Keresés

Részletes keresés

mángorló Creative Commons License 2005.08.31 0 0 238
néha azér meglepően erősek
Előzmény: Törölt nick (234)
Romero Creative Commons License 2005.05.30 0 0 237
Ezt kinek írtad?

Azt észrevetted ugye, hogy az előtted lévő utolsó hsz még 2002-ből való...?! :))
Előzmény: richye01 (236)
richye01 Creative Commons License 2005.03.03 0 0 236

És asszem úgy fájna a fejed tőle mint egy állat berúgás után. Inkább szívj jó minőséget, de kevesebbszer. Többet ér.

semmitmondó Creative Commons License 2002.11.11 0 0 235
asszem minimális van benne, de kábé egy egész mezőt kéne elszívnod, hogy beüssön ;-)_ß
Előzmény: Törölt nick (234)
Törölt nick Creative Commons License 2002.08.23 0 0 234
Bocs, ha már volt a kérdés, de nagyon érdekelne:
A nálunk honos vadkenderben van THC, vagy nincs?

Üdv,
q.

Rupius Cassus Creative Commons License 2002.08.06 0 0 233
kettő????
Előzmény: m45 (232)
m45 Creative Commons License 2002.08.06 0 0 232
volt 2 kormányváltás közben :)
Mentol frász Creative Commons License 2001.10.25 0 0 231
Hi!
Most találtam ezt a topicot. Miért süllyedt ez ennyire el?
Történt valami változás az ügyben?
Mentol.
opi Creative Commons License 1998.12.08 0 0 230
Dehogynem, csak csendesen :)
Bár én arra a Greenhouse-féle El Nino-ra lennék kiváncsí. Na majd nyáron megkostáljuk, addig marad a jó kis hazai skunk ;-)

FreeC Creative Commons License 1998.12.08 0 0 229
Na, mi van, ma senki nem szív?
FreeC Creative Commons License 1998.11.26 0 0 228
Szasztok,
van egy szigorú verseny Amsterdamban, ott is keményítenek?
:))))

Jó kis fesztivál lehet, biztos mindenki legyilkolja a másik nagymamáját, hogy hozzájusson a díjnyertes White Widow-hoz.
Ugye a drogosok már csak ilyenek egyesek szerint.:(

matabondII Creative Commons License 1998.11.22 0 0 227
hello-hallo, elektor-kalandorok!!!
megvolt a demo a vörösmarty-on, remélem mindenki képviselte az ügyet. amint azt hordozónk is írja, k***a jó hangulat, az időjárás ellenére is. számos ezer éve nem látott ismerős, klassz zene (bár az anima új énekese továbbra is gyengén muzsikál, meg mintha nem palika rángatta volna a lemezeket, nem t'om, nem volt rajtam a szemüvegem), mindennel együtt fel kell vetni a kérdést: mikor, hol lesz hasonló ürüggyel, de hosszabb party?:)))))
részemről a halászbástyát tudom ajánlani, ilyen tavaszi virágnyitogatós délutánon, a fák friss zöldjére(:) való kilátással
ha meg mind bekerültünk a yard mosolyalbumába, akkor kevésbé hangulatos helyen, de remélhetőleg uaz folytatódik:)

ps: látta valaki rajtam kívül az (alaposan lefogyott) egykori belügyminisztert? sajna, csak röviden láttam felbukkanni, pedig kíváncsi lettem volna, most Kuncze úr velünk együtt demonstrál, vagy csak nosztalgiázik a rendfenntartós idők után?:)

