Keresés

Részletes keresés

petreekklee Creative Commons License 2022.11.12 0 0 25065

Természetes antidepresszáns - nuvialabrelax.hu Ez igazán segített nekem emelheti a hangulatot, és úgy érzi, kevesebb stressz. Nekem van próbált-hoz elkerül használ anti-depresszáns gyógyszerek, és ez egy természetes kiegészítése, hogy működik, és nem okoz mellékhatásokat, hogy.

Dorien- Creative Commons License 2022.05.21 0 0 25064

Írd csak, mi a problem? :)

Előzmény: palacsintafülű edvárd (25063)
palacsintafülű edvárd Creative Commons License 2022.05.19 0 0 25063

Valaki jár erre mostanában, akinek ez a betegsége?

Di4 Creative Commons License 2021.03.28 0 0 25062

Szia

Mennyi ido alatt jottel ki anafranillal ?

Előzmény: billboy (18692)
rfmgre Creative Commons License 2018.07.18 0 0 25060

Nekem is megtalálható az adatlapomon az emailem. 

Előzmény: Beres-Baumgartner Reghina (25058)
annamari073 Creative Commons License 2018.07.18 0 0 25059

Nagyon szívesen :) Az előző hozzászólásomban kattints a nevemre, és akkor megnyílik az adatlapom. Ott pedig megtalálod az "e-mail" szót, és csak rákattintasz a "küld" szóra, és máris jöhet az e-mail.

Előzmény: Beres-Baumgartner Reghina (25057)
Beres-Baumgartner Reghina Creative Commons License 2018.07.18 0 0 25058

Koszonom szepen ,hogy szeretnel segiteni!Kaphatnek egy email cimet ahova kuldhetem a kerdoivet?Koszi elore is!Tovabbi szep napot kivanok!

Előzmény: rfmgre (25055)
Beres-Baumgartner Reghina Creative Commons License 2018.07.18 0 0 25057

Halasan koszonom a segitseget,igazan kedves toled!Kaphatok egy elerhetoseget ahova elkuldhetem a kerdoivet?

Előzmény: annamari073 (25056)
annamari073 Creative Commons License 2018.07.18 0 1 25056

Szia Reghina!

Én is kitölteném a kérdőívet, már csak kíváncsiságból is :)

 

 

Előzmény: Beres-Baumgartner Reghina (25054)
rfmgre Creative Commons License 2018.07.17 0 1 25055

Szia! Én szívesen kitölteném a kérdőívet. 

Előzmény: Beres-Baumgartner Reghina (25054)
Beres-Baumgartner Reghina Creative Commons License 2018.07.17 0 0 25054

Tisztelt csoporttagok!A Marosvasarhelyi Orvosi es Gyogyszereszeti egyetem utolso eves orvostanhallgatoja vagyok!Az allamvizsga dolgozatom a bipolaris betegek szuloi alkalmassaganak felmeresebol irom!A segitseguket szeretnem kerni egy ezzel kapcsolatos kerdoiv kitolteseben!Lenne e Onok kozott olyan aki segitsegemre lenne ebben?Elore is koszonom a segitseget!Varom valaszukat!Tisztelettel B.REGHINA

Beres-Baumgartner Reghina Creative Commons License 2018.07.17 0 0 25053

p

annamari073 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 25052

Igen, írj nyugodtan. A címemet publikussá tettem. Várom leveled. 

Előzmény: Vivi500 (25051)
Vivi500 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 25051

 

 

Irhatok az email-edre? Amúgy hozzászólást lehet törölni. 

köszi

 

Előzmény: annamari073 (25050)
annamari073 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 25050

Köszönöm, hogy leírtad ezeket a tüneteket. Ezek, így együttesen, elég furcsák. Nem teljesen bipoláris hangulatzavarra utalóak. Hol diagnosztizálták nála, hogy ez a betegsége? Kórházban vagy ambulánsan egy pszichiáter? (természetesen nem kizárt, hogy van bipoláris hangulatzavara, de emellett egészen biztos, hogy van még egyéb más pszichiátriai baja is. Ami azt jelenti, hogy neki nem elég az, ha gyógyszert kap, hanem jó volna egy pszichoterápiás kezelésre is eljárnia. A kettő együtt esetleg javíthatna rajta)

 

Most milyen gyógyszert szed éppen, amit ő le szeretne tenni? Mi a hatóanyaga vagy a neve?

Előzmény: Vivi500 (25049)
Vivi500 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 25049

a gyógyszerszedés aggasztja.reméljük csak gondolatban. mondjuk egyik napról a másikra le sem tudja

tenni magától.nem? sztem azért az orvos nélkül nem meri letenni. de soha nem lehet tudni. inkább maradjon

így mint hogy felpörögrön és letegye. Azt hogy inkább depis arra értettem, hogy milyen típusú bipoláris.

Összességében az elmúlt éveket tekintve. meg nem súlyos, ahogy itt olvastam régebbi hozzászólásokat.

