Keresés

Részletes keresés

Dozsák Niki Creative Commons License 2009.01.07 0 0 100

Szia!Én hallottam a közelmúltban a Morfea nevezetű betegségről,így megtudtam pár dolgot róa.Egy ismerősöm mozog ilyen témákban.Akivel most ő foglalkozik a morfea egy olyan ágában szenved,ami zsírszövetpusztulással és bőrelváltozással jár.

Ennek a betegségnek a lényege tudomásom szerint az,hogy a fehérvérsejtek (falósejtek) "agresszyvan"viselkenek és felfalják a zsírszövetet alkotó sejteket.Magyarországon 3 ilyen betegségben szenvedő kliensről tudnak.

Most őt kérték meg,hogy találjon ki vmit,a műtét megtörtént ami eddig sikeresnek tűnik.A beavatkozás elég kockázatos volt.A beavatkozás annyiból állt,hogy ahol volt a fiatal hölgynek még zsírszövet a testén (fenék),onnan implantátumként pótolták a karján illetne a lábán.

Te nem íted,hogy ilyesmi tünetei lennének az Öcsédnek,ezért szerintem ez nem morfea.De hangsúlyozom,hogy Én csak egy 17 éves lány vagyok,tehát még sok tapasztalatom nincsen.Remélem azért segítettem valaennyit neked és valamennyire sikerült enyhítenem az aggodalmatitokat.

Én utánanéztem a neten a morfeának és nem tudnak róla sokat.Még anyit hallottam róla az ismerősömtól,hogy családon belüli szaporodás következtében genetikai mutáció jön létre,ami ennek a betegségnek is lehet az oka.DE EZ CSAK FELTÉTELEZÉS!

Sok szerencsét és jobbulást az Öcsédnek!

Üdv:Niki

Előzmény: Kata (92)
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.04 0 0 99

Aki tudja  kérem válaszoljon !

Produkcióm a következő:

 

Okt. 27-től  megszaporodtak az ES-eim. 28-ikán már nagyon idegesített, elballagtam az orvoshoz, háziorvos már nem lévén, az SZTK-ba.

EKG-sük már nem volt, ezért meghallgatták a szívem, pulzusom.

5-6 ES   egy perc alatt, írták, menjek az ügyeletre ott lesz EKG is !

Nem mentem.

Továbbra is éreztem, hogy sok az ES /extrasystolék/.

Hétfőn házirvoshoz, megnéz, beutalót ír, kértem a Szabolcs utcát.

Szabolcs u. EKG:

Státusz: A szív felett 4.hang. Zörej nem észlelhető. Kompenzált.

P.: 64/min, rhytmusos. PR.: 160/90 Hgm.

EKG.: sinus rhytmus. ES nem észlelhető. Balkamra hypertrophia.

 

/Én: magasvérnyomással 2000-óta kezelnek, de már évekkel előtte is Betaloc-kot szedtem.Jelenleg Monopril,Atenolol, Hypothiazid.2x2omg,2x5o mg,1x12,5 mg. /

 

Mivel RR értékei a kívántnál magasabbak, a panaszolt arrythmia /másodpercekig tartó szabálytalan  szivveréssorozat/, jelenleg nem észlelhető, Holter monitorozást tervezünk, a tensio-értékekre való tekintettel, ABPM vizsgálatot végzünk /na, ez még nem volt !/Addig pedig fundus és labor vizsgálatokat is kell csinálni.

 

Azon túl, hogy zavarnak az extrasystolék, mert erősen megérzem, zavar a szabálytalan ritmuszavarsorozat, mert megijeszt, most legjobban ez a mondat zavar:

 

"A szív felett 4. hang."

 

Ez, mi től lehet ??????????

Mi az, hogy szív felett ?????

Mi az, hogy 4. hang ?????

 

Nem akarok tudatlanul meghalni !

 

Ha van egy orvos, kérem válaszoljon !

