Keresés

Részletes keresés

svedmalac Creative Commons License 2024.01.11 0 0 3508

Ha tényleg régi csőhálózatod van, akkor a kommented alatti részt javaslom...

Hiába tűnik "drága, konyhában nagy munkát igénylő" dolognak, kb. egy óra alatt meg lehet oldani egy kis fúrógéppel.

A Modern és pl. a Quattro között fényév távolság van szűrésben, de egy három szűrős megoldás is tök jó, nagyobb kapacitású és élettartamú, valamint olcsóbb.

Hosszú távon gondolkozz, na meg hatékonyságban.

Előzmény: blendész (3507)
blendész Creative Commons License 2024.01.10 0 0 3507

Sziasztok!

Egy Aquaphor modern szűrőn gondolkozom a régi csőhálózatunk miatt. Drága, konyhában nagy munkát igénylő szűrőnek most nem ugranék neki, ez a leírás alapján szűri azt amit szűrni kell. Írtam azért a forgalmazónak, hogy egy labortesztet küldjenek már, főleg az ólomra, de kiderült, hogy nincsenek megosztható vizsgálati eredményeik. (Megkérdeztem, hogy akkor mégis min alapszanak a közölt információk, jelenleg várom a válaszukat.) A kérdésem, hogy próbálta valaki ezt a modellt? Esetleg végzett saját tesztet?

svedmalac Creative Commons License 2024.01.07 0 0 3506

Nekem Aquaphor Quattro van K3-K2-K7B-K7 szűrőkkel.

Már megvettem az új szűrőket, mert a régi több, mint két éve fent van!

Elvileg már nem jók, max. 1,5 év vagy 8000 liter víz után cserések.

Ha egy hét nem használat után megnyitom és iszok belőle, semmi gondja nincs!

A mosogatáson kívül mindenhez használom.

 

Először amúgy én is csapra szerelhetőt vettem anno, mert hogy az elég lesz.

Aztán ahogy felraktam, rájöttem, hogy nem.

Így lett csap alatti és abból is a legnagyobb, már ami az adott márkát illeti.

Előtte elég sok videót, tesztet megnéztem, úgy vettem meg.

Megfúrtam a mosogatótálcát, a jobb oldalon jön a rendes csap mosogatáshoz, balra meg felraktam a szűrő csapját.

Első osztályú azóta is.

Gyorsan visszanéztem, a szűrők ára 32500Ft volt postázva. Ez havi 1350 Ft.

Szerintem ennyit bőven megér hosszú távon.

 

Amit én még elkövetek, hogy vettem desztillálót egy éve, amivel 2 óra 50 perc alatt lesz 3 liter deszt. vizem a saját szűrt vizemből.

Levesekhez, kávékhoz, munkába vinni ezt használom kétharmad/egyharmad arányban. Sose kell jobb.

Előzmény: konzumpro (3505)
konzumpro Creative Commons License 2024.01.04 0 0 3505

Patroncserénél a bemeneti oldalon mennyire szennyezett, érezhető-e valami szag, ami esetleg át is jön a szűrőn, élettartama vége felé?

Mert nálam így működik az asztali szűrő, két hónap után, amire 6-9 hónapot írtak. Ha nálad nincs ilyen szennyezés, szerencse. Nálam valami jobb megoldás kell, lehet maradok a kancsónál. Nem dobnék ki ötvenezret a semmire.

Előzmény: svedmalac (3504)
svedmalac Creative Commons License 2023.12.26 0 0 3504

Az előzőleg leírt Aquaphor szerintem tök jól működik, évek óta használom.

Előzmény: konzumpro (3503)
konzumpro Creative Commons License 2023.12.18 0 0 3503

A vízklinikánál vettem csapra szerelhető asztali szűrőházat és GAC-NS10 szűrőbetéteket.

A leírásban szereplő nagyívű 12 hónapos élettartam helyett a két hónapot se bírja ki, penészízű víz jön ki belőle. Ott tartok, mintha szűrőkancsót használnánk.

A bolt nem reagál megkeresésre, próbálok infókat szerezni, hogy mit hogyan kéne másként, próbálkozzak a vízhozam csökkentésével, hetente szedjem szét és öblítsem ki a csap felőli részét, ami büdösödik?

A víz becsatlakozási részén a fürdőben jól kiengedve jó ízű a víz, főleg ilyenkor télen, de a konyhában már melegebb a víz és egy éjszaka alatt bebüdösödik ha üvegbe, flakonba töltöm.

