Keresés

Részletes keresés

gbuk Creative Commons License 2006.06.13 0 0 68

 

csn Creative Commons License 1998.12.09 0 0 66
Hali!

Na azért nem kell rögtön bebetonozni a kártyát az aggódások miatt...
A kártyahasználatnak is megvannak az alapszabályai, amelyeket ha betart a tulaj, nem igazán veszélyes a használata. Azt meg jobb ha mindenki tudja, hogy a 16 jegyű kártyaszám, a lejárati idő és a név birtokában valóban lehet vásárolni az Interneten (is). Amerikában így használják évek óta, és nincs belőle nagy káosz.
A Budapest Banknál van olyan szolgáltatás, hogy a kártya terhelésekor (1 percen belül) kiküldenek egy SMS-t a mobiltelefonra vagy személyihívóra. NAGYON hasznos szolgáltatás! Rögtön megtudod, ha lopják a pénzed és intézkedhetsz. Sőt, egy SMS-sel le lehet kérdezni az egyenleget, limitet lehet változtatni, le lehet tiltani a kártyát, stb...
Ja, és úgy tűnik van itt pár nagyon alultájékozott, azoknak melegen ajánlom a www.bankkartya.hu címet, azon belül pl. a Sajtószemle rovatot, de minden mást is!
Üdv: CSN

polgarp Creative Commons License 1998.12.09 0 0 65
Хорошо!
kismalac Creative Commons License 1998.11.10 0 0 64
Ragibuxa aconta:

Dractutye belétek.
Meg cabad cértödni.

Én acondom:

A halál faca beléd tövig.
Meg ne cértőggy! Vedd megticteltetécnek.

Gané.

Disznócska Creative Commons License 1998.11.10 0 0 63
Felébrettél, gané? Bibác cótány!
Törölt nick Creative Commons License 1998.11.10 0 0 62
És ha most azt akarjátok bebizonyítani, hogy nem az amerikai bankszisztéma a legjobb akkor bizonyítsátok be, hogy tegnap jöttetek a Holdról.
Viszont mindenki egy nagy barom, aki 12-22%ért vesz köcsön kreditkártyán keresztül.
Pl: Egy jobb TV $600+7%tax=$642. Ha nincs rá kamat akkor 5%-os törlesztéssel is 20 hónap a visszafizetés. A 20 hónapra a kamat kb $200.
eleinte beszálltam a hintába. Most csak akkor veszek, ha ki is tudom fizetni.
A 30 napos grace period miatt viszont a kártya kényelmes.
Legújabban a hülye(bunkó) amerikai kereskedök kitalálták, hogy ha valamit 1 éven belül kifizetsz akkor nincs kamat. A 366. napon viszont hozzáírják az egész évet visszamenöleg.
Javaslom a 50.ik héten való fizetést.
Érdekes, hogy otthon mindenki a kártyalopástól fél. Ez is a svájci szisztéma gyermeke?
Na nem okítom tovább ezt a búdös balkáni bandát. Mára elegem van belöletek. Szarházi hipokraták vagytok. Egy két kivétellel.
Drasztutye belétek.
Meg szabad sértödni.

Cecil Creative Commons License 1998.11.10 0 0 61
off on
JT, teljesen egyet van ertve a dolog:)))
Cecil Creative Commons License 1998.11.10 0 0 59
JT, kosz az infot.
(Ami a svajci "visszaadast"illeti, azert halkan megjegyeznem, hogy volt ott azert valami,ami a II.vil.hab. ota valahogy ottragadt...Bar lehet, hogy mast nem pont ez erdekel,ugye.)
Szia
C
Cecil Creative Commons License 1998.11.10 0 0 57
RagiKakika,most en is elkovetem azt a hibat, amit JT, tudniillik reagalok a szovegedre.Irod:>mit jelent nalatok a Credit Card???< ...es ehhez hasonlo kerdesek.
Ha megkerhetlek, elobb nezz utana, hogy tenylegesen mit jelent, utana,ha feltetlenul ragaszkodsz hozza, kezdjel budos-balkani-bunkozni.
Meg egy:Gondolom csak a felvilagosult,szabad,kulturalt amerikai szellem beszel beloled,de en szemely szerint egy svajci peldat tartok mercenek.Mert olyan balkani vagyok.

JT: Az ABN-Amro mennyire lenne jo?Komolyan kerdem.

