Keresés

Részletes keresés

kockasfulunyul Creative Commons License 2003.06.10 0 0 360
Nem félek, de nem jó, ha esetleg egy ilyen infó miatt egy amúgy jól működő felületes, vagy nem annyira felületes kapcsolat elmérgesedik/őszintétlenné válik. Amúgy pedig nem olyan sok, mint képzeled, lévén, hogy alkalmazásban állok jelenleg.
kockasfulunyul Creative Commons License 2003.06.10 0 0 358
Na csak ne előítéleteskedjünk kérem szépen... :-)
Igen, az IRL miatt, sok az irigy ember, semmi szükség rá.
Előzmény: Törölt nick (357)
sad-e.r Creative Commons License 2003.06.08 0 0 356
dipoloma még nincs meg, de folyamatban van..
Fiatal, törekvő ember vagyok.. Ezzel a főnököm is tisztbában van.
Soha nem mondtam nem-et, ha szükséges volt 1 óra alatt csomagoltam.. és utaztam
Előzmény: Törölt nick (349)
kockasfulunyul Creative Commons License 2003.06.06 0 0 355
Én tényleg jószándékkal vagyok itt feléd, ha hiszed ha nem. És megértem, hogy pénzt akarsz, mikor én annyi idős voltam, mint te a minimálbér 6 órás megfelelőjét kerestem, ügyvédjelölt voltam. Az életkori sajátosság pedig annyiban változik, hogy mások lesznek fontosak az ember számára, ha már meg van a párja, ha gyereke születik, esetleg nem csak egy, akkor vannak olyan dolgok, amik már nem elsődlegesek. De majd meglátod, hidd el, nem bántólag mondom. :-)

on

fizetést nem írok, mert itt többen vannak, akik IRL ismernek és nem tartozik senkire, bocs, akinek akarom, elmondom.