Hála istennek nem olyan vészes dolgai vannak/voltak. Pénzköltés, (pénz nála nem marad meg. Most is van

nagyobb összeg anyukájánál, rábízta nehogy elköltse.) túlzott jókedv, hazudozás, (dolgokat talál ki emberekről,)

nagy önbizalom, szexuális életéről nem tudni,sztem nincs, párjától elvált, de sok évig sehogyse voltak. de aki ránéz/rámosolyog

az szerinte akar tőle valamit. még az orvos is. aztán orrműtét terve, de ezt úgysem meri megtenni. Volt hogy 

spirált akart felrakatni, 0 szex mellett, mert hogy jön a változókor. pedig az még elég messze van neki, meg

ez nem indok. aztán meggondolta magát.  Irigy, hazudós, smucig,kavarós. De persze ezeket csak az látja aki jobban

megismeri.Amúgy elég óvatos, minden hülye ötletét nem mondja el mindenkinek csak maxszülőnek, testvérnek. Kb. 10 éve mindig másik munkát szeretne, de soha nem váltott. A külföldön megismert arab barátról nem is beszélve. Akihez kiköltözne gyerekestől. mondjuk erről lemondott, mert rájött hogy kivitelezhetetlen.

de még testiség sem volt köztük. Ezek az utóbbi években voltak. Aztán többet a hozzátartozók tudnak.

Amúgy meg rengetegszer rosszkedvű, depis. Sztem az a több.

 

 

Vivi500 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 25048

A múlt héten beszéltem hozzátartozójával: állandóan feketében jár, bekameráztatta a házat, informatikus kedélyét

azzal borzolja, hogy valamit vegyen ki a laptopból.gondolom megfigyeléstől tart még mindig.(előbbre is leragasztotta a kamerát,

mondjuk le is csukhatta volna:). nincs feldobott hangulatban.

Előzmény: annamari073 (25047)
annamari073 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 25047

De most - ahogy írtad a jelenlegi tüneteit - inkább mániás szakaszban van, nem?

Előzmény: Vivi500 (25045)
annamari073 Creative Commons License 2018.07.06 0 1 25046

Nagyon szívesen :)

 

Igen, ahogy írtam tegnap, ez a hangulatzavar már egészen fiatal korban megnyilvánul, annak ellenére, hogy hivatalosan akkor még nem merik megállapítani (ami valamilyen szinten érhető is)

 

Az, hogy 18 évesen kórházba került, mert kövérnek érezte magát, lehet a depresszió egyik megnyilvánulása is. (esetleg ő maga erre fogta rá a depressziós időszakban amúgy is megnyilvánuló étvágytalanságot) De lehet egyfajta kényszeres viselkedés is.

Sajnos, a pszichiátriai betegségek között sokszor átfedés van. Egy mániás-depressziós mellesleg lehet még szorongós vagy kényszeres, egy skizofrén szintén lehet szorongós és éppen úgy lehetnek öngyilkossági késztetései, mint egy depressziósnak, stb. Egy odafigyelő szakorvos ki tudja hámozni a sokféle tünetből azt, hogy mi az elsődleges betegsége valakinek. Csak az a probléma, hogy kevés a szakorvos és még kevesebb az, akinek van ideje és energiája igazán odafigyelni a betegre.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Vivi500 (25044)
Vivi500 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 25045

Csak neki kevesebb a mániás szakasz és nem olyan durva, mint másoknál. Inkább depis.

Vivi500 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 25044

Igen neki is volt már egy kórházi tartózkodás 18 évesen(ma már 40 felett van). Akkor még nem ismertem. Csak úgy mesélték. és most állt össze mindenkinek a kép, hogy az már ez a betegség volt. nem tudom akkor milyen osztályon kezelték.de úgy mondták, hogy

nem akart enni, mert hogy kövérnek látta magát. De gyerek- és serdülőkorában is voltak kisebb dolgai.

 

köszi a választ.

Előzmény: annamari073 (25043)
annamari073 Creative Commons License 2018.07.05 0 0 25043

Nem, egy pszichiáter nem mondhat ilyet. Főleg nem mondhat ilyet, ha az ismerősöd a leírásod szerinti állapotban van még mindig.

 

És igen, jól tudod, ez a betegség egész életen át kíséri az embert. (nekem azóta van kisebb-nagyobb hullámzásom, amióta az eszemet tudom, de azt mondta a pszichiáterem, hogy hiába jelentkeznek a tünetek kamaszkor előtt, hivatalosan csak 18 év fölött lehet diagnosztizálni ezt a betegséget)

 

Ráadásul, ahogy haladnak előre az évek, úgy válhatnak az enyhébb tünetek súlyosabbá, és egyszer csak bekövetkezhet a klasszikus, orvosi szakkönyvekben is leírt tünetekkel járó mánia (vagy depresszió, vagy egymás után mindkettő), és akkor az illető bekerülhet kórházba.

