Keresés

Részletes keresés

Agcika Creative Commons License 2016.09.19 0 0 60

Tisztelt Szülők!

 

Sárik Ágnes vagyok, a Szegedi Tudományegyetem Egészségtudományi és Szociális Képzési Kar védőnő szakos hallgatója, és a segítségét szeretném kérni a szakdolgozatom megírásához.

Témám: Cöliákiás gyermekek gondozása védőnői szemmel.

 

https://goo.gl/forms/GsjinbZdGw9IsBIC2

 

Kutatásomat 0-6 éves coeliákiás gyermeket nevelő családok körében szeretném kitöltetni.

Kérem, hogyha ön a célcsoportba esik, segítse a munkámat a kérdőívem kitöltésével!

 

A kérdőív kitöltése természetesen anonim és a kutatási eredményeket csakis saját célra használom majd fel.

Előre is köszönöm a segítséget!

so_25 Creative Commons License 2016.06.21 0 0 59
Medalaine Creative Commons License 2014.11.09 0 0 58

Sziasztok!

 

Mivel én magam is tejfehérje allergiás vagyok már sajnos több mint öt éve, a szakdolgozatomat az allergénmentes élelmiszerekről írom. Nagyon sokat segítenétek vele, ha kitöltenétek az ehhez készített, igényfelmérő kérdőívemet. Mivel elég speciális a téma, tényleg minden válasz jól jön. Köszönöm szépen a segítséget! :)

https://qtrial2014az1.az1.qualtrics.com/SE/?SID=SV_d4hkeQFZUBXpAJ7

PanniF1 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 57

Hali!

A legjobb oldal szerintem...

http://liszterzekeny.hu/tiki-index.php

Fővárosi vagy?

Előzmény: fakoandi76 (56)
fakoandi76 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 56

Sziasztok sajnos most derült ki 37 evesen liszterzekeny lettem egesz nap  a netet bújtam mit ehetek mit ihatok de meg belekell jönnöm külön fözes meg minden eleg rossz dolog amit eddig ehettem most mar ranezni se.

Supraren Creative Commons License 2013.03.09 0 0 55

Lisztérzékenységgel kapcsolatban a figyelmetekbe ajánlok egy nagyon jó könyvet: Bázikus konya - 500 recept candidásoknak, liszt- és laktózérzékenyeknek. A szerző abból indul ki, hogy a három probléma sokaknál egyszerre van jelen, szinte egyikből következik a másik. A barátnöm küzd hasonló problémával, aki utál főzni, de azt mondta, hogy ezek a receptek bejöttek neki és kedvet kapott ezekhez az újfajta kajához. A könyvről itt találtok leírást: http://www.candidainfo.hu/500-recept-candidasoknak-liszt-es-laktozerzekenyeknek

Naturalweb Creative Commons License 2012.02.20 0 0 53

Sziasztok!

Azoknak akik jóízű gluténmentes ételeket szertnének enni, ajánlom a következő oldalt.

www.naturalweb.hu ahol február végéig a régi áron vásárolható meg minden termék.

 

 

PanniF1 Creative Commons License 2012.02.18 0 0 52

Hali!

Többek között gluténmentes termékeket is árusító boltban dolgozom.

Ha gondolod, feltehetem a bolti honlapra, hátha ott is lesz rá valami reagálás.

Előzmény: nelly.v (51)
nelly.v Creative Commons License 2012.02.18 0 0 51

Tisztelt Szülők!

 

Valkai Kornélia, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának IV. éves védőnő szakos hallgatója vagyok.

 Szakdolgozati kutatásom témája: Coeliakia gyermekkorban: diagnosztika és kezelés védőnői szemmel. Azon szülők segítségét kérném akiknek gyermekük, gyermekeik coeliakiaban szenvednek. Szeretném megkérni önöket, hogy segítsék a kutatásomat egy  kérdőív őszinte kitöltésével. A kérdőív nem hosszú, és gyorsan kitölthető. Az adatokat kizárólag a szakdolgozatom készítéséhez használom fel az adatvédelem figyelembe vételével. A kérdőív kitöltése névtelen.

Segítségüket előre is köszönöm!

 

A kérdőív 3 linkből áll:

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/462382504/1/

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/462393256/1/

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/462406590/1/

 

szusza123 Creative Commons License 2011.12.06 0 0 50

Sziasztok.

Mi még nem tartunk itt, és talán nem is fogunk, de erős a gyanú.

Használtátok már a biocard gyorstesztet? Mit gondoltok, egy 20 hónaposnál megbízható eredményt ad? Pozitív lett :(

Azon agyalok, hogy elképzelhető, hogy csak valamilyen vírus miatt lett rosszul és mutatott valamit a teszt? 2 hét múlvára van időpontunk gasztróra, megesz addig a tehetetlenség.

És még egy.

Kedves Hirvike, amióta ezen kattogok, egy csomó dolgot olvasok. És nagyon-nagyon jó, hogy ennyi mindent beírtál ide, még véletlenül sem volt felesleges, sőt, köszönöm Neked, még ha nem is biztos majd szükségünk  lesz rá, de igazából a sütik és miegyebek beírásától kezdtem picit lélegezni is az első sokk után.

