Keresés

Részletes keresés

monivp Creative Commons License 2016.01.18 0 0 1663

Sziasztok!

 

Óbudai óvodákról érdeklődnék.

 

Két éve itt kaptam hasznos infokat a bölcsödékről, ezért most óbudai óvodákról szeretnék érdeklődni.

Utca szerint a Váradi utcai ovihoz tartozunk, de a Meggyfa utcai óvoda van a legközelebb. Egy ideig ebben a Macis oviban gondolkodtam, de az utóbbi időben sok rosszat hallottam róla és néhány óvónőről. És hát az óvónő személye a legfontosabb. A Szél utcait mondták még jónak illetve a kaszás dűlői Almáskert óvoda jöhet még szóba. Csak ide kicsi az esély, hogy felvennék és messzebb is van.

Messze semmiképpen nem szeretném vinni, mert most is problémát okoz a sok gyaloglás reggelente. 

Szeretnék tőletek jó ill. rossz tapasztalatokat gyűjteni a Macis, a Szél utcai, Váradi utcai és az Almáskert esetleg még az Ágoston utcai művészeti oviról. A Százszorszép ovi azt hiszem fizetős. Ha konkrét óvónőket vagy csoportot tud ajánlani valaki annak nagyon örülnék. Természetesen neveket gondolom priviben érdemes küldeni csak.

 

Előre is köszönöm a segítségeteket!

helloworld! Creative Commons License 2014.08.12 0 0 1662

esetleg a bogyó csana az eurocenter fölött

http://bogyocsana.hu/

H_G Creative Commons License 2013.12.10 0 0 1661

Mi a Mókusba jártunk, nagyon jó bölcsi (l. 1603) és nyári ügyeletes bölcsiként voltunk a Kerékben is, határozottan kellemes helynek tűnt az is.

Előzmény: monivp (1660)
monivp Creative Commons License 2013.12.10 0 0 1660

Sziasztok!

 

Óbudai bölcsődékkel kapcsolatban szeretnék érdeklődni.

A Mókus, a Szérűskert és a Kerék utcai bölcsödékbe íratkoztunk fel, de igazán egyiket sem ismerem. Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Melyik a jobb? És esetleg ha konkrét gondozónőt is tud valaki említeni, aki jó és aranyos, akkor annak örülnék leginkább. Mert nem is a hely maga (mert az egészségtelen étkeztetésbe már beletörődtem, az minden bölcsiben, oviban egyformán rossz ill. az anyagi helyzetükön, berendezéseken stb. sem tudok változtatni), hanem az a gondozónő a legfontosabb, akinek a csoportjába kerül a kisfiam, hiszen vele lesznek a gyerekek egész nap. Tud valaki segíteni, hogy melyikbe érdemes ténylegesen visszavinni a jelentkezési lapot?

 

Köszönöm előre is a válaszokat!

Nikoletta Olah Creative Commons License 2013.09.20 0 0 1659

Kedves Andrea 999!

 

Látogasson el a http://menomanocsana.wordpress.com/ oldalra, amennyiben felkeltettem érdeklődését, szeretettel várom! :-)

 

 

 

Kedves  Anyukák, Apukák és Nagyszülők!

Augusztus 1-én megnyitotta kapuit a Menő Manó Családi Napközi és Képességfejlesztő!

       Ha :

  • Szeretne visszamenni  dolgozni, de nem tudja elhelyezni gyermekét
  • Gyermeke nem nyert felvételt az állami bölcsődébe, óvodába
  • Nem tetszik az átlag 30 fős bölcsődei/ óvodai csoport
  • Úgy gondolja, hogy gyermekének több figyelem, gondozás, szeretet kell
  • Ha a legjobbat szeretné gyermekének
  • Ha az átlagosnál többre vágyik…

                                                                                         akkor  nálunk jó helyen jár!

Szeretettel várunk minden kisgyermeket a tipegőktől az iskolaelőkészítőig!

A felvétel elkezdődött, részletekről érdeklődjön telefonon:

Cím: Budapest IX. kerület, Thaly Kálmán utca 9. Földszint 3.

Oláh Nikoletta

Előzmény: Andrea999 (1658)
Andrea999 Creative Commons License 2013.09.03 0 0 1658

Sziasztok!

 Véleményt szeretnék, a 8. kerületi óvodákról. Elsősorban a Palotanegyediekről, mint TÁ_TI_KA, vagy GYEREK-VILÁG,MESEPALOTA. Ha valaki ismeri bármelyiket is,kérlek írjátok le a tapasztalataitokat!

Előre is köszönöm!

kriszi Creative Commons License 2013.03.20 0 0 1657

A vele szomszédos IX. kerületben bölcsi nincs elég, az biztos...

