Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4157

Szerintem ha " trutymóval " ( szaniter szilikonnal ) kennéd be csak és semmi mást nem tennél rá , sem lenne gond , mert mint írtam , abban a csőben nincs számottevő nyomás .

Előzmény: sylvanus67 (4156)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4156

mert a csőtoldó az biztos nem tömít "vízmentesen"

 

Előzmény: peterch (4155)
peterch Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4155

Minek akarod trutymóval bekenni még ?  Mekkora nyomás van a csőben ?  Szerintem elenyésző . 

Előzmény: sylvanus67 (4154)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.18 0 0 4154

erre gondoltam, de előtte valami trutymóval (szilóplaszt) bekenni

 

a másik meg a csőtoldó lenne, csak ez pont a könyökben (ahol kijön a mosogatógépből és ráfordul a szifon felé a) van megtörve, akkor hajlízanom kell a pl. rézcsövet

 

vagy műanyag csőtoldó is játszhat még, akár ilyen

 

Előzmény: peterch (4153)
peterch Creative Commons License 2024.03.17 0 0 4153

Szia !

 

Esetleg simán villanyszerelők által használt műanyag szigetelőszelaggal ?

Előzmény: sylvanus67 (4152)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 4152

Bocs

 

Mosogatógep szennyvizcsove (gégecső?) megrepedt. 

Hogy lehetne javítani teljes csere nélkül?

Toldoval megoldva dugulásveszély lesz folyamatosan. 

Előzmény: sylvanus67 (4151)
sylvanus67 Creative Commons License 2024.03.17 0 0 4151

Mosogatógep szennyvizcsove (gégecső?)

Hogy lehetne javítani teljes csere nélkül?

Toldoval megoldva dugulásveszély lesz folyamatosan. 

Nagypetya123 Creative Commons License 2022.12.16 0 0 4150

Sziasztok:Hitachi DH40MR véső fúró.Segítséget kérnék.

Leégett,széttört a szénkefe oldali csapágy, eltört a vezérlő mágnes a tengely végén,

a forgórész is leégett.

Mindhárnat cseréltem, a motor most jónak tűnik.A gépet össze raktam,elég éles zörgő (csapágy) hangja van.

A gépet atomjaira szedtem,nem igazán látok semmi durva hibát. Mi lehet a baj????

Égető1 Creative Commons License 2022.12.08 0 0 4149

  Egy elektromos sütőt hozzáértés nélkül szétszedni nagy merészség !

Jancsi1993 Creative Commons License 2022.12.08 0 0 4148

Sziasztok! Adott egy èvek óta nem működő gorenje k55303iw, csak az elektromos sütő rèsze tropa, a gázègő rèsze hibátlan. Nagymamámnak egy èv után felmondta a szolgálatot, de nem szereltette meg, mert van egy ilyen hülyesège, hogy nem szeret idegeneket a házba behívni, szerelőket sem (na mindegy is). Szóval nagyon kène neki egy működő sütő, ezèrt ma bedugtam hálózatba ès az óra rèsze működik, sipol is ha beallitom az időt rajta stb. , de nem melegedik a sütő, bármelyik programot is választottam. Az ègő sem világít benne. Mi lehet a problèma? Ha valami "kicsit kell benne cserèllni azt megoldom, de azèrt mivel nem vagyok szaki, nem szednèm szèt teljesen. Előre köszönöm a tanácsokat.

FunTom74656 Creative Commons License 2022.07.27 0 0 4147

Sziasztok!

