Keresés

Részletes keresés

Minke Creative Commons License 2002.12.10 0 0 75
Elfelejtettem aztán nyomon követni, hogy mi is volt Mr Spock válasza aztán a kérdéssel kapcsolatban? Kíváncsi lennék rá, hogy mi végülis, mégha engem személy szerint szerencsére nem is érint...
Cincoka Creative Commons License 2002.12.01 0 0 74
Még valami: fogd már föl kérlek,hogy a dokik nem azt mondják,hogy soha,semmikor nem szabad teljesen letenni a spanglit! De vannak emberek,akik nem képesek egyszerre,totálisan megvonni maguktól s ha emiatt büntudat,idegesség,bepánikolás lesz,hoogy ö milyen gonosz,igy-ugy,ez valóbaj jobban árthat.Ilyen esetekre értik azt,hogy jobb csökkenteni,aztán elhagyni. Mit nem lehet ezen érteni???
Előzmény: szalka (72)
Cincoka Creative Commons License 2002.12.01 0 0 73
Irtad volna pontosan,szépen,nem szóltam volna bele.mellesleg akkor sem válaszolt volna.Nem véletlenül kértem Gabit,forduljon ö maga spockhoz.
Amugy fel nem foghatom,honnan olvasod bele,hogy mi csóváljuk a fejünk,mert Gabi letette a cigit.abszolute félreértelmezted sorainkat,légy szives,ne adj a számba olyat,amit nem irtam. Mivel Gabi azzal nyitott,hogy jelentösen csökkentette az adagját és többre most nem képes,de próbálkozik,viszont igy is bántják,ezért irtam neki,hogy ez nem baj. Igenis nagy haladás,ha valaki két-három dobozos napi adag után kibirja 3-4 szállal és ha nem szekálják,akkor utána erröl is könnyebben lemond.
És jöttél te,aki ebböl totál mást vontál le,ami még nem lett volna baj,de ne ferditsd már el akkor is,amikor a dokinak irsz,jó?
gabi pedig nem hülye,abszolut nincs megkeveredve. S ha leirja akár a topikjában,akár magánban Gábornak a problémáját,választ ûfog kapni rá.
Előzmény: szalka (72)
szalka Creative Commons License 2002.12.01 0 0 72
Koszi cincoka, sajnos miutan muszaj volt belevitaznok mr spock topikjan feltett kerdesemre igy nem fog valaszolni :-((
Egyebkent ha nem tunt volna fel en ott nem vitazni akartam(miutan az a topic nem arra van) csak egyszeruen erdekelt volna hogy mit gondol a kerdesrol. Foleg azutan miutan itt ketten is allitottatok, hogy orvostol hallottatok, a nem szabad teljsen letteni, mert jobban art a totalis megvonas dolgot. Most aztan gabi frankon meg lehet keverodve, hogy akkor most jol is tete, hogy letette vagy sem.
Szerintem egyertelmuen jol, de mindegy.
Előzmény: Cincoka (70)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.29 0 0 71