 

:)

 

/Na, jó !!! Azt azért tanácsolta a háziorvosom, hogy ha ilyen ritmuszavar jön, akkor lassan, mélyen szívjam be a levegőt és lassan fújjam ki ! Interneten pedig azt is olvastam, ilyenkor bent kell tartani a levegőt, kicsit erőlködni, majd kifújni. Sőt, köhögni is lehet./

 

Csak ez a 4. hang ne lenne ott !...........................

Pocak Creative Commons License 1998.11.24 0 0 98
Kata,

En Adam Gyorgytol olvastam nehany cikket (ha jol tevedek, jogasz, orvosi muhiba-perekre specializalodott), o korabban olyasmit irt, hogy eleg nehez megszerezni a gyogykezeles dokumentaciojat. Pedig elvileg kotelezo lenne kiadni.

Kata Creative Commons License 1998.11.23 0 0 97
Kedves másikegylány, mi a helyzet, voltál dokinál? Írjál!

Más...
Kedves orvosok és páciensek, ugye a betegnek elvileg joga van belenézni a betegségével kapcsolatos kórházi dokumentumokba, vizsgálati eredményekbe stb. ? Van ezzel kapcsolatos tapasztalatotok?

Kata Creative Commons License 1998.11.19 0 0 96
Kosz JT, majd irok...
Kata Creative Commons License 1998.11.18 0 0 92
A családunk most kicsit tanácstalan és ijedt, mert az öcsémnél egy m o r f e a nevű betegséget diagnosztizáltak a bőrklinikán. Az orvos még szinte semmit nem mondott erről, hanem a biztonság kedvéért elküldte a Lászlóba szerológiai vizsgálatra, hogy a kullancs-fertőzést (gondolom, a lentebb említett Borreliat) kizárják. Ott az első eredmény kicsit (???) pozitív lett, ezért érzékenyebb teszttel megismétlik a vizsgálatot, bár az ottani orvos szerint "ez nem kullancs". Szóval most várunk az újabb eredményre. A háziorvos és a bőrgyógyász hümmögése alapján azt gondoljuk, hogy a morfea rosszab betegség lehet, mint a Lyme-kór, de ez nagyon ijesztő gondolat...Egyébként az egyre nagyobb területen jelntkező, barnás bőrelváltozáson kívül nincs más tünete az öcsémnek.
Ha valaki hallott már erről a betegségről, vagy tud orvost, természetgyógyászt ajánlani, kérem, írjon nekem!
Köszönöm!
Pocak Creative Commons License 1998.11.18 0 0 91
off on
Kedves M.,

A vilagert sem akarlak lenacizni, az embert amugy is a tettei (hozzaszolasai) minositik. SZVSZ nem poen a neved. Ha tudnad, hogy mi mindent csinalt (legalabbis amit irnak rola), es foleg, hogy orvosnak keszulsz, eleg furcsa hogy ezt a nevet valasztottad. Reszemrol en abbahagyom a kerdezoskodest, de azt hiszem, szamithatsz meg egy-ket megjegyzesre (nem tolem).
off off

mengele Creative Commons License 1998.11.17 0 0 90
offtopic on
Pocak! Új vendég vagyok, és valóban ezt a nevet szúrtam ki magamnak. Minek? Fogalmam sincs. Talán mer feltűnő, meg egy kicsit utal arra amivel foglalkozok. Ahogy egy kicsit elébb is kiderül, nem szándékozom a mengelei térni, noha végzős orvostanhallgató vagyok.
Más Mengeléről nem tudok, de talán egy kis érdekesség: Egyik orvosegyetemünkön nem olyan régen egy olyan orvos kapott díszdiplomát, aki dolgozott az igazi Dr. Mengele alatt. Jó mi?
offtopic off
Pocak Creative Commons License 1998.11.16 0 0 89
T. Mengele,

off on
Mar megbocsass, de a neved...
Netan a hires naci kiserletezo dicso nevet viseled, vagy en vagyok bunko muveletlen es volt egy masik, JO Mengele is a tortenelemben?
off off