Van egy Whirlpool ADG 480 IX mosogatóképünk, megette már a kenyere javát, 7,5 éves és naponta legalább egyszer megy, de van hogy kétszer-háromszor is. Sajnos mostanában rosszalkodik: ugyan olyan koszosan és csont szárazan jöttek ki az edények, mint ahogy bekerültek. A víz megáll a szennyvízpumpánál. Pár hete kicsit szétszedtem, konnektorból is kihúztam, szennyvízpumpát kivettem, hővédelmét lecsekkoltam, a pumpa "gödrét" kitöröltem, a vízszint érzékelőt áttöröltem, a szennyvízcsövet ellenőriztem nincs-e eltömődve, összeraktam, utána ment mostanáig, most megint ez a tünet. A programok érdekes módon hibakód nélkül lefutnak, nem jelzi, hogy nem folyik le vagy nincs víz, stb. Lefut a program, de nem enged be vizet, szerintem mert nem pumpál ki, de nem tudom.
Most ez vagy a tervezett elavulás, lement az 1-2000 ciklus és nem hajlandó tovább működni, és ezen segített ideig-óráig a konnektorból kihúzás, vagy a szivattyúja vagy a befolyó pumpa pusztult meg, vagy nem tudom.
Honnan tudhatnám meg, mik a típushibák? Mert egy alkatrészt én is ki tudok cserélni, de diagnosztizálni a hibát nem olyan egyszerű. Illetve ha egyedül nem megy, hol találnék (kelet-Pest megye, esetleg BP pesti oldal) jó szerelőt, aki szépen rendbe rakja, hogy pár évet elmenjen még?
Egy annyira bevált igás ló, ennyit másnál 20 év alatt megy egy mosogatógép, nem szívesen cserélném le, hacsak nem rúg 50-100 ezerre a számla.

mulli86 Creative Commons License 2022.01.21 0 0 4146

Sziasztok!

 

Nem tudom ez mennyire szereld magad, csináld magad forum, de hátha.

Adott egy Candy tipusú mikrohullámú sütő, aminek ilyen fél mechanikus-elektromos időzítője beadta vagy két hete a kulcsot. Szétszedtem, nem láttam benne semmi extrát, de mivel nem ismerem a készüléket behatóan rendeltem hozzá új kapcsolót. Kapcsolóról annyit, hogy magához a tipushoz 8e forint lett volna a kapcsoló, de mivel neten láttam ugyanabba a boltba Gorenje apcsolót (3e ft), ami 99%-ban megyegyezet, ezért megrendeltem azt, még csak össze se kellett legózni a meglévőt az újjal, hogy passzoljon. Plug and play. Mindenesetre azt is szétszedtem, hogy összehasonlítsam őket. Ahogy sejtettem semmi baja nem volt az eredeti kapcsolónak, mivel semmi eltérést nem találtam, még a mechanika is ugyanaz. Ekkor jobban szétkaptam a régi kapcsolót és láttam, hogy van rajta egy nagyon egyszerű kialakítású elektro motor (egy pici tekercs, benne patkó alakú vasmag és ez közre fog egy több pólósú mágnest, amibe bele van fröccsöntve a fogaskerék, ami innentől mozgatja az szerkezetet ami kb 15 áttéelből álló órákat megszégyenítő fogaskerékcsoportot jelent). Mivel szakadást nem mértem itt a tekercsben, konstatáltam, hogy ez nem lesz rossz és ez után próbáltma ki az új kapcsolót, ami szintén nem működik)

A kapcsolóba megy 4 kábel, föld, fázis, illetve piros és sárga kábelek. Gyanítom erre az irányba kell indulni.

Itt az alsó kapcsolóktól kapja a feszkót (piros/sárga) a kis időzítő motor, mivel a felső csak a nullát (kék) adja a kis motornak, így a fázis felé nem is kutakodnék, hisz ha nem lenne nulla vagy szakadás lenne a mikró se működne, mivel felső a fekete azaz a fázis, azon folyik keresztül az áram a kis motor meg nem arról kapja a feszkót.

Alul 3 lábú mikrokapcsolót most ellenőriztem, az műkdik, tehát körbe megy az áram a kapcsolók mégse működnek. Komolyan ötletem sincs, hogy mi lehet a gond. Valakinek hasonló problémája volt már?

Zajszűrő/zavarszűrő tud okozni ilyen problémát? Az már túl bonyolult nekem végig mérés szempontjából beégés meg nincs rajta...

Megjegyzés, már a nullás kék kábelben se vagyok biztos, hogy az nulla, mert bekötésben úgy tűnik, hogy azon is fog menni áram valamilyen kapcsolás esetén...

