Keresés

Részletes keresés

GPSguru Creative Commons License 2005.01.10 0 0 32
Sziasztok! Tud valaki 12 V-os (nem W-os!!!) E27 menettel rendelkező energiatakarékos izzót? 13-20W közötti, de az sem gond, ha ettől eltér, csak legyen! Üdv és szép napot (estét)!
mmimr Creative Commons License 2001.01.23 0 0 31
haliho!

Ha valaki tudja mondja, irja.
Melyik fogyaszt kevesebbet a kompaktfénycső vagy a régi fénycső.
Persze azonos fény erejű.

Üdv:mmimr

Dody Creative Commons License 1999.03.02 0 0 30
Ha valakit érdekel, ismét lehet kapni az OBI - ban 999 Ft - ért 12 és 16 Wattos izzókat.
Legalábbis a tegnap kapott új OBI prospektus szerint.
Dun Ringill Creative Commons License 1999.03.01 0 0 29
Na, hamár... Szóval, én elég rég óta használok kompakt fénycsöveket. Az első 4-5 darabot 1994 elején vettük, ezek kivétel nélkül Philips gyártmányúak, és azóta működnek. Aztán van még vagy 14 Tungsram, ezek talán 2-2,5 éve üzemelnek gond nélkül. Nemrég vettem egy 18 W-os OSRAM Circoluxot, egy igen pici (cseléd-)szobában ez a világítás, tökéletes, igazából az tetszik benne, hogy alakja miatt nem lóg ki a lámpaernyőből, nem világít "magasabbra", mint a normál izzóval. Az igazi problémám velük, hogy nem tudom megszokni a fény színét, pedig lassan illene... Sokkal hidegebb dolog téli reggeleken ezt felkapcsolni, mint a hagyományos izzót. Emellett a tárgyak kontúrjai is életlenebbek fénycsőnél, ezért a kamrában, ahol az ember csavarokat és más apró tárgyakat keresgél, nagyon nem vált be.
remixdog Creative Commons License 1999.02.28 0 0 28
köszönöm
Előzmény: myprint (27)
myprint Creative Commons License 1999.02.28 0 0 27
Bp.XI Fehérvári út. GAMMA
Előzmény: remixdog (26)
remixdog Creative Commons License 1999.02.28 0 0 26
helló!
ezt nem pont ufo, de ha tudtok segítsetek
12V-os halogénvilágításhoz keresek részeket, szóval az érdekelne, van-e már olyan hely, ahol külön tudom megvenni a trafót, az áramvezető drótot méterre, vagy ugyanezt pálcákkal megoldva, égőket, drótfeszítőket, stb.
az a lényeg, hogy lehet-e kapni nem előre összepakolt szetteket valahol?
köszönöm

mander a dog

tuddki Creative Commons License 1999.02.26 0 0 24
Sziasztok!
5 éve vettem 1 elektronikus (20W) és 1 hagyományos előtétű (20W) Philipset. Na a hagyományos 1,5 év után megadta magát, a másik még bírja. 2 éve egy 20W-os M-LUX nevü "csodát" (990Ft), ezt már kétszer kellett javítanom (1 db ellenállás, 1 db kondi).
Van még 2 db Tungsram által forgalmazott kínai 20 W-os (990Ft).
Most jön az érdekesség: az M-LUX-on a felirat 230V/85 mA
ez tényleg kb. 20W. A Tungsram/kínai 230V/185 mA ez viszont több, mint 40W!
Szóval nem mind energiatakarékos annyira és tényleg kevésbé bírják a gyakori kapcsolgatást.
Alfred Creative Commons License 1999.02.26 0 0 23
Nekem az egész lakásban csak 3 db izzó szálas izzóm van csak, az összes többi elektronikus. Az energiatakarékosság helyett a szükség vitt rá, hogy ilyeneket használjak. Ugyanis 30 méterre van tőlünk a trafóház és ezért 220-245 V között ingadozik a feszültség, így a hagyományos izzók egy hetet bírnak. Az elektronikusak tekintet nélkül a gyártmányukra több mint három évet.
Lazy Cat Creative Commons License 1999.02.26 0 0 22
Wan walaki, aki tutta mérni, havonta hány wattal kewesebb a fogysztása az entak lámpái mijatt???
Lazy Cat Creative Commons License 1999.02.26 0 0 21
Érdekes, beíráskor még megvoltak az ékezeteim... Takarékoskodik velük a progi?