lord Creative Commons License 1998.11.19 0 0 226
Ez most teljes passz, hogy hogyan történhetett?! :(
lord Creative Commons License 1998.11.19 0 0 225
Szeles Creative Commons License 1998.11.19 0 0 224
kissé offtopic, de közvetve mégis ide (és az elôásni már nem akarom cigi/alkohol toicba) tartozik a tegnapi hír: nyolc amerikai szövetségi állam meghatalmazott ügyvédi csoportja megegyezesre jutott a dohányipari lobbival a dohanyzas okozta egészségkárosodásokból eredô állami kártésítéskövetelések ügyében. kapaszkodjatok: a dohányipar peren kivüli egyezség kereténben kapásból összerettyintett 263 milliard dollart - engedjetek csak a nyelveteken szétolvadni a számot - még egyszer: 260.000.000.000 US $ = 5.610.800.000.000.000 forintot az allamnak fenti karteritesi követelesekrôl örökre lemondás elleneben. mi lenne, ha viktoreknak is eszébe jutna ujabb tocsikokat megkerni, pár tucat milliárd (pénznem mindegy) sikerjutalék fejeben hivjak mar fel a honi dohánygyárákat...offtopic off
Keyser Creative Commons License 1998.11.18 0 0 223
Itten van még egy pozitív cikk by uppé. Olvassátok, okosodjatok.
keyser
holist Creative Commons License 1998.11.18 0 0 222
Lángh Júlia cikke az ÉS-ben (A fűről, Élet és Irodalom, november 13, 18. oldal) valóban nagyon jó, nem hinném, hogy on-line lenne, de csak van a közelben egy újságos, neaggyisten egy könyvtár, FreeC.!

Kedves Praetor, én is éreztem ilyent MKK-val kapcsolatban, azóta kicsit leinformáltam, és legjobb tudásom szerint nem fedőszerv. A bizalmatlanságot oldja a személyes találkozás, bár hallottam rebesgetni tökéletes szubkulturális képzettségű rendőrökről is... ezt néhány éve még nehezen tudtam volna feltételezni a mi rendünk derék őreiről, ma már el tudom képzelni. Ehhez azonban már agy is kell - hallott bárki olyant, hogy a rendőrség bármilyen okból magas fizetésért jelentékeny agyállományú arcokat próbált volna alkalmazásba venni? Mert ha belső erőforrásból termelik ki a szakembereket, nem hiszem, hogy sok félnivalónk lenne. Persze aki félhomályban első találkozásra barátságosan spanglit kínál egy idegennek, az is hülye. Nézzünk szembe a tényekkel: ez a mai Gagyisztánban (Mo.-n) igen magas kockázati faktorú cselekedet lenne, amely tartós egészségkárosodást is okozhat - és ez a kormányzat küld egy államtitkárt a füvesek közé, aki arról beszél, hogy a kormány, bár "ragaszkodni kíván a döntéséhez" (ami a kábítószerezőknek küldendő kőkemény, elrettentő üzenetet illeti - megjegyzem én, ha üzenetet akarnék küldeni a kábítószerezőknek, a hagyományos médiákat választanám, ld. újság, TV, rádió, és nem a Btk.-t, amit tisztességes országokban nem szokás üzenőfüzetnek használni), "nyitott a pozitív, konszenzusos végeredményhez vezető társadalmi egyeztetésre" - vagy valami ilyesmi. Mennyenek kapálni, véleményem szerint. De csak a televízióban is csúcsidőben közvetített, a Kossuth téren megrendezendő nagy, nyilvános, össznépi elfenekelés és szégyeldmagadozás után.

Ami így felháborított, az a tegnap esti beszélgetés volt a drogtörvény-javaslatról, amire az SZDSZ 5. ker. irodájában került sor, és ahol egy államtitkár sokat és folyékonyan hazudott, illetve csúsztatott (gondolom én - ez alőbbi mondat persze csak egy magánvélemény kifejeződése volt), a TASZ-t képviselő hölgy a nyakán esett keresztül, annyira próbált udvariaskodni az "Államtitkár Úrnak" (+ tényként kezelt egy csomó dolgot, ami nagyon is vitatható, pl. azt, hogy a kábítószerek persze összességében károsak, és a kábítószerfogyasztás visszaszorítása fontos állami/össztársadalmi feladat), Seres szerkesztő úr pedig jól beszélt (ahogy ez tőle elvárható), de az Államtitkár le se szarta, burkoltan személyeskedve hazudott tovább ezerrel (ez a dóga...), aztán a közönség elkezdett szintén elég béna kérdéseket feltenni (miért van az, hogy a nyilvános vitákban a drogpártiak szinte mindig mintha mentegetőznének?). Ekkor jöttem el.

Az államtitkár úr beszélyei egyébként egyáltalán nem voltak mentesek a különféle burkolt fenyegetésektől,pl. felhívta azok figyelmét, akik pénteken felvonulni mennek, hogy azért csak örüljenek alaposan, hogy nálunk ezt lehet, mert ez egy jogállam.