 

 

occseb Creative Commons License 2022.01.10 0 0 4145

Sziasztok!

Bosch hsv442gby sütőhöz keresnék gombokat, bontottat. Van a neten valami olyan "bontó" ahol ilyen akatrészekkel foglalkoznak?

-Smiley- Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4144

Köszi. A régi electrolux jó márka volt de w éve Romániában gyártják az AEG, Electrolux, Zanussi típusokat. Gagyi gomb, gagyi isozítővel valahogy szarabbul is néz ki mint előtte és sokan lebeszéltek róla. De elmegyek egy electrolux boltba és megnézem. 

Előzmény: Téli nap (4141)
Hooti Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4143

Szia

 

Én ilyet vennék:

https://www.markabolt.hu/electrolux/electrolux_tuzhely/kombituzhelyek/electrolux_lkk660203w_tuzhely.html

 

Igen, az inox jóval sérülékenyebb, nekem anyukám egyszer látogatása alatt lesúrolta a kifutott levest róla... helyrehozhatatlanul összekaristolta.

 

Amit fentebb látsz, az nem olcsó, viszont ugye tűzhelyet nem minden nap veszünk és ha már veszünk, az legyen normális.

 

Sok sikert.

Előzmény: -Smiley- (4140)
Téli nap Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4142

  Jó kereseti forrás háztartási gépeknél / mosógép, mosogató, hütő fagyasztó  vízmelegítő stb. / a 'kiszállásos' javítás.

 

 Kijön a szerelő megnézi a gépet, megállapít valamit, természetesen alkatrész nincs. Felszámol kiszállási és  vizsgálati díjat, aztán soha sem jön többször.

 

 Nagyvárosban el lehet lébecolni ilyen szélhámossággal, vidéken előbb utóbb verés a vége.

Téli nap Creative Commons License 2021.12.28 0 0 4141

   A mérettől függetlenül javaslom ,hogy gorenjét ne vegyél.  Főleg olyan a mi kettő kezes  begyújtású.

 Nekem van  egy   elektrolux, egykezes  szikráztatóval, grill és sütő világítással. 14 éve hibátlan.

 Aztán a híres gorenje. Kettő kezes gyújtás, a szikráztató  pár hónap után darabjaira esett.

 Cseles volt a garancia is.  Igaz   5 évre adták, azzal a csellel, hogy a garit a vételtől számítva kettő héten belül  az interneten meg kellett volna erősíteni.

 

 

 Ja meg arra is ügyelj, hogy bizonyos cégeknél a garancia csak  un. éves karban tartással érvényes. Az meg fizetős.

 Egy gáztűzhelyen mi a faszt kell karbantartani ?

Előzmény: -Smiley- (4140)
-Smiley- Creative Commons License 2021.12.27 0 0 4140

Sziasztok! Behalt a 15 éves Mora kombinált tűzhelyem így időszerű lenne a cseréje.

 

60 cm szélességű tűzhelyre lenne szükségem, felül gáz, alul villyan sütős. 

Sajnos viszonylag szűk szegmens van ebből a  60 cm szélességűből.

 

Nézegettem az Elextrolux, AEG, Zanussi típusokat (ezet külsőre teljesen megegyeznek, de csak 50 cm-esben van belőle), aztán Bosch, Gorenje, Beko, Amica típust.

 

Ezek közül ki melyiket javasolja, van esetleg olyan akinek van ezekből a típusokból? Megbízhatóság? 

 

A fehér zománcozott a tartósabb vagy az Inox/rozsdamentes?  A boltokban az inoxok több helyen szét vannak karcolva, elég látványosan, lényegesen sérülékenyebb az inox mint egy fehér festett/zománcozott? 

 

miki_ng Creative Commons License 2021.11.29 0 0 4139

Gorenje ZOS2466 fagyasztó hűtés hibában kérnék tanácsokat. Mi lehet a baj?

Bedugva a zöld lámpa nem világít, de nem is hűt. A sárga kapcsolóval lehet a hűtést bekapcsolni, de utána nem áll le. A piros lámpa nem világít.

