Keresés

Részletes keresés

dvhr Creative Commons License 2008.05.23 0 0 40
Előzmény: zolibá (39)
zolibá Creative Commons License 2000.05.19 0 0 39
Sziasztok!

Csülök a 16-os számú hozzászólásban két német nevű, valahol (általa "kiröhögött" módon) szovjet tudósnak minősített személyt említ. Igaz ugyan, hogy az említett Nobel web-oldal keresője nem is leli ezeket a neveket, de ezzel kapcsolatban két megjegyzésm lenne:
1. Oroszországban elég sok német nevű család is él. Ennek eredete, hogy I. Péter korában elég sok német települt Oroszországba, főleg a kultúrális központtá vált Szent-Pétervárra. Ezek részben kereskedők, művészek, tudósok voltak. A volt Szovjetunió más területeire is kerültek németek. Bizonyára kevesen tudják, de Sztálin nagy áttelepítgetéseinek következtében Kazahsztánban igen szép számú németajkú népesség is van.
2. Ha jól szemügyre vesszük az USA Nobel-díjasainak listáját, erősen feltűnő, hogy ott is sok az idegen név. Lehetnek persze olyanok is köztük, akik már ott születtek, de egy csomó nagy koponya bevándorolt oda.

Lbodonyi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 38
Árpi:
Nem tudom én melyik oldalra álljak. Magam abszolúte semmit nem tudok a NET-ről, (mint azt vehettétek észre és több helyen el is mondtam, segítettek is többen) ezért csak a hagyományos módszerrel (és bal kézzel) levettem a polcról A MAGYAR TUDÓSLEXIKONT (Better/1997) és ennek 78. oldalán A magyar származású Nobel dijasok címszó alatt találtam a lentebb idézett listát. Kevés időm volt, nem olvastam bele részletesebben bevallom, csak kiírtam a neveket.
Tisztelve: BL.
FOOTFETISH Creative Commons License 1998.10.15 0 0 37
Helló.
Bum Baby Creative Commons License 1998.10.15 0 0 36
Az arkangyalok mennyei csapatának figyelmébe.
Ha szovjet vagy orosz Nobeldij kötöttségeket keresünk nem az ürhajósok tömegével, hanem magával a SzanPetrogradban (egykori Leningrád) született Alfred Nobellel kell kezdeni, aki Amerika-i kiutasitása és San-Remo-i öröklakása között csupán rövid idöre átutazóban tartozkodott Svédországban, ahol a világ egyik ma is müködö hadianyag gyárát és fegyverüzemét alapította meg.
robicsek Creative Commons License 1998.10.15 0 0 35
jó van no.
egyébként szerintem is Szent-Györgyi az egyetlen olyan.
Kishasi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 34
Arpi, robicsek:
En pont asztat tettem, amit javasoltatok. Nobel adatbazis (lasd alabb) aszt referencia Hungary. Ez a lista ugrott be, meg egy-ket manusszal, akik a volt Osztrak-Magyar monarchia teruleten szulettek, de szerintem nem tekinthetok magyarnak. Arpi ur, kisokos, hogy kellett volna csinalni? Csinald meg a Te listad, aszt publikald! Aztan majd osszemerjuk, amink van (mint annakidejen az oviban csinaltuk asztat).
Kulonben, a lista megerositett hitemben, hogy VALOBAN Szentgyorgyi volt az egyetlen, aki magyarorszagi munkajaert kapott Nobel dijat. Cafolj meg, kisokos
robicsek Creative Commons License 1998.10.15 0 0 33
Árpt, te se olvasol :-(((, bocsezs.
De alább prezentáltam a Nobel díjat odaitélő bizottság hivatalos weblapját.
Kereső se kell. Vannak ám ottan életrajzok, meg lehet pl az adatbázisukban keresni ország szerint, meg minden.
Árpi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 32
Ámbörök!
Itt ülünk a neten, és mindenki tojik olvasni. Ha a nyolcéves gyerekem ennyi hülyeséget hordana össze azért, mert nem hajlandó elolvasni amit más írt, kivenném az oskolából, ne koptassa fölöslegesen a nadrágja ülepét. Könyörgöm! Ha azt akarja valaki, hogy komolyan vegyék, előbb nézzen szét, hogy ne írjon ilyen könnyen ellenőrizhető baromságokat. Én nem mernék listákat gyártani, de aki szerint nincs szovjet Nobel-díjas, vagy a magyarok mind máshol kapták, olvasgassanak egy kicsit. Javaslom a következő kutatási módszert: Hívj be egy keresőt (pl. Infoseek vagy AltaVizsla ha nem tudsz angolul), és üsd be: Nobel prize vagy Nobel-díj. Amit találsz, olvasd el. Na ehhez még diploma sem kell, nem még Nobel-díj.