mengele Creative Commons License 1998.11.16 0 0 87
JT!
Így, hogy diagnózissal a kézben Maripennel kezelték, bizony sokkal több mint elszomorító. Bocs télleg asszittem, hogy nemtutták mi az, és a Reumatoid Artritisnek hasonló tünetei lehetnek, és manapság szinte csak arra adnak már maripent. (Azért persze másra is)
Szerológia: ELISA, BLOT, PCR technikák most magyarországon a legfelsőbb csúcsai a diagnosztikának. Nagyon drágák, és ezért mindenki azt hiszi tévedhetetlenek, nekem pl. az egyetemen senki nem beszélt az általad leírt hibákról, pedig ha ti gyártjátok akkor biztos ez van. Szóval ahol eddig dolgoztam és visszajött szerológia negatív, akkor az negatív volt, és el volt intézve a beteg ilyen irányú kivizsgálása.
Steroid: apám bőrgyógyász, és sokak megítélése szerint igazi orvos (nincs is túl sok pénzünk). Ő mesél nekem őrült történeket arról, hogy kisgyerekeket óriási dózisokkal kezelnek, ilyen-olyan bajokkal olyan orvosok, akik azonnali eredményt garantálnak. A gyerek meggyógyul egy időre, a szövődmények hihetetlenek. Persze hozzá már csak az elbarmolt esetek jutnak.

Nemtom mit lehetne kezdeni az orvostársadalommal, szerintem a képzés se biztosítja a normális tudás összeszedését. Előadások, és olyan betegmelletti "gyakorlatok" amikor 10-20 ember áll egy beteg körül. Röhej. Pl. több olyan haverom van aki úgy elvégezte az egyetemet, hogy még csak vért!!!!! sem vett betegektől. Gondolom nem túl jók a kilátások...
Sokan azért mennek az orvosira mert gimiben nagyon jól tanultak, és nem tudtak mást kitalálni, vagy pénzt akarnak keresni, de elhívatottság az nagyon kevés, de ha van azt is kiölik az emberből. Erről sokat tudnék mondani.
De az is röhej, hogy felvételin csak a tanulmányi eredmény számít, és egy minimális pszichológiai teszt sincs. Nagyon sok magológép egyszerűen nem tud mit kezdeni a betegekkel, nem képesek normálisan kommunikálni.

Azért nem ilyen elkeserítő a helyzet ám. Aki akar az tanulhat és dolgozhat, és tudok bőven pozitív példát is, csak azok nem kavarnak ekkora port.

másikegylány Creative Commons License 1998.11.12 0 0 82
Most már kicsit jobb, és nagyon szeretlek Benneteket...
mengele Creative Commons License 1998.11.12 0 0 81
Kedves Másikegylány!
Remélem, hogy problémád megoldásra talál. Én tudok több jó orrfülgégészt is, ha kell.

Egyébként végzős orvostanhallgató vagyok. Úgy érzem van egy kis rálátásom az egészségügyre.
Kedves JT!Nagyon szomorúnak találom, hogy valaki azt gondolja, hogy az orvosoknak nincs felelősségérzete. VAN. És nem csak 5 százalék a kivétel, és nagyon téved mindenki aki azt hiszi hogy pénzre megy a többség, gondoljatok a radiológusra, a laborvosokra, kutatókra, sőt ennél többet mondok!
Én hat évig tanultam itt mint az állat, és diploma osztás után dolgozhatok napi 10-12 órát simán, emellett tanulok a szakvizsgámra, tudományos munkát végzek (cikkírás, kutatás ilyesmi), családot alapítok, ügyelek majd havi 8-10 éjszakát(karácsony stb.), felmarkolok mindennel eggyütt nettó max. 30-35 ezeret. (Egy nővér ennyit se pedig rohadt sokat dolgoznak) 10-15 év alatt be is futhatok, ha szerencsém van. Ha pofátlan leszek a betegekkel, akkor kereshetek jobban is (nem sokkal), de az még messze van. A lóvét a górék látják. Ez lehet az 5 százalék.