Komolyabb rendszer kéne, ami időnként automatikusal leöblíti az előszűrőt, vagy térjek vissza a kancsós megoldásra?

Bármilyen javaslatot örömmel fogadok, mert tanácstalan vagyok a jó megoldást illetően és bosszant hogy egyre több pénzt adunk ki a semmiért.

svedmalac Creative Commons License 2023.11.12 0 0 3502

Na ez egy hasznos infó, majd lecsekkolom.

Köszi!

Előzmény: kicsiati (3501)
kicsiati Creative Commons License 2023.10.29 0 0 3501

Közben megkérdeztem a forgalmazót, és azt mondták, hogy ami a használatijában is van, hogy 1,5 liter/perc, arra kell beállítani, mert akkor hatékony a szűrés. Ha túl gyorsan folyik át rajta, akkor nem lesz olyan hatékony. Maximum 2 liter/percre lehet felvinni.

Előzmény: svedmalac (3500)
svedmalac Creative Commons License 2023.10.29 0 0 3500

Nálam normál hálózatra van kötve, rendben van.

A szűrő az szűrő, szerintem nem érzékeny rá. 

Előzmény: kicsiati (3499)
kicsiati Creative Commons License 2023.10.25 0 0 3499

Sziasztok!

 

Vettem egy Aquaphor vízszűrőt.

Az lenne kérdésem, hogy be kell-e szabályozni az átáramló víz mennyiségét, vagy ugyan úgy szűr ha át jön 3 liter percenként, mint ha 1,5 liter jönne csak át?

https://www.aquaphor.hu/beepitheto-viztisztito/aquaphor-crystal-solo-viztisztito

kilipeti2 Creative Commons License 2023.08.21 0 0 3498

Sziasztok!

 

Örököltem egy Csepp-víz SH-RO 1000 S víztisztító berendezést, ami az alábbi Bluefilters szűrőegységekből áll (adatlap szerint, megbontva volt, ami helyett mást találtam):
- AC-PP-10-5 NL (mikrofilter)
- AC-IL-MIN (helyett AC-NLT-GAC.MIN mineralizáló van)
- AC-GAL-10-AC NL (helyett AC-GAC-10-NL szénszűrő van)
- 75 GPD/RO/ (AC-OM-75E típus szerint)

 

Magam szeretném elvégezni a szűrőbetétcserét, a 10-5-ös, a visszasózó és a szénszűrőket cserélném. Kérdésem, hogy van valakinek tapasztalata, mennyire átjárhatók a márkák, típusok, mindegy, milyet veszek bele, vagy szigorúan csakis az ebbe a márkába+típusba valót vehetem?

granturismo Creative Commons License 2023.07.29 0 0 3497

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy egy RO víztisztító amely tágulási tartályos át lehet-e utólag alakítani tartály nélküli rendszerűvé? ÍGondolom kell egy szivattyút tenni hozzá a tartály helyett.

svedmalac Creative Commons License 2023.07.19 0 0 3496

Szerintem a 100-as bőven jó, a szállítás miatt meg ne aggódj...

Előzmény: laca1313 (3493)
svedmalac Creative Commons License 2023.07.19 0 0 3495

Korrektül le van írva minden a honlapon, 2002 óta működnek.

Nem hinném, hogy lehúzós lenne, főleg nem "nagy átverés"...

De amúgy 15-ért megtudod.

Előzmény: kilipeti2 (3494)
kilipeti2 Creative Commons License 2023.07.18 0 0 3494

Sziasztok!

 

Csepp-víz Kft.-vel van valakinek tapasztalata? https://www.csepp-viz.hu/hu/vizszurok/sh-ro1000s-vizszuro-berendezes

Örököltem egy SH-RO 1000 S víztisztító egységet, évente kb. 15k volt a szervizelése eddig (előszűrő, aktív-szénszűrő, utóaktívszén, ásványianyagpótló).

 

Kíváncsi vagyok, megbízhatók-e, normális árban szervizelnek-e, vagy lehúzós cég, urambocsá nagy átverés?

 

Köszönöm előre is, elég laikus vagyok a témában!

laca1313 Creative Commons License 2023.06.27 0 0 3493

Sziasztok!

 

Bocs hogy ide is beteszem az írásomat, de a vízlágyítós topik annyira leült, hogy nem tudom olvassa-e még bárki is.

