Keresés

Részletes keresés

makopa Creative Commons License 2004.06.03 0 0 103
Eredeti megjelenési helye: "La bustina di Minerva" (Espresso, September 30, 1994.)
Teljes angol szöveg az Umberto Eco cikkek között: The Holy War -- IBM vs. Mac
Előzmény: bayernmotor (102)
bayernmotor Creative Commons License 2004.06.02 0 0 102
ez kurvajo. hol talaltad?
Előzmény: makopa (100)
bayernmotor Creative Commons License 2004.06.02 0 0 101
Azt TUDOM , hogy mezei lama userkent egyszer odaultettek egy Mac ele, es tiz perc utan ott tartottam, hogy ledobom az emeletrol .

hat akkor nagyon bena lehetsz fiam, mert a macintoshnal egyszerubb szamitogep nem letezik.

SGI . Igaz, hogy nem spec. celra, de sokaig hasznaltam . Jellemzo adat , hogy ot ev utan meg nem volt billentyuzetcsere egy gepen sem, pedig napi tizenket orat voltak hasznalva.

nahat, 5 evig nem kellett billentyuzetet cserelni, ez fantasztikus. micsoda erv! te ugye windowst hasznalsz?

Unixosoknak ez a csucs . Nekem is , pedig en nem vagyok az .

Unix-osoknak a CRAY a csucs.

Sun ... na ez az, amit csak latni lattam, hasznalni meg nem sikerult . :(

van a Solarisnak X86 valtozata, ki lehet probalni, jobbara SysV konform.

PC ( Windows ) : Lehet fikazni, de nem art figyelembe venni , hogy A VILAGON MINDENHOL EGYEDURALKODO A PC , ES A WINDOWS .

ez egy kapitalis baromsag. nagy teljesitmenyu szervereknek jellemzoen Sun SPARC gepeket hasznalnak, de hangstudioban, fimstudioban, es szerkesztosegben sem fogsz igazan PCt latni. nem veletlenul.

A szamitogepet hasznalok nyolcvan szazaleka mazochista hulye lenne ? Nem hiszem ...

nem mazochista hulye, csak csoro. mindenki az olcso szart veszi.

Előzmény: ViolaHacker (95)
makopa Creative Commons License 2003.01.20 0 0 100
Ha már a valláshábrúról van szó:

"Tény, hogy a világ felosztható Macintosh számítógépet és MS-DOS kompatibilis számítógépet használókra. Szilárd meggyőződésem, hogy a Macintosh katolikus, a DOS pedig protestáns valami.

Tulajdonképpen a Macintosh maga az ellenreformáció, és a jezsuiták ratio studioruma befolyásolta. Vidám, barátságos, békülékeny számítógép, amely híveinek megmondja lépésről lépésre, hogyan érhetik el, ha nem is a Mennyek Országát, de legalább azt a pillanatot, amikor irományukat kinyomtathatják. Olyan, mint a katekizmus, a kinyilatkoztatás lényegét egyszerű formulák és duzzadó ikonok formájában közli. Mindenkinek joga van az üdvözüléshez.

A DOS protestáns, sőt kálvinista. Megengedi az Írás szabad értelmezését, nehéz személyes döntéseket követel, rejtett hermeneutikát tukmál használójára, és magától értetődőnek találja, hogy nem mindenki juthat el az üdvösséghez. Ahhoz, hogy a rendszer működjék, magadnak kell, uram, értelmezned a programot. Hol vagyunk már a barokkos dáridótól? A felhasználó be van zárva saját belső gyötrelmének magányába. Valaki ellene vetheti, hogy a Windows eljövetelével a DOS univerzuma közelebb került a Macintosh ellenreformációs türelméhez. Ez így igaz: a Windows anglikán stílusú szakadást képvisel, nagyszabású szertartások folynak a székesegyházban, miközben mindig ott bujkál a lehetőség a DOS-hoz való visszatérésre, ha bizarr döntések folytán változtatni kell a dolgok menetén.

