Keresés

Részletes keresés

NevemTeve Creative Commons License 2003.04.11 0 0 216
Ha például azt hallod, hogy a MS "ajánlja" a magyar programozó-matematikus képzést, akkor nem állsz szóba ott végzett emberekkel?
Előzmény: ilona658 (212)
ilona658 Creative Commons License 2002.03.12 0 0 215
Éppen ez miatt szeretném megtudni
Előzmény: micu (213)
micu Creative Commons License 2002.03.11 0 0 214
"Suse linux a magyar büntetés végrehajtásban - linux.index.hu
A SuSE Linux ezúttal egy speciális területen ért el sikert, mégpedig a büntetésvégrehajtásban. A Miniszterelnöki Hivatal Informatikai Kormánybiztossága által támogatott 12 informatikai tanteremben a Büntetésvégrehajtás Országos Parancsnoksága (BVOP) ugyanis több mint 30 rendszergazdáját képeztette ki SuSE Linux ismeretekből."

Ez így tökéletes. BSA beküldi a főnököt a kóterba ahonnan már mint képzett linux felhasználó jön ki ;-)

Előzmény: moha (209)
micu Creative Commons License 2002.03.11 0 0 213
Igen ez csakugyan fontos. Tudni kell kiktől óvakodjon az ember.
Előzmény: ilona658 (212)
ilona658 Creative Commons License 2002.03.10 0 0 212
Valaki tudna segíteni nekem? Keresek egy olyan site-ot,ahol fel van sorolva az összes olyan egyetem,főiskola,tanfolyam stb./programozó, rendszergazda,adminisztrátor stb./ az egész világon amelyeket a Microsoft ajánl vagy kapcsolatban van vele.
TaXiN Creative Commons License 2001.07.15 0 0 211
Nekem van egy dobozos MSDOS 4.01
Géppel adták.
Előzmény: netizen (206)
Atys Creative Commons License 2001.07.15 0 0 210

Vadimka, talan "than" es nem "then". Nemugyanaz.
De ugylatszik mar bugfixeltek
moha Creative Commons License 2000.08.10 0 0 209
"A Microsoft harcot hirdet Magyarországon is

Takács István

(MTI-iNteRNeTTo) A Microsoft világméretű harcot hirdetett azok ellen, akik az internet segítségével illegális módon terjesztik a szoftvereket - tudatta Microsoft Magyarország szerdán közleményben. Jelezték, hogy a kampány Magyarországra is kiterjed, ahol kettőtől nyolc évig terjedő börtönbüntetés róható ki az elkövetőkre.

A Microsoft Corporation a múlt hét szerdáján indította el a kampányát az illegális szoftver használat és terjesztés ellen, melynek során új technológiákat alkalmazva, kormányok és jogi szervezetek bevonásával lépnek fel a cég szellemi termékeit eltulajdonítkkal szemben - állt a közleményben.
A Microsoft már több mint 7500 esetben indított jogi eljárást hamisított és illegális szoftvereket ajánló weboldalak ellen, amelyekből a világhálón több mint 2 millió van a világ 27 országában található szervereken.
A kampányhoz használt új technológia egyik része egy Internet figyelő eszköz, amely a hét minden napján 24 órán keresztül keresi a gyanús web oldalakat, hogy az illegális online ajánlatokat és a mögöttük állókat beazonosítsa - közölték.


A Microsoft ezáltal naponta több ezer illegális oldalt tud felfedni, hogy azután többnyire az Internet-szolgáltatókkal és a internetes tartalomszolgáltatókkal együttműködve elérje az illegális termékek eltávolítását az Internetről.
A kampányban "hagyományos" nyomozók is dolgoznak, akik a gyanús oldalak vizsgálata mellett tesztvásárlásokat végeznek, majd kiderítik az illegális oldalakat üzemeltető kalózok kilétét.
A kampány során a Business Software Alliance (BSA) 64 rendőri rajtaütést előkészítésében működött közre, 17 polgári peres eljárást van jelenleg folyamatban a világ 15 országában, így az Egyesült Államokban, Peruban, Dél-Afrikában, nagy-Britanniában és Hongkongban.
A Microsoft közleménye szerint erőfeszítéseiket a helyi kormányok támogatják élvezik, mivel a szoftver kalózok visszaszorítása elősegíti a biztonságos digitális infrastruktúra kialakítását az elektronikus kereskedelem számára.