RagiKakika Creative Commons License 1998.11.10 0 0 56
Es akkor most kovetkezzek a kolbasz es a kerites meseje!
Na menj te a budos picsaba!
Mahol lodd el ezt a hulyeseget ne itt es ne engem probalj megetetni holmi buta dumaval.
Beloled is az irigyseg beszel mint a tobbi bozgor balkani naplopoval. Enni sem tudtuk rendesen az orrotokat meg a kabatujjaba torlitek.
Felolem elhetsz akar a Marson is az , hogy Svajc engem nem zseniroz.
Ja visszaterve az 50.000 dolcsira. Hogy miert kell? Hogy elmondhassam NEKEM IS VAN !
Hogy ma majd szetkokozom az agyam mint te , nekem legyen mihez nyulni, ne keljen eladnom a biciklimet.

Kulomben is hanyagoljuk egymast ha lehet, mert nem erre voltam kivancsi!
Ti ott Svajcban elobb adjatok vissza azt amit kell utana beszelgethetunk a jenkifoldrol. A megjegyzesed a gondolkodasrol minosit benenteket. Azert tartotok ott ahol.
na baj picinyem, megyek oszt veszek egy Lincolt a goldommal:-)))

RagiKakika Creative Commons License 1998.11.09 0 0 54
Draga jo JT!

Ha figyelmesen olvastal volna okosabb maradtal volna. nem arra voltam kivancsi, hogy TE hogyan kapsz creditet- leven, hogy itt elsz valahol a szomszedba- hanem azok a szerencsetlen balkani omberek akiknek a kegyes Otipi odavag 20.000 ft-ot 40 % os interest-re. Eddig stim?
Egyebkent ha mar itt tartunk nem tudom minek nevezed azt amikor a bankom felhiv es megker, hogy ha gondolom atvehetem a Platinum kartyat is. Mivel megtiszteltetesnek veszik, hogy az O ugyfeluk vagyok, es HOZZAJUK teszem azt a bazi sok pizt amit elsibolok az allam ellol. So ha ez nagykepuseg akko legyen az, ajdonker.
Mivel NEKED be KELL setalnod a bankba igy ugy hiszem van meg mit kaparkodnod, hogy elerj arra a szintre amirol az elobb irtam. Addig legyszike klozjormant. OK?

RagiKakika Creative Commons License 1998.11.09 0 0 52
mar korabban is szerettem volna hozzaszolni ehhez a topichoz, csak idokozben elmerult.
szoval nekem lenne egy kerdesem feletek, akik odahaza eltek, es allitolag " Hitelkartyaval" rendelkeztek.
Mit jelent nalatok az, hogy " creditcard" ???
Kinek a penzet hasznaljatok? Nektek kell a sajat szamlatokrol utalni penzt a " hitelkartyara" ?
Ki kap manapsag ilyet odahaza? Hogyan lehet megszerezni? Mit kernek fedezetnek? Egyaltalan van olyan hulye bank , aki onszantabol ad teszem fel 300.000 400.000 ft-ot vagy ennek megfelelo valutat?

Mert ha nem akkor feleslegesen jaratjatok itt a szatokat, hogy " nem tudok fizetni vele az neten" " meg nem fogadjak el"
Ha valaki nem tudna ket komoly credit ceg foglalkozik ezzel. A nagyobbik a VISA, a kisebbik a Mastercard. A tobbi( dinners club es tarsai) nem erdekesek.
Visa Electron meg Biopon, az nem hitelkartya. Arra jo, hogy a bank szedi utana a kamatot, te meg orulsz mint hulyegyerek, hogy van kartyad. Fizess vele itt az Usaban. Kirohognek!

Majd ha olyan kartyatok lesz mint nekem amit ugy hivnak GOLD VISA, es GOLD Mastercard ( limit $ 50.000 US ) akkor szoljatok. Addig meg ahogy Josika irta kenjetek vele a vajat!

josika Creative Commons License 1998.11.09 0 0 51
Valame'ktök azt javallja, hogy vegyunk jol Visa Electront, meg a masik ceg elektronikus cuccat. Jol van, de. Ha igazan akarod hasznalni kulfoldon is, az erzesem szerint csak Hegyeshalomtol keletre fog menni. Ugyanis cimbi panaszkodik, az osztrakok basznak az ilyen kartyakra,en latom, finneknel csak egyfele automatanal lehet pezkivetelre hasznalni. Lementunk Baltiba, ott olyan volt minden, mint otthon. Ahol lehetett kartyazni egyaltalan, szinte mindenhol lehetett hasznalni. Na ezekrol a bankban lofaszt sem tudnak otthon (hogy ti. nyugaton (altalanositas!) csak vajaskenyerkenesre jok ezek a szarok.)
Kulonben a galambos meg a nemgalambos visa electron logokkal(l. alant) az van, hogy a galambos volt a regi, aztan valtottak.
belakov Creative Commons License 1998.11.09 0 0 49
Bocs,

Valóban sokáig tartott, amíg sikerült lecsökkentem a kártyám egyenlegét. De most kipróbáltam rendelni az neten úgy, hogy a rendelés összege meghaladta a kártyán lévő pénzt. És a bank elutasította a rendelést.