Volt valaki rajtam kívül?

holist

ZGxxx Creative Commons License 1998.11.17 0 0 221
Kedves Praetor.
Eddig nem paráztam amíg a te hozzászólásodat nem olvastam...
Praetor Creative Commons License 1998.11.17 0 0 220
Kedves MKK, mi az a kanabisz? Nem véletlenül a kannabiszra gondoltok? Ha valaki ilyesmivel komolyan foglalkozik, a legkevesebb hogy erre figyel. Nem? Nem gyanús? Egyébiránt - nem flame-elni akarok - meglehetősen kevéssé bizalomgerjesztő a site, hogynemondjam "kopós" szaga van. Hogyan ellenőrizhető le egy ilyen "klub"? Bocsesz ha nagy butaságot mondok, de hogy lehet valaki biztos abban, hogy nem egy hatalmi szerv áll mögötte, hogy kib.. a fiatalokkal? Jaj de para, most nemistudommicsináljak. Asszem már tudom, keeponrollin óvatosan.
lord Creative Commons License 1998.11.17 0 0 219
Felajánlom egyheti adagom árát a fordítónak/kiadónak. Összedobhatnánk ami kell az induláshoz:))
MGperY Creative Commons License 1998.11.17 0 0 218
az és home-pagina:
http://users.westel900.net/es/
de még nincs fennt az új szám.
FreeC Creative Commons License 1998.11.17 0 0 217
Mostanában jelent meg egy CD-ROM, a média is beszámolt róla, Drogenciklopédia (vagy hasonló) a címe. Én belenéztem és elég korrektül van összeállítva.
A legtöbb drogról (alkohol, nikotin is!) részletes információhoz juthatunk belôle, a történelmi háttértôl (mióta, kik használják (ták)) kezdve a hatásmechanizmuson át a mai helyzetig.

Szerintem korrekt anyag, vélemény nincs benne, csak tények. Aki tud, nézzen bele, érdemes!

IMHO kicsi a valószínűsége (én bízom benne), hogy elfogják fogadni a mostani drogtörvényt, mint tudjuk erôs ellenzéke van a kormánynak, és a legfrissebb hírek hatása (németek, angolok) megteszi a hatását a még józanul gondolkodó Fideszes képviselôk között is.

Apropó, a minap megjelent egy cikk az Élet ÉS Irodalomban, "Fű" a címe, állítólag nagyon jó, nem tudja valaki, hogy fent van-e a neten?
(Úgy kezdi, hogy a hatalom is drog...)

_

MKK Creative Commons License 1998.11.16 0 0 216
lord: Én is azt tapasztaltam, hogy a kanabiszról szóló magyar nyelvű könyvek vagy folyóiratok sem a könyvesboltokban,sem a könyvtárakban, de még a Dózsa György úti Head-Shop-ban sem találhatók. Valószínűleg eddig nem akadt senki, aki lefordítsa és kiadja az ilyen témájú, többnyire angol nyelvű könyveket.
Van egy szerintem kitűnô magyar nyelvű könyv a kábítószerekrôl, amelyben a szerzô, Bayer István, 30 oldalt szentel a kanabisznak; ez minden, amit eddig találtam. Németül pedig van a "Das definitive deutsche Hanf Handbuch" (magyarul: "A definitív német kender-kézikönyv") című 230 oldalas könyv, ami a "Die grüne Kraft" adott ki; ez tényleg mindent tartalmazni látszik, amit a kanabiszról tudni érdemes.
Az interneten sok információ található a kenderrôl magyar nyelven is. Ha ezeknek a szerzôi összeülnének, hamar össze tudnának állítani egy könyvre való anyagot, amelyhez bizonyára nem volna nehéz kiadót találni. Az utolsó kérdésedre - hogy a kanabiszról szóló könyvek terjesztése büntetendô-e vagy sem - ennek a kiadónak kell majd egy sajtójoggal foglalkozó jogásztól választ kérnie.
lord Creative Commons License 1998.11.16 0 0 215
Volt egy olyan ötletem, hogy le kellene fordítani és terjeszteni kellene a fű termesztéséről/ élvezetéről szóló irodalmakat. Olyan jókat láttam pl.Hollandiában, de csak hollandul.
MKK felvetette, hogy a tiltás ideje alatt három csoport vihetné tovább az "ügyet".
A felvilágosításban avagy elfogadtatásban segítséget jelenthet a szakirodalom.
Gondolom a könyvek terjesztését nem büntetnék. Hülye ötlet?
LeChuck Creative Commons License 1998.11.16 0 0 214
Talaltam valamit:
Uj Peter : Europa legszigorubb drogtorvenye
www.nepszabadsag.hu alatt megtalaljatok a szerzoknel.
LeChuck Creative Commons License 1998.11.16 0 0 213
Mallory !