LC
Lazy Cat Creative Commons License 1999.02.26 0 0 20
No, ha eloásódott ez a topic, megin' beleszólok.

Konyhában nekem is 28 W-os Osram Circolux, valami brutális fényero. Izzóval egyszeruen nem lehetett annyi fényt csinálni. Kár, hogy 4200 forint...

Szobában egy spéci valami: General Electric Genura nevu csoda. 23 W-os, izzó formájú. Nem fénycso van a belsejében. A fénye sem fénycso-fény: tényleg fehér. Nem hamisítja a színeket. A kapcsoló kattanása pillanatában világít! Semmi késleltetés, mint az elektronikus fénycsöves lámpáknál! Csak az a baj, hogy több mint 5 rugó az ára...

Nekem nem sikerült energiát megtakarítani az energiatakarékos lámpákkal, legalábbis a villanyszámlám nem csökkent. Azóta tudom, hogy a hutogépeken kívül a 2 kikapcsolt, de Stand-By muködo videomagnó, a kikapcsolt, de Stand-By muködo TV, a kikapcsolt, de ATX-tápos számítógép, az üzenetrögzíto és a kikapcsolt 12 V-os halogén olvasólámpa trafója összesen napi 1 kW-ot fogyasztanak! Így az o fogyasztásuk + huto + fagyasztó = napi 3 kW. Ehhez kell hozzámérni, hogy az izzók esténként 500, vagy az energiatakarékosak 200 W-ot tesznek hozzá...

LC
Benjy Creative Commons License 1999.02.26 0 0 19
Kar volt Nyuszi,ha teheted illetve van ismeros akkor az OBI-ban 999 HUF-ert
megveheted.
Made in Germany.
Elektronikus a gyujtoja es mintha izzo lenne.Szuper.
kockasfulunyul Creative Commons License 1999.02.26 0 0 18
Tegnap vettünk egyet, de meg nem mondom a márkát (azt hiszem Philips) és 2.680.- Ft volt. Van rá 12 év garancia és 20 W-os, de 100-as az erőssége.
Árpi Creative Commons License 1999.02.26 0 0 17
Szóval Isten malmai ha lassan is, de őrölnek. Egy idő óta élvezem a korszerű technika vívmányait.
Tapasztalataim:

A konyhánkban egy 28 W-os OSRAM körfénycső és a szép nagy tányér alakú fehér búra alatt. Csodásan jó fénye van, kicsit erős (még jó, hogy nem a 35 W-osat vettem, mert épp nem volt!), azt hiszem, feljebb szerelem a lámpát. Nagyon jó lágy, de elég erős a fénye. Csillagos 5-ös.