 

Vettem egy Euro-Clear BlueSoft K100/VR1 vízlágyítót, amit a nagyszerű magyar posta annak ellenére fektetve és félig szétszakított csomagolással hozott ki, hogy a csomagoláson mindenhol hatalmas betűkkel és piktogramokkal rajta volt, hogy TÖRÉKENY! CSAK ÁLLÍTVA SZÁLLÍTHATÓ!

A kicsomagolás után szemmel látható sérülés nem volt rajta így természetesen, mivel szükségem van a készülékre, átvettem.

Azt azonban nem tudom, hogy a fektetve szállítástól esetleg lehet-e baja. Tudja valaki? 

A másik amit nem tudok eldönteni, az a mechanikai előszűrő szűrési mérete, mert az egyik 100 mikronos, a másik 50 mikronos előszűrőt javasol. Persze biztosan jobb a finomabb szűrés, viszont az egészen biztosan gyakrabban tömődik el.

Ezeket néztem, melyik a jobb?

https://kazanszakaruhaz.hu/?product=canature-rezfejes-mechanikai-eloszuro-viznyomast-mero-oraval-cpf-3-m

https://tisztaviz-uzlethaz.hu/termek/dfa-34-m-szurotarcsas-vizszuro/

https://www.vizklinika.hu/Szurotarcsas-vizszuro-kezi-visszamosatassal-50-m1

Lomalka Creative Commons License 2023.04.06 0 0 3492

Visszasózó előtt.

Ha utána rakod, a visszasózott anyagok vízkőként lerakódhatnak az UV házban

Előzmény: Hugoham (3490)
Lomalka Creative Commons License 2023.04.06 0 0 3491

Sziasztok! 

Tudja valaki, hogy egy LUX waterguard classic gépen hogyan kell nullázni a szűrőcsere után a figyelmeztetést?

Nem gyári szűrőket tettem bele, némi átalakítás után, de a szoftveres nullázással nem boldogulok.

3 gombos kezelőfelület, (le, fel, menu) valszeg valami billentyu kombináció.

 

Köszönöm!

Hugoham Creative Commons License 2023.03.07 0 0 3490

Azt tudja valaki, hogy az UV lámpát utolsónak kel felszerelni, vagy a visszasózó előtt?

Hugoham Creative Commons License 2023.03.07 0 0 3489

A víz melegedése nálam is probléma, úgyhogy kimondottan érdekel sikerült-e megoldani a kapcsolást? Te is érzékelted, hogy megváltozott a víz íze a lámpa rákapcsolása után?

Előzmény: Yager001 (3485)
Hugoham Creative Commons License 2023.03.07 0 0 3488

Az ozmózisos vízszűrő után UV lámpát is bekötöttem. Az mellett hogy meleg a víz (legalábbis az eleje) megváltozott az íze! Lehetséges hogy az UV lámpától?

Elektronikus Creative Commons License 2022.12.23 0 0 3487

Mivel azt a kapcsolót a vízpumpa indítására szokták használni, azzal párhuzamosan vagy helyette UV-lámpát is indíthat:

 

https://www.wecofilters.com/bpc-3800-300.html

 

De itt a 24 V-os tápegység biztosítja a hálózattól való biztonsági elválasztást, illetve törpefeszültséget. Ha az UV-lámpa 230 V-os, relézni kellene elvileg.

 

Ha jól sejtem, a nyomáskapcsolóval nem szabad 230 V-ot kapcsolni, mert nem biztonsági (kettős) szigetelésű. De nem láttam még ilyet közelről.

Előzmény: Yager001 (3485)
Yager001 Creative Commons License 2022.12.20 0 1 3485

Szerintetek RO rendszerbe lehet bekötni olyan kapcsolót ami akkor ad áramot amikor megnyitom a csapot és elkezd rajta folyni a víz? Az lenne a cél, hogy az utolsó lépcsőnek beépített UV lámpa csak akkor világítson amikor engedem ki a vizet a pohárba vagy a kulacsba. Nem utolsó sorban állandóra kötve eszi az áramot feleslegesen, illetve ami nagyobb probléma, hogy hőt termel és ezáltal melegíti az ivóvizet. Rendeltem egy ilyen filléres kapcsolót DE lövésem sincs, hogy kell bekötni és egyáltalán arra való-e amire én akarom használni. 