Mindenkeppen gratula neked! A hizassal most en nem annyira foglalkoznek, az nem art annyira a babanak es meg meg is allhatsz. Ha a cigit ilyen szepen letetted, van neked akaraterod rendesen, a hizast is megallitod. Tenyleg nagyon csodallak, en sosem bagoztam de el tudom kepzelni mekkora lelkiero kell hozza, megha a gyerekeert teszi is az ember. :)
Vedononek meg hivatali kotelessege ijesztgetni a kismamakat :) (tisztelet a ritka kivetelnek), engem is vegig a merleggel piszkaltak, pedig osszesen 10 kilo jott fol. Igaz plusszal (74kg 172 cm) indultam de akkoris. Meg mindig idore hivtak, en ott is voltam aztan megis mindig vartam jo sokat es utana piszkaltak a vernyomasommal is :). Otthon sosem volt vele gond, vajon miert?
Előzmény: wgabriella (68)
Cincoka Creative Commons License 2002.11.29 0 0 70
Szerintem félreértetted.Nem azt irtuk,hogy soha semelyik kismamának nem szabad leszoknia teljesen,de el kell fogadnod,vannak emberek,akik képtelenek leszokni és ha emiatt totál kikésziti a környezetük öket,valóban többet árthatnak maguknak,mintha néha rágyujtanak. Nem értem,miért kell általánositanod...na mindegy,én tovább nem ragozom,aki félre akarja érteni,az ugyis megteszi.
Előzmény: szalka (69)
szalka Creative Commons License 2002.11.29 0 0 69
Irtam mr spock topicjaba, mert latom ez a nem szabad leszokni teljesen szinte mar egyetemes igazsagkent kezd elfogadodni. Kivancsi vagyok mit ir ra.
Gabi szerintem meg nagyonis jol csinalja, ha kepes ra igenis rakja le ennel jobb es nyomosabb oka soha az eletben nem lesz ra.
A hizasert nem fogjak az orvosok megdicserni, es persze most eldonteni sem lehet hogy mitol van inkabb a cigi csokkentestol avagy a terhessegtol.
De szerintem ha nem korosan elhizott akkor nem olyan nagy gaz, majd leadja a szoptatas alatt.
Előzmény: Cincoka (67)
wgabriella Creative Commons License 2002.11.29 0 0 68
Köszönöm szépen a biztatást és örömmel jelentem hogy harmadik napja nem gyújtottam rá, miután írtam ebbe a topicba először elszívtam egy cigit és azóta. Mióta tudom hogy terhes vagyok tényleg csak 3-4 szál cigit szívtam. Sírósságom és idegességem is fogyóban, úgyhogy mostmár kitartok, és köszönöm szépen.
A cigi és a hízás között ott a kapcsolat, hogy ha vki éhes és dolgozik, nem ér rá, akkor inkább rágyújt, A dohányzás szűkíti az ereket, a tápanyag nem tud oly mértékben felszívódni, vagy valami ilyesmit magyarázott a vállalati doki. Egyébként szerintem a védőnő mérlege nagyon mást mutat mint a vállalati, de 10 én azt is megtudom.
Köszönök szépen mindent.