Előzmény: Törölt nick (354)
kockasfulunyul Creative Commons License 2003.06.06 0 0 353
Vedd már észre, mikor éppen nem mocskolnak, hanem épp azt mondják, hogy életkori sajátosság a jelenlegi elképzelésed! :-)
(
Én inkább nem írom ide a fizetésem, meg hogy mim van, mert azt hiszem akkor belehalnál az önsajnálatba...)
Előzmény: Törölt nick (352)
kockasfulunyul Creative Commons License 2003.06.06 0 0 351
Panko még csak a 20-as évei elejét tapossa, még fogalma sincs az életről, sem a gyerekvállalás csodáiról. Neki csak az számít, hogy sok pénze legyen, meg egy jó csaja és jókat gyúrhasson a teremben. Ez ebben a korban nem is baj, csak nehogy túl sokáig elvesszen ebben. :-)
Előzmény: Törölt nick (350)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.06 0 0 350
Szerintem a gyerek az élet értelme. A kocsi mellékes. Vállaltuk 14 év után a harmadik gyereket. Az egyetemisták fiuk, a kicsi kislány. Akinek nincs gyereke nem tudja miről mond le. A pénzt meg egyéb javakat lehet halmozni, de az nem nyujtja azt amit egy gyerek ad a szüleinek.
Előzmény: Törölt nick (349)
sad-e.r Creative Commons License 2003.06.05 0 0 348
egy jó munkahely találásánál fontos, hogy a megfelő időpontban legyél a megfelelő helyen..
Nekem már meg volt a fix munkahelyem, mikor behívtak egy interjúra (jelenlegi munkahelyem). Kockáztattam.., ami szerencsés döntés volt.
22 éves leszek, havi 250 netto (a forint gyengülésének mértékével, most már arányosan több). Van autóm, ingatlanom.. igaz egyedül élek, így többnyire csak magamra költök
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.05 0 0 347
És hogy kerülöd el? Ez egy nagyon zárt pálya.Sajnos keveseknek adatik meg a kiugró jólét.Én lemondtam az évenkénti nyaralásról, a márkás autóról (Kalosom van)meg talán magam sem tudom miről mert az anyagi lehetőségek a vágyakat is kordában tartják. Viszont élnek sokkal rosszabb körülmények közt családok.
Előzmény: Törölt nick (345)
whisper Creative Commons License 2003.06.05 0 0 346
Én gyakorlatilag 12 éve 'spórolok', ebből 5 év egyetemistaként telt, 7 éve dolgozom. Kezdő fizetésem ('96) br. 26e Ft volt. Ez idő alatt kerekedett egy (panel)lakás, lassanként teljesen berendezve, feleség, aztán nemrég (9 hó) lakáscsere, majd autó (5 hete).
Előzmény: Törölt nick (344)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.04 0 0 344
Sziasztok ! nálam 22 éve van gatyamadzag szorosra húzás. 45 év 3 gyerek. Vidéki város, pedagógus feleség, egyenruhás férj, 2 egyetemista egy óvodás gyerek. Saját sorház, 6 hónapos autó. Ez a 22 év eredménye. Havi össz 300 ezer nettó. Ja az autón kölcsön van. Épp most tettek oda a valuta alapu részletemnek.
Előzmény: whis (337)
whis Creative Commons License 2003.06.03 0 0 342
Persze, de így egyszerűbb volt az egész, mert ráadásul a 'kontakt person' nagyon értett a hitelezés minden csinja-binjához ;-))
Előzmény: Törölt nick (341)
whisper Creative Commons License 2003.06.02 0 0 340
Ahol lehet, ki kell használni ;-))
Ezzel időt, idegességet spóroltunk. Pénzt sajna nem, de megérte, ha a megtakarított időt nézzük.
8-)
Előzmény: Törölt nick (339)
whisper Creative Commons License 2003.06.02 0 0 338
"megélni úgy, hogy közben ne kelljen nélkülözni"
E mögé nagyon sokmindent be lehet rejteni, mert kinek mit jelent a 'nélkülözés'. Van olyan, aki ha egy héten kihagy egy mozit, akkor az már nélkülözés, más egy évben 2-3x megy csak el oda. És mégsem nélkülöz. A párizsit meg lehet venni a sarki éjjel-nappaliban is, de lehet egy hypermarketben is vásárolni harmadannyiért. Telefonálni is lehet egy hónap alatt 30-40e-ért, de lehet ennek tizedéért is.
Nem mondanám, hogy mi nélkülözünk, gyakorlatilag megvan már mindenünk (ណ év). Ésszerű spórolással és beosztással egész szép összeg marad(6) az ember számláján a hóvégén, ha úgy áll hozzá.
Előzmény: angel_fire (328)
whis Creative Commons License 2003.06.02 0 0 337
Hát az úgy volt, hogy találtunk egy szép, új lakást, osztottunk-szoroztunk, bementünk a bankba, elmondták, hogy mi a nagy büdös valóság, osztottunk -szoroztunk, elmentünk egy másik bankba, szereztünk protekciót, felvettük a lét, meghúztuk a gatyamadzagot, megvettük a lakást, fizetjük 20 évig (gatyamadzag szorosan tartva, természetesen). 8-))
Előzmény: Törölt nick (333)
angel_fire Creative Commons License 2003.05.29 0 0 335
én is nagyon remélem, hogy nem.
Majd aztán bérelhetünk gyereket magunknak, ha azt akarjuk, férjet/feleséget, miegymást is..

Bääääääää

Előzmény: Törölt nick (332)
angel_fire Creative Commons License 2003.05.29 0 0 334
én dettó
Előzmény: Pontifex Maximus (331)
Pontifex Maximus Creative Commons License 2003.05.29 0 0 331
Jómagam szintén az IT szektorban dolgozom, cca 190e nettó bérért. Éppen most államvizsgázom a BME-n + középfokú angol.

Ez a pénz arra bőven elég, hogy viszonylag jól megélj belőle egyedül (egyenlőre még a szülőkkel),
de a mai ingatlanárak mellett eltart egy ideig, mig a belépőt összeszeded.

Ráadásul elkezdetem egy posztgraduális képzést is, (50% önerő + 50 cég), de még igy is szép summa manapság diáknak lenni (havi 20). Angoltanár szintén ennyi.

Szóval a lényeg, nem kell megerőltetned magad, ha el akarsz költeni egy kis pénzt, de 4-5 mill-t összeszedni azért az szép idő, és ez a lényeg, mert lehet kisebb béred, ha otthonról aládtolnak valamit, ha neked kell összebarkácsolnod, akkor évek hosszú során keresel annyival több pénzt.

Speciel én csak magamra számithatok (anyagilag).