 

Évus71 Creative Commons License 2011.12.02 0 0 49

Sziasztok!

 

Tudja valaki mért tünt el a polcokról a CERBONÁNAK a gluténmentes kukoricapelyhei??????

Talán mert megfizethető volt:()

PanniF1 Creative Commons License 2011.11.28 0 0 48
Naturalweb Creative Commons License 2011.11.05 0 0 47

Kedves régi és új vásárlóink webshopunkban gluténmentes pudingpor 7-féle ízben 200gr-os kiszerelésben 220Ft-os áron kapható.

Nagy választékban jó ízű sütemények, pékárú, lisztek, szószalapok, száraz sütemények, leves porok.

Az ország bármely pontjára szállítunk.  

Várunk szeretettel.

Naturalweb.hu

 

roszi71 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 46

Budapesten újra elérhetővé váltak a SPÉKÓ által készített glutén, tej és tojásmentes ételek, melyeket innen lehet megrendelni:

 

gluténmentes, laktózmentes, tojásmentes ételek

nelly.v Creative Commons License 2011.06.23 0 0 45

Tisztelt Szülők!

 

Valkai Kornélia, a Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karának III. éves védőnő szakos hallgatója vagyok.

 Szakdolgozati kutatásom témája: Coeliakia gyermekkorban: diagnosztika és kezelés védőnői szemmel. Azon szülők segítségét kérném akiknek gyermekük, gyermekeik coeliakiaban szenvednek. Szeretném megkérni önöket, hogy segítsék a kutatásomat egy  kérdőív őszinte kitöltésével. A kérdőív nem hosszú, és gyorsan kitölthető. Az adatokat kizárólag a szakdolgozatom készítéséhez használom fel az adatvédelem figyelembe vételével. A kérdőív kitöltése névtelen.

Segítségüket előre is köszönöm!

 

A kérdőív 3 linkből áll:

 

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/462382504/1/

 

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/462393256/1/

 

http://www.kerdoivem.hu/kerdoiv/462406590/1/

krinyi Creative Commons License 2011.05.25 0 0 44

Köszi, Évus, megnézem, rendelni lehet-e dolgokat, mert vidékiek vagyunk.

Előzmény: Évus71 (42)
krinyi Creative Commons License 2011.05.25 0 0 43

Köszi, írtam!!

Előzmény: PanniF1 (41)
Évus71 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 42

Sziasztok!

 

http://www.taca.hu/newsdesk_info.php?newsdesk_id=6

 

Étel allergia centrum Bp, XIII. ker. Vág u.

 

Ez szerintem a legjobban ellátott szakbolt, SŐT helyben sütött pékárujuk is van, ami nagyon finom az én fiam imádja. Sokat szenvedtünk mi is az otthon sütött kenyérrel nem vált be, de itt megveszek 10-15 kenyeret (kb fél kiló 450.- FT) és 3-5 kalácsot (550.- Ft) ez 1 hónapra elég felszeletelem és 6 szeletekként becsomagolom és lefagyasztom.

Minden hónap második péntekén van még + 10-15% kedvezmény is.

 

Remélem segítettem!

 

Üdv Évi

PanniF1 Creative Commons License 2011.05.25 0 0 41

Hali!

Én ilyen jellegű (is) boltban dolgozom, ha budapestiek, írjon mailt, nekem is publikus a mailem. 

Előzmény: krinyi (40)
krinyi Creative Commons License 2011.05.25 0 0 40

Sziasztok!

Családgondozóként írok, érdeklődök. Ma került hozzám egy anyuka, aki egyedül neveli a kisgyermekét. A gyerkőc cukorbeteg, de nemrég kiderült, hogy ráadásul lisztérzékeny. Ennek megfelelően kell étkeznie. A kérdésem az lenne, tudtok-e mondani olyan helyet, ahol ezt a gluténmentes lsiztet, illetve tésztát normális (?) - na, jó, olcsóbb - áron meg lehet venni. Az anyuka gyes-en van és ezen túl még csupán családit kapnak, nem kell mondanom, mire elég. Bármiféle segítséget, tanácsot, tippet örömmel fogadok. Mélem is publikus. Köszönöm.

Kriszti

Kiskomisz Creative Commons License 2011.05.06 0 0 39

Sziasztok,

látom, hogy mostanában nem túl aktív ez a fórum, de remélem, hogy újjáéleszthetem.

3 éves kisfiam tej-, tojás, glutén és citrus allergiás. A glutént 3 hónapja diagnosztizálták nála, így mi csak most próbálkozunk, kísérletezünk dolgokkal. Sajnos még nem biztos, hogy teljes a tiltó lista, mivel az új orvosunk májusban fogja elvégezni nálunk a teljes allergiavizsgálatot.

Jelenleg sajnos nem érzem úgy, hogy megfelelő ételeket tudnék elkészíteni a fiamnak, mivel eddig sem volt túl könnyű finom ételt adnom neki, de mentőővként egy finom vajas kenyér párizsival mindig volt otthon, ám a gluténmentes kenyér, amit én sütök vagy veszek neki, nem ízlik neki, hiszen van összehasonlítási alapja.