Mr. Spocknak tudok igazat adni. Egy orvos pár kérdésből, gyakran elsőre látja mi a baj. Nagyon sok diagnózis kézenfekvő, és megfelelő szakintézetekben szinte világszinvonalú az ellátás a nyomorúságos anyagi eszközök ellenére is (pl. most volt a sziámi ikrek szétválasztása, vagy kb. két hete az országban először ültettek át hasnyálmirigyet)

JT! Lehet, hogy féreértettem, de előszőr Maripent kapott a feleséged, utána szteroidot?
Maripent biztosan mert reumatoid artritisnek, szteroidot, meg mivel autoimmunnak gondolták.
Az sem tiszta amit a szerológiáról írsz. Most nyáron egy gyerekkórházban dolgoztam és csomó Lyme szerológiát küldtek onnan. Nagyon félnek a Borreliától, szar betegség és tapasztalatom szerint vigyáznak minden kullancsosra, félre ne diagnosztizálják.

És mindenkinek! Csínján a természetgyógyászokkal, mert nagyon sok olyan esetről hallani, amikor még menthető beteget "gyógyítottak" át a túlvilágra ún. természetgyógyászok. Ha ilyenhez mentek, bizonyosodjatok meg arról, hogy van e rendes végzettsége. Sok a kuruzsló szélhámos.

josarien Creative Commons License 1998.11.10 0 0 80
Thanks JT!
Önterápia: uszoda, intenzív lepedő-akrobatika.
Ha egy kicsit még fáj, akkor szisszenés és azt mondogatom magamban, hogy nem fáj, csak úgy érzem. :-))
josarien Creative Commons License 1998.11.10 0 0 77
Bocs. Nem vicc, velem történt meg kb. egy hónapja...
josarien Creative Commons License 1998.11.10 0 0 76
- Doktor úr! Két napja iszonyúan fáj a derekam, alig tudok lehajolni.
- HaHaHaHa! Én négy hete ülve alszom....
Lütyő Creative Commons License 1998.11.10 0 0 74
Másikegylány!

Ne hagy abba a keresést!
Mi is hasonló cipőben jártunk az asszonypajtással.Fül-orr-gégészeti problémával évekig jártunk fühöz-fához. Havonta csapolták szegényt, a panaszokat végig sem hallgatták, csak csinálták a maguk kis rutineljárásait. A fokozódó panaszokat magyarázták reumától-nőgyógyászatig mindennel.
Fü alatti suttogások alapján találtunk egy DOKIT /igy csupa nagybetüvel/ aki a kivizsgálást egy tejles órán át tartó kikérdezéssel, kórelőzmények és zárójelentések átvizsgálásával kezdte.Jelszava volt: A betegnek mindig igaza van!
Szóval több alapos vizsgálat után diagnózis, majd Ő általa mütét.És láss csodát, problémák tömkelege egycsapásra megoldódtak. Azóta is panaszmentes.
Szegény doki viszont később öngyilkos lett, amibe a szakma és a kollegák sora keményen besegitett.
Sokan szeretik magukat tévedhetetlennek feltüntetni, de ők is csak emberek, erre az alfajra jellemző hibákkal együtt.
Summázva: amig több jónevü dokitól nem hallod ugyanazt a diagnózist -egymástól függetlenül- addig kell is keresni a megfelelőt!

Mr Spock Creative Commons License 1998.11.10 0 0 73
Kedves Vikoca,

Irod:
"Dr Spock!"

Valaszom:
Eloszor is: Mr Spock.
Dr. Spock egy borzaszto gyerekgyogyasz volt USA-ban, aki egy egesz nemzedeket tett tonkre a baromsagaival. De most nem ez a tema.
Mr Spock, A Star Trek cimu filmsorozat kepzeletbeli figuraja, akinel a logika minden felett elsodleges volt.

Irod:
"Ugye szulesz-nogyogyi vagy? Merre praktizalsz? (nyugi, nem fogom megmondani, hogy en vagyok ez a nick... maradok anonim)

Valaszom:
Az vagyok. Pennington Gap varoskajaban, Virginia allamban, USA-ban praktizalok. Nyugodtan megmondhatod mindenkinek.