Ezt a kiakadást természetesen azok, akik maguktól is hajlandóak voltak körülnézni, kérem, ne vegyék magukra.
Lbodonyi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 31
Kishasi:
hiányolom a következő (kevésbé jelentős) magyar származásúakat a listádról:
Bárány Róbert, Lénárt Fülöp, Zsigmond Richárd, Polányi John C., Elie Wiesel, Kármán Tódor, Szilárd Leó, Teller Ede, Bay Zoltán, Neumann János... de nem ismerem a válogatási szempontjaidat, ha hülyeséget írtam: bocsi!
bubu Creative Commons License 1998.10.15 0 0 30
egyebkent annyit el lehet ismerni, hgoy az amerikai kutatas egy kicsit belterjes, azt ertem alatta, hogy a kutatok szivesebben figyelnek az amerikai eredmenyekre, mint a kulfoldire.
Kishasi Creative Commons License 1998.10.15 0 0 29
Magyar Nobel dijasok:
Szentgyorgyi Albert, orvosi kutatas, 1937
Hevesi Gyorgy, kemia, 1943
Bekesy Gyorgy, orvosi, 1961
Wigner Jeno, fizika, 1963
Gabor Denes, fizika, 1971
Olah Gyorgy, kemia, 1994
Harsanyi Janos, kozgazdasag, 1994
Gábriel arkangyal Creative Commons License 1998.10.14 0 0 28
Köszi Robicsek! Megnéztem. Csak úgy nyüzsög az orosz nevektől! Nahát!!!
robicsek Creative Commons License 1998.10.14 0 0 27
sztrovacsekok, azé csalódtam mindenkiban egy picit. Ha már itt guvasszuk a szemünket, akkor pl. mé nem klikkelünk oda, ahol komplett lista van a Nobel dijasokról??
http://www.nobel.se/prize/database.html
F Creative Commons License 1998.10.14 0 0 26
Frédi2
Igazad van. Csak annyit, hogy Bászov a mézerért kapott Nobel dijat...
Kishasi Creative Commons License 1998.10.14 0 0 25
Azert szomoru, hogy a sok Nobel dijasunk kozul egyik sem (talan Szentgyorgyi?) kapta dijat hazai munkajaert.
Jo lenne, ha osszehoznank egy listat az osszes MAGYAR Nobel dijasrol: Ki, hol, mikor, miert.
Kishasi Creative Commons License 1998.10.14 0 0 24
Gabriel arkangyal:
"A szovjet tudomány egyben volt nagy (habár már ezt is sokan kétlik): a haditudományban. Azért pedig nem osztogatnak Nobel-díjakat."
Ne felejtsd el, hogy hany MAGYAR tudos segitett az amerikai hadiipar fejleszteseben: Wigner, Szilard, Teller, von Neimann
F Creative Commons License 1998.10.14 0 0 23
A Nobel díj az egy rég lejátszott lemez...
Ez olyan, mint "Miss Univerzum"; mert az utcán legalább 100 jobb bört látsz szaladgálni, mint az ügyeletes világszépe... Alfred Nobel biztosan - minden évben egyszer -, megfordul a sirjában. Koroljov akadémikus politikai okokból nem kapott Nobel díjat, pedig bizonyára megérdemelte volna Gagarinért... Amit a tudományról tudunk, az olyan, mint a jéghegy, csak egy töredéke látható és az is szmokingos jattolásokká degradálódik... Ez az a "Cientific Oscar"...
Wágner úr Creative Commons License 1998.10.14 0 0 22
Mégiscsak valami disznóság van a dologban, hogy Smirnoffnak nem adtak. Ez, kérem szépen, egy díszes krimónáció, vagy ilyesmi :)))
Frédi2 Creative Commons License 1998.10.14 0 0 21
A teljeség igénye nélkül:
- Kapica (szuperfolyekonyság fefedezése),
- Landau (a szuperfolyekonyság és kondenzált anyagok elmélete),
- Cserenkov (Cserenkov-sugárzás felfedezése)
- Flerov, Bászov (lézer felfedezése),
- Szemenov (kémiai dij),
- Solohov, Paszternák, Szolzsenicin (irodalmi),
- a már emlitett Szaharov,
- Belgiumban élô Ilija Prigogin (autokatalitikus reakciók).
De a kellô elôfeszités (és vakság) mellett továbbra is lehet csámcsogni!
fczigony Creative Commons License 1998.10.14 0 0 20
Gábriel Arkangyal!
Azt,hogy az amcsik csináltak mindent hülyeség!A németek is legalább feltaláltak annyit,mint az amik!A zsidó-orosz párhuzamod nevetséges.Az ami tudósoknál sokkal több volt a zsidó(Oppenheimer,Einstein).Észreveheted,hogy az ami tudósok legnagyobb része vagy német vagy zsidó.
Kishasi Creative Commons License 1998.10.14 0 0 19
Gabriel arKANgyal!
Ki kell hogy javitsalak! Szaharov NEM volt zsido, csak a felesege
Kishasi
FreeC. Creative Commons License 1998.10.14 0 0 18
Ez má' egy másik téma fijjjúk...
Mózes népe ezért szúr szemet sokaknak.
Venyerin Creative Commons License 1998.10.14 0 0 17
Gábriel arkangyal!