A lépcsőházba 12 W-os TUNGSRAMot raktam, a szobába 2x24W TUNGSRAM. Nem rosszak, a fő baj velük az, hogy a lámpatesetek bár alkalmasak a befogadásukra, csak az opálüveg búra túl sok fényt vesz le belőlük. Tanulság: Az izzókhoz tervezett lámpatestek nem jók a kompakt fénycsőhöz, ahhoz külön tervezni kell.
Érdekes dolog még, hogy az OSRAM azonnal nagy fényerővel világít, míg a TUNGSRAMok (bár azok is elektronikusak) lassabban melegszenek be. Ez a hálószobában kifejezetten előny kora hajnalban télen. Nem vakítóan indul, kb. fél perc kell neki, míg eléri a teljes fényerőt. Viszont ne hallgassatok arra, aki azt mondja, hogy negyede-ötöde teljesítmény elég a kompakt fénycsőből, mint izzóból. Tapasztalatom szerint búra nélkül kb. harmada, búrás lámpatestbe inkább a fele.Mint már írtam: El kell dönteni, világítani akarunk, vagy takarékoskodni.
Árpi Creative Commons License 1998.07.02 0 0 16
Hamár körte...
Szóval úgy tudom, hogy az emberi szem érzékenysége hullámhossz- (szín) függő. És a fénycsöveknek (mégha villanykörtéknek is álcázzák őket és takarékos) valami sajátos sávos színképük van. Egyrészt magasabb is a színhőmérsékletük (kékebbek, az ember szeme meg csuda tudja miért, a vöröslő alkonyatban érzékenyebb, mint délben), meg a diszkrét sávok miatt, állítólag nagyobb fényenergia kell belőlük, mint egy izzóból. Én mindenesetre kompaktfénycsövekkel világított szobákban mintha többet hunyorognék. Hozzáteszem, az én szemem még a 60 Hz-es lassú monitorokat is jól bírja, nem igazán fáraszt a villogás még az egyfázisú 50 Hz-es fénycsövek mellett sem.
Szval valami világítástechnikai szaki azt mondta: El kell dönteni, világítani akarunk, vagy takarékoskodni. Ha takarékoskodni, akkor kapcsoljuk le a lámpát...
Persze én is nagyon örülnék, ha lenne a Naphoz hasonló színképű villanyos világítóeszköz, ami nagyobb hatásfokú, mint az izzók. Inkább adnék azokra állami támogatást, mint új erőművekre, és akkor már lehet, hogy tényleg megérnék az árukat.
Laci Creative Commons License 1998.07.02 0 0 15
preno,

mi az a Mallorca? (Már hallottam, de nem tudom, hogy mit is jelent.)
Bár ezen a hétvégén lehet, hogy nem érek rá, de a következőn már valószinű, pénteken legalábbis tuti. De megbeszélhetünk akármilyen időpontot is.

Laci

prenotalis Creative Commons License 1998.07.01 0 0 14
tudtam, hogy nem felejted el, Laci !

Részemről OK ! de nézd meg előtte, melyik moziban játszák a hétvégén..... Mallorcán

;-)

lyó nyaralást !

Laci Creative Commons License 1998.07.01 0 0 13
Ja, és preno bocs, hogy itt, de hát ennek úgyis mind1: KAPCSOLAT MOVIE? Mit szólnál hozzá mostanában?

Laci

Laci Creative Commons License 1998.07.01 0 0 12
Köszi mindenkinek.

Amikor tegnap beírtam, az akkor volt, amikor visszavittem du apámnak az autót (hogy ott milyen brutális net sebesség tud lenni, még a törzsasztalon is [Sztaki]). Szóval utána mondta (persze mert rábeszéltem), hogy hazavisz. Hazafelé menet, a legkisebb utcában (amit én ráadásul mindig ki is kerülök, ha eszembe jut), a Kékgolyó utcában, mit látnak szemeim? Tungsram márkabolt, AKCIÓ, AKCIÓ. És voltak akciós körték (vilmos-, stb.). Na be is ugrottam, és elvásároltam egy halom pénzet, és sikerült venni 10 körtét. (3 16W; 3 21W; 4 23W), na ez került majdnem 20 rugóba. Sajnos 1000 Ft-ért már nem találtam sehol sem körtét, esetleg a piacon...
Na mind1 mostmár.
Szóval köszi mindenkinek minden segítséget, és igen igen: Lőn világossság!

Laci

ps: ha másra nem használjuk e topicot, ill. mást nem érdekel hasonló vásárlás, akkor szerintem let it die. És köszi mégegyszer.

prenotalis Creative Commons License 1998.07.01 0 0 11
Laci !

... ,s végül lőn világosság ?

;-)