Cincoka Creative Commons License 2002.11.29 0 0 67
Ne haragudj,itt szenvedélybetegröl van szó. Egy orvos pontosan,érthetöen el tudná magyarázni,miért károsabb ilyen esetben a magzatra-anyára nézve a teljes hirtelen leállás,mint a fokozatos.Nekem se tehetségem,se idöm,se kedvem ehhez,csak jeleztem Gabinak,keressen szakembert inkább. Örülj,hogy nem te vagy a helyében,mert esetleg ilyen hozzáállással a babádnak jobban ártanál,mint pár szál cigivel.
A cigi letevés-hizásról...szerintem nem csak az az oka,hogy az ember többet eszik. Én nagyon erös dohányos voltam,inkább a versenysportot hagytam abba,mint a cigit, aztán amikor letettem,bizony felugrott 8 kg. Nem ettem többet,nem nassoltam.Egy idö mulva le is olvadt pár kg,de azért olyan vékony,mint annak idején már sosem leszek:-)
Nikotin nélkül javul az izérzékelés az anyagcsere s igaz,sokan vannak,akik cigi helyett nassolnak és azért hiznak,mint ahogy terhességnél is sokan vannak,akik elengedik magukat és azért hiznak,de csak azért,mert elöfordul ilyen,összemosni a kettöt,nem ér...Még emléxem Ducikára,mennyit szekálták a terhesség alatt felszedett kilók miatt,ami aztán le is ment róla szüléskor,nem tehetett róla,hogy ilyen tipus.
Ne bántsuk már egymást,csak azért,mert más a vélemnényünk a dologról. Gabi pontosan tudja,hogy nem jó a cigizés,de legalább megpróbál tenni valamit.Visoznt mégegyszer mondom,irjon mr.spocknak és keressen itthon is jó dokit,mert ha azokra hallgat,akik erélyesen az azonnali abbahagyást sürgetik,talán-ismétlem,talán és szigoruan csak véleményem szerint többet árt.
Előzmény: szalka (66)
szalka Creative Commons License 2002.11.29 0 0 66
Hat nem tudom milyen nogyogyasz direkt tanacsolja terhes kismamanak, hogy ne tegye le a cigit teljesen. Azt hiszem ha meghallanam, hogy a nogyogyaszom ilyet mondott volna barkinek mar nem lenne tovabb a nogyogyaszom. Lelkiismeretes nogyogyasz ilyet nem mond. Persze ha latja, hogy a kismama nagyon nem fogja letenni , nem cseszi le tulsagosan(hisz minek idegesitse, ha ugysincs haszna), hanem probalja legalabb arra ravenni, hogy ha mar nem teszi le, 5-nel kevesebbet szivjon.
Kulonben hizas es a cigi letelel kozott csak akkor van relacio, ha az idegeseget evesben vezeti le az ember, ami persze sokszor megtortenik. De itt meg le sem tette a cigit a kismama, szoval nem hinnem hogy ettol van a hizas. A terhesseg alatt sokan sokkalta tobbet hiznak mint az "ildomos" lenne. Foleg az olyanok akik elotte nagyon figyeltek a sulyukra, akar drasztikus nemevesssel is. A terhesseg alatt ugye benned van, hogy a babanak kell es sokkal gyakrabban engednek a kismamak a csabitasnak. Ismertem kismamat 26 kg-ot hizni( ami a konkret esetben masfelszeresere valo hizast jelentette) pedig semmi cigizesugy nem jatszott be.
Minke Creative Commons License 2002.11.28 0 0 65
Ja, a hozzászólásom második része Wgabriellának címezve nem Cincokának, csak azért hozzá ment a válasz erra, mert az első részemnek a hozzászólását az Ő hozzászólása jutatta eszembe. :)
Előzmény: Minke (64)
Minke Creative Commons License 2002.11.28 0 0 64
Cincoka most, hogy írod nekem is eszembe jutott, hogy az az ismerősöm akiről már írtam is előzőekben azért nem is állt le a dohányázással, mert a nőgyógyásza azt tanácsolta neki, hogy erős dohányos lévén a teljes leállás még rosszabb lenne most már terhesen. /Ő aztán ezen felbátorodva nem is csökkentette a cigaretták számát, de ez más kérdés már.../. Szóval Wgabriella ezt tényleg meg kellene érdeklődnöd...

