Keresés

Részletes keresés

cziklop_e_f_H Creative Commons License 2007.04.07 0 0 24
És mikor lesz eurónk?
3x Creative Commons License 2007.04.07 0 0 23
Ez se rossz topikfelélesztés...
golf alfa bravo Creative Commons License 2007.04.07 0 0 22
ráb@sztál
Előzmény: Skorpió (19)
Rockstar Creative Commons License 1999.02.14 0 0 21
Kedves Skorpió!

Azért ez túlzás. Szerintem legkésőbb 2006-ig összejön. Mert azért egyre több pénzt nyomnak belénk, jövőre lesz még két PHARE-hoz hasonló program, az egyik az infrastruktúra, a másik a mezőgazdaság fejlesztésére, ez utóbbit SAPARD-nak hívják. Összesen valami háromszor annyi támogatás lesz hozzáférhető Mo számára. Más kérdés, hogy a jelenlegit sem tudjuk kihasználni, több tízmillió ECU marad kihasználatlanul, mert nem tudják rendesen megírni azokat a nyomorult pályázatokat.
A horvátokra visszatérve, valami olyan kompromisszum talán elképzelhető, hogy a szabadkereskedelmi egyezménybe belefoglaljuk, hogy az EU belépéssel lejár, de Lake ezt a lehetőséget is elvetné. Az alkupozíciónkkal csak annyi a baj, hogy egyelőre mi akarunk hozzájuk csatlakozni, így aztán elég sok mindent le kell még nyelnünk. Azzal együtt, hogy ez az egyezmény tényleg hozzájárult volna a térség stabilitásához.
Előzmény: Skorpió (19)
Libego Creative Commons License 1999.02.14 0 0 20
Kedves Korovjov es kedves Clancy
valoszinuleg Ti nem emlekeztek a Horn-Orban televizios vitara. Bennem megragadt az a korabban soha ki nem mondott erv, hogy Orban szivesebben elne egy olyan orszagban, ahol nem a kulfoldiek, horribile dictu a kulfoldi elemzok moindjak meg, hogy mi a jo, hanem mi magunk donthetjuk el azt. Az idealis es megvalosithato helyzet az -meg mindig Orban szerint- amikor a magyar polgaroknak/lakosoknak is jo, es a kulfoldi elemzok bizalmat is elnyerjuk.
Szo sem lehet arrol, hogy a magyar belpolitika vagy az EU-szervezeti csatlakozas az elsodleges, vagy masodlagos. Ilyen merlegelesi helyzet ugyanis soha nem allt fol es remelem soha nem is fog.

A temaval kapcsolatban: valszoinuleg rossz idoben es nem a legmegfelelobb modon lett kommentalva a megallapodas. Az EU-ban mostansag vitatjak a CAP reformjat, a belso szerkezeti problemak egyre inkabb atlathatova valnak. Nemhiaba olyan gyakori a francia parasztok tuntetese. Egyre inkabb lathato a kulso szemlelonek is, hogy az EU protekcionista gazdasagpolitikaja a jelenlegi formajaban nem egyeztetheto ossze a tarsulasi folyamatokkal. De akkor ki engedjen, mibol es mennyivel?
Nana, hogy banto az uj piacokon valo mas szereplo bepofatlankodasa.
A kormany valoszinuleg helyesen cselekszik, amikor targyalasra kenyszeriti az EU-t. Kinkeserves alkuk vannak, ilyenkor minden egyes kis szuras (megallapodas eddig kevesbe erintett piaccal) a jovendo alkupozicioinkat javitja - velemenyem szerint.

...(Erdekes pelda tortent nemreg a gibraltari felsziget kukorica-hianyaval: az EU tenderen Magyarorszag par Euro-s arelonnyel tudott indulni, olyan arral amivel az EU tagallamok keptelenek voltak versenyezni. Szo volt persze argentin importrol is, de ha mar adni kell, inkabb adjunk Europabol-mondtak.)