Nem tudom minden kártyán így működik-e. Ez egy Postabank Visa kártya. Ha tehát csak minimális pénzt tartok rajta akkor minimális a kockázat. A bank ugyanis nem engedi "túlfutni" a kártyát. ha valaki meg is tudja az adatait, akkor se veszíthetek többet 10-20 dollárnál. (Ennyi van általában rajta, ha valamit rendelni akarok, akkor átcsoportosítok oda pénzt.)

And67 Creative Commons License 1998.09.17 0 0 48
belakov!

Sikerült nullára futtatott számla esetében vásárolnod? Több, mint két hónapja mondtad, hogy megpróbálod, azóta nem jeleztél. Vagy elment a kedved az egésztől? :)

Törölt nick Creative Commons License 1998.09.13 0 0 47
Most jöttem rá, hogy nektek nem CREDIT kártyátok van, hanem CONVENIENCE.
A difi:
Errefelé a bank hitelt ad, hogy használd a kártyát, havi Stetement-et küld a minimun szükséges részletröl, a többiért kamatot számol. Természetesen mindenkinek a keresete és a hitel minösítése szerint van egy felsö határa a használható összegnek. Illetéktelen használat esetén a tulaj $50 ig felelós, de csak akkor, ha nem jelenti be.
Pár éve ellopták a tárcámat a földalattin. Azonnal hívtam a rátyák kibocsjátót valahol North Dakota-ban. Mire Budapeströl L.A.-ba hazaártem már ott vbolt mind a 4 új kártya.
2 hónap mulva az egyik Statementen látom, hogy a bejelentés után 10 nappal valaki a budapesti Vough Gyémántháznál pontosan annyiért vásárolt mint a kártya felsö határa.
Felhívtam a bankot és azzal kezdem, hogy milyen rekordjuk van xy kártya letiltásáról. Az idöpont megfelelt az általam tett bejelentésnek. Akkor azt kérdeztem, hogy miért adtak hitelt a bejelentés után 10 nappal után erre a kártyára. Ezt ök sem tudták. Néhány nap mulva levél jött melyben értesítettek, hogy az accountot corrigálták.
Hogy ki fizette a lopott kártyával történt vásárlást? A biztosító? Kereskedö?
Még egy: Bár milyen kényelmes sosem használok ATM-et, PIN-ám :) nincs, interneten sem vásárolok,s mivel a kamatok nagyok, ha csak tehetem KP. vásárolok.
Törölt nick Creative Commons License 1998.09.13 0 0 46
Most jöttem rá, hogy nektek nem CREDIT kártyátok van, hanem CONVENIENCE.
A difi:
Errefelé a bank hitelt ad, hogy használd a kártyát, havi Stetement-et küld a minimun szükséges részletröl, a többiért kamatot számol. Természetesen mindenkinek a keresete és a hitel minösítése szerint van egy felsö határa a használható összegnek. Illetéktelen használat esetén a tulaj $50 ig felelós, de csak akkor, ha nem jelenti be.
Pár éve ellopták a tárcámat a földalattin. Azonnal hívtam a rátyák kibocsjátót valahol North Dakota-ban. Mire Budapeströl L.A.-ba hazaártem már ott vbolt mind a 4 új kártya.
2 hónap mulva az egyik Statementen látom, hogy a bejelentés után 10 nappal valaki a budapesti Vough Gyémántháznál pontosan annyiért vásárolt mint a kártya felsö határa.
Felhívtam a bankot és azzal kezdem, hogy milyen rekordjuk van xy kártya letiltásáról. Az idöpont megfelelt az általam tett bejelentésnek. Akkor azt kérdeztem, hogy miért adtak hitelt a bejelentés után 10 nappal után erre a kártyára. Ezt ök sem tudták. Néhány nap mulva levél jött melyben értesítettek, hogy az accountot corrigálták.
Hogy ki fizette a lopott kártyával történt vásárlást? A biztosító? Kereskedö?
Még egy: Bár milyen kényelmes sosem használok ATM-et, PIN-ám :) nincs, interneten sem vásárolok,s mivel a kamatok nagyok, ha csak tehetem KP. vásárolok.
Laci Creative Commons License 1998.09.11 0 0 45
Na, bocs, hogy felhoztam a sülyesztőből, de ezt a dolgot elmondván egy bankos ismerősömnek (Azonnal tiltasd le a kártyádról ezt,vagy találj ki valamit, mert...!)
Erre ő megpróbálta, de persze nem lehet letiltatni, ha hallgattam volna AND67-re...