Minel tobb embernek szolni, hogy jojjon el.Azt nem tudom, hogy vonulunk-e barmerre is.Tabla az nem art.

Mallory Creative Commons License 1998.11.16 0 0 212
Mit kell csinálni egy ilyen tüntetésen?
Csak vonulni? Vagy házi készítésű táblákat vinni?
Vagy ezek amatôr kérdések?
navajo Creative Commons License 1998.11.16 0 0 211
Uff!! Mi készen állunk!!
NavajO & The Tribe
matabondII Creative Commons License 1998.11.15 0 0 210
tuttommal azér'a korai kezdés, mer'a pecsás srácok csinálják a hangosítást. nekik meg vissza kell érni az anima/ed rush gigre. bár én a helyükben átvinném az egészet a vörösmartyra, aztán télleg hadd szóljon hajnalig:)))
MKK Creative Commons License 1998.11.15 0 0 209
Igazatok van, holist és FreeC, valóban félreérthetôen fogalmaztam, amikor azt mondtam, hogy a kommunikáció "az egyes kanabiszkedvelôk között" már nem bonyolódhat az interneten, amennyiben a kormány mostani elképzelései szerinti törvény érvénybe lép. Ez így több, mint pontatlan volt; nem az internetes kommunikáció értékét akartam kétségbevonni.

Ez a megállapítás a hozzászólás megelôzô mondatát lett volna hivatott kiegészíteni, ami arról szól, hogy hogyan segíthetünk azoknak, akik a kanabiszfogyasztás vagy -termesztés miatt büntetést szenvednek majd. Sôt, akár már most, hiszen a jelenleg érvényben lévô törvény alapján is szabtak és szabnak ki büntetéseket...

Konkrétan például arra gondolok, hogy azok a tagjaink, akiknek a gazdasági helyzete ezt lehetôvé teszi, pénzt adnak egy alapba, és a klub ebbôl támogatja azokat, akiket egy komolyabb pénzbüntetés (vagy pláne szabadságvesztés!) rendkívüli szükséghelyzetbe hozott: lakásfenntartás, kiskorú családtagok ellátása, stb. Erre a Magyar Kanabisz Klub tagjai között többeknél meg is van a készség, de ehhez egy anonim e-mail-címnél több kell. (Ezért nem toboroztunk eddig tagokat sem az interneten.)
Nem az a probléma, hogy az internetes üzenetek tartalmát illetéktelenek is megismerhetik, hiszen azokat persze rejtjelezett formában is lehet továbbítani (hallottam róla, holist), hanem az, hogy a kizárólag internetes kommunikációnál a résztvevôk nem tudják, hogy kik vannak a vonalak túlsó végén, és hogy a tartalomban milyen arányban keveredik a valóság és a fantázia.

Elnézést tehát a pontatlan fogalmazásért, helyesbítek: A kommunikáció az egyes kanabiszkedvelôk között akkor már nem bonyolódhat kizárólag az interneten, hanem azt kívánatos minél nagyobb mértékben kiegészíteni olyan nem anonim formákkal is, mint a postai levél, telefon és személyes találkozás. Ezt szolgálhatják az olyan rendezvények, mint amilyet az MKK is tartott (folyt. köv.?), és a tervezett tüntetésen is bizonyára sokan meg fogunk egymással ismerkedni. (Remélhetôleg hamarabb sikerül megállapodni egy végleges idôpontban, hogy elkezdhessük a mozgósítást...)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!