Amúgy én sem szántam semmit bántásnak amiket írtam és általánoságban írtam,nem pedig kifejezetten rád vonatkozóan, hisz te teszel valamit, foglakozol vele /hisz a topicba is írtál/, csökkented a cigretták számát. :)
Na, szóval tényleg kellemes pocakosodást kívánok. :)

Előzmény: Cincoka (63)
Cincoka Creative Commons License 2002.11.28 0 0 63
Wgabi,irj Mr.spock topikjába! Jó doki és nagyon korrektül fogja megmondani a véleményét.
Természetesen az lett volna a legjobb,ha a gyerekvállalás elött mondasz le a cigiröl,de ugy emléxem,orvosok azt állitják,igen erös dohányosnál a teljes,drasztikus leállás nagyobb kárt okoz terhesség esetén,mintha csak napi 3-4-re csökkenti az adagját. Mármint ha valóban csak ennyit sziv naponta...(sajnos baráti körömben tapasztaltam,hogy leszokóban lévö ismerösök hangoztatták,csak pár szálat szivnak naponta,de 3-4 cigit vigan elfüstöltek azalatt a két óra alatt,mig ott voltam, akkor ez ugye nem igaz:-)
Hangsulyozom,igen erös dohányosokról állitották ezt,mint amilyen gabi is,nem az átlag kocabagósokról:-)
A sulyod a cigimegvonás miatt ugrott fel,de ez nem jelenti azt,hoyg továbbra is ilyen tempóban fogsz hizni.(már ha nem zabálsz).Gyümölcsdiétával nem fogsz lefogyni és azzal sem használsz a babának,ha nem veszel magadhoz megfelelö táplálékot.
Ha lesz idöm,küldök pár diétás ötletet.
Zsofia Creative Commons License 2002.11.28 0 0 62
Nem teged akartunk bantani, bocs, ha ugy tunt. Tudom, hogy van eleg bajod es habar en sosem cigiztem, el tudom kepzelni, hogy milyen nehez feladni, hiszen latom masokon. A ferjed dohanyos? Ha igen, egyutt konnyebb feladni, illetve neked nehezebb ugy, ha o ragyujt. De kitartas, csak gondolj a kisbabadra, az anyasag a legnagyobb orom, de sok lemondassal is jar, ami szamodra mar el is kezdodott. De hidd el, megeri!
Előzmény: wgabriella (60)
szalka Creative Commons License 2002.11.28 0 0 61
Drukkolok neked menni fog az. Csak gondolj a picidre!! Ja es nekem az segitett, hogy lefoglaltam magam. Egy 3 hetes nyaralas elejen tettem le. Az elso ket hetben nagyon fontos, hogy ne unatkozzal egy picit se. Ha unatkozol nincs mivel foglalkoznod egybol elojon a gondolat. Menjel uszni, setalni, ne ulj otthon. Ja es ne menjetek el beulni semmi olyan helyre ahol lehet cigiznbi. Ha elmentek vacxsorazni akkor csak es kizarolag nemdohanyzo etterembe menjetek. Kitartas!!!
Előzmény: wgabriella (60)
wgabriella Creative Commons License 2002.11.27 0 0 60
Ok, de azért pálcát törni nem kell felettem. Ma még rá se gyújtottam egyáltalán. Reggel nagyon rossz volt, ideges és sírós voltam, de most semmi bajom. Igyekszem én, tudom hogy árt és muszály de... nehéz akár ezért akár azért
Nannics Creative Commons License 2002.11.27 0 0 59
Sziasztok,

Szerintem egész egyszerűen gusztustalan látvány ha valaki terhesen cigizik, vagy a gyerekére fújja a füstöt. Biztos CSAK ebbe nem lehet belehalni, de én sem kockáztatnám meg, azért a gyerekem élete, életminősége fontosabb annál, hogy az esélyeket és a százalékokat számolgassam.

Ugyanakkor a dohányzásellenes lobbyt sem kedvelem, mert az is túlzás. Nem tudom, hogy miért nem indítanak kampányt az autóhasználat ellen, pedig a nyakamat teszem rá, hogy sokkal károsabb, mint a dohányzás, tekintve, hogy nem kérhetem meg a margit körúton közlekedőket, hogy az én jelenlétemben ne pöfögjenek ki mérgező gázokat (a gyerekek ugye egyenesbe kapják tekintve a "magasságukat", + nagy a zajártalom is), ellenben a dohányosokat megkérhetem (meg is szoktam, kivéve természetesen a kocsmát, vagy a kávézókat). Kicsit álszent a dohányzásellenesség. Pláne az USA-ban, ahol mindenkinek lehet fegyvere, de tilos dohányozni.
Amúgy pedig az anyukák dohányzását azért sem szeretem, mert egy szülőnek szerintem a példamutatás is feladata és a dohányzást nem tartom jó példának (gyerekkoromban emlékszem, hogy a nagyszobában mindig a függöny mögé bújtam a cigifüst elől, természetesen a mai napig az orromban van a függöny szaga).

Mondom én ezeket úgy, hogy majdnem 10 évig dohányoztam, de még nem tudtam hogy terhes vagyok és már hánytam a cigitől. Szoptatás után egy évvel visszaszoktam, majd másfél éve - magam sem értem hogyan - nagyon könnyen, minden probléma nélkül abbahagytam a dohányzást teljesen.

