Keresés

Részletes keresés

szegediannus Creative Commons License 2012.12.03 0 0 25

A szemtornán kívül az is fontos, hogy miket eszünk, hogy javuljon és egészséges is maradjon a látásunk.

Mágnes Színház Creative Commons License 2012.11.13 0 0 24

Népművelőként dolgozom Kispesten a KMO Művelődési Házban, és tavasszal szeretnék egy olyan Látásjavító szemtorna tanfolyamot szervezni.

 

Kérném a segítséget abban, hogy ehhez értő szakembert ( e-mail címmel, telefonszámmal) tudjak találni.

 

Köszönettel!

 

Kiss Ágnes

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.24 0 0 23
Te jó ég, és mitől nől meg az a szegény szemgolyó? (és ez miért nem abban nyilvánul meg, hogy őzike-szemekké fejlődik, bársonyos szempillak alatt? ):-)

Már nagyon kíváncsiak vagyunk a véleményedre egyébként... jól előkészítetted érzelmileg :-)

Addig is elmondom, hogy az én szemorvos nénim mit mondott a módszerről. A lényeg, hogy a kontaktlencse viselés eleve is módosítja a szaruhártya alakját. Aki váltogatja a szemüvegét kontaktlencsével, az tudja, hogy milyen nehéz átszokni. A kemény lencsénél ez a hatás még erősebb (hónapokig megmarad a lenyomata a szaruhártyán). Ez azt jelentheti, hogy egy vagy fél dioptriát lehet azzal korrigálni, hogy éjszakára beteszed a cuccost, az "kivasalja" a szemed, reggel kiveszed, és a hatás kitart estig, aztán megint.
Persze, amennyire én tudom, nagyobb dioptriánál ez szóba se jöhet.

Kérdés persze, hogy mennyire egészséges lencsébe aludni, hiszen mivel éjjel nem pislogsz, a szemed jobban szárad, kevesebb oxigént kap stb.

Szóval én erre emlékszem, de ez is épp olyan tüneti kezelés, mint a szemüveg. Én nem vagyok se optikus, se szemész, úgyhogy ha hülyeséget írtam, bocs. Akinek bővebb ismeretei vannak a témáról, azok javítsanak ki lécci. (Most már tutira véleményt kell mondanod!) :-)

Reider Optika Creative Commons License 2004.04.22 0 0 22
Az akkomodációs görcsöt nem egyszerű észrevenni. Nem biztos, hogy egy futó szemvizsgálatnál kiderül. De elég ritka dolog, tehát kicsi a valószínűsége, hogy neked ilyen van (De lehet!)

A szemgolyó elkezd növekedni, de fe és le, jobbra és balra nem tud a szemüreg miatt, előre sem, csak hátra. Egyébként nem a gömbalakkal van a baj, hanem a hossztengely növekedésével. Az optikai rendszer törőereje változatlan, a látóideg viszont hátrább kerül a fókusztól.

A véleményemet nem szeretném ideírni. (Ortho-K)

Előzmény: Törölt nick (20)
Reider Optika Creative Commons License 2004.04.21 0 0 19
Jártatok ti már az optika.hu-n?

Röviden: amiről oerdie írt, vagyis a szem "befagyása", az akkomodációs görcs. EZ javítható szemtornával - vagy pupillatágító cseppel. Ez utóbbi kb 10 perc alatt...

GKX: a szem nem azért veszít a gömbölyű formájából, mert a szemizmok gyengék.

Az Ortho-K lencsékről van szó. Nekem van egy véleményem róluk...

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.18 0 0 17
Persze, én is egyetértek azzal, hog ha folyamatosan vmi káros hatásnak tesszük ki a szemet, azt meg kell próbálni ellensúlyozni, de mint te is említetted, 0,75 dipikről van itt szó, és nem az ember életét valóban befolyásoló 4-8 dioptrákról.
Egyébként a monitortól ki is szárad a szem, akkor is úgy érzékeled, mintha több dipi kellene, holott megfelelően kiválasztott műkönnyel sitty-sutty meg lehet oldani a dolgot.
Előzmény: oerdie (16)
oerdie Creative Commons License 2004.04.17 0 0 16
Majdnem igazad van!

De csak majdnem!

Ha ugyanis a látásod azért rossz, mert
a szemlencséd alakja születetten nem
megfelelő (rövid/távollátás is lehet), akkor
vsz. tényleg csak szemüveg vagy műtét marad.

Azonban vagyunk egy páran, akiknek nem
ilyen született problémánk van.
Tudniillik nekem pl. 22-23 éves koromig nem
volt baj a szememmel, de egész nap monitor előtt
dolgozom, fősuli miatt is sokat kellett olvasni+sz.gépelni.

Ilyenkor a szem "befagyhat" a szemizmok beállnak
erre a közeli távolságra (20-30 cm) és
rövidlátóvá válik enyhén az ember.
Nekem ez 0,75.

Namármost, ha a szemizmok nem megfelelő használatától rövidlátó lesz az ember, megfelelő
gyakorlatokkal erősíthetők is lehetnek, mint más
izomzatunk, azaz ebben az esetben működik a dolog.

Azaz mindent a megfelelő módon kell kezelni.

Üdv:Oerdie

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.17 0 0 15
Minden érdeklődőnek ajánlom, hogy látogasson át a "látásjavító szemüveg" topicba, ahol is egy optikus magyarázza el, miért nem lehet a valóságban "tornával" javítani a szemet.

Általában egyébként a látás romlása az arra hajlamosaknál kb 18-20 év körül megáll (nekem is így volt). Utána már ritkán romlik tovább, ha egy-két évig nem kellet lencsét váltani, akkor már majdnem tuti. Viszont rosszul látó kicsi gyerekeknek érdemes szemüveget csináltatni, mert ha mindig csak a tompa kép érkezik be az agyba, nem tanulja meg a tiszta képet feldolgozni, és később már szemüveggel sem lehet 100%-ra felkorrigálni a látását.

Szerintem nem érdemes szemüveg (illetve kontaktlenyó) nélkül vakoskodni, csak frusztrálod magad, jobb