Keresés

Részletes keresés

santapista Creative Commons License 2019.12.04 0 0 266

sziasztok, eltelt majd 20 ev. a renszarvasbol vegul radio lett csak. sok helyre eljuottt tobb  helyen meg ma is mukodik. utolajar 2008/9 ben a kelet burjatiai baunt megye rentartoi kozott lattam. radiokent es lampalent hasznaltak. koszonjuk a segitseget

Bimbum Creative Commons License 2006.09.02 0 0 265
S van térerő a tajgában?
Előzmény: Törölt nick (259)
EOwyn Creative Commons License 2006.07.07 0 0 264

Ma este az M2-n Hagyaték címmel egy nagyon érdekes dokumentumfilmet láttam Schmidt Márta örökségéről. Elkezdett érdekelni a téma, és az interneten láttam, hogy Xantus János is készített Éváról filmet, amely ment az idei filmszemlén. Nem tudjátok, hol lehetne megnézni?

 

Nappárduc Creative Commons License 2005.10.27 0 0 263

Kedves Lev.társak!

Új belépőként üdvözöllek Benneteket.

Olvastam (mert régóta kerestem az e témával foglalkozókat) az előzményekben az akció szervezéséről, a lebonyolítás néhány morzsájáról. Az utolsó híradás -több mint két éve- elég szomoru eseményekről tudósított.

Egy másik -a magyarság ősi múltjával foglalkozó- lev.lista tagjaként is érdekelne az expedícióról szóló információ, ill. az akörüli rejtélyes dolgok. Már amit így a nyílt listán le lehet közölni. Ha nem, szívesen fogadnám magán lev.-ben is.

Magamról annyit, hogy az ország keleti részében élek. Két egyetemista-főiskolás fiam és férjemmel.

Mióta az eszem tudom, érdekel hogy mi az, hogy magyar, miért éppen ide születtem, mi a magyarság feladata a világban, stb. Ehhez viszont az ősi múltunkat is ismerni kell, hogy a fentiekre választ kaphassunk.  Érzem a lelkem mélyén a gyönyörüséges népdalaink, népművészetünk, nyelvünk különlegességét.

Kevés embernek adatik meg, hogy magyarságunk előző állomásai, kapcsolatai színhelyére is eljusson, ezért szívesen venném, ha -kompetens szeméy által- hozzájuthatnék olyan információkhoz, hogy beilleszthessem a magyarságomról alkotott nagy mozaikképbe.

Jó szándékotokat, és segítőkészségeteket előre is köszönöm.

                                                                                              -Nappárduc-

Ghanima Creative Commons License 2004.04.23 0 0 262
Ami azt illeti, én is kíváncsi vagyok, történt-e valami az ügyben?!
Előzmény: nyman (261)
nyman Creative Commons License 2004.04.22 0 0 261
van vmi hir a projektrol? most alacsony a dollar
nyman Creative Commons License 2003.10.15 0 0 260
es terero is van arrafele?
:o)
Előzmény: Törölt nick (259)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.15 0 0 259
Minden - valamit magára adó - szibériai muzsiknak mobil telefonja van a finnektől.
nyman Creative Commons License 2003.10.14 0 0 258
hogy all a projekt?
erkata Creative Commons License 2003.01.06 0 0 257
címem: santapista@freemail.hu

2002 történései:
januárban elkészült a sámán mithológia című kétrészes film Halmy György rendezésében Schmidt Éva, Erdei Katalin, Somfai Kara Dávid és Sp közreműködésével.
Májusban megjelent kirgizül és oroszul a XIX. század végi és XX. század eleji magyar Kirgizia-utazókat bemutató kiadvány, Demszky Gábor kirgizföldi utazása alkalmából.
3 rádiót decemberben elirányítottam a csitai evenkikhez és a szajáni tofákhoz.
Októberben megjelent a L'Harmattan kiadó gondozásában egy régóta várt könyv: Halkuló sámándobok, Diószegi Vilmos szibériai naplói és levelei, 1957-58
Július 2-án tragikus körülmények között meghalt az északi hantik (osztjákok) között 12 éve élő, sajátéletével és tudásával példát mutató munkatársam és mesterünk, a szó nemes értelmében Schmidt Éva.
November elején meghalt 79 éves korában Diószegi Vilmos özvegye, Morvay Judit, barátunk.
november 13 és december 12 között Csepregi Márta nyelvésszel és Ruttkay-Miklián Eszter hanti néprajzkutatóval az Ural Keleti oldalának északi részén, az Ob jobb oldali mellékfolyója: a Kazim mentén elterülő Belojarszk városába mentünk, hogy hazahozzuk Schmidt Éva személyes és tudományos hagyatékát.
Október végén hosszú harc után eltávozott közülünk barátunk, Pongyi.
A Novemberi, decemberi utazásról egy részletesebb beszámolót is készítek a közeljövőben.
Köszönöm a megértést és a végtelennenk tűnő türelmet, most az ágyat nyomom, gondolom mint sokan közülünk.
sp.