Előzmény: Beatrix72 (1656)
Beatrix72 Creative Commons License 2013.03.19 0 0 1656

Sziasztok!

 

Mi a helyzet az új Corvin negyeddel ? vannak bölcsődék van elég ovi ?

 

Én nyitni szeretnék ,de nem tudom igény van -e rá.

 

Szakképzett csecsemő és gyermekgondozónő,óvónő  vagyok (lelkiismeretes nagyon )

 

Ha valakit érdekel írjon .

 

 

Köszönöm .

 

 

Beatrix

egérlány Creative Commons License 2013.03.13 0 0 1655

Sziasztok!

XVI. kerületi bölcsiket esetleg ismer valaki? Mindet megnéztem személyesen, de ha esetleg van valakinek személyes tapasztalata, azt szívesen fogadom.

Köszi!

barbidu76 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1654

Lemaradt: Heti 3 napra (ha lehet ne fix napokra), és ha megoldható a korábbi elhozatal, az sem lenne rossz. A fél nap nem tudom hogy működik, valahol 12-ig kell elvinni a babát, mi (nagyszülő) legkorábban 1-2 felé tudnánk érte menni.

Azt meg sem merem említeni, hogy jó áron. :)

barbidu76 Creative Commons License 2013.01.24 0 0 1653

Sziasztok!

 

Elsősorban a 7. kerületben keresek 6-7 hónapos baba számára magánbölcsit, családi napközit, előreláthatólag nyáron térnék vissza a munkahelyemre.

 

Ismeri esetleg valaki a Körte Muzsika családi napközit?

 

Köszönöm!

Heki.kutya Creative Commons License 2013.01.14 0 0 1652

Sziasztok!

Visszaolvasgattam, de nem találtam infot erre vonatkozóan, hátha azóta valaki tapasztalt lett belvárosi bölcsit illetően. Bp. Jászai Mari tér környékén keresek bölcsit, 14 hósan - majd szeptemberben - kell visszamennem dolgozni, de sokak szerint már így is lemaradtam a kereséssel.:(

Amit nézegettem az a Balaton utcai bölcsi és a Belvárosi Játékóvoda csana-ja. Tudtok még esetleg ezen kívül mást is? Ezek jók? Van olyan, ahol félnapot is lehet? ( a félnapozásba talán belemenne a főnököm...)

Manapság mennyi az önkormis és mennyi a magánbölcsi kb? Tényleg lemaradtam a kereséssel, még csak 6 hós a lányom, a szülőszobáról már mennem kellett volna jelentkezni várólistára :)

Ha ne adj ég mindkettőben van hely, - az anyagi mérlegelés után - melyiket érdemes választani magánt vagy önkormist?

uh, nagyon belecsaptam most a témába, de ez a fél év is úgy eltelt, mintha nem is lett volna és tényleg, 8 hónap múlva bölcsi...

tina64 Creative Commons License 2012.09.01 0 0 1649

Szia Boni!

Mindenképpen kell, hogy igazold lakcímkártyával, hogy gyereked az adott helyen lakik ill kerületi lakos.

Ez pedig azért kell, mivel az új rendelet szerint a bölcsiknek mindennap le kell jelenteni a kormányhivatal felé a napi létszámot.

Itt pedig az adatoknak egyezniük kell, hogy kerületisek vagytok.

Nos mivel a tulajdonos nem járul hozzá, hogy ide ideiglenesen bejelentkezz, annak az az oka hogy ő fű alatt adhatta nektek ki a lakást. Neki igen is hozzá kellene járulnia hisz ő adta ki a lakást, ha hivatalosleveled érkezne hová küldjék nincs címed sem.

Neki kötelessége kellene, hogy legyen hogy hozzájáruljon. Nos megoldás az lehetne, keresel másik albérletet, vagy szólsz a tulajdonosnak, hogy jelzed az illetékes helyen ezt a problémát.

Nincs esetleg ismerősöd? hozzátartozód a kerületben?( Az ő címét is odaadhatod, mások is csinálják ezt kiskapuként.)

Mindenféleképpen szükséges még, hogy tb kártyátok legyen(gyerek részére),

és neked biztosan visszaváró munkahelyed, mert ezt igazolnod kell munkáltatóival.( állt egy hónap a határidő)

Ne várakozz ha van hely , vidd.

Előzmény: boni30 (1645)
boni30 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1648

:)

boni30 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1647

hetente 1x lehet menni (tegnap) egyébként adnak időpontot hogy menjek be (3-hét múlva)

Gondoltam talán valaki tudja már amit én majd csak remélhetőleg fogok...