Jégtelenítés már megtörtént.

Videó:
https://photos.app.goo.gl/75zGUHBnk984TqUd8
Adatlap:
ZOS2466
F6241W

ZenTiki63 Creative Commons License 2021.11.29 0 0 4138

Ha némi segítségre lenne szükségetek háztartási készülékeket illetőleg, látogassatok el erre a YouTube csatornára!

Vulcanus11 Creative Commons License 2021.10.23 0 0 4137

Sziasztok!

 

Tudja valaki hol lehet sencor svc 730 gr alkatrészeket venni?

Nekem egy csévélőre, ill. a hozzá tartozó zsinórra lenne szükségem.

 

Előre is köszönöm!

Téli nap Creative Commons License 2021.09.08 0 0 4136

    Üdv !

Van egy   110 literes gyors fagyasztóm. A nyáron állt, most nem indul.

  Érdemes e javíttatni ? 25 éves.

 Ja  egyszer úgy 5 éve már leállt, aztán  2 hónap után újra működő képes lett !

Zöldár Creative Commons License 2021.07.14 0 0 4135

Azért illene megkülönböztetni a gépeket és a készülékeket !

 

 Így elsőre !

Előzmény: JZ86 (4134)
JZ86 Creative Commons License 2021.07.13 0 0 4134

Sziasztok!

Ha háztartási gépekről szeretnétek néhány fontos információt olvasni, akkor itt a helyetek:

https://www.otthonunksegitoi.hu/

Zöldár Creative Commons License 2021.07.09 0 0 4133

  És az élettartam vajon mennyi ?

Előzmény: huyghens (4131)
sjohn Creative Commons License 2021.07.08 0 0 4132

...aztán honnan?...Nyíregyháza?...Debrecen, netán Zalaegerszeg?

Előzmény: huyghens (4131)
huyghens Creative Commons License 2021.07.08 0 0 4131

Indesit CA 55 alulfagyasztós szabadonálló hűtőszekrény eladó. A energiaosztályú, szép állapotú, sérülés és hibamentes hűtőszekrény. Felső részében 3, mélyhűtő részében 4 polc van. Felül 150 alul 85 liter a hűtő és fagyasztótere. Ajtónyitás cserélhető. Mérete: 54,5 cm széles, 175 cm magas, 59 cm mély, súlya 78 kg. Előzetes megbeszélés alapján megtekinthető és azonnal elvihető. 45 ezer Ft. 30/588-3492

pityuka58 Creative Commons License 2020.10.04 0 0 4130

Sziasztok!

Hűtő- és fagyasztószekrény vásárlása előtt állok.
Tavasszal lenne esedékes a vásárlás, akkor érdemes ismét rákérdeznem itt a fórumon az ajánlott készülékekre?
Keret a két készülékre: 200k Ft környéke
Sima fagyasztó nélküli hűtőből 100-120literesre lenne szükségem, polcos fagyasztószekrényből, pedig 220-250 literesre.
Max. 190cm magas készülék fér el.
Energiahatékonyság is fontos lenne, más egyéb feltétel nincs, ígyis elég szűkös a keret.
Ezekkel a feltételekkel milyen készülékeket ajánlotok?
Előre is köszönöm!

Hercule1 Creative Commons License 2020.05.20 0 0 4128

Sziasztok, eladó az alábbi KitchenAid aprítógép, bontatlan:

 

https://www.jofogas.hu/budapest/Kitchenaid_food_chopper__aprito_gep__bontatlan_104436524.htm

Mike0088 Creative Commons License 2020.01.14 0 0 4127

Sziasztok! 

14év után tönkrement a páraelszívónk egy Davoline 060N típusú készülek. Az lenne a kérdésem, milyen készüléket ajánlanátok helyette? Fontos hogy hagyományos kialakítású legyen amit hátul ki lehet vezetni, ugyanis ez a készülék is ilyen (közvetlenül egy fali kürtőbe csatlakozik). Árban 20ezer környékére gondoltam. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!