Keresés

Részletes keresés

yxc432 Creative Commons License 2012.06.18 0 0 142

Köszönöm a felajánlást, mire van szükséged?

Előzmény: muzsikas_tom (141)
muzsikas_tom Creative Commons License 2012.06.15 0 0 141

Helló yxc432!

A léptetőmotorok hasonló elven működnek, de nem mindegy hogy milyen feszültségre készültek.

A vezérlést meg lehet oldani nem csak a hozzávaló elektronikával, hanem pl. PIC, AVR, vagy más elektronika segítségével is. Ha csak meg akarod indítani, elég egyszerű áramkörrel meg lehet oldani, akár a fordulatszám, folyamatos szabályozásával is! Van pár kapcsolási rajzom lementve ilyen felhasználásról, de nem igazán vagyok profi benne, de ha tudok szívesen segítek.

Előzmény: yxc432 (139)
yxc432 Creative Commons License 2012.06.03 0 0 140

Na, akkor ezt a topikot is el lehet felejteni. :-((

yxc432 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 139

Tintasugaras nyomtatókban lévő motorokat szeretnék használni léptetőmotorként. Saját elektronikájukra van szükség, vagy lehet egyszerű, univerzális megoldást csinálni a vezérlésükre?

muzsikas_tom Creative Commons License 2012.05.06 0 0 138

Szia jocee75!

Szerintem teljesen mindigy hogy töltve van-e vbagy sem mert ha kivágod úgysem lesz benne többé gáz. Egyébként azt hiszem ritkított levegő, vagfy gáz van benne, mivel minél ritkább a közeg annál kisebba hővezetés, és ezért szigetel.

A régi ablaknál szerintem valamelyik sarkon szúrj be egy tűvel és fellevegőzöd az tért. (amilyen szigetelt üveget én láttam sziloplaszt szerű anyaggal van tömítve!)

Ezuek után már lehet is lukasztgatni, de azért ahhoz kell némi gyakorlat!

Sok sikert!

muzsikas_tom

Előzmény: jocee75 (137)
jocee75 Creative Commons License 2012.05.02 0 0 137

üdv ! valaki tudna segiteni?80-s években gyártott müanyag thermo üveges erkély ajtora(orosházi) szeretnék kör üvegvágoval nyilást vágni hogy a mobil klima gége csövét kivezessem !honnan lehet tudni hogy gázzal töltött-e ?

frenki! Creative Commons License 2010.12.11 0 0 136

Sziasztok!

Kb. egy éve kivágtuk a diófánkat, és azóta a terasz alatt lapokra vágva volt elfektetve. Lecek voltak közötte, mégis sok közülük elszíneződött (penész?), vsz. a páratartalomtól ill. egy helyen vízcsöpögés nyomait is láttam. El is vetemedett néhány lap, nagyon csúnyán.

Mit tanácsoltok, hol tároljam az értékes fát és mivel kezeljem le, ha most még nem szeretném felhasználni? Létezik olyan szer, amitől az eredeti színét visszanyeri s a további vetemedést megakadályozza (ilyen nem hinném hogy van)? Erre nincs valami módszer (pl. benedvesítve fém szelvények közé szorítva???)

Taki30 Creative Commons License 2007.06.02 0 0 135
Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy kézi élhajlító gépet,

De eddig nem találtam egy normális műszaki rajzot!

Ha valaki tudna felrakni, nagyon megköszönném!

makiiii Creative Commons License 2007.05.23 0 0 134

Üdv.

 

Ha barkácsolsz akkor egy kis gondolatébresztő:

www.sorkollektor.hu

 

Ajánlom figyelmetekbe a versenyt is.

Szép napot

Laca

Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 133
Törölt nick Creative Commons License 2007.05.18 0 0 132
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.28 0 0 131
Szolnok Mester Utca, Besenyszög felé a volt laktanya udvarában van egy mesteráruház nevü bolt ahol lattam ilyen dolgokat.
Előzmény: szilva (130)
szilva Creative Commons License 2007.02.28 0 0 130
Azért az a szolnoki lehetőség is érdekelne, mert lehet, hogy járok is arrafelé, de talán a posta/futár sem elképzelhetetlen szerintem.
Előzmény: Törölt nick (129)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 129
Szolnokon tudok de lehet hogy ez téged nem vigasztal .... ;)))

Esetleg multiban de az meg marha drága.
Előzmény: szilva (128)
szilva Creative Commons License 2007.02.26 0 0 128
Jó. Rögtön lenne is egy kérdésem:)

Tudtok-e valami olyan helyet, ahol lapokban lehetne venni úgy 2-3mm vastagságú műanyag lapokat? Arra gondoltam, hogy ilyen lapokból szabnék ki kisebb kütyüknek dobozt. Esetleg valami más tipp?
Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.26 0 0 127
Itt a tavasz barkácsoljunk .....
Előzmény: Chapadj (126)
Chapadj Creative Commons License 2006.08.20 0 0 126
Üdv mindenkinek!