A BSA pozitív kampányának egyik plakátja


"Az illegális aukciós oldalakat felszámoló hadjáratának megkezdése óta 43.000 aukciót sikerült megszüntetni. Az idén 743 aukciós oldalnak küldtek figyelmeztetést jogsértő anyagokkal való visszaélésért."
"Ezen kívül a BSA számos ügyvédi felszólító levelet küldött az érintett Internet-szolgáltatóknak, melyben a például a Microsoft Windows 2000 illegális letöltését lehetővé tevő web tárhelyek megszüntetését kérték a szolgáltatótól. Eltávolítási értesítés/figyelmeztetést bocsátottak ki olyan web oldalak illetve szerverek részére, amelyek lehetővé tették a Microsoft Windows 2000 illegális letöltését" - állt a közleményben.

vadimka Creative Commons License 2000.04.02 0 0 208
hi

check this out!

www.google.com

a keresendo kifejezes:
more evil then satan itself

jo szorakozast! ;)))

szgabika Creative Commons License 2000.01.02 0 0 207
Oké legyen MS DOS 5.
Üdv Gabika
netizen Creative Commons License 2000.01.02 0 0 206
annak oidején mondjuk az MS DOS 3-at azért nem kellett nálunk regisztráltatni, mert az MSDOS3-at hivatalosan Magyarországon sosem forgalmazták :-)) Ha jól emléx az MS első Magyarországon is forgalmazott oprencere az MSDOS 5.0 vót.

Előzmény: szgabika (205)
szgabika Creative Commons License 2000.01.01 0 0 205
Sziasztok! Mivel korábban csak a Yk2 Microsoft forumot láttam oda megírtam a következő kérdést.

„Nem tudom, hogy meg lehet -e itt kérdezni a következő probléma megoldását. Azért megpróbálom. Minden esetben amikor kilépek a Windows-ból a program megszólítja az A: meghajtót egyszer-kétszer. Nem valami nagy tragédia, csak egy kicsit idegesítő. Érdeklődve várom az esetleges megoldást.”

Erre az volt a válasz, hogy ez a kérdés valóban nem oda való. Udvariasan megküldték az E-mail címemre a regisztrációs adatlapot. Gondolom sejtitek, hogy egyből kitöltöttem és visszaküldtem.

Szóval ha esetleg van valakinek valami okos ötlete a probléma megoldására azt szívesem venném.

Még egy kérdést azért még felvetnék. Kinek mi a véleménye arról, hogy annak oidején mondjuk az MS DOS 3-at miért nem kellett regisztráltatni?

Kiváncsian várom a véleményeteket.

Üdv mindenkinek. Gabika

hullarablócska Creative Commons License 1999.12.28 0 0 204
Ezt már láttátok?

MS Y2K HOTLINE

Újlaki Creative Commons License 1999.12.28 0 0 203
Kösz és :-)
Előzmény: netizen (202)
netizen Creative Commons License 1999.12.28 0 0 202
2. Pl office 4.1/és office 95: Az a válasz, hogy végy újabbat. Az office 95 már '95-ben is gondban volt a keltezéssel IMHO 8Azér a bankok dolgoznak 10-20 évre előre is). Az azért nem fedi a valóságot hohy teljesen nempatibilis, mert ha áttérsz az MJD (Modified julian date) ez egy 64 bites előjel nélküli egész, akkor no problem, csak ugye az emberek akkor meg nem értik hogy az a 34569895 most micsoda is pontosan :-))
A win 3.1 file managere 6 nap mulva létrehozott filejaidra azt fogja mondani, hogy "100"-ban készültek... s.i.t

3. isten igazából azt kéne faggatni aki ezt +fogalmazta, de szerintem. A Dátum lehet szimplán adat, konstans változó (születésed évszáma), Vagy olyan dolog amit változóba töltve azon műveletet végzel: Pl 2 időpont közt eltelt időre kamatos kamat számítása tehát 2 naptárszerinti időpont közt eltelt időmennyiség, mint adat.