Várom ide azoknak a sorstársaknak az írását, akik hasonló cipőben vannak.

 

Évus39 Creative Commons License 2011.04.02 0 0 38
hirvike Creative Commons License 2010.04.26 0 0 37

Kicsit kezd egysíkúvá válni ez a topic, de azért reménykedem, hogy valaki olvassa is...

 

Egy jó hír: a DM-ben is megjelentek a gluténmentes termékek, elég széles a választék - bár persze szokás szerint aranyárban van. :-)

hirvike Creative Commons License 2010.04.18 0 0 36

Ezt elhagyta az index...

 

III. Lajos utca 51.

Tel: 06-20-237-7820

Előzmény: hirvike (35)
hirvike Creative Commons License 2010.04.18 0 0 35

Egy kis napsugár a szürke hétköznapokba: gluténmentes sütik.

 

Álomsüti Cukrászat

 

XIII. Balzac utca 27.

Tel: 06-20-237-9832

Elsősorban cukormentes (fruktózzal készült) sütik, de van pár gluténmentes is. Rendelést is felvesznek!

   

   

 

hirvike Creative Commons License 2009.11.08 0 0 34

A Sparban is megjelentek a glutén- és laktózmentes termékek 'SPAR free' márkanéven.

Bővebb információ ITT.

ÁgóBerci Creative Commons License 2009.09.13 0 0 33

Sziasztok,

 

rokon kisfiúnak keresünk gyermekgyógyász/gasztros dokit, nagyon lényeges, hogy a tudjon románul, mert az eddigi orvosi papírjai mind román orvosok által lettek kiállítva,lévén székely magyarok.

 

Segítségetek előre is köszönöm!

 

Ildi

 

 

hirvike Creative Commons License 2009.09.13 0 0 32

Két recept, ami kiválóan elkészíthető kukoricalisztből, sőt a túrótorta szerintem tésztakéreg nélkül is működik.

 

Túró Rudi

 

Hozzávalók

Tészta

25 dkg margarin

40 dkg liszt

1 csomag sütőpor

2 tojássárga

15 dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

3 evőkanál kakaó

 

Töltelék

1 kg túró ( takarékos adag ½ kg)

25 dkg cukor ( 12 dkg)

1 evőkanál liszt

1 citrom reszelt héja

3 tojássárga

5 tojás felvert habja

 

A tésztához összegyúrjuk a margarint a sütőporos liszttel, hozzákeverjük a tojást, cukrot, vaníliás cukrot és a kakaót. A tésztát hűtőbe tesszük. (Nem árt előző nap elkészíteni, hogy jól megkeményedjen.) A töltelékhez összekeverjük a hozzávalókat a tojáshab kivételével, és félretesszük. A tészta felét nagylyukú reszelőn belereszeljük a tepsibe. Ezután felverjük a tojáshabot, óvatosan belekeverjük a túróba, és a tölteléket a tepsibe öntjük. A maradék tésztát ráreszeljük, és 175 ºC-on kb. 40 percig sütjük.

 

Tipp: fél adagból egy átlagos – kb. 22 cm átmérőjű – tortaformában remek torta készíthető

 

 

TÚRÓTORTA

 

Hozzávalók

Tészta

20 dkg liszt

1 teáskanál sütőpor

8 dkg margarin

1 tojás

8 dkg cukor

 

Töltelék

50 dkg túró

20 dkg cukor

1 csomag vaníliás cukor

1 csomag vaníliapuding (főzős)

3 tojássárga

2,5 dl tej

1 evőkanál olaj

3 tojás felvert habja

 

A tésztához összegyúrjuk a margarint a sütőporos liszttel, hozzákeverjük a tojást és a cukrot. A tésztával kibélelünk egy tortaformát. A töltelékhez összekeverjük a hozzávalókat és a formába öntjük,  175 ºC-on kb. 1 ½ óráig sütjük.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.09.10 0 0 31
..és nagyon de nagyon finomak!!!!
Előzmény: hirvike (30)
hirvike Creative Commons License 2009.09.10 0 0 30

Sorstársak figyelmébe:

 

Az IKEA-ban többféle gluténmentes tortát lehet kapni. Az étteremben 3 féle van (citromos mandulatorta, Daim tejcsokis és étcsokis), egy szelet 290 Ft.

 

A boltban egészben is kapható, fagyasztott állapotban (fogyasztás előtt csak felengedni kell, sütni már nem). Van citromos és málnás mandulatorta, Daim tej- és étcsokis, meg még egy, de arra most nem emlékszem. 1.390 Ft / 400 g vagy 350 g. (Az étteremben árult szelet a teljes torta kb. 1/8-a.)

 

Most lesz egy akció:

2009. szeptember 14. - október 4. között két Almondy Daim (mandulás) tortához ingyen jár egy Mörk Choklad (étcsokoládés-kókuszos) torta. (Lehet, hogy csak IKEA Family tagoknak, de ilyen kártyát 2 perc alatt lehet szerezni, csak regisztrálni kell.)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!