Hol nem?

Gábriel arkangyal Creative Commons License 1998.10.14 0 0 16
Csülök: az általad említett nevek valószínűleg oroszországi zsidók nevei, mert akik valamit tudtak náluk, azok általában zsidók voltak (pl. Szaharov).
Csülök Creative Commons License 1998.10.14 0 0 15
Persze, nyilván a Nobel-díjnak mindíg is voltak politikai felhangjai. Gondoljunk csak a nevetséges béke díjakra, meg néha az irodalmira is! Az oroszok meg kínosan vigyáztak arra, nehogy kiderüljön, ha valamelyik tudósuknak eszébe jutott valami okos!
Nem bántásiból, csak mert eszembe jutott:
Mikor a bátyám az orvosira járt (van annak vagy huszonvalahány éve), hetekig sikoltoztunk a röhögéstől, mikor az egyik tankönyvében azt olvasta: a két világhírű szovjet tudós, Braunstein és Kritzman. Bocs, de arra már nem emlékszem mitől voltak világhírűek? (Meg, hogy mitől voltak szegények szovjetek?)
Wágner úr Creative Commons License 1998.10.14 0 0 14
Meg aztán a Vodkán kívül úgysem találtak semmit sem nem, amit mégis, az meg úgyis értéktelen és használhatatlan, meg amúgy sem számít :)))

Ja, és a Vodkát is úgy lopták valahonnan, biztos az angoloktól, szászoktól, normannoktól, de főleg a rómaiaktól... :))))

Csülök Creative Commons License 1998.10.14 0 0 13
Az lehet az oka, hogy a a nagy Szovjetúnióban a makaó nevű szerencsejáték oktatását úgyszólván teljesen mellőzték a tantervből!
Wágner úr Creative Commons License 1998.10.14 0 0 12
Igenis minden díjas angol is, meg szász is, vagy normann legalább, de főleg római (mert Róma óta semmi új nincs is), vagy ő, vagy az apukája, vagy az anyukája, vagy a nagyanyó bábuska és a többiek is mind! És minden kitalálást mindenki más csak ellopott és elcsempészett! Még szerencse, hogy van ez az a rögtönodaitélő bizottság és ők tudják! Biztos van kartontékájuk csupa kártyákkal, vagy ilyesmi, abban megnézik, hogy melyik a tökfelső és melyik a melegalsó, és utána lehet díjazni, aztán meg ünnep van és akkor mindenki vigyorog és isz...
foti Creative Commons License 1998.10.14 0 0 11
Gábriel arkangyal 10-14-98 12:53 AM   

Itten tévedni teccik de naon naon:
... alkotni, nagy dolgokat létrehozni, viszont csak az USA-ban tudnak.

Az amcsik készítették Gagarin elvtársnak az első putnyikot ?

Az Eiffel tornyot amerikai kivándorlók hozták össze ?

Amcsi lenne az apukám ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!