60-as 70-es évek: Amikor kerningham-pike-richie meg a többiek összegyúrták a UNIX-ot 32 bites proci még csak disznek volt és arra is 1 egész hadsereg vigyázott. Ennek ellenére a UNIX úgy készült el, hogy 2038-ig nem lesz baj a datumváltással... Asszem a MAC is eldöcög 2050-ig

Előzmény: Újlaki (201)
Újlaki Creative Commons License 1999.12.28 0 0 201
Most olvasom az internettón:

"A Microsoft Magyarország két éve folyamatosan
készül a 2000. évre. A cégnél több mint 4 ezer terméket
teszteltek, és ezek - az esetenként kisebb javítás után - 98
százalékban alkalmasak lesznek az ezredfordulón is a
működésre. A legfőbb hibalehetőségek a kétszámjegyű
dátumtárolás, a szökőévszámítás és a dátumok különböző
jelentéstartalma miatt következhet be."

Azért örvendetes, hogy legalább néhány másodpercig, az ezredforduló pillanatában, működőképes lesz az MS termékek többsége. De addig mit csinálunk?

Kérdések:

1. A 2000. január 1. és az ezredforduló közötti egy évben mi lesz a dátumváltás problémájával? Egy év alatt megoldódik magától?

2. Melyik az a 2% (ez kb. 80 terméket jelent), ami még akkor - esetenként kisebb javítás után - sem működik majd? Vagy úgy kell érteni, hogy az összes termék lesz 98%-osan működőképes?

3. Valaki megmagyarázná "a dátumok különböző jelentéstartalma" nevezetű gyönyörűség jelentését (lehetőleg egyféle jelentéstartalommal)?

4. Ez már a Y2K hatása, vagy tényleg a 60-as, 70-es években vagyunk? Úgy értem, ideodemagógiailag?

Gabika Creative Commons License 1998.10.15 0 0 200
Makrofos topic ? Itt a helyem.....
Gorcsev Creative Commons License 1998.10.15 0 0 199
"Ha a RedHat-bol azt a verziot veszed meg amivel hotline meg miegymas jar akkor majd ugyanannyiba kerul
mint a Win98. "

Igaz, viszont a "hozzávalók" _lényegesen_ olcsóbbak (pl. Applixware). A legtöbb pedig ingyenes.

"Egyszeruseg: ha beteszek vagy kiveszek egy floppy-t akkor a Linux-ba meg mindig azt a szep hosszu
"mount -blabla"-t kell begepelni, vagy mar eljutottunk a technika olyan vivmanyaihoz mint "a:" ? (na
mostan gonosz voltam) "
Igen, eljutottunk. De minek bele floppy :)))?

Knight of Improbability Creative Commons License 1998.10.15 0 0 198
Regi topicokat olvasgattam es amikor ebbe utkoztem ramtort, hogy muszaj mar nekem is megvedeni ezt a Billy-t, kulonben meg ehen halna. :-) Ugyhogy megprobaltam vegiggondolni egy par dolgot ami ebben a topic-ban elhangzott. Ez sult ki belole:

1. Melyik rendszer a stabilabb - az NT vagy a korabbiakban felsoroltak valamelyike?
Ne feledkezzunk el arrol, hogy ha kernel modu komponenseket installalunk akkor azok konnyeden hazavaghatjak a rendszert es ettol egyik alabbiakban emlitett opsys sem ved meg. Jo esely van arra, hogy a noname kartyaval jott gagyi drivert egy alulfizetett del-koreai csavo buheralta egy esos ejszakan. Szoval semmifele hivatalos teszten, certifikacion vagy ilyesmin nem ment keresztul - ugyhogy minosegi garancia sincsen. Ha felinstallalod, onnantol te vallaltad a kockazatot es a szidas jogosabb a koreai iranyaban mint a Billy-nek. Szerintem ez lehet az egyik oka annak amit tobben emlitettek, hogy bocsuletes HW-n nincsenek stabilitasi problemak. Ez nem feltetlenul a HW-n mulik lehet, hogy a driver a gyenge pont.
Hasonlokeppen, ha mindenfele jol-rosszul feltort/lemasolt/letoltott holmikat installalsz, megint csak ne csodalkozz ha nem mukodik tokeletesen. A kulonbseg annyi, hogy az AIX, Warp, miegymashoz meg ilyet sem tud az ember szerezni.