Irod:
" Szoval Te nem tudod megmondani, hogy honnet
tudod, azt amit te a tehetseggel magyarazol, de egy gep jol leutanozza a dontesedet."

Valaszom:
Nem hiszem, hogy egy gep jol le tudna utanozni dontesemet, legalabbis sok esetben.
Ez egyebkent egy erdekes dilemma. Igen, sok diagnosztikus adatot be lehet taplalni egy computerbe, de ugyanakkor sokat vagy nem, vagy csak ugy, hogy eloszor egy embernek kell eldontenie, hogy mi legyen beirva. Peldaul, hogyan adagolnad be azt, hogy "fajdalmas arckifejezes", es annak fokozatait? Vagy hogy a beteg amikor bejon az ajton, peckesen, egyenesen, de utana kibirhatatlan hasfajasrol panaszkodik? Vagy a kedvencem: szimulalok leleplezesenek muveszete: valaki alsohasfajdalmakrol panaszkodik. Amikor kezemmel nyomogatom a hasat, sikit, ugrik a plafonig, de amikor a stetoszkoppal ugy csinalok mintha hallgatnam a hasat, es vagy ugyanugy, vagy meg jobban benyomom a muszert a hasaba mint a kezemet, es a "beteg" egy nyikkot nem szol, meg sem moccan, ezt hogyan adagolnad be egy komputernek?

En vagyok az utolso, akit meg kell gyozni a komputerek hasznossagarol, hiszen sok mindenre hasznalok komputert, sot meg programmozni is tudok, sot meg ki is adtak egy programmomat, sot meg az amerikai TV-ben is voltam egy kulonleges programmal amit irtam, DE....miden kompter csoda dacara, vannak meg dolgok amik "magasak" a jelenlegi komputer technologianak. Az orvoskodas az egyike ezeknek.

Gabor

Mr Spock Creative Commons License 1998.11.10 0 0 72
Kedves masik1lany,

Irod:
"Most megint várok egy hetet a köv. orvosig, hétfőn megyek a 4. helyre, elhatároztam."

Valaszom:
Hibas alap-hozzaallas. Mesz a negyedik orvoshoz? Egyiknek sem hagysz idot, hogy kideritse, hogy mi a problemad. En tudom, hogy a dolog nagyon kellemetlen, de ha egyik orvosrol ugralsz a masikra, a valoszinuseg amellett all, hogy senki nem fog tudni meggyogyitani. Az mar nyilvanvalo kell hogy legyen, hogy akarmi is a problemad, az nem egyszeru, hiszen ha egyszeru lenne, a harom orvos kozul az egyik mar megoldotta volna.
Viszont komplikalt problemaknak, sajnos (es ez az orvostudomany elegtelensegenek a hibaja, nem az egyedi orvosoknak) neha egyszeruen PROBALKOZNI kell, ezzel azzal.
Ha nem adsz modot egy orvosnak, hogy kiprobalja ezt, meg azt, ha mindegyiket egy "ujrakezdesre" kenyszerited, a sajat problemadat hosszabitod. Az egyiktol a masikik futkarozas helyett, jol nezz korul, kerdezoskodjel akitol tudsz, valassz ki egy orvost, es maradjal meg annal egeszen addig, ameddig vagy meg nem gyogyit, vagy o kenyszerul arra, hogy kimondja, hogy nem tud rendbehozni, vagy teljesen vilagossa valik hogy nem tud rendbehozni. Ez plane igaz minden olyan ugyben, ami vegulis nem fenyegeti eleted.

Gabor

bubu Creative Commons License 1998.11.10 0 0 70
kedves JT,
az etkezesi szokasaidrol (allergen mentes eszpontosabban pl mit jelnt?) irhatnal egy kicsit bovebben (pl. ha nem napraforgo, akkor milyen zsiradek?).
nem surgos mert par napig nem vagyok gepkozelben.

hali bubu

bubu Creative Commons License 1998.11.10 0 0 69
kedves Macskabeka
reg lattalak
hogy s mint?
Macskabéka Creative Commons License 1998.11.09 0 0 68
Kedves bubu

Azért ilyen éjjel, mert nappal dolgozom, és csak ilyenkor érek rá.