Segítséget kérnék tőletek. Van egy 1988-as gyártású, Atech gyártmányú, C-423 tipusú hőnyomtatóm. Valami infót honnan lehetne szerezni a beüzemeléséhez. Eredetileg vonalkód nyomtatásra használták és még működőképes, mert a teszt ábrát elő tudja állítani.
Előre is köszi.
szilva Creative Commons License 2006.08.19 0 0 125
Urak!

Van egy barkácsolós kérdésem egy másik topicban:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=58029954&t=9020881

Előre is köszönöm, ha valakinek van valami tippje!
szilva Creative Commons License 2005.09.11 0 0 124
Hát, én inkább bitfaragok, mivel assemblyben írom a szoftvert, a stringkezelés kicsit macerásabb lenne:) Nomeg az a 256 byte belső memória, amiben a stack is el kell, hogy férjen, az sem olyan nagy játszótér...

Odáig jutottam, hogy megcsináltam a táblázatot, ami alapján a mérési eredményt kiértékeli, első körben összeszámolom az összes biteltérést, és a legkevesebb eltéréssel beazonosított listaelemet írom ki, mint megtalált kábeltípust, valamint a sor végére az eltérések számát. Ez így most elég jó, ha normál és jó kábeleket vizsgál az ember, ha meg eltérés van, akkor egyelőre az összes mért byte-párt meg lehet nézni egy gomb segítségével léptetve.

Amúgy ez a stringtávolság érdekes lehet, pl. nem tudom, hogy az "12345678" és az "12354678" távolsága mennyi lehet, hogyan számolják. Ugye itt csak 1 csere van, de ha bitszinten nézzük, ez 2 eltérés. Sőt, ha mind a két irányból megmérem a kábelt, akkor már 4 eltérés. Pedig a valóságban csak egy ércsere. Tudsz valami jó helyet, ahol az ilyen távolságszámításokról van szó?

Az az elem egyelőre csak oda van téve (majdnem mást írtám:)), holnap kicsit alakítok a leendő műanyag házán, hogy a nyomógombok, a csatik meg az LCD kilátsszon a tetejéből, aztán akkor valami kartonból csinálok fészket az elemnek is, hogy ne lifegjen szerte-széjjel:)
Előzmény: DJG (123)
DJG Creative Commons License 2005.09.10 0 0 123
Az már részletkérdés, a bináris adatból könnyen lehet sztringet készíteni, vagy a távolságszámító algoritmust adaptálni. Érdemes lenne körülnézned a szokásos sztringtávolság-számító algoritmusok között, és valamelyiket egyszerûsíteni, mert az egészre nyilván nem lenne szükséged.

Amúgy szép, csak az elem áll egy kicsit ferdén... :-)))

Üdv,
Gábor
Előzmény: szilva (121)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.10 0 0 122
Sziasztok!

Élfólia lehúzót keresek. Tudja valaki, hol lehet kapni és mennyi az ára általában?
szilva Creative Commons License 2005.09.10 0 0 121
Aha, ilyesmin töröm a fejem, de itt nem string, hanem két bináris érték közötti "bittávolság" vagy "bitkülönbség" lenne a nyerő. bár egy veztékcsere ugye rögtön két bit eltérés, de a "legjobban hasonlítót" talán ki lehet választani, mondjuk maximum 4 bit eltérésig. Ez mondjuk két érpár-forgatást vagy egy hiányosan bekötött kábelt még azonosíthat.