szalka Creative Commons License 2002.11.27 0 0 58
Miutan 8 evig eros dohanyos voltam magam is- napi 1 doboz minimum , de buli es vizsgaidoszak eseten ketto neha tobb is elment van fogalmam arrol, hogy mit jelent leszokni.
Le lehet szokni!!!! Egy biztos azzal nem, ha csokkengeted. Probaltam en is azt az NEM mukodik. Raadasul allandoan arra gondolsz es nem is mulik el a hianyerzet, mert azert egy kicsit dohanyzol ami fentartja. Egy evig probaltam ilyen modon leszokni csokkengettem csokkengettem lementem fel dobozra aztan mar csak 3-4-5 szalra. Amit oriasi eredmenynek ereztem, pedig egy nagy hulyeseg volt. Raadasul egy idegesebb idoszak hamar romba donti az "eredmenyt".
Aztan masfel eve a parommal eljutottunk egy olyan szintre a kapcsolatunkban amikor mar ereztuk/tudtuk, hogy ez valszinu vegervenyes dolog lesz es elobb utobb gyereket is akarunk.
Ekkor fogtam es letettem a cigit egyik naprol a masikra. Most mar latom, hogy CSAK igy lehet leszokni. Az elso ket het nagyon rossz volt szenvedtem mint a kutya. De tudtam, hogy ha most ezt kibirom akkor utana elmulik es el is mult. Ugy terveztuk , hogy kb 1 ev tisztulas(mind a cigitol mint a fogamzasgatlotol, amit szinten akkor hagytam abba) nem art mielott az embre nekiall probalkozni a babaval. Sajnos az egy masik tortenet, hogy azota anyagi korulmenyein erosen negativan valtoztak es a babakerdes igy elnapolva. De nem olyan nehez megtenni azert a gyerekert ezt az aldozatot. Raadasul ha nemdohanyzo a parod(ahogyan nekem is) jo eselyedd van a vegervenyes leszokasra. Ahogy en latom azok a nok akiknek a parjuk dohannyzik ha le is szoknak ugyan a baba kedveert, de a parjuk dohanyzik szoptatas utan szepen visszaszoknak, de nemdohanyzo par mellett nagy eselyed van a vegervenyesen letenni.
Kulonben a leggyakoribb es legmeghatarozhatobb problema a terhesen dohanyzo nok ujszulotjei atlagosan 400g-mal (ami eleg sok!) kisebb sullyal szuletnek. Amennyire en tudom alapvetoen ebbol is adodnak a tobbi problemak, hiszen altalabon a kissullyal szuletetteknek nagyobb eseyuk van mindenfele rendellenessegre.
Tudom, hogy nehez , de meg LEHET csinalni, es neked nem magadert hane a benned novekvo gyermekedert kellene vegigcsinalnod az elso 2 hetet ami kinos utana mar megse fogod erezni a hianyat. Persze nem feltetlen lesz baja a csemetednek ha cigizel, de ha veletlenul lesz sose fogod magadnak megbocsajtani, mert sose fogod tudni hogy attol lett, mert cigiztel, vagy csak epp nem voltal szerencses.

Előzmény: wgabriella (51)
Minke Creative Commons License 2002.11.26 0 0 57
Wgabriella nagyon sok ez a 10 kg, erre nem is tudok mit mondani, mindenképp fel kell keresned az orvosod és ez miatt tanácsot kérni tőle személyesen, de ez miatt ne hagyd abba a cigaretták számának csökkentését, vagyis nullára redukálását. Sok kimama úgy szokik le ilyenkor a dohányzásról, hogy émelyeg tőle és nem kívánja, akkor ezek szerint ez nálad nem áll fenn...
Na, nem tudálékoskodok, mert se nem dohányzok, se nem vagyok pocakos. Minenesetre gondolj a babára és arra, hogy mi jut el hozzá egy-egy cigaretta elszívása után, és mi minden probléma lehet. Gondolj rá a kis csöppnyi lényre a pocakodban akinek az élete csak tőled függ és biztos, hogy sikerül ellenállni a csábításnak....
Előzmény: wgabriella (52)
Minke Creative Commons License 2002.11.26 0 0 56
Ez anniyra szörnyű, hogy mennyi ember nem képes lemondani a cigarettáról még a saját gyermeke érdekében sem. :((
Nem elég, hogy a nálad leírt esetnél is nem, hogy "csak" az anyaméhben is mérgezte,de még arra sem képes, hogy ne a gyermeke közelében dohányozzon??!! Anniyra fel tudok ilyenen háborodni. Különben én is láttam már nem egyszer cigarettával a szájában a babakocsi fölé hajoló anyukát, na meg jó pár terhes nőt, szörnyű látvány, mert nem tudják felfogni mennyi kárt okoznak. Na, pedig az előző hozzászólásomban azt írtam,hogy nem akarok ítélkezni és nem is írtam bővebben, most mégis megtettem,hogy írom a véleményem, mert annyira felháborítanak a felelőtlen emberek...