Kedves JT

Orvosi felelősség===zérus. Nem igaz. Nem presztízsveszteséget él meg az illető, ha valamit nem jól csinál, hanem igen mély lelkiismeretfurdalást (még ha ez kicsit patetikusan hangzik is). Még velem is így van, pedig ha én elrontok valamit, az az esetek 99,9%-ban helyrehozható. "Megkapja a kis borítékját" - egyszer még talán igen, de másodszor már nem, és ha gyakran elszúr valamit, annak híre megy, és elfogynak a páciensek. A kórházakban is így van, pláne magánpraxisban.
Mr Spocknak igaza van abban, hogy az orvostudomány a legfejletlenebb tudományok közé tartozik. Az ember ugyanis kicsit bonyolultabb rendszer, mint egy autó. Sajnos nem az a helyzet, hogy ha kerreg a brajcer, akkor meg kell sprájcerolni a düznit, és már jó is. Annyi az ismeretlen faktor ugyanis, hogy maximum annyit mondhatunk, hogy egy bizonyos gyógymód az esetek 90%-ában beválik, ezért az orvos azt alkalmazza. De mi van akkor, ha a beteg a másik 10%-ba tartozik? Akkor már az orvos kókler, mert nem gyógyította meg azonnal?
A hazai egészségügy pedig szerintem azért van ott, ahol van, mert nincs rá pénz (most nem a "kis borítékokra" gondolok), illetve ami van, az nem ott van, ahol kellene lennie. Hivatástudatból nem lehet megélni, lerobbant épületekben, elavult gépparkkal nem lehet magas színvonalú gyógyító munkát végezni.

másikegylány Creative Commons License 1998.11.09 0 0 66
Kedveseim!
Egy nap telt el, és mennyien írtatok! Csak csodálkozom...
Külön köszi az aggódásokat!

MrSpock!
T'om, hogy a gyóccerek nem rögtön 6nak, de hidd el én vártam vele, de teljesen egyértelmű volt, hogy az állapotom rosszabbra fordult! Na, ilyenkor igenis okosabb a beteg... És ha a másodszor felírt gyóccer is pont ugyanolyan 6ásos, akkor persze, hogy máshoz fordulok...

Most megint várok egy hetet a köv. orvosig, hétfőn megyek a 4. helyre, elhatároztam.
Csak hát azt se mondogathatom, hogy minden rendben (megtanulok vele élni), mert aztán ha megsüketülök, akkor meg azért okoskodnak majd az orvosok.
Egyébként, nem akartam gusztustalan lenni, de folyik. Több mint egy hónapja.

Manya Creative Commons License 1998.11.09 0 0 64
Köszi JT, megnyugodtam. Nem jött elo más "nyavalyám".
Pocak Creative Commons License 1998.11.09 0 0 63
JT,

Ha van egy kis idod, leirhatnal egy - ket forrast, biztos masokat is erdekelne a modszered. Biztos masok is szenvednek hasonlo problemakkal, csak meg nem jutottak el idaig.

vikoca Creative Commons License 1998.11.09 0 0 62
JT, aranyom

Nem en voltam a panikolos, azt valaki mas irta :-))))) (nem baj, nehogy elnezest kerj)

Erdekes, igy hogy Lyme-szindroma, mar tudom mirol van szo. Csak nem ennyire reszletesen ismertem - bar majdnem.

Amit leirtal a felseggeddel es magaddal kapcsolatban, az valoban a titeket kezelo orvosok szegyene. Az ilyen engem mar akkor is kiborit, es falmaszasra kesztet, ha csak hallom. HAt meg ha velem tortenne meg.

A derek kutatoorvost pedig, aki ily nagy marhasagokat mond, szerintem elegge sok kollegaja lehulyezne... eccer voltam boncolason, a korboncnok azt mondta, ot mindig az ejti csodalatba, hogy mennyi baja van egy embernek, es csak az egyikbe halt bele.... (kicsit morbid, de a mondanivaloja pont hogy nem az)

Manya Creative Commons License 1998.11.09 0 0 59
JT!