Amúgy ma még farigcsáltam a cucc tápellátásán és nyomógombosra alakítottam a ki/bekapcsolást, ráadásul a vezérlő szoftverből is ki tudja kapcsolni a tápot. A bekapcsoló nyomógomb bekapcsolt állapotban a szoftver számára is értékelhető nyomógomb, így most a progi a következőképpen működik: a nyomógombbal bekapcsolódik, az init után rögtön elvégez egy tesztet és az eredményt megjeleníti a kijelzőn, majd a bekapcsoló nyomógomb minden egyes rövid megnyomása újabb tesztet kezdeményez. Ha nem nyúlok semmihez egy fél percig, vagy hosszan megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor a készülék kikapcsol. A teljes komfortérzés érdekében még egy csipogót is beépítettem, így a gombnyomásokat visszahallja a felhasználó.

Előzmény: DJG (120)
DJG Creative Commons License 2005.09.09 0 0 120
A B ponthoz én valamiféle sztringtávolság-számítást javasolnék, meg kellene nézni rendre a mért adatokból képzett és a tárolt kábelkonfigurációkat jelölô sztringek távolságát, megkeresni a legkisebbet ezek közül, és ezt jelezni ki (persze, visszafejtve az eltérést, hogy például egy ér szakadt, kettô felcserélôdött, satöbbi).

Üdv,
Gábor
Előzmény: Egér Fogó (119)
Egér Fogó Creative Commons License 2005.09.09 0 0 119

OK, most már értem a problémát.

Első nekifutásra egy port/csatlakozó pont 4 állapotú lehet:

0: semmilyen összekötés nincs  másik ponttal: szakadás

1: 1 darab ponttal van összekötve, és ez a jó

2: 1 darab ponttal van összekötve, és ez nem a cél (elkötés)

3: 2 vagy több ponttal van összekötve, és ez nem jó

 

(lehetséges még az egy pont - több pont érintkezés, de ez általában hibás kábel, bár a programban bővítés esetére elő lehetne készíteni.)

 

A program első menetben felméri a helyzetet - felállít egy összekötés-táblát

Második menet a kiértékelés:

A) megfelel valamelyik definiált típusnak, ekkor kiírja a típusát.

B) kiválasztja, hogy melyik típushoz áll a legközelebb - erre hibajelzést ad.

Kétféle eltérés lehet: szakadás - rossz, sérült kábel, rövidzárlat: rossz, elkötött kábel.

 

 

 

 

Előzmény: szilva (118)
szilva Creative Commons License 2005.09.09 0 0 118
Jaaaa, ezt a részét félreértetted: a további, mérendő kábelek is RJ45/RJ11 csaitkkal rendelkeznek, azaz nincs adapter. A kábeltípus azonosítását természetesen táblázat alapján el lehet végezni, amennyiben tökéletes a kábel.

Tökéletlen kábelnél viszont kérdés, hogy meg lehet-e találni, milyen akart lenni csak mondjuk 1 ér szakadt, vagy ami nem tökéletesen felismert, az már "unknown" és nézze meg a delikvens kézzel végig az erek bekötését, ahogy most is teheti?

Szóval leginkább a tökéletlen kábel felismerésének, illetve a hiba behatárolásának és kijelzésének a dilemmája előtt állok.

Mondok egy példát: van egy ethernet cross kábel, amiben a 4-4 ér szakadt. Ezt mondjuk jó lenne úgy látni a páciensnek, hogy "bad eth cross" és valami második üzenetben "no conn 4" vagy ilyesmi. Még macerásabb például azt felismerni, ha a 4-5 érpár meg van csavarva a kábelben és a másik oldalon 5-4-ként látszik.

Jó lenne, ha a teszt "1 gombnyomásos" lehetne, és a kábelt a kütyü felismerné, itt viszont a hasonlóság foka a nehéz kérdés, hogy ezt hogyan lehet meghatározni.


Másik módszer, hogy ha ismert kábeltípust akar tesztelni a felhasználó, akkor kelljen kiválasztania, hogy milyet, és akkor ahhoz képest kapja a "good" vagy "no conn 4" kijelzést. Itt viszont az előzetes választás kényszere lehet macerás.

Előzmény: Egér Fogó (116)
Egér Fogó Creative Commons License 2005.09.09 0 0 117
További csicsa lehet egy olyan programág, amely egy-két bcd kapcsoló segítségével megkapná, hogy milyen kábelt mérünk, de ennek szvsz csak nagy darabszámú mérés esetén van értelme.
Előzmény: szilva (115)
Egér Fogó Creative Commons License 2005.09.09 0 0 116

A kijelzőn a villogtatás (másodpercenkénti változó tartalom) egyértelmű hibajelzés lehet.