Előzmény: Törölt nick (254)
nyman Creative Commons License 2003.01.06 0 0 256
felajanlasom egyelore visszavonva
Előzmény: nyman (251)
Törölt nick Creative Commons License 2003.01.06 0 0 254
Kedves topictársak!

Szeretném felvenni a kapcsolatot Sántha úrral minél elöbb!
Kérem, aki tud hozzá telefonszámot, az dobjon rám minél elöbb egy e-mailt.
Egy készülő riportfilmhez kellene a segítsége!

Köszönöm:

nyman Creative Commons License 2002.11.19 0 0 253
OK, koszi
Előzmény: Törölt nick (252)
nyman Creative Commons License 2002.11.18 0 0 251
Na nincs semmi hir? Meg kb. 6 hetig tartom ervenyben a felajanlasomat.
Előzmény: nyman (250)
nyman Creative Commons License 2002.10.04 0 0 250
Hogy all a projekt? Az 1 rent meg fenntartom, dec 31-ig. Utana majd meg gondolkozok rajta.

Mostanaban oleg alacsony a dollar, ugyhogy most alig 25 k-ra jon ki egy ren, ha nem valtoztak az arak

lord Creative Commons License 2002.06.10 0 0 249
Június 14 péntek 19,30 Spektrum: Élet a rénszarvasok között (vagy valami hasonló című)

Sántha István Creative Commons License 2002.05.07 0 0 248
Pénteken május 10-én 20 órakor a Podmaniczky utca elején a teaház mellett lévő könyvesboltban tartok előadást a szibériai sámánizmusról.
Mindenkit várok, sp
Bard Creative Commons License 2002.04.09 0 0 247
Új cikk a honlapon: Tajgai nomádok, falusi vadászok / Evenkik Kelet-Szibériában a XX. század végén www.tar.hu/renradio/
AlomGomba Creative Commons License 2002.04.03 0 0 246
Valahogy nem akar ez a Shambalában összejönni :)

Jobbulást mindenesetre.

Előzmény: Sántha István (245)
Sántha István Creative Commons License 2002.04.03 0 0 245
Tegnap szerencsetlenul izomszakadast szenvedtem, igy a szombati eloadas legalabb ket hettel csuszik.
Sántha István Creative Commons License 2002.04.01 0 0 244
Újdonságok:
Szombaton ápr. 6-án 18h-kor Buddhistáknál, Lörinc paptér: tartok előadást sámánok, lámaizmus, burjátok címmel.
A Narancsos cikkre jelentkező Preston vet kft (Felföldi Miklós) állatorvosi gyógyszereket ajánlott fel a csitai réntartóknak mintegy 500 dollár értékben ez kb. másfél éves készlet. Ezt el is küldték Csitába.
Csütörtökön indul Bairma Xabtagajeva (burját tanárnőm)segítségével az angol keresztény segédegylet által küldött freepaly radio Aligdzserbe, a tofa réntartókhoz, Sergej és Nikolaj Amostajevhez.
Az Osiris könyvklubban meg lehet rendelni Diószegi Vilmos 1957-58-as naplóint és leveleit tartalmazó kötetet.
Keresünk egy társadalmi egyletet, aki nem akar rajtunk meggazdagodni. A Narancs ebben az esetben támogatna minket.
Sántha István
Sántha István Creative Commons License 2002.03.01 0 0 243
A tibetisták lemondták technikai okok miatt a szombati előadást. Április elejére teszik át, ahogy igérik.
Elnézést a nevükben (is) mindenkitől.
sp
AlomGomba Creative Commons License 2002.02.26 0 0 242
Na végre egy időpont ahol ott tudok lenni :))
Előzmény: Sántha István (240)
morticia addams Creative Commons License 2002.02.26 0 0 241
megpróbálok odavánszorogni.