 

https://www.aliexpress.com/item/32843898740.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.136.18751802y6ivWS

 

A cél tehát az, hogy amíg áramlik a víz a csövekben a kapcsolón keresztül addig áramot ad az UV lámpának ami a csap működéséig világítani fog... 

 

Elektronikus Creative Commons License 2022.12.14 0 0 3484

Látom, hogy korábbi kérdés, de ennek ez a bevált módja.

 

Mindamellett régebben használtam a Brita kancsót, ami teljesen kivette a vízkövet, ma már inkább olyan betéttel próbálkoznék, ami csak részben távolítja el a Ca / Mg ionokat.

 

A betét másik funkciója az aktívszenes szűrés, ami a szokásos csapvizeknél rendesen teszi a dolgát, klórosságot és mellékízeket kiveszi. Mivel a csapvíz amúgy is már ivóvíz, általában ennél több nem is szükséges.

 

Régi, sok éves RO-membránom mára kicsit átereszt, ami abból vehető észre, hogy kicsit gyorsabban is jön a víz (még télen is), ugyanakkor rozsdamentes edényben vizet főzve látszik egy vékony, fehér lerakódás (szűrés nélkül sok lerakódás).

 

Új korában ez nem volt, még el is főzhettem a vizet, maradvány nélkül, ha jól rémlik. Vagy valami semmiség maradt csak.

 

De egyelőre így használom.

Előzmény: 1_Token (3483)
1_Token Creative Commons License 2022.10.07 0 0 3483

Érdeklődöm tengermély tisztelettel a hozzáértőktől.
Nemrégen vettem egy vízszűrő kancsót. Nem tetszik nekem, hogy a szűrő napokig bent ázik a szűrt vízben. Szerintem ez így értelmetlen dolog. Ha pedig átöntöm a szűrt vizet egy flakonba, akkor a kancsóban lévő szűrő kiszárad és legközelebb nem akarja átengedni a vizet. Hogy is van ez?

justicze Creative Commons License 2022.09.11 0 0 3482

Köszönöm a választ.

 

üdv:

 

justicze

 

Előzmény: Elektronikus (3478)
Avarsavala Creative Commons License 2022.09.11 0 0 3481

Ultrahangos párásítókhoz vennék egy akvarista RO szűrőt (kb. napi 20 liter víz kellene ősztől tavaszig), de a cégek nem nagyon erőltetik meg magukat használati utasítások tekintetében. Sok hasznosat tanultam itt, de még maradt pár kérdésem.

 

1. Mondjuk ennél a szerkentyűnél: mire jó a kék csap? Hova kell beszerelni?

 

2. A nyomásfokozó ezeknél az egyszerű szűrőknél a semmiben végződik, nincs bypass. Hogyan lehet átöblíteni a membránt? Vagy itt nem is kell?

 

3. Tudnám hordóba is engedni a hulladék vizet. Fel lehet azt használni valamire? Kerti növényt öntözni például? Vagy inkább ne?

 

Elektronikus Creative Commons License 2022.08.31 0 0 3480

Nem tudom, mi a funkciója annak a résznek, vagy milyen igénybevétel, sok esetben a szilikongumi (Gumiám, FBS) felhasználható. De felületi ragasztásra nem igazán jó, nyomásra leválik. Van még a piros Gumiám, ami csőszerelő / menettömítő paszta, de ilyen nekem még nem volt.

Előzmény: zaccika01 (3473)
Elektronikus Creative Commons License 2022.08.31 0 0 3479

Felső az üledékszűrő / mikrofilter, ez az első fokozat.

 

Utána jön a középső, préselt / tömbösített aktív szén. Ennek előnye, hogy nem tud benne a víz átfolyási csatornákat képezni, amin esetleg úgy folyhatna át, hogy nem érintkezik a szénnel.

 

Harmadik fokozat szokott lenni a kék, azaz granulált aktív szénszűrő. Ezt ha megrázzuk, zörög a belsejében a granulátum.

 

https://www.aliexpress.com/item/32811225953.html

 

 

Előzmény: Spezial (3476)
Elektronikus Creative Commons License 2022.08.31 0 0 3478

Előfordulhat elvileg, amikor a tartály már kezd telítődni, a zárási holtpontnál rezonál, bizonytalankodik. Azért is elvileg, mert soha nem volt ilyen szelepem, de a működéséből következik, illetve írtak is róla ezt-azt, problémákat.

Előzmény: justicze (3477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!