Még régebben egyszer elkísértem a barátnőmet mikor a párja nem tudott vele menni a terhesrendelére és még a bejárat előtt kellett várakozni a maszek dokinál a lécsőn, mikor egy "kedves" kisapuka nyugisan ott a csomó várakozó kismama közt rágyújtott, semmi arrébb vonulás vagy ilyesmi. :(

Idike2002 bár aztán én a szülés után már nem találkoztam ezzel az ismerőssel, de azóta is néha eszembe jut, hogy vajon minden rendben lehet-e a kicsivel azóta. :(

Előzmény: Zsofia (55)
Zsofia Creative Commons License 2002.11.26 0 0 55
Bizony, a dohanyzo no (es barki aki a gyerek jelenleteben rendszeresen cigizik) a bolcsohalal eselyet noveli. De sajna sokan vannak, akiknek konnyebb, ha letagadjak, hogy artanak a babanak, minthogy abbahagynak. En ismertem olyan not, aki ugy dontott, hogy nem hisz a nikotin karos hatasaban, a gyereke harom lyukkal a sziveben szuletett, par honaposan tudogyulladast kapott es amikor a vedono azt merte ajanlani, hogy talan jobb lenne nem cigizni a gyerekkel egy szobaban, akkor ferjevel egyutt nekiestek, hogy mi koze hozza, ugyse lesz tole semmi baja. Persze ez extrem eset.Es persze hogy van a dohanyzasnal is rosszabb dolog, de ez egy onzo kifogas.
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.26 0 0 54
A szuleteskor volt egeszseges? Es 1 ev mulva? 2, 5, 10 ev mulva? Allergiak? Tudoproblemak, bronchitis? Legujabban meg az intelligenciacsokkenest is a magzati illetve kisgyermekkori passziv dohanyzas szamlajara irjak. A magzati dohanyzas meg nem is annyira passziv... Erre felmereseket vegeztek, a dohanyzo anyak gyerekei gyengebben szerepelnek az iskolaban. Egyes esetekre persze ezt nem lehet megallapitani, mi lett volna ha... de erdekes mindenkeppen. Bar ezek statisztikak, amiknek ugysem hiszunk :). Ja, dohanyos anyak gyerekeinel a bolcsohalal gyakorisaga lenyegesen nagyobb. A dohanyos anyak gyerekei bolcsohalal szempontjabol veszelyeztetett kategoriaba tartoznak. Bar biztos akad akinek erre is akad ellenpeldaja... :)

A hizas kerdesben pedig ne varj megertest Dr. Spocktol :))) Oszerinte levegotol nem lehet hizni, ha tobbet eszel mint amennyit felhasznalsz hizni fogsz, ha kevesebbet akkor fogyni. Es ebben meg igaza is van :)

Előzmény: Minke (53)
Minke Creative Commons License 2002.11.26 0 0 53
Wgabriella bár én dohányzás ellenes vagyok, főként terhesen /hisz mindent a baba érdekében/,bár tudom én könnyen beszélek, mert sohasem dohányoztam. Úgyhogy nem ehhez szeretnék hozzászólni, de Mr. Spock-ot mivel a Velvet-re költözött itt keresd:
Szuleszet-Nogyogyaszat (Mr Spock

Nekem különben volt egy távoli ismerősöm aki sajnos végigdohányozta a terhességét, még egy órát sem bírt ki annélkül, hogy ne szívjon el egy cigarettát: -időre született, egészséges kislánya lett. Szerintem nagyon nagy szerencséje volt...