Előzmény: moes (1646)
moes Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1646

mi lenne, ha az "elég lesz-e ez a bölcsinek" kérdést a bölcsiben tennéd fel?

Előzmény: boni30 (1645)
boni30 Creative Commons License 2012.08.30 0 0 1645

Sziasztok!

Bízom benne valaki tud nekem ötleted adni bölcsi ügyben :)

Problémám látom nem egyedi sajnos!

 

Szóval IV.ker,bölcsi beiratás megvolt.Akkor azt mondták,mivel nem vagyunk ide bejelentkezve (albérlet és a tulaj nem járul hozzá) hogy vigyek a védőnőtöl egy igazolást,miszerint életvitel szerüen lakunk itt,és ezzel be is irattam,amit elutasítottak,mert nem Szeptembertől szeretném hanem mikor betölti a 2. évet.Februártól szeretnénk ha járhatna.

Most jött el az idő,hogy megerősítsük a szándékunkat,és mehetnénk hogy kiderüljön lesz-e hely számára.Ahogy kérték,telefonáltam időpontért,és közölték lakcím kell.Mire én értetlenül,hogy dehát védönői igazolás stb. Mire felvilágosítottak (!) hogy az már nem úgy van,mert új rendelet van ami Tiltja hogy felvegyék,és ez kevés! És ezt most!

No amint én szeretnék megtudni,hogy azt mondták van egy olyan lehetőség,hogy beviszem az albérleti szerződésünk az okmány irodába és jelzem hogy a kerületben élünk,viszont mivel a tulajdonos nem járul hozzá hogy bejelntkezzek csak az kerül a kártyára hogy IV: kerületi lakos.

Itt a lényeg a kérdésben!

Elég lesz vajh ez a bölcsinek?

 

Más lehetőség: munkahelyhez közeli bölcsi,ahol viszont azt tudom igazolni hogy ott dolgozom.

 

Lehetséges valahol így felvételt nyerni?Van valami más ötlet?

 

Megmondom a frankót,dolgoznm vissza kell mennem,a magánbölcsi pedig piszok drága!

tina64 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 1644

Ezzel nem értek egyet. A többi bölcsiben dolgozók is tudják a feladatukat. Szakmailag is képzettek, muszály is hogy azok legyünk.

Nem tudom, hogy szakmabeli vagy vagy csak írtad amit írtál.

 

Mi nem vagyunk már módszertaniak,( az én bölcsim) mégis sok külföldi és főiskolás minket látogat meg, nálunk tanul és vizsgázik.

Általában az egyesített vezető választja ki a kerületében lévő az alkalomnak megfelelő területet.

Szó ami szó, minden területen vannak jó szakemberek, de mint az életben ezen a területen értem bölcsődei ágazaton is lehetnek aktívak és hiperaktívak.

A tétényi amit említesz, oda járunk továbbképzésekre, ott ( is ) szerezzük a kreditpontjainkat.

De az egy jó bölcsike, egy régi kolléganőm ott dolgozik.

 

Remélem nem bántottalak meg, mert ezzel a pár mondattal nem az volt a célom.

 

Előzmény: rollller (1641)
tina64 Creative Commons License 2012.05.11 0 0 1643

Nagyon szívesen, örülök hogy segíthettem. A lista valószinüleg hó közepén már ki lesz téve. Az óvodába átvett ill.felvett gyerekek létszámától függ, hány gyereket tud felvenni a bölcsi. lassan az óvi is kiteszi a feltettek listáját.

Előzmény: sqcrefhx (1640)
rollller Creative Commons License 2012.04.24 0 0 1641

minden keruletben van egy modszertani bolcsi, szakmailag altalaban jobbak, mint az atlagbolcsodek, es fel szoktak bukkani diakok, egyeb szakemberek, hogy nyomon kovessek a mukodest, tanuljak a hasznalt modszert, de szoval jofelek szoktak lenni

Előzmény: monesz83 (1639)
sqcrefhx Creative Commons License 2012.04.20 0 0 1640

Sziasztok!

 

Úgy néz ki, végül sikerül megoldani a bölcsit. Óbudai lakosok lettünk és beadtam a Szél utcai bölcsibe a jelentkezési lapot.

Jó lenne tudni, mikor lesz nyílt nap és mikor teszik ki a felvettek névsorát. Addig is minden héten teszek egy hatalmas kitérőt hazafelé, hátha ki van valami írva.

Tina: köszi a sok infót.

Előzmény: tina64 (1637)
monesz83 Creative Commons License 2012.04.17 0 0 1639

sziasztok!