2. Tenyleg sok a bug az M$ programokban?
Hat van beloluk. Viszont mindenki aki mar dolgozott nagyobb szoftverprojekten tudja, hogy minden program tele van hibaval. Legfeljebb meg nem talaltak meg oket. Namarmost az M$ programokat X millio ember hasznalja es ami problemaba utkoznek azt a sajto lelkesen dokumentalja, hogy mindeki tudjon rola. Ha a Sztar Office-t is annyian hasznalnak abban is talalnanak legalabb annyi hibat.

3. Tenyleg ingyer van meg olyan egyszeru a Linux?
Nagy peldanyszamu szoftvereknel az ar nagy resze nem a fejlesztest fedezi, hanem a tamogatas kerul sokba. Ha a RedHat-bol azt a verziot veszed meg amivel hotline meg miegymas jar akkor majd ugyanannyiba kerul mint a Win98.
Egyszeruseg: ha beteszek vagy kiveszek egy floppy-t akkor a Linux-ba meg mindig azt a szep hosszu "mount -blabla"-t kell begepelni, vagy mar eljutottunk a technika olyan vivmanyaihoz mint "a:" ? (na mostan gonosz voltam)

4. M$ ellenes hangulat
Nekem ugy tunik, hogy a halon nehanyan azt hiszik, hogy ok attol lesznek egyenisegek meg forradalmarok, hogyha habzo szajjal szidjak az M$-t. Nem allitom, hogy az M$ tokeletes - szo sincs errol. Viszont szerintem egy profit arrol lehet megismerni, hogy a legjobb megoldast probalja adni a megbizojanak fuggetlenul a sajat hangulatatol/eloiteleteitol. En ma a M$ termekeket ajanlom.


A sok pereskedo konkurrens meg jobban jarna, ha az energiait a termekfejlesztesre forditana. Mindannyian jobban jarnank ha a jobb termekek versenyeznenek az ugyvedek helyett. Na ezzel mara ki is fustologtem magam. :-)

Valentine Creative Commons License 1998.08.12 0 0 197
Egy kis módosítás az előző programban, hogy jobban modellezze a valóságot...

BEGIN
LOOP until DEATH=FALSE
MOVE contents(pohár,sör) SZÁJ
END OF LOOP
END OF LIFE

Cowboy Creative Commons License 1998.08.12 0 0 196
Au-os Wágner Úr!
Az általad emlitett file nem müxik jól, mert h(I)ányos. A lyó ity nész ki:
Vedd észre REM a sört
Vedd el REM ne a lyányt, hanem a sört
Bontsad ki
Öncsed ki REM ne a födre, hanem a pohárba
BEGIN OF LOOP
Idd
Idd
END OF LOOP

Mivel a lezárt és elduggott mindenféle ALKOHOLT csukott szemmel is megtatálod, az elsö sört nyuggottan törülheted!

kheiron Creative Commons License 1998.08.12 0 0 195
Sziasztok!