 

A gyógyszereket pedig nem szabad abbahagyni, főleg akkor nem, ha valaki már volt ezzel a betegségével kórházban. Mert jöhet a visszaesés, és ez nem jó neki sem és a környezetének sem. 

Előzmény: Vivi500 (25042)
Vivi500 Creative Commons License 2018.07.04 0 0 25042

Kiderült, hogy állítólag az orvos mondta neki, hogy augusztustól nem kell szednie a gyógyszereket, mert olyan jól van.

Én úgy tudom, hogy ez a betegség életre szóló. És szedni kell a gyógyszereket, de legalábbis az antipszichotikumot, különben

visszaesik. (Mondjuk sok sok éve beteg volt sajnos,(diagnosztizálatlan), csak most jött egy élethelyzet ami nagyon mélyre küldte.)

 

Szóval szerintetek 2-3 hónap után mondhat ilyet kórházi pszichiáter???

Előzmény: annamari073 (25041)
annamari073 Creative Commons License 2018.06.28 0 0 25041

Szia Vivi!

 

A bipoláris hangulatzavaros betegeknek mániás szakaszukban nincsen betegségtudatuk. Tehát, ha ő le akarja tenni a gyógyszert, mert azt mondja, hogy "tök jól van", akkor attól tartok, hogy még mindig mániás szakaszban van. (nem csupán nagyon intelligensnek, hanem minden egyéb dologban is nagyon jónak hiszik magukat a mániás időszakban. Ismertem olyat, aki zseniális üzletembernek képzelte magát, másvalaki óriási színésznek, énekesnek, a világ legjobb nőjének, stb. gondolja magát. Ez a betegség része, sajnos)

 

Nem tudom, hogy hogyan engedhették ki az illetőt a zárt osztályról, ha még mindig mániás tüneteket produkál? Sokszor az is a gond, hogy a zárt osztályon sem veszik be gyógyszereiket, kiköpik, fiókba dugják, stb., mert meg vannak győződve arról, hogy ők jól vannak, nekik nem kell gyógyszer. Így nem tudnak meggyógyulni. 

 

Minimum 2-3 hét után kezdenek hatni az antimániás gyógyszerek, sajnos, addig semmilyen javulás nem igazán észlelhető. 

Előzmény: Vivi500 (25040)
Vivi500 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 25040

Sziasztok!

 

Nekem is van a környezetemben bipoláris.  Az a legfőbb baj vele, hogy sokat hazudozik. De sztem ez a személyisége része. (Két hónapja volt zárt osztályon. Most

azt mondja tök jól van. és 1 hónap múlva le akarja tenni a gyógyszereket. azt mondja ő is hogy intelligensebb az átlagnál, de ha pl. rá sem keresett az interneten a betegségre akkor nem elég intelligens.vagy a szégyen miatt hazudja hogy már nem kell gyógyszer.) Most is hazudik pedig kezelés alatt áll. Ez mi személyiségzavar vagy egyszerűen ilyen?

annamari073 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 25039

Szia 007evetke!

 

Írtam levelet Neked, bocsánat, hogy csak ilyen későn, de csak most jártam erre újra.

Előzmény: 007evetke (25034)
annamari073 Creative Commons License 2018.06.21 0 0 25038

Szia!

 

Bipolárissal csak akkor lehet kiegyensúlyozott közös életet kialakítani, ha kezelteti magát és jó gyógyszereket kap. Ehhez értelemszerűen az is kell, hogy felfogja a saját betegségét, legyen vele tisztában, és akkor se hagyja abba a gyógyszerszedést, ha már jól érzi magát.

A családalapításról annyit, hogy figyelembe kell venni azt, hogy a bipoláris betegség öröklődik. A szakkönyvek szerint kb. 24 % az esély, hogy valakinek az elsőfokú utódja is bipoláris lesz. Tehát ha valaki egy bipoláristól gyereket szeretne, akkor ezt vegye figyelembe.

Előzmény: ich bin (25031)
noble1 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 25037

Szia! Nagyon nehéz szakemberhez "vinni" őket, ha nem akarják. Nálunk alvási zavar volt a fő probléma (napi 1-2 óra volt csak) - így az volt a fő indok, hogy orvoshoz jussunk. Aztán annak megfigyelésére került kórházba, ahol megkaptuk a bipoláris diagnózist. Ha a lakásban tűzrakás stb... történik és kimennek a hatóságok, akkor ők bevitethetik. De a családtagoknak feltétlenül el kell mondani, hogy milyen tapasztalataik vannak. A környezet elmondásából az orvosnak már tudnia kell, hogy merre induljon a megfelelő diagnózis felállításához.

Előzmény: Törölt nick (25033)
noble1 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 25036

Dr. Nagy Ágnes, Pécs

Előzmény: - duplagondol - (25030)
noble1 Creative Commons License 2018.06.13 0 0 25035

Szia! Én is hasonló cipőben járok.Örülnék, ha tudnánk gondolatokat váltani.

 

Előzmény: ich bin (25031)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!