És a gépi kód, amely mindkét rendszer (vagy, ha jobban tetszik, környezet) mögött megbúvik? Nos, az már maga az Ótestamentum, a Talmud, a kabala."

Umberto Eco

Lokator Creative Commons License 2003.01.09 0 0 99
Mac . Allitolag idealis kiadvanyszerkeszto gep ... aa fa@om se tudja, nem vagyok szerkeszto . Azt TUDOM , hogy mezei lama userkent egyszer odaultettek egy Mac ele, es tiz perc utan ott tartottam, hogy ledobom az emeletrol .

Mindez imho csak azert van, mert nem ismered. Ha egy Mac-es usert ultetnek PC ele, az valszeg 3 perc utan fog ablakot nyitni.
Tessek megismerni, hasznalni nehany honapig, es ha azutan is ez a velemenyed, akkor OK.

Az uj kollegakon latom, hogy eloszor szidja a Mac-et mint a bokrot, aztan kicsit hasznalja, megtanulja hogyan lehet vele gyorsan dolgozni es az esetek nagy reszeben nehany honap utan imadja a Mac-et.

Előzmény: ViolaHacker (95)
makopa Creative Commons License 2003.01.09 0 0 98
warpc0re Creative Commons License 2002.08.05 0 0 97
Egyeduralkodo a WindozPC valoban, de vajon a juzerek hany szazaleka _valasztotta_ ezt a rendszert? Egyaltalan, hany szazaleka ismer barmilyen alternativat? Elenyeszo... Gondolj csak a rengeteg szoketitkarno kaliberu userre, es arra a trendre hogy ami a munkahelyen van, azt veszik otthonra is.

Ez ongerjeszto folyamat. Minel tobb embernek van ilyen, annal tobb ember vesz ilyet. Aki veletlenul hallott masrol is, az sem mindig valaszt mast, egyszeruen azert, mert ez van mindenkinek. Ha mas mellett dontene esetleg nem lehetne a szomszed Expert Pistiketol jatekot masolni vagy a sarki SufniComp Gmk. eladojat kerdezgetni, ha gaz van. Az hogy szopas van vele nem szempont, hiszen mindenki szopik, es az ismeretek hianya miatt fel sem merul, hogy mas rendszerrel esetleg nincs, vagy nagysagrenddel kevesebb a problema... Egyszeruen, fel sem merul, hogy letezik mas rendszer. 'Szamitogep' van, ami mar a felhasznalok 99%-nak fejeben egyenlo a Windozpecevel...

Az elso Unixos workstationok keszitoi elsosorban nagyteljesitmenyu profi munkaallomast akartak csinalni, sikerult.
A elso Mac keszitoi egy konnyen kezelheto gepet akartak, amelynek technikailag sincs szegyelnivaloja, sikerult.
Az Amiga keszitoi jobb szamitogepet akartak csinalni, mint ami valaha letezett, sikerult... ;)
A PC es a Windows keszitoi sok penzt akartak keresni...

Sikerult...

Előzmény: ViolaHacker (95)
micu Creative Commons License 2002.08.05 0 0 96
Az elterjedtség abszolút semmit nem jelent. Anno az Amiga 85-ben kb azt tudta mint a PC 95 tájékán (multitaszkos, teljesen grafikus ablakos-ikonos oprendszer,színes 2D-s gyorsításos videó rendszer (sőt ez a video rendszer még programozható is volt), sztereó hang, plug & play, gyakorlatilag korlátok nélküli memóriakezelés (nem volt 640K/64K korlát)). Ennek ellenére a nép a jó öreg PC-t vette az MS-DOS 3.3-mal. Anno a 90-es évek elején olyan cégnél dolgoztam akik Mac eladásokból próbáltak megélni. Bejött a T. felhasználó, megnézte a tényleg jól átgondolt ízléses, könnyen használható grafikus felületet, a szép, magyarított word-öt és excelt meg a többi GUI-s programot, aztán jött a keresztérdés: és a DOS-os programok futnak-e rajta ?
Előzmény: ViolaHacker (95)
ViolaHacker Creative Commons License 2002.08.04 0 0 95
Ez egy hasznos topic,megerdemli, hogy ujraelesszem . :)