Viszont azt mondták neki, hogy az ilyen internetes vásárlásoknál, mivel nem lehet rábizonyítani, ezért nem kötelező kifizetnie a dolgot.
Na, akkor nincs semmi értelme az internetes vásárlásoknak, akkor pedig miért léteznek? Vagy hogyan műxenek mégis???

De azt kérdezték a banki kártyássrácok, hogy van-e olyan bank, ahol lel lehet tiltatni.
Én tudom, hogy vannak olyan kártyák, amik csak ATM-re jók, de ez nem az.
Van valaki aki le tudta tiltatni? Vagy nem foglalkoztatott ez titeket?

Egyébként lehet, hogy fogom nekik ajánlani, hogy olvassák végig ezt, és csináljanak valamit.
Az mindenesetre már megnyugtató, hogy komolyan érdekli őket az ügy.

Hali,
Laci

And67 Creative Commons License 1998.07.10 0 0 44
Mit tagadjam, bankár vagyok, bár nem specializálódtam a kártyákra.
Benoe Creative Commons License 1998.07.10 0 0 43
And67,

úgy tűnik, eléggé otthon vagy a tárgyban. Megkérdezhetem, hogy hol/mit dolgozol?

And67 Creative Commons License 1998.07.08 0 0 42
TamasS
Az ATM használatakor mindenképp szükség van PIN kódra. Ha jól emlékszem, az autópályások nem jutottak a PIN-kód birtokába, anélkül viszont csak olyan helyeken lehet a kártyát használni, ahol PIN-kód bekérése nélkül üzemelő POS terminál van. Ilyenek tipikusan a benzinkutaknál és az élelmiszerboltokban fordulnak elő Magyarországon. Ehhez szükséges azonban, hogy a boltos is benne legyen a játékban, mert a nyerskártyáról nagyon látszik, hogy nem bank által kibocsátott kártya.
Persze más a helyzet, ha megtudták a PIN kódot. Nem tudom, hogy az autópályán milyen POS működik, de furcsa lenne, ha a relatíve kis összegek, így kis jutalék ellenére PIN ellenőrzéssel drágítanák a tranzakciót a bankok.
TamasS Creative Commons License 1998.07.08 0 0 41
Sziasztok!

Az sem lehetett semmi, amit a fizetős autópálya egyik kapujánál csináltak a fiúk. Az autópályadíj kezelése közben "vastagnak" kinéző külföldiek kártyájának a mágnescsíkját másolták le, majd vitték fel fake, fillérekért kapható nyers kártyákra. Ahogy hallottam, az ATM-ek simán nyelték az ilyen kártyákat, mint kacsa a nokedlit, a fiúkák meg nyomultak rendesen. Mire a külföldi urak észbe kaptak, már el is ment néhány milla...

TamasS

Ügyes...

rez Creative Commons License 1998.07.08 0 0 40
Lehet. Nekem mar sikerult 1x, bar magam is meglepodtem rajta egy kicsit.
kaviat Creative Commons License 1998.07.03 0 0 39
Gyerekek! biztos az hogy nem lehet a neten VisaElectronnal vásárolni ?

kaviat

And67 Creative Commons License 1998.07.03 0 0 38
Mallory!

Ne ess kétségbe olyan gyorsan. A grafológiai kérdés a bank számára jelent kockázatot. Ha írásszakértői vélemény szerint sem a Te aláírásod szerepel rajta, a bank nem terheli meg a számládat, pontosabban törli a korábbi terhelést. Ellenben a bank IMHO teljes joggal követelhetné a pénzt a kereskedőtől, hiszen az nem tartotta be a kártyaelfogadási szabályokat, amik között szerepel az aláírás egyezőségének vizsgálata. Na itt jön a probléma, hogy a kereskedőtől nem várható el, hogy két aláírás egyezőségét teljes bizonyossággal meg tudja állapítani, ezért a bíróság nem kötelezi a kereskedőt a kár megérítésére, ami így a bank veszetsége. Persze más a helyzet, ha egy Kovács János névre kiállított kártyával történő vásárláskor jól olvashatóan Dr. Szabó Tiborné az aláírás.