Skorpió Creative Commons License 1999.02.14 0 0 19
(Csak ugy zarojelben, 2010 elött nincs eselyunk az EU tagsagra.)
Black Creative Commons License 1999.02.14 0 0 18
Kedves Korovjov!

Ha jól értem, akkor Te is úgy látod, hogy az EU-csatlakozás mérföldkő, sok szempontból is. Én úgy tudom, hogy ennek kapcsán át kell, kellene alakítani bizonyos belső "viszonyainkat" is. (Gondolok itt az acquis átvételére, meg egyebekre.) És arra is gondolok, hogy nagyon sok mindent el is lehet rontani, hiszen az EU-nak csak korlátozottan szükséges egy belső konfliktusokkal terhelt, a tőke, a munkaerő belső szabad áramlását is - a kialakult belső viszonyok miatt - lehetetlenné tevő ország.

Én azt hiszem, hogy a jelenlegi kormánykoalíciónak és az ellenzéknek együttesen kellene átgondolni a helyzetet, mivel az EU-hoz viszonyítva a rendszerváltás egy afféle fiatalos petting lehetett.


Kedves Clancy!

A magam részéről bármikor és bárkit képes vagyok bármilyen vélt és valós hibájáért cikizni. A dolgok azonban nem ott dőlnek el, hogy éppen és pillanatnyilag milyen etikettet követ a kormányfő. Az Európai Bizottság Tájékoztatója Magyarország "képességéről" a felvételi követelmények teljesítését illetően az Internetten is megtalálható. Ebben nagyon kévés publicisztika, ám annál több belépési feltétel található.

Az anyagban nincs utalás arra, hogy hogyan nézzek ki, hogyan viselkedjen a kormányfő. (Ha mondjuk azt is előírták volna, hogy a kormány vagy az államfő legalább 180 cm magas legyen, akkor talán már végleg lemondhatnánk a belépésről.)


Kedves Rockstar!

A helyzet sokkal rosszabb. Ennek lényege, hogy a mi belépésünkig maga az EU is változtathatja "beléptetési" (értsd szobatisztaság-vizsgálati stratégiáját, mondván hogy aki ezt is tudja az megfelel), majd előírja, hogy a mindenkori belépés pillanatában érvényes feltételeknek kell eleget tennünk. Mindezt persze csak azért, hogy ezzel is erősödjön a belépő képessége és felkészültsége a tagságra.

Na, ezt számítsa ki valaki.
Clancy Creative Commons License 1999.02.14 0 0 17
Kedves Korovjov!

Így elég jól egyetértünk. Itt lassan keményen offtopicok leszünk, remélem folytathatjuk más alkalommal a témát, mert kimeríthetetlen!

Kedves bubu!