Mac . Allitolag idealis kiadvanyszerkeszto gep ... aa fa@om se tudja, nem vagyok szerkeszto . Azt TUDOM , hogy mezei lama userkent egyszer odaultettek egy Mac ele, es tiz perc utan ott tartottam, hogy ledobom az emeletrol .

SGI . Igaz, hogy nem spec. celra, de sokaig hasznaltam . Jellemzo adat , hogy ot ev utan meg nem volt billentyuzetcsere egy gepen sem, pedig napi tizenket orat voltak hasznalva.Unixosoknak ez a csucs . Nekem is , pedig en nem vagyok az .

Sun ... na ez az, amit csak latni lattam, hasznalni meg nem sikerult . :(

PC ( Windows ) : Lehet fikazni, de nem art figyelembe venni , hogy A VILAGON MINDENHOL EGYEDURALKODO A PC , ES A WINDOWS .

A szamitogepet hasznalok nyolcvan szazaleka mazochista hulye lenne ? Nem hiszem ...

Try_Man Creative Commons License 1999.02.18 0 0 94
bnoplwk2 jol szolt! psx rulez! macre cool psx-copy letezik, ha valakinek kell, csak szoljon...:))
regards
Try
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.18 0 0 93
Ne irigykedj inkabb vegyel Sony Playstationt :-))
3-6 honap kesessel arra is kijon a kopterszimulator ahogy mar a Tomb Raider III is kijott ra....
Ez egy stabil jatekplatform, ahogyan a Maci egy stabil audiovizualis publikacios satobbi.
A PC meg low-end szervernek jo Nem Micro$oft Szoftwerrel (!!), meg arra hogy a hujelama home juzer felprofesszionalisan sajat kedvtelesere ugy ahogy megkozelitse mindazt, hobby celbol amit te penzert professzionalisan teszel....
Ha kijon a Rationaltol a Rose meg valamilyen SDL tervezorendszer Macira bizisten veszek egyet, de addig nem.
Előzmény: fargo (92)
fargo Creative Commons License 1999.02.18 0 0 92
bnoplwk2:
Én meg a diplomámat csináltam egy 386-on, AutoCAD-et használva. Volt benne 80 megás vinyó, meg vagy 16 mega RAM, ez volt a tanszéken a csúcs gép, külön idôt kellett foglalni rá.

Aztán dolgoztam 2 évig 486-on egy reklámcégnél. Mikor saját lábra álltam, ezért döntöttem a Mac mellett...

Tudod, mikor vagyok sárga az irigységtôl, a haverom PC-jét látva? Amikor a helikopterszimulátorával játszik. De akkor is csak 10 percig, mert ennyi idô alatt mindig lefagy. Érdekes módon csak akkor, amikor én is a közelben vagyok -- lehet, hogy ennyire negatív kisugárzással bírok a PC-kre nézve ;-P
Előzmény: bnoplwk2 (79)
Try_Man Creative Commons License 1999.02.18 0 0 91
Wow, Munchausen!
Te vagy az en emberem! Csak az a kerdes, hogy mennyi a valaszok atfutasi ideje, mert ha itt problema van, akkor masnap nem jelenik meg ujsag...:)))
regards
Try
Munchausen Creative Commons License 1999.02.18 0 0 90
Nemsokára a FERENCVÁROS havilapban indítunk egy ingyenes PC-MAC segély oldalt, oda lehet különböző kérdésekkel fordulni, illetve a kérdéseket az én e-mail címemre
munchausen@shadow.city.tvnet.hu
lehet nyomatni, nopersze lehetőleg részletesen leírva a hibajelenséget.
Szerintem hülyeség különbséget tenni a gépek között, mert akkor most mondhatnám azt is, hogy az AMIGA pl. jobb-é mint a MAC vagy a PC...
Tény, hogy a PC-n legkevesebb probléma a unix alapu rendszerekkel van, a windows-al szemben, de tény az is, hogy sokkal nehezebb egy unix alapú problémát megoldani bizonyos esetekben úgy, hogy azt te otthon ki tudd javítani. ;-))
Try_Man Creative Commons License 1999.02.18 0 0 89
Pillapalack: :)))
ha talalsz ilyesmit, emil to me...
regards
Try
Antikrisztus Creative Commons License 1999.02.18 0 0 88
Lehet, hogy a Mac nagyon rulez, de nekem nem jonne be a dolog, mivel az osszes programom PC-re van. Otthonra az is tokeletes... legalabbis nekem.