Sok sikert kívánok, hogy tovább tudd csökkenteni a cigaretta adagodat és jó pocakosodát kívánok. :)

Minke

Előzmény: wgabriella (52)
wgabriella Creative Commons License 2002.11.26 0 0 52
rosszul írtam az előbb
Helyesen: 10 hetes terhes vagyok és 10 kgot HÍZTAM
Előzmény: wgabriella (51)
wgabriella Creative Commons License 2002.11.26 0 0 51
Sziasztok
Most biztos nem leszek népszerű, de szeretnék kérdezni. 10 hetes terhes vagyok és nagyon nehezen szokok le a dohányzásról. A férjem állandóan balhézik, ő nem dohányzik és nem érti meg, hogy már nem egy doboz cigit szívok naponta hanem 3, max.4 szálat. Mr Spock, ha itt vagy kérlek válaszolj, Igaz-e hogy a dohányzás fejlődési rendellenességet okoz.
Azért azt hozzá kell tennem, hogy mire kiderül hogy az ember lánya terhes, pl. én, már elszívtam 3 karton cigit.
Ja és mégegy, ha vki abbahagyja a dohányzást, hízik, nem azért mert nassol, hanem mert az erek tágulnak a tápanyag jobban feldolgozódik vagy valami ilyesmit olvastam. 10 hetes terhes vagyok 10 kgot fogytam és nem eszem, reggel este csak gyümölcs, délben meleg, vagy szendvics, és nem 5 db szendvics hanem 1. Hajlamos is vagyok a hízásra de ez a mérlegelés nagyon sziven ütött. Mr Spock kérlek válaszolj, ha még vagy

Köszönöm

THK Creative Commons License 1998.11.18 0 0 50
Maminti,
igaz. Nem idevalo de eredekes kerdes viszont, hogy ha ez ember sajat magat ugy rombolhatja ahogy akarja, akkor mi szol a kotelezo biztonsagi ov, vagy bukosisak mellett. Azokat a nagy apolasi koltsegekkel szoktak ugyanis indokolni - ami persze mar azert is santit, mert az igenyel apolast aki tuleli a balesetet.
Ha azonban tenyleg a betegellatasi koltseg az indok, akkor a dohanyzast is betiltando.
Maminti Creative Commons License 1998.11.18 0 0 49
THK, én egyáltalán nem mondtam azt, hogy veszélytelen a dohányzás, pláne terhesség alatt, sőt! Csak azt bátorkodtam megjegyezni, hogy azért a ló túlsó oldalára sem kéne átesni, és ott is üldözni, ahol valójában senki másnak nem árt, csak a dohányzónak. Ő meg tudja, mit csinál.
THK Creative Commons License 1998.11.18 0 0 48
Maminti,
eppugy nem latod elore a vegeredmenyt, mint a dohanyzasnal. Valoban tulelik sokan - lehet rajuk hivatkozni, hogy nem is olyan veszelyes. Kulonosen vonatkozik ez a terhesseg alatti fustolesre, amikor mar a szuletendo gyerek is jatszik. Hiszek Ceizelnek.
Cute Creative Commons License 1998.11.18 0 0 47
Sára,

offtopic
a terhesseg topicban sok minden van errol az egeszrol. Csak annyit, hogy nem akartam en ketto helyett enni, de 3 helyett ettem, meg is van a kovetkezmenye meg mindig. Becsszo, tisztaban voltam vel, hogy nem szabad, de rajtam volt az eves kenyszer - offtopi off -, talan a dohanyzasrol valo leszokas miatt is. Egyszeruen ugy ereztem szornyet halok, ha nem ehetek, mindegy mit, barmit. Ez az erzes a legvaratlanabb helyzetekben jott elo, nem egesz nap, de igen gyakran. Kozben pedig tornaztam, mert tudtam hogy ez igy egeszsegtelen. Es az erzes elmult az elso 3 honap utan.

Maminti Creative Commons License 1998.11.17 0 0 46
THK, mi köze az orosz rulettnek bármihez is, amit itt elhangzott???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!