Lázasan keresem, mert szerintem még nem dobtam ki és ablak pucolás sem volt még idén! Január 20-án kaptam egy csomó angol lapot, azok között volt, az biztos, hogy 1999-es lapszámok voltak.
Előzmény: Korovjov (14)
bubu Creative Commons License 1999.02.14 0 0 16
bocs, Clancy , nem emlekszel ra _melyik_ angol ujsagban volt?
Előzmény: Clancy (13)
Imre bacsi Creative Commons License 1999.02.14 0 0 15
Véleményem szerint egy szabadkereskedelmi megállapodást annak kell tekinteni, ami, vagyis gazdaságpolitikai jeletőségű ügynek s csak másodlagosan politikai jellegűnek. Egy szabdkereskedelmi megállapodás lényege, hogy a szerződő felek olyan kedvezményeket nyújtanak egymásnak termékeik, szolgáltatásaik kölcsönös piacrajutása tekintetében (pl. vámok eltörlése), amit másnak nem s így a szerződő felek termékei, szolgáltatásai más országok beszállítóival szemben előnybe kerülnek. Az EU számára (és persze mások (!) számára is, akik így hárányba kerülnek) nem előnyős egy ilyen megállapodás, hiszen - ha csak akár elhanyagolható mértékben, de - pozíciókat veszítenek, s ezek a fránya tőkések pedig képesek akár a fillérekért is lehajolni. Vagyis mind a horvát, mind pedig a magyar piacon pozíciókat veszítenek. Sokkal jobban fáj azonban a horvát pozícióvesztés (a magyar elhanyagolható mértékű), hiszen ott háború utáni újjáépítés folyik s ez nagy felvevő piacot jelent, különösen építőipari vonatkozásban. Ráadásul Magyarország a szomszédban van!
Persze e megállapodás csak addig lesz érvényben, amíg Magyarország belép az EU-ba, hiszen akkor minden hasonló jellegű megállapodását fel kell majd mondania.
Politikai jellegűvé ott válik az ügy szerintem, hogy az EU felvetését mennyire vesszük komolyan. Itt magyar gazdasági érdekekről van szó s szerintem nagyon helyes, ha nem ijedünk meg egy kis rosszalástól (egy enyhe szemöldök felvonástól), hanem igenis az érdekeinket védjük s mi is lehajolnuk a fillérekért.
Imre bácsi
Korovjov Creative Commons License 1999.02.14 0 0 14
OFF TOPIC
Kedves Clancy,
én általában a sajtóról beszéltem. A manipulációt senkitol nem vagyok hajlandó elfogadni, de tudomásul veszem.
Viszont megpróbálom kiszurni, amikor manipuláciról lehet szó, mi lehet igaz, és mi nem.
Persze hozzá kell tenni, hogy minden muködo demokráciában teljesen természetes, hogy van ellenzéki és van kormánypárti sajtó - ez még önmagában nem egyenlo a manipulációval.
A fair újságírói magatartás az, amikor mindkét oldalról begyujti valaki a lehetséges érveket. Tények eltitkolása, vagy valótlan színben való feltüntetése, hazug eltúlzása - ezek nem megengedheto eszközök. Sajnos nálunk mind rendesen elterjedtek, és ebbol a szempontból nem tennék nagy különbséget kormánypárti és ellenzéki sajtó között. Csak annyit jegyezék meg: érzésem szerint a baloldali lapok többet élnek a manipuláció eszközeivel.
Ha mindezt kiszurjük a megfontolásaink közül, még tény marad, hogy a jobboldali sajtó szakmai színvonala alacsonyabb, mint a baloldalié. Más kérdés, hogy ennek milyen szakmai, emberi, és milyen történeti okai vannak.
A probléma teljesen nem megoldható, ezért érdemes jobboldali és baloldali lapokat is olvasni, hogy az ember kialakíthassa a véleményét.
Legjobb csakis az elhangzott TÉNYEKET megjegyezni, és figyelmen kívül hagyni az értékeléseket - amelyek nálunk többnyire torzítottak - és az olyan tényeket, nyilatkozatokat, amelyeket elferdíthettek.
Az emberek nagy része nem ezt csinálja, mert nem tanult meg kritikailag nézni minden hírt. Néhány elferdített, vagy elhallgatott szóra nálunk még sajtókampányt lehet építeni, mert a tények kevésbé érdeklik az újságírókat, mint a politikai állásfoglalások.
Klasszikus példa, amikor Antall azt mondta, hogy lélekben 15 millió magyar miniszterelnöke. Egyes tudósítások lehagyták a mondat elejét, amibol sikerült, hogy Antall mindenféle határkorrekcióra, vagy a szomszédos orsz
gokal való ellenségeskedésre nemet mondott.
Az akkori ellenzék, és a vele szimpatizáló média erre az egy elferdített mondatra ráépítette a soviniszta, nacionalista és ellenségeskedo kormány mítoszát.
Előzmény: Clancy (13)
Clancy Creative Commons License 1999.02.14 0 0 13
Kedves Korovjov!

Hát nem tudom, én nem vagyok ujságíró, nincs tapasztalatom. Ha Te írod, akkor biztosan tapasztalatból írod és el kell fogadnom.
Minden esetre azt azért kétlem, hogy komoly manipuláció lenne abban, hogy egy angol lapban (nem tettem félre a cikket, de valahol remélem még megtalálom) olyan elemzést olvasok, amelyet összevetve a saját tapasztalataimmal, hitelesnek kell minősítenem. Ez szerintem nem az általad leírt metódus eredménye.

Egyébként a sajtóról általában rossz a véleményem, de nem annyira szelektíven, mint Neked. Ugyanis a kormány oldalnál sem előírás az objektivitás, sőt...
Ugyan azt a szakmát gyakorolja mindkét oldal klientúrája és ugyan azokkal az eszközökkel dolgozik, ugyan azzal a technikával "motiválható". Ennyit pontosításként.
IMHO a különbséget a két oldal ujságírói között abban látom, hogy a jelenlegi ellenzéket támogató ujságírók legalább igyekeznek hihetővé tenni a kampót, amivel hasba akasztanak. Sajnos a konzervatív sajtó jelesei úgy gondolják, erre nem kell energiát fordítani, hogy bármit le lehet írni, az a hülye olvasó úgyis mindent bevesz. Ezt sajnos én csak annak tudom minősíteni, hogy lenéznek, amelyért igen morcos szoktam lenni.
Előzmény: Korovjov (11)
bubu Creative Commons License 1999.02.14 0 0 12
kedves Rockstar, azt kerded micsinaljunk,
szerintem, ha Lake igazat mond, akkor meg van 4-5 evunk a horvat szerzodes esetleges felmondasara. nehogy mar addig barmit a nyakunkba vegyunk, amig nem muszaj
Előzmény: Rockstar (10)
Korovjov Creative Commons License 1999.02.14 0 0 11
Kedves Clancy,
félreértettél, én nem a külföldi média Magyarországról szóló HÍRANYAGAIRÓL beszéltem, hanem pontosan az ELEMZO-ÉRTÉKELO anyagokról.
A hírt természete szerint sokkal nehezebb manipulálni (bár van aki ezt is meg tudja tenni.)
Az elemzo írást viszont lehet, különösen, ha az elemzo tájékozatlan, nem volt módja vagy vágya elég információt összegyujteni, például mert külföldi.
Ilyenkor legcélszerubb tanácsokat kérni a magyar újságírótól, aki melletted ül a sajtótájékoztatón, vagy egyéb magyar értelmiségiektol, akiket ilyen-olyan vonalakon keresztül ismersz.
A magyarországi újságírók többsége olyan médiánál dolgozik, ahol nem várják el tole a politikai objektivitást, ezenkívül a mostani ellenzékhez, különösen az SZDSZ-hez közeli értelmiségieknek hagyományosan jobbak a külföldi kapcsolatai még a "demokratikus ellenzéki" idokbol, mint a nyolcvanas évek végén "felnott" Fidesz-generációnak.
Ezért mondom, hogy óvatosan kell olvasni a külföldrol visszamagyarított elemzéseket.
Óvatosan kell olvasni azt is, amikor egy külföldrol jövo politikust, vagy gazdasági szakembert magyar belpolitikai kérdésrol kérdezik, a magya lapok ugyani eloszeretettel rángatják bele az ilyen embereket a belpolitikába, holott általában fogalmuk sincs arról, amirol nyilatkoztatják oket, a tudósítások egy része pedig még a szavaikat is elferdíti, mivel ellenorizni úgyse tudják.
Én nem beszélek semmilyen "k...va liberálbolseviknemzetietlenországeladó médiá"-ról, de azzal legyen tisztában az ember, hogyan manipulálják.

A zsebredugás, hát errol tényleg le kéne szokni, ha provokatív volt a dolog, bár én még nem láttam, hogy ilyesmit csinált volna. Egyébként tudtommal nincs benne a protokollban, hogy miniszterelnök nem teheti zsebre a kezét.


Előzmény: Clancy (8)
Rockstar Creative Commons License 1999.02.14 0 0 10
Kedves Black!

Az Eu csatlakozás időpontja Lake szerint 2004 január 1-nél előbb nem valószínű, már csak azért sem, mert onnantól, hogy kész vagyunk mindennel még 18 hónap fog eltelni a csatlakozásig. Na, ha most visszaszámolsz 2002 jan 1-től, akkor ennyire gyorsak már tényleg nem leszünk.
Egyébként azért zavarja őket, mert nekik nincs ilyen egyezményük a horvátokkal, nekünk tehát fel kell majd mondani a belépésnél, amiért viszont ők fizetnének kompenzációt a horvátoknak.
Előzmény: Black (6)
Clancy Creative Commons License 1999.02.14 0 0 9
Bocsánat, lemaradt a megszólítás:

Kedves Korovjov!

Előzmény: Korovjov (2)
Clancy Creative Commons License 1999.02.14 0 0 8
Amit a külföldi ujságírók magyarországi tudósításaival kapcxsolatban írsz, az nagy valószínűséggel így igaz.
Azt pedig amit bizonyos ügyekben OVI saját szájúlag nyilatkozik, miközben látjuk is, az már nem lehet annak a k...va liberálbolseviknemzetietlenországeladó médiának betudni.
Nomármost bizonyára Te is különbséget tudsz tenni (ahogy én is) egy tudósítás és egy politikai elemzés között. A tudósítások vonatkozásában igaz, amit mondasz, de az összeforlaló politikai elemzések már más tészta. Én ezeket tartom érdemesnek arra, hogy elolvassam. Ugyanis arra, hogy mi történt Magyarországon, nem vagyok kíváncsi, mert azt tudom.
A politikai elemzések pedig nem dícsérnek bennünket, magyarokat és ez baj! És nem azért nem dícsérnek, mert az ujságírók csúnyákat írnak, hanem azért, mert bizonyos folyamatok már jól látszanak külföldről is. Ezek közül a túlzott hatalom koncentrációt, az alkotmányosság és demokrácia szabad értelmezését és az arroganciát vetik az elemzők a kormány szemére.
Mélységesen igazad van, valóban senkinek nem lehet érdeke, hogy az országról és a kormányról rosszabbat gondoljanak, mint amilyen. Különösen a kormánynak kellene erre vigyázni. De hát még nincs semmi baj, mert a megítélésünk külföldről nézve még mindig sokkal jobb, mint ahogy azt itthon minden nap megéljük.
Szerintem már az is sokat segítene az ország és kormány megítélésen, ha OVI leszokna arról, hogy zsebre dugja a kezét, amikor hivatalosan és ünepélyesen fogadják, mint kormányfőt...
Előzmény: Korovjov (2)
Korovjov Creative Commons License 1999.02.14 0 0 7
Kedves Black,
a magyar belpolitika szerintem is másodlagos kell hogy legyen, hacsak nem történik olyan dolog, ami fenyegeti a politikai stabilitást.
A tárgyalási pozícióinkat viszont jelentosen ronthatja, ha az ellenzék a belpolitikai kockázatokat túlhangsúlyozó nyilatkozatokkal bombázza a nyugati sajtót, belpolitikai célokból.
A horvát ügy valószínuleg jól példázza, hogy igenis meg kell védeni az ország érdekeit, és nem szabad engedni, hogy egy szemmozdítással arrébbparancsoljanak bennünket.
Még nem vagyunk az EU tagjai, tehát nem érvényes még ránk az a szabály, hogy nem szabad megadni ugyanazokat az elonyöket egy EU-n kívüli államnak, mint az EU-tagállamoknak.
Pontosan az EU sürgette a 9O-es évek elejétol, hogy a régió országai keressék egymással a gazdasági együttmuködést, mielott az EU tagjaivá válhatnának.
Évek óta eredményesen muködik a regionális együttmuködés, a CEFTA, és az EFTA-országok, mielott beléptek az EU-ba, ugyanezt csinálták.
A legnagyobb hülyeség, hogy mivel kis ország vagyunk, minden érdekünket fel kell adni a nagy országok javára. Az ilyen politika egyenlo a választók elárulásával. Ki kell csikarni, amit lehet, amit meg nem lehet, azt úgyse adják.
Előzmény: Black (6)
Black Creative Commons License 1999.02.14 0 0 6
Kedves Fiúk!

A tét valóban nagy. Az EU-nak is. Óriási pénzek várnak arra, hogy megmozdulhassanak. A csatlakozás (egyelőre kérdéses) időpontja azonban egy választási évvel esik egybe. Ha sikerül csatlakozni, vagy majdnem csatlakozni, az jó - lehet - a koalíciónak. Ez rendkívül módon megerősítené és sikeressé tenné. Ha nem sikerül, akkor az jó az ellenzéknek és nagyon esélyessé tenné a mostani koalíció leváltására.

De tudjuk, hogy a csatlakozás az azért mégiscsak jó az ellenzéknek is, hiszen ebben egyetértés van. Úgy tűnik tehát, hogy az ellenzék számára most a "melyik ujjamat harapjam" kérdés vetődik fel. Hogyan támogathatja úgy csatlakozást, hogy azzal gyengítse a kormánykoalíciót? (Beszélgetett erről HGY és OV?)

Persze az is elképzelhető, hogy ebben az összeurópai játékban a magyar belpolitika végül is csak másodlagos lehet, mivel esetleg úgy értékelik, hogy a magyar piac már a közeli jövőben és kis kockázattal megéri a pénzét. (A csatlakozási paraméterek tekintetében a kormány rendkívül erőteljesen közelít az előírásokhoz.)

Gondolom, hogy a horvátokkal inkább az EU szeretne egyezkedni és nem igazán kívánja, hogy egy, a kívánatosnál szorosabb magyar-horvát piaci viszony javítsa a magyarok regionális piaci és egyben alkupozícióját (Magyarország nem lenne majdnem teljesen körülzárva a nem EU tagországokkal.)
bubu Creative Commons License 1999.02.14 0 0 5
egyebkent naivitas azt hinni, hogy a nyugatiak nem allnak ki a sajat erdekeikert. epp a napokban a spanyolok valamilyen halaszati buli miatt beragtak Gibraltarra, es azota a hataron baromi vizsgaltokat vezettek be, alitolag hatoras sorok vannak, es a gibraltari jogsit nem fogadjak el Spanyolorszagban, akinek csak olyan van azt visszaforditjak ;-)))


Skorpió Creative Commons License 1999.02.14 0 0 4
Kemenytöku f*sza gyerekek vagyunk. Majd mi megmutassuk hogy velunk nem lehet am kukoricazni ! (:-)))

"Az ordito eger"