Fénymásolt cédulka (terhelés slip) nem jó, mert nem fogadja el a bank. Lehúzós esetben le kell gyártaniuk egy szép, dombornyomású kártyát a Te kártyaszámoddal ahhoz, hogy a Te számládat csapolják meg. Ennél egyszerűbb, ha ellopják a kártyádat, de akkor ugye Te is rohansz letiltani. Papíralapú elfogadókhoz napokig tart, hogy eljusson az a tiltólista, amin már a Te kártyaszámod is szerepel, de ez a késlekedés már általában a bank kockázata.

Azt tudom tanácsolni, hogy csak elektronikus tranzakciókra alkalmas, vagyis nem dombornyomású kártyát kérjen az, aki mérsékelni kívánja a kockázatát (Cirrus/Maestro, Visa Electron). Csak ezekkel nem lehet az Interneten vásárolni...

Mallory Creative Commons License 1998.07.03 0 0 37
Akkor mostanában tulajdonképpen az a legbiztonságosabb, ha otthon tartom a kis pénzecskémet???? Esetleg egy csörgôkígyó férôhelyén?
Vagy az is elég, ha sürgôsen visszamondom a kártyáimat???
Tulajdonképpen hogy a francba engedélyezik a kártyás megoldások működtetétsét, ha ennyire nem biztonságosak??? Eddig legalább tényleg el kellett lopniuk a pénztárcámat ahhoz, hogy a pénzemhez jussanak. Most már elég, ha kitatlálnak egy x-jegyű számot és kész. Vagy lefénymásolják a cédulkát, amit aláírok a közértben és amin rajta van a kártyaszámom is. Ha a grafológiai hasonlóság nem szükséges az aláírásnál, akkor tulajdonképpen csak az nem fizet a kártyámmal (kártyaszámommal), aki nem akar....

Hát asszem, felmondom a kártyaszerzôdésemet....

And67 Creative Commons License 1998.07.03 0 0 36
Bölény!

Ez elég változatos, nem árt tájékozódni.
Folyamatban van egy új jogszabály, de lehet, hogy csak MNB rendelkezés megalkotása, ami az eminens belépni szándékozókra jellemzően betű szerint átvenné az Európai Uniós elképzeléseket. Ez a bejelentés pillanatától mindent kárt a bankra hárít.

Első ránézésre még örülhetnénk is, de ne feledjük, hogy ha a bankok tiltakozása ellenére ez lesz a szabály, a bankok kénytelenek lesznek a megnövekvő veszteségeiket áthárítani az ügyfelekre, így emelkedni fog a letiltási díj, de akár még az éves díj és a különböző tranzakciós költségek is. Vagyis a bankok szét fogják kenni a teljes ügyfélkörre a veszteségeket, így azok fogják megfizetni a fogyasztóvédelmi célzattal hozott új szabályozás következményeit, akiktől el se lopták a kártyát. Lehet mondani, hogy csak a letiltási díj emelkedjék, de senki se fog bankkártyát igényelni, ha az eddigi 10 eFt-ról mondjuk 50-100 eFt-ra emelik a letiltási díjat.

Bölény Creative Commons License 1998.07.02 0 0 35
Az tudtátok pl., hogy a kreditkard ellopása/elvesztése esetén a bejelentés napjának 24.00 órájáig a felelősség a tulajé, akármilyen biztosítást kötött is?! (Nekem egy K&H-s hölgy hívta fel erre a figyelmemet, talán máshol máshogy van.)

Bölény töprengett.

Laci Creative Commons License 1998.07.01 0 0 34
Hát akkor hanyagoljuk a credit cardokat. Legalábbis én.
And67 Creative Commons License 1998.07.01 0 0 33
A chip kártyától sokat remélnek a szakik, de azért én óvatos lennék. Egyébként ha most Te+én fel is találnánk a tökéletes rendszert, nem biztos, hogy meg is valósulna. Túl sokba kerülne az átállás, a bankok rengeteg pénzt fektettek be a jelenlegi rendszer kiépítésébe is, ami még nem térült meg. Addig azonban ódzkodnak egy újabb nagyszábású beruházástól, mert attól tarthatnak, hogy az se térül meg a következő, még jobb technika megjelenéséig. Gyors megtérülést pedig azért nem lehet kierőszakolni, mert ahhoz nagyon magas díjakat kellene felszámolni, az ügyfelek pedig a jelenlegiektől is visítanak.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!