P.M.

angel_fire Creative Commons License 2003.05.29 0 0 330
igen, szerintem egy 5 év múlva nem lesz már ilyen fogalom, már egy nyamvadt CD lejátszót is részletre vesz az ember, nem, hogy lakást, kocsit, stb. Aztán meg kifizeti a többszörösét, miközben az csak amortizálódik.
Nekem sem tetszik ez a dolog, soha nem tudnék ilyen dolgot a magaménak érezni (csak nyugdíjas koromban??), bár lehet, hogy ez csak nevelés kérdése (amúgy én is dunántúli vagyok, csak Pesten ragadtam a diploma után)...
Előzmény: Törölt nick (326)
angel_fire Creative Commons License 2003.05.29 0 0 329
közértbeN, meg hasonlók, csak hát munkahelyi net, meg sietni kell, mert köröznek a héják :-))
Előzmény: angel_fire (328)
angel_fire Creative Commons License 2003.05.29 0 0 328
pontosítok: megélni úgy, hogy közben ne kelljen nélkülözni. nen luxusra gondolunk, csak normál színvonalra. (ne kelljen "mamárnemtelefonálhatoktöbbet", "mennyiparizertisvehetek" és a többi gondolatokkal vesződni, ne legyen gond, ha betörik az ablak, és miből csináltatom meg, ne számolgassa az ember a pénzt huszadika után a közértbe stb.
Ha már az EU-ba megyünk, ezen el lehet álmodozni, nem? :-)))
Előzmény: whisper (327)
whisper Creative Commons License 2003.05.29 0 0 327
Úgy látom itt is és a "Mennyi a havi fizetésed, ha nem titok" c. topikban is, hogy az informatikai vonal elégé jól fizetett szegmens. Kár, hogy nem ennek tanultam... 8-)
A másik dolog, ami kicsit fura nekem, hogy netto 300 körül emlegetődik itt az a jövedelem, amiből egy család Bp. meg tud élni. Akkor ezek szerint nagyon sok család nem él??
Jelentem, nekünk nem volt meg a netto 300, mégis lett lakás is (hitellel, nem panel), aztán csak kerekedett egy kocsi is. Most majd nyögjük 20 évig, de legalább a mienk 8-)
angel_fire Creative Commons License 2003.05.29 0 0 325
te mindenhol ott vagy??? :-))

szerintem 300E nem elég, számolj bele (ugye se lakás se autó se semmi nincs még) minimum 50 000+rezsi albérletet, bérletet, kajapénzt, telefon+ egyebeket.
Meg azt, hogy az a fogalom már nem létezik, hogy "megveszed és a tiéd", tehát lakásrészletek, autó részletek stbstbstb.

Jajj, de utálom a világot....

Előzmény: Törölt nick (324)
Infomaker Creative Commons License 2003.05.29 0 0 323
nem durva alapból?
Előzmény: Topicgazda (321)
angel_fire Creative Commons License 2003.05.29 0 0 322
ahogy olvasgatok visszafelé, ezen akad meg a szemem:

"Még valami. Van egy barátnőm, akivel idén együtt végeztünk az egyetemen.
A nyár neki is munkakereséssel telt, kapott egy csomó elutasító levelet, így auguszus elejére már majdnem bármi jó lett volna. Végül is két lehetősége volt:
1. Köztisztviselőként elhelyezkedni (Kb 60.000 brutto), napi több, mint 2 órás utazással, de végül is szakmában maradni,
2. Egy külföldi cégnél manager asszisztensként elhelyezkedni (110.000Ft), amihez középfokú végzettség végül is bőven elég. 20 percre onnan ahol lakik. Agykapacitás 0%-ban lefoglalva.
Oh, mondd Te mit választanál? "

Mert PONTOSAN ebben a cipőben járok én is. Megspékelve még egy albérlettel is, amire a fizu fele elmegy...
Szóval én igazat adok neked. Aki nem volt ilyen helyzetben, az ne ítélkezzen.

Topicgazda Creative Commons License 2003.05.29 0 0 321
130-150-et. Akkor kapsz 140 körül.
Előzmény: Infomaker (320)
Infomaker Creative Commons License 2003.05.29 0 0 320
Sziasztok!

Egy interjún mennyit lehet kérni, ha tudom :) hogy a bruttó kategória 100 egység és 150 egység :) között van?

Kérjem az alját?

Timbuktu Creative Commons License 2003.02.20 0 0 315
Nekem 85 ezer Ft, 3 ev munkaviszony utan, minimalberre bejelentve, diplomaval, nyelvvizsgaval 27 evesen
Timna Creative Commons License 2003.02.19 0 0 314
és ezért mit csinálsz?
Előzmény: kifli (313)
kifli Creative Commons License 2001.02.06 0 0 313
én havi: kb. 2.400.000 kapok számlára. nem tudom mennyi a nettóm. szerintem ennek a fele-harmada kéne hogy legyen az álaalános kereset

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!