Ne ijesztgess! Nekem is volt több, mint 3 évvel ezelőtt. Hétvégen megjelent a folt, hétfőn rohantam orvoshoz, mert tudtam, hogy ott korábban kullancs csípett meg. Nem Maripent kaptam, hanem valami másfajta antibiotikumot, nem jut eszembe a neve. De akkor lehet, hogy nem gyogyultam meg???? teljesen, s akkor meg előjöhet?

vikoca Creative Commons License 1998.11.09 0 0 58
Kedves JT!

Kosz a reszletes valaszt. Lehet ket kerdessel tobb?
1. Es akkor hogy lehet megis kimutatni a betegseget, ill. fertozest?
2. Hogy lehet meggyogyitani? Az agyban is letrehoz telepeket, azt mondtad...

vikoca Creative Commons License 1998.11.09 0 0 56
Dr Spock!

Ugye szulesz-nogyogyi vagy? Merre praktizalsz? (nyugi, nem fogom megmondani, hogy en vagyok ez a nick... maradok anonim)

vikoca Creative Commons License 1998.11.09 0 0 55
Kedves Mr Spock!

Irod:
"Tevedsz. Talan nehany evszazad mulva, amikor az orvostudomany sokkal fejletteb lesz, akkor igazad lesz. Most meg sajnos, a legtobb problema az informaciomenedzsment es a gyakorlatbol, tehetesegbol, satobbibol szarmazo raerzes kevereke. Rendkivul gyakran a beteg bejon a szobaba, leul, ket szot szol, es en mar tudom hogy mi baja van. Honnan? Mibol? Meg en sem tudnam megmondani, de akarmibol, azt nem lehet (legalabbis meg nem lehet) egy egyszeru adatbazissa leforditani. "

Mint informatikus, felhivom a figyelmedet, hogy a jol megtervezett, es _szakemberek altal osszeallitott adatok felett mukodo_ szamitogepes szakertoi rendszerek sokkal jobb mutatokkal rendelkeznek, mint a hus-ver emberi szakertok. Szoval Te nem tudod megmondani, hogy honnet tudod, azt amit te a tehetseggel magyarazol, de egy gep jol leutanozza a dontesedet.

Mas. Az egy dolog, ha az orvosok nem hajlandok elismerni, ha a beteg ert egy kicsit a temahoz. (amugy nem mernek szazalekokat becsulni) DE. Amikor a beteg ertelmesen mond valamit, hogy szerinte mit es miert, akkor elvarhato a normalis reakcio. Pl erdemben(!) meg kene hallgatni, mert lehet hogy igaza van - elvegre megiscsak a sajat testerol papol. Ha jo megfigyelo, sokat segithet. Es en sok ilyen orvossal talalkoztam, meghallgattak, azt mondtak jeee, telleg. Na, erre mondom hogy jo orvos. Nem fogadta el kritika nelkul, amit mondtam. Szepen meghallgatta, aztan leellenorzte. Ha nem mondom neki, vagy nem figyel ra oda, akkor nem ellenorzi, es akkor sokkal tobbel kolbaszol a vizsgalattal.


De amikor csodalkozott egyet a leleteimen es ertetlenul rancolta a homlokat, akkor nem hallgattatott el, amikor megmondtam az okat.

Amugy miaza borreliózis?

Masikegylany eredeti kerdesere: Menjel masik orvoshoz. HA o is ugyanzazt a gyogymodot javasolja, ami szerinted art neked, akkor meseld mar el neki, hogy szerinted miert art. Beszeld meg vele. Azert szerintem meg mindig tobbsegben vannak az "egesz turheto" orvosok. Legalabbis nekem atlagban nem rosszak a tapasztalataim. BAr en is tudok remtortenetet.

Bregg Creative Commons License 1998.11.09 0 0 53
Kedves bubu!
Ezzel az aggodalmqaddal nem vagy egyedül...sajnos. :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!