A program csak a maga 8-8 lábát láthatja,  az UTP egyenes illetve kereszt kábel egyértelműen azonosítható, ezekhez egy kijelzett kód tartozik.

Minden egyéb mért/tesztelt kábel adapterét szvsz úgy kéne kialakítani, hogy jó kábel esetén az alap, vagyis az egyenes, rövidzár nélküli kábelt szimulálja, a soros kábeleknél levő visszakötés már egy mésik kombinációt adna.

A kábelről tudjuk, hogy minek kellene lennie, ha a program mást lát, akkor nem jó.

 

Előzmény: szilva (115)
szilva Creative Commons License 2005.09.09 0 0 115
Igen, erre gondoltam, az ismert kábeleket valami elnevezéssel azonosíthatnám. Ámde ott a kérdés továbbra is: ha az ismert kábel rossz, azaz szakadt egy ere vagy zárlatos valamelyik, akkor ezt hogyan lehetne felismerni, illetve ember számára gyorsan értelmezhetően kijelezni?
Előzmény: Egér Fogó (114)
Egér Fogó Creative Commons License 2005.09.08 0 0 114

Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha a mérési eredmény alapján a kábelt azonosítanád . Azaz pl a sima UTP kábel lenne a 00, a kereszt a 01, és így tovább.

A spec kábeleknél pl az RJ45 átalakító adapterre ráírhatnád a kódot a jó kábel esetén.

 

Előzmény: szilva (113)
szilva Creative Commons License 2005.09.08 0 0 113
Lehet, hogy egy kicsit OFF itt, de elakadtam.

A helyzet az, hogy nekiálltam csinálni egy kábeltesztert. Jelenleg 2db RJ45-ös aljzat, 2 nyomógomb, egy 1x16-os LCD kijelző és egy Atmel mikrovezérlő van egy próbapanele összerakva. A 2 RJ45 minden lába a mikrovezérlő egy-egy portbitjére van kötve, és a kábelt programmal kívánom ellenőrizni.

A mikrovezérlő sajátosságaiból adódóan kb. 160 karakternyi szövegpuffer áll rendelkezésemre, ami maximum 10 sor a kijelzőn (ha nem használok sorvég-jeleket). Pillanatnyilag az egyik nyomógombbal ezt a puffert tudom megjeleníteni a kijelzőn, soronként léptetve és körfolytonosan. A másik gombbal indítom a kábeltesztelést, ami a puffert feltölti a mérés eredményével.

Alapértelmezetten mindkét csatlakozó minden lába 1-es logikai állapotú. A mérés úgy zajlik, hogy az egyik csatlakozó (nevezzük A-nak) bitjeit egyenként 0-ba írom, majd az A és a B csatlakozó állapotát is beolvasom, ami ugye A port biteknént 2 teljes byte, azaz összesen 16.

És itt akadtam el, hogy hogyan lehetne értelmesen, azonnali rátekintéssel megmutatni a mért kábel állapotát. Most az történik, hogy a 8x2 byteot nyomógombbal körbeléptethetően megjelenítem a kijelzőn úgy, hogy a 0 bitek helyébe a csatlakozó lábszáma kerül, az 1 bitek helyébe pedig egy aláhúzásjel.

Hogy érthetőbb legyen, pl. egy egyenes kábelnél ilyeneket fogok látni:

1_______1_______
_2_______2______
__3_______3_____
___4_______4____
____5_______5___
_____6_______6__
______7_______7_
_______8_______8

Egy szabályos cross-ethernet kábelnél pedig ezt:

1_________3_____
_2___________6__
__3_____1_______
___4_______4____
____5_______5___
_____6___2______
______7_______7_
_______8_______8

Persze ebből a kijelzésből minden (na jó, nem minden, mert ez az A-ból B-be mérés, a korrektséghez hozzátartozna egy B-ből A-ba mérés is) hiba látszik, a szakadás és a rövidre zárt ér is. Továbbá nem csak ethernet kábeleket akarok tudni tesztelni, hanem mondjuk DEC-es soros kábeleket, telefonkábeleket, Cisco konzolkábelt, stb-t is, tehát nem feltétlenül az 1-2 3-6 4-5 és 7-8 érpárokra kell koncentrálni. De ezt így kiértékelni elég macerás, és lassú.

Szóval keresnék valami emberbarátibb megoldást a megjelenítésre, az ötleteket szívesen veszem!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!