Off: nem tudom, weblap-ügyben mi a pálya, csak már kéne a tárterület nekem:-))On

Előzmény: Sántha István (240)
Sántha István Creative Commons License 2002.02.26 0 0 240
Szombaton, március másodikán 6-kor a Sambalában, tibeti buddhista központ a Lőrinc pap téren tartok előadást, a sámánizmus és a lámaizmus viszonyáról, ahogy a sámánisták látják.
Mindenkit szretettel várok,
sp
doktor wang Creative Commons License 2002.02.17 0 0 239
Nem is tudtam, hogy folyót is elneveztek rólam... :)))))

doktor wang szim

Előzmény: Sántha István (233)
Bard Creative Commons License 2002.02.14 0 0 238
Morticia!

nem felejtettelek el...

De most mas:

Mr. David Somfai, a Hungarian expert of Central Asia and
Turkic-speaking peoples of Siberia and Mongolia, will make a presentation on his experience of the region with a slide-show. Along with native Hungarian and a number of European languages (English, German, Russian), he
speaks fluently Kazakh, Kyrgyz, Tatar, Yakut, Tuva, Mongolian and can easily converse in Tadjik, Turkmen, Uzbek, Uigur, Turkish and other languages.

Mr. Somfai has been in several field trips to Central Asia, Siberia, Mongolia, and collected enormous ethnographic material on traditions and culture of local population and some nomadic tribes inhabiting the vast region.

Currently, Mr. Somfai is finishing his book on folk songs. Previously, he organized several photo exhibitions that shed light on the very-day-life of today's nomadic peoples.

The presentation will take place on Thursday, 14 February at 17:00 in Gellner Room. Everyone is invited. Students from Central Asia, Russia and Mongolia as well as Nationalism Studies affiliated people are particularly encouraged to come and meet Mr. Somfai.

Cordially,

Vugar Seidov

István! Tudom, hogy minimális az esely, hogy ezt ma öt előtt olvassad, de ismered az előadót?

Előzmény: morticia addams (237)
morticia addams Creative Commons License 2002.02.03 0 0 237
Bard!

szia, honlap-ügyben nézd meg a postaládád!

Előzmény: Bard (236)
Bard Creative Commons License 2002.02.03 0 0 236
Én meg nem is tudtam, hogy mikor lesz az adás... No mindegy, István, ha tudod, mikor lesz ismétlés, szólj, mert felvenném...

A honlapon javitom a dolgokat mindjárt.

Előzmény: Sántha István (235)
Sántha István Creative Commons License 2002.02.03 0 0 235
Hoyer Mária a Narancsos riport olvasása után felajánlást tett egy rádióra. Köszönöm.
A szombat esti Duna Tv-s adásban nem Kurucz Józsefet láttuk, hanem Kazár Józsefet. Hétfőn teszek panaszt az adás vezetőjének, hiszem a nevet pontosan adtam meg a film készítésekor.
Előzetesen ígéretet kaptam, hogy az ismétlésben már a javított verziót vetítik.
Horváth Zsolt és Csiga ugyanaz az ember, aki felajánlást tett és át is utalt egy rénnyit a számlára, tehát kéri csak egyik neve, vagy a kettő egymás mellett szerepeljen.

Kérek mindenkit, aki felajánlást tett és még nem utalta át a felajánlásának mértékét, ha teheti most tegye mag ezzel elősegíti az akció tervezését. Tisztelettel Sántha istván
Tárgyalások folynak réngyógyszer ügyben. Én megadtam a listát, amelyet az evenkik még 1999-ben írtak össze, a felajánlást tevő Preston vet kft most néz utána moszkvai bázisán mi teljesíthető ebből.

sp

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!