Kissé régebben kellett volna regisztrálnom magam, de hát csak most kerültem hosszasan internetközelbe...
Én otthon speciel Mac-et nyűvök, M$ programokból meg csak a Wordot az Excelt, és a PowerPointot tartom fent, csak az egyetemen vagyok kénytelen PC-zni, tehát úgy vélem, van egy icipici rálátásom (júzerszinten!) a dolgokra. Már vagy egy éve használom életem első gépét ;-), de a Wordöt vagy az Excelt kb. 5-ször, ha kinyitottam. Egyszerűen számomra nem adnak többet, mint az OEM ClarisWorks. Arról nem is beszélve, hogy a sebességük alig összevethető (ClarisWks 66 MHz, 40 MB kb. olyan gyors, mint egy Off97 P200 MHz, 64 MB!).
Amit M$-ből használok, az a PowerPoint, annál is inkább, mert ingyenbe volt :-). Meg mas nincs sehol, ahol diákat csinálnak :-(

Üdv
Kheiron

Szlartibartfaszt Creative Commons License 1998.08.12 0 0 194
Látogassatok el a Számítógép Gyűlölők Társasága hómpédzsére! Jó MS vicceik vannak.
http://mta.bkkl.hu/sgt/index.html
Jackie Creative Commons License 1998.08.12 0 0 193
skacok,

a Bill Sux képről kiderült, hogy kacsa ! Az Intel is tagadja, hogy bárkit is elbocsájtott volna.

Na de sebaj, elég ha mi tudjuk, nem igaz ?
Bill Sux !

eomer Creative Commons License 1998.08.12 0 0 192
Wágner úr Creative Commons License 1998.08.12 0 0 191
Cowboy :))) Mi az az ominózus első sor? Nekem ugyanis eleve saját config.sys-em van és az első sorom úgy kezdődik, hogy REM Ide a Sört! Ezt ki kéne törölnem?
Cowboy Creative Commons License 1998.08.12 0 0 190
Valentine!
Nagyon egyszerü kiakasztani a W98-at. Menj be a "START"-ba, válaszd a "restart in MS-DOS mode" opciót. Amikor vissza akarsz lépni "Windows" módba, megkérdezi, hogy biztos?. Válaszold "y". A gép újra indúl, MS-DOS módban. Megpróbáltam elküldeni ezt a hibát a MS-nak, de nem lehet találni egy müködö E-mailt! A megoldás: EDIT CONFIG.SYS, töröld ki az elsö sort, mentsd el a file-t és inditsd újra a gépet. Igazán szép munka egy ilyen "profi" cégtöl.
Pepin Creative Commons License 1998.08.10 0 0 189
Ask, nem rossz, nekem eddig stabilan működik. Egy nagy baja van, lassú. 133-as Pentiumra raktam fel, megnéztem, aztán a böngészőt leszedtem, mert nem bírtam a "száguldást". Viszont az OE annyira megtetszett, hogy az otthoni gépemen kiselejteztem a Netscape Messengert. Az OE kb. 5 hete hiba nélkül megy, pedig a Netscape Navigatorral van összeműtve.
Valentine Creative Commons License 1998.08.10 0 0 188
Sikerült elég sokat fikáznom a Win98-at. Na, most fölraktam otthon, értékelés céljából (egyébként illegális volna, ugye.) Eddig elégedett vagyok vele - minden kártyát felismer egyszerre (az osr2 nem), eddig még nem fagyott le, a glancokat ki lehet kapcsolni... Szóval kellemesen csalódtam. Eddig bocs, Bill.
Mindezidáig azért ócsároltam annyit, mert olyan emberek, akiknek hiszek, és értenek a témához, szinén ócsárolták.

Nna, majd néhány hét/hónap múlva is remélem, hogy ilyen + leszek.

Valentine

38 Creative Commons License 1998.08.10 0 0 187
Josh és kék halálosok,
"általában" hw közeli dolgok okozzák. HW huba, vagy driver huba. A driverek sem tökéletesek és nem csak a MS ír ilyet. Olyan sw-t írni, ami akceptálja a hibás hardvert? Nem könnyű. NT-nél szinte tuti, hogy hwprobléma (akár inkompatibilitás is elég) a gyanú. Attól mással még mehet.. Kikapcs közben az összes driver "kilép", azaz megmozdulnak a driverek és összeakadhatnak. Megoldás: legfrissebb (persze nem mindig.. :-)) driverek, windows, EEPROM, BIOS, firmware.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!