preno

Pepin Creative Commons License 1998.06.30 0 0 10
Laci, én január környékén vettem a pestlőrinci Baumaxban ötöt (a jó öreg 990 forintos kupacból), és még mindegyik megy.
Lehet, hogy nem sokáig, de már közel behozták az árukat. Cirka havi ezret fogtak a villanyszámlán, úgy, hogy pont akkor volt emelés - tehát közel 1200-at hoztak a három sötétebb hónapban, és 7-800 körül a maradékban: ez olyan 5500 megtakarítás.
Persze volt mihez képest, hisz a novemberben vásárolt lakásban karos csillárok voltak a két szobában, szobánként 3-400 Wattos égőarzenállal.
Az is fontos, hogy csak oda tervezz, ahol gyk. folyamatosan megy az égő - ott tényleg spórolsz. Ahol sűrűn kapcsolgatod (konyha, fürdőszoba, éléskamra), oda nem érdemes, mert ezek bizonyos kapcsolásszámot bírnak, és ez alatt az idő alatt keveset tudsz spórolni.
(Ez már csak folyosói pletyka, én is úgy hallottam, de állítólag ezek azért tartósabbak, mert üzemi hőfokon egyensúlyban van az elbomló wolfram-halogenid(WX), és a halogénatmoszféra+elbomlott wolframból visszaalakult WX. Amikor felkapcsolod, még nincs meg az üzemi hőfok a gáztérben, tehát az elbomlott WX nem pótlódik. Ezért függ inkább a kapcsolásszámtól az életkoruk.)
sti Creative Commons License 1998.06.30 0 0 9
Az tényleg igaz, hogy jó erőset kell venni, 8-10-13 W az szinte gyertya, 20-23 W az már jó.
Laci Creative Commons License 1998.06.30 0 0 8
Köszi neked is Lazy Cat, hát sajnos ma már nem sikerült az Obi egy nagy vacak. Monnyon le!!! Ilyen üzletet egy ovodás is tud csinálni, ha a zsebébe tömnek egy pár mircsit.
Szóval a héten valamikor megint meg kell próbálni.

Üdv,
Laci

madar Creative Commons License 1998.06.30 0 0 7
A kiégett.
Lazy Cat Creative Commons License 1998.06.30 0 0 6
Két fajta létezik: elektronikus és transzformátoros "ballaszttal". Az elektronikus "még takarékosabb", villogás nélkül gyújt és hosszabb az élettartama a jobb üzem miatt, de drágább is. Ha lekapcsolod és azonnal fel, a transzformátorosak általában nem gyújtanak újra, csak pár perc hűlés után. Nekem a legfontosabb a villogás nélküli gyújtás volt. Én a lakásomat szennyeztem el ilyen lámpákkal - az áramfogysztásomon nem érződik meg! A fő fogyasztó a hűtő és a fagyasztószekrény, meg az állandóan bekapcsolt TV (bár nálam ez keveset megy). Ne tévesszen meg a dobozon a felirat: megfelel xx wattos izzónak - vegyél eggyel nagyobb teljesíményűt!
Laci Creative Commons License 1998.06.30 0 0 5
Köszi minden segitséget.
Lehet, hogy mégis várok egy-két napig, és majd a következő negyedévre számolom el.
De azért ma megpróbálkozom az Obival (nincsen magyar honlapjuk -->monnon le!!!).

Hát igen mondjuk 1200-ért jó lenne valami normális minőségű, bár ha van valami akció, a múltkor nekem vettek párat 990-ért az obiban, és azóta sincs velük semmi baj. Ha lenne valami ilyen az jó lenne. De ha nem, végül is mindegy. Csak még ezen a héten kell az tuti.

És mégegyszer köszi mindenkinek (azért ha valaki tud még friss infokat szóljon.)

Köszi,
Laci

Trebitsch Creative Commons License 1998.06.30 0 0 4
Laci,

ne várj naprakész infót, sorry, de úgy másfél éve vettünk vagy 10 dobozzal, cégnek, és azóta nemigen kell csereberélni. Úgyhogy árat, sajnos, nem. Annyit tudok, hogy a taiwaninál drágább volt, a hollandusnál olcsóbb, viszont ugyanolyan jó.

sti Creative Commons License 1998.06.30 0 0 3
Szerintem majdnem mindegy, hogy milyet veszel, csak ne legyen gyanusan olcsó (legalább 1200 Ft/db legyen) és valami származás meg márkanév legyen rajta az ismertebbek közül. Egyszer vettem az Obiban egy teljesen no-name-t, 4-ből 2 fél év alatt kifingott, egyet már másnap vissza kellett vinni, igaz ez 990 ft volt.
Laci Creative Commons License 1998.06.30 0 0 2
Trebitsch,

miért, azok mennyibe kerülnek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!