebb nagy-britanniai férfi. Henry Allingham szerint a hosszú élet titka: whisky, cigaretta és tüzes menyecskék - írta az AFP hírügynökség.

Az első világháborús veteránt maga Erzsébet királynő is felköszöntötte, a brit pénzügyminisztertől, Gordon Browntól pedig egy üveg whiskyt is kapott ajándékba. (hotnews.ro)


Kubai recept a 120 éves életkorra: cigi, szex és kávé
14:38; 5.10.2006

hirdetés


A kubai százévesek szerint a cigaretta, a szex és a kávéfogyasztás, valamint a tartózkodás a túlzott alkoholfogyasztástól meghosszabbítja az életet – írja a BBC.

Kutatók több mint száz, Villa Clarában élő száz éven felüli személyt kérdeztek ki életvezetési szokásaikról, és kiderült, 60%-uknak a szülei is megélték a száz fölötti életkort.

A 11,2 millió lakosú Kubában mintegy háromezer száz éven felüli személy él. A National Geriatrics and Social Work workshopon bemutatott tanulmányból kiderült, a vizsgált személyek egyike sem volt alkoholista, nem fogyasztott túlzott mértékben alkoholt, és szinte mindegyikük azt vallotta, hódolnak a dohányzás és kávéfogyasztás szenvedélyének. Többségük szellemileg aktív, korábban kétkezi munkát végzett, kiegyensúlyozottan élt. Nem hanyagolta el a szexet, sok tojást, halat, fehér húst és zöldséget fogyasztott kevés sóval.

Az országban működik egyébként a 120 Klub, amelynek olyan, a százéves kort betöltött személyek a tagjai, akiknek életvitelük miatt jó esélyük van arra, hogy megérjék a 120 évet. A kubaiak szerint országuk az ingyenes egészségügyi ellátás következtében is a legjobb hely a világon a megöregedésre. (bbc)

Előzmény: tigristomi (216)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.08 0 0 224
Ha teljesen kitilatnák a cigit sok ember munkanélküli lenne. Nem lenne aki elultetné a dohányt, aki bepermetezné a kártevökkel szembe, aki leszedné a dohányleveleket, nem lennének dohánygyárak akik feldolgoznák a dohánylevelet, nem lennének akik kamionokkal szállítják a cigit, nem lennének dílerek akik szállítják a cigit, a trafikusok pedig bezárhatnának, mert az újságeladásból nem élnének meg!!! Az orvosoknak sokkal kevesebb munkájuk lenne, tehát kevesebb orvosra lenne szükség!!! Nem beszélve a gyógyszergyárakról akik dolgoznak a legújabb gyógyszereken a tüdörák ellen, vagy az infarktus ellen!!! Nos látjátok nem dohányzók, hogy mennyi munkanélküli lenne nélkülünk!??! Valahol még hálásak is lehettek nekünk. Én ha pld. megérem a 60 éves kort és meghalok a dohányzás miatt, lehet, hogy ti nemdohányzók fogjátok ÉLVEZNI az én nyugdíjamat!!! Valójában én rátok dolgozom, hogy nektek több jusson!!! Ha a dohányzás annyira ártalmas mint mondjátok, akkor lehet, hogy olyan erös infarktust kapok, amitöl egy pillanat alatt meghalok, tehát nem kell az egészségügynek kiadást fordítani rám!!! Persze az is megeshet, hogy sokáig fogok szenvedni! Ez benne van a pakliban! Várom a véleményeket!!
Előzmény: Diamond (156)
Fustolo tudo Creative Commons License 2006.10.08 0 0 223
Ha teljesen kitilatnák a cigit sok ember munkanélküli lenne. Nem lenne aki elultetné a dohányt, aki bepermetezné a kártevökkel szembe, aki leszedné a dohányleveleket, nem lennének dohánygyárak akik feldolgoznák a dohánylevelet, nem lennének akik kamionokkal szállítják a cigit, nem lennének dílerek akik szállítják a cigit, a trafikusok pedig bezárhatnának, mert az újságeladásból nem élnének meg!!! Az orvosoknak sokkal kevesebb munkájuk lenne, tehát kevesebb orvosra lenne szükség!!! Nem beszélve a gyógyszergyárakról akik dolgoznak a legújabb gyógyszereken a tüdörák ellen, vagy az infarktus ellen!!! Nos látjátok nem dohányzók, hogy mennyi munkanélküli lenne nélkülünk!??! Valahol még hálásak is lehettek nekünk. Én ha pld. megérem a 60 éves kort és meghalok a dohányzás miatt, lehet, hogy ti nemdohányzók fogjátok ÉLVEZNI az én nyugdíjamat!!! Valójában én rátok dolgozom, hogy nektek több jusson!!! Ha a dohányzás annyira ártalmas mint mondjátok, akkor lehet, hogy olyan erös infarktust kapok, amitöl egy pillanat alatt meghalok, tehát nem kell az egészségügynek kiadást fordítani rám!!! Persze az is megeshet, hogy sokáig fogok szenvedni! Ez benne van a pakliban! Aztán majd a sok munkanélküli az én adómból fog megélni!!!
Előzmény: martin (201)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!