 

Valaki tudna segíteni abban hogy miben más a módszertani bölcsöde? (konkrétan szemünk fénye bölcsöde)

 

köszönöm

beve5 Creative Commons License 2012.04.04 0 0 1638

Kedves Zsu,

nálunk most lesz aktuálsi a bölcsődei beiratkozás, és ugyanezek jöttek szóba. Azóta már jár valamelyikbe a gyerekd, megosztanád a tapasztalatodat?

KÖszönöm.

Előzmény: kozmazsu (1609)
tina64 Creative Commons License 2012.03.19 0 0 1637

Szia sqcrelfhx!

 

Most olvaslak csak.

 Én véleményem, figyeld a netten ill. nézz utána kerületi szinten mikor vannak a beíratkozások.

Mert lassan kezdődnek.

 

Fontos, hogy kerületi legyél az adott helyen, hogy felvételt nyerjél kisfiad részére.

Tehát a gyerek lakcímkártyáján a kerület szerepeljen.

Nem tudom mely kerületbe szeretnél letelepedni?

 

XVlll- kerület nyílt napot rendez március 24.-én az új bölcsődések számára. Mind a 9 bölcsi várja az 2012 szeptemberre jelentkezők látogatását.

9-12 óráig látogathatóak a bölcsődéink. De mondom feltétele, hogy kerületben legyen a gyereked lakcímazonosítója.

Gondolkozz el rajta. Beíratkozáskor már kérik a lakcímkártyát is. A bölcsődék látogatásakor gyerekkel együtt is lehet jönni.(ekkor semmi papírt nem kell felmutatnod)

Beíratkozás április hónapban lesz ( elején)

Ha kérdésed van írj.

Előzmény: sqcrefhx (1630)
Naala Creative Commons License 2012.02.22 0 0 1636

Az én kisfiam tavaly áprilisban, 14 hónapos korában kezdte a bőlcsödét, mert muszály volt dolgoznom, eleinte, mivel vidéken dolgoztam egy családi házhoz hordtam, ahová rajta kívül 2-3 gyerek járt egy gondozónőhöz, ősztől pedig visszamentem a főállásomba, akkor a munkahelyemhez közeli magánbölcsödébe írattam. Szerettem volna államiba, de nem vették fel helyhiány miatt, többször fellebbeztem, várólistára került egy új, épülő bölcsödébe, ami fél éve nem épül tovább, így kénytelen voltam magánba íratni. Nagyon szereti, örömmel megy, jól eszik, jól alszik és szereti a dadusokat is nagyon. A beszoktatás nagyon könnyen ment, egy hetem volt rá, de nagyon ügyesen, jól vette az akadályt, és hamar megszokta az új közösséget. Ő már tudta milyen az, amikor valahol ott van egyész nap, és az anyukája délután megy érte, így itt is nagyon hamar beilleszkedett.

 

Volt szó róla korábban, de tényleg probléma, mikor a picivel otthon lévő anyuka viheti a nagyobbat bölcsibe, akinek meg csak egy gyereke van, az vigye magánbölcsödébe, ha dolgoznia kell.

H_G Creative Commons License 2012.02.06 0 0 1635

A Mókus utcai bölcsi is jó, már írtam róla itt, de manapság sehol sincsen biztosan hely. Lásd 1603, 1613.

 

Előzmény: sqcrefhx (1632)
sqcrefhx Creative Commons License 2012.02.03 0 0 1634

moes: köszönöm szépen, megkeresem őket.

Előzmény: moes (1633)
moes Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1633

Víziorgona u. 8, keresd Teca nénit (bölcsivezető). gondokat-problémákat mindenhol lehet találni, én is találtam, de ettől még melegen ajánlom a bölcsit.

Előzmény: sqcrefhx (1632)
sqcrefhx Creative Commons License 2012.02.02 0 0 1632

moes: már azt sem bánom, ha Békásmegyer, legfeljebb oda költözöm és még többet utazok a munkahelyre (csak érjek be és délután a kicsimért). Ott biztosan van hely? Kedvesek, figyelmesek a kicsikkel? Neked esetleg van saját tapasztalatod, tudod kit kell ott keresni? Előre is köszönöm.

Előzmény: moes (1631)
moes Creative Commons License 2012.02.01 0 0 1631

próbálj meg szerintem még pár bölcsit a közelben. én ajánlanám Békáson a Víziorgona u-i bölcsiket is, de az elég messze van nektek, úgy nézem. Óbuda egész jól el van látva bölcsikkel, hátha valahol másképp állnak hozzá. (mi annak idején februárban kezdtünk szintén költözés után, gond nélkül bevették)

Előzmény: sqcrefhx (1630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!