Előzmény: kerdojel (3)
kerdojel Creative Commons License 1999.02.14 0 0 3
Tartok tole, hogy igazad lesz.
Előzmény: Skorpió (1)
Korovjov Creative Commons License 1999.02.14 0 0 2
Kedves Clancy,
én tudok nem magyar nyelvu lapokat olvasni, és pontosan tudom, hogy hogy készül azoknak a cikkeknek a nagy része, amire gondolsz.
Idejön a külföldi újságíró - esetleg már évek óta itt él, de csak a maga fajtájával kommunikál a nap 23 és háromnegyed órájában -, halvány fingja nincs arról, hogy itt mi történik.
Cikkírás elott elmegy tehát valamelyik magyar kollégájához, aki rendszerint valamelyik baloldali érzelmu médiumnál dolgozik, majd megírja az anyagát.
Én eléggé nagy szereptévesztésnek tartom és nagyon károsnak tartom, amikor egy magyar politikus, vagy újságíró nem tudja, kivel beszél, és összekeveri a belpolitikát a nem belpolitikával.
Az hogy a T.Asztalnál és az újságokban egymással versengve próbálja patás, ördögnek lefesteni egymást kormány- és ellenzéki oldal, az rendjén való. A választók gondoljanak csak rosszabbat a politikai ellenfelemrol, mint amilyen - persze, hogy így gondolkodik minden politikus.
Az viszont senkinek nem érdeke, hogy a külföldiek rosszabbat gondoljanak az országról és az ország kormányáról, mint amilyen. Egyesek viszont külföldi politikusok félretájékoztatásával és a külföldön megjelent és visszafordított újságcikkekkel akarnak belpolitikát folytatni, és nem törodnek vele, milyen kárt okoz ez az orszák külso megítélésének és külpolitikájának.
Ezzel az egésszel csak azt akarom mondani, hogy a külföldi reakciókra érdemes figyelni, de érdemes óvatosan kezelni oket. Amit az újságíró saját következtetésként leír, amögé nagyon gyakran nyugodtan oda lehetne írni: "mondta Magyar Bálint".
Skorpió Creative Commons License 1999.02.14 0 0 1
Fijjuk ! Ert itt valaki a gyapottermeszteshez ? Azt hiszem nemsokara szukseg lesz ra !
Aztan tanulmanyozzuk Enver Hodzsa eletet es munkassagat. Fogjuk mi meg tamogatni az alban testvereinket.
Clancy Creative Commons License 1999.02.14 0 0 0
Ha jól emlékszem Viki erre azonnal reagált, és amit mondott, az a diplomávcia nyelvéről magyarra fordítva így hangzott:
- Ezek az EU-sok baromira nem értenek a dologhoz, és egyébként is minden úgy jó ahogy én csinálom és akinek nem tettszik az bekapattya...
Szóval kis helyes, diszkrét szerény arrogancia menetes választ adott a mi kis kormányfűrerünk. Alklmasnak találta a pillanatot, hogy tojáshéjjal a seggén kioktassa az EU-t. Majd akkor lesz ott rend, ha Viki vezérletével csatlakozunk.
Szerintem előszőr a Dajcstomit fogja odaküldeni, mert az tud rendcsinálni, mint elefánt a porcelánboltban.
A topicnyitó hír és HGY-vel való hirtelen találkozása szerintem összefügg. HGY-nek ugyanis nem belpolitikailag, hanem külpolitikailag kell közvetítenie. Ovi elég sok arrogáns, öntelt és nagyképű megnyilvánulással döbbentette meg az európai vezetőket. Ezt bárki követheti, aki tud nem kizárólag magyar nyelvű ujságot olvasni. Természetesen mindezt kis hazánk érdekeinek teljeskörű szem előtt tartásával tette, a mindent elsöprő választói népakarat felhatalmazásával szentesítve.
Bármennyire ellenszenves is HGY, azt el kell ismerni, hogy ilyen diplomáciai közvetítésre alkatilag is alklamas. Igaz valóban csak erre.
Azért jobb lett volna, ha Viki nem vesz föl öt számmal nagyobb mellényt, vagy szólnának neki, mielőtt végleg lejárat bennünket.
Előzmény: Rockstar (-)
Rockstar Creative Commons License 1999.02.13 0 0 topiknyitó
A tervezett magyar-horvát szabadkereskedelmi egyezmény sértené az EU érdekeit, nyilatkozta a közelmúltban Michael Lake EU nagykövet. Az EU február 25-én tárgyal a magyar kormánnyal és azt szeretnék, ha OV elállna a tervtől. Lesz-e ebből balhé, vagy szót fogad Viktor? Szerintetek mit kéne csinálnia?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!