Antikrisz
PillaPalack Creative Commons License 1999.02.18 0 0 87
mac rulez like hell :P
Try_Man Creative Commons License 1999.02.18 0 0 86
:)
en azon dolgozom, a 150 gepes halon...
1ebkent intranet szinten enis latok fantaziat a netpc-ben, sot, lattam is ilyen mukodni, jol. Regi szutyok 3-486-os pcket hasznalnak, egy nagyon bika, asszem alpha-serverrel, 80 kliens van rakapcsolva, es gyakorlatilag a pc-k egy sima terminalkent mukodnek, maga a szoftver a serveren fut.
Ilyen, ill. ehhez hasonlo formaban enis latok jovot a netpc-nek.
regards
Try
Előzmény: MadroC (85)
MadroC Creative Commons License 1999.02.18 0 0 85
150 gépes MaCis háló? hát még nemigen láttam.
A legstabilabb meg a dos. kár volt kidobni. én látok fantáziját a NetPC-ben is
Előzmény: Try_Man (84)
Try_Man Creative Commons License 1999.02.18 0 0 84
Kedves MadroC!
Egy 150 gepes halozatban valojaban nemigen a stilus a lenyeg, (persze azzal sincs semmi baj), hanem igenis a stabilitas a meghatarozo, mert az determinalja a raforditando munkaidot, azaz a penzbeli, valamint idegbeli eroforrasokat.
A stilus megitelese velemenyem szerint szubjektiv, van, akinek fexik a mac dizajn, van akinek nem - ugyanez ervenyes a wintelre, nekem spec semmi bajom a vindozzal, a notbukomon w98-at hasznalok.
regards
Try
Előzmény: MadroC (72)
John Zero2 Creative Commons License 1999.02.18 0 0 83
Ilyet talaltam:

MGperY Creative Commons License 1999.02.18 0 0 82
"amikor percenkent nyukaltak rutinosan a File->Save menupont utan. "
az emberfija/lánya ha vördozik, egy időután (kb 10 perc) már kifejleszt magában egy olyan rutint, amely automatikusan CTRL+S -t nyom , mondjuk percenként. azt akkor nem kell nyúlkálni sehova, és nem is ér meglepetés. a lamerek meg keresgéljenek csak a menükben.

MG/Y , az okostojás
Előzmény: bnoplwk2 (79)
MadroC Creative Commons License 1999.02.18 0 0 81
no igen. DOS rulez. meg úgy álltalában a karakteres felület. nem kell a sok csillogó villogó csilivilit kerülgetni a monitoron:-))

ha már itt tartunk. árulja már el nekem valaki, hogy egy ügyviteli szoftverhez példul minek a grafikus felület?
TaXiN Creative Commons License 1999.02.18 0 0 80
Letezo virusok ??????
Egy program lefagyasztja az oprendszert ??????????????
A user ezt termeszetesnek tartja ????
A Maci akkor egy Win klon ? :)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.18 0 0 79
Nemtom Fargo Amikor IILC-m vot akkor meg jart hozza a claris. No most lebuktam nekem is vot. :-) Macin irtam A Clarissal a merersi jegyzokonyveket az Alegyetemen es en is jot rohogtem a win31 juzereken amikor percenkent nyukaltak rutinosan a File->Save menupont utan. Azert adtam tul rajta mert nem vot penzem szofferre hozza meg meg is szorultam anyagilag es egy PC-hez egyszerubb volt kulonben is eszkabalni A/D - D/A kartyat adatgyujto rendszerekhez.
Amugy a karakteres DOS amit a PC-n hasznaltam nem volt valami szep meg multitasking de a mai win-ekkel szemben volt egy elonye: stabilan, jol mukodott. Szoval DOS-oztam jo sokat aztan azt a PC-t is eladtam es '97-ben vettem ujra putter-t PC-t. No ez most el fog zakatolni ugy 2000-ig, akkor veszek valami Alphas dogot es lesz rajta Linux. En szeretem a computerem belezni...
Előzmény: fargo (78)
fargo Creative Commons License 1999.02.17 0 0 78
Az 1.2M árban nincsen benne a szoftwer, az egy bekezdéssel lejjebb volt felsorolva. A szoftvereket Mac-re is meg lehet szerezni feketén. Bármit.

Viszont amikor a gépet vettem (tavaly szept) akkor ez volt a csúcs Mac, (még vagy 2 hétig, hehe), azért került ennyibe. És azért ezt vettem, mert nekem elsôsorban MUNKÁRA kell, tehát befektetés. Hobby célra 660 rugóból lehet nagyon jó Mac-et venni, még ha nem is az iMac az, az ô 15 colos pici monitorjával.

Az iMac.hez, ha jól emlékszem, egy NAGY halom ingyen szoftvert adnak. Mezei Mac-hez csak az oprendszert meg a Norton AntiVirtust, ami installálás utáni második restartnál rendesen le is fagyasztja a gépet, se kép se hang, nem jöttem rá miért, mert egybôl kidobtam, de valószínűleg valami nem-túl-friss extensiont rak fel a Communication Toolbox-szal az ingyenes netes virus description frissítéshez, ami nem fut G3-on. Ha kell, majd futtatom CD-rôl. Bár eddigi 5 éves Macizmusom alatt még nem kaptam be vírust, pedig majd mindennap hordozok lemezeket mindenféle stúdiókba.

Emléxem, tavaly felbukkant valami 'worm' Mac-re, három év után ez volt az elsô új, detektált vírus. Ma már szinte mindenkinek ott figyel a Mac-jén az erre írt ingyenes irtó. Ez is lehet egy elôny...
Előzmény: MadroC (76)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.17 0 0 77
Ma atlagnal kicsit jobb pc
17''moncsival 400 rugo
winnt 4WSsp4 100 rugo
office'97 160 rugo
----------------------------------
total: 660 rugo

Fargo macija oprendszerrel 1200 rugo
Előzmény: MadroC (76)
MadroC Creative Commons License 1999.02.17 0 0 76
Nem akarom védeni a macit, de abban az árban bezony az oprencer is benne van. meg ha jól tudom, akkor mindenféle szövegszerk, meg táblázatkezelő is. ha így nézem, akkor nem is annyira drága. Ha meg úgy, hogy a PC-he illegálisan is meg lehet ezeket szerezni, akkor bezony sokba kerül.
Előzmény: bnoplwk2 (75)
bnoplwk2 Creative Commons License 1999.02.17 0 0 75
Fargo bacsi,
Elolvastam az arcedulat. Levontam a tanulsagot. Otthonra en macit hobbicelbol nem engedhetek meg magamnak. Maradok Protestans ;-)
Beke Vekled:
bnoplwk2
Előzmény: fargo (73)
MadroC Creative Commons License 1999.02.17 0 0 74
mind1, csinálsz mit akarsz, nem nagyon tud érdekelni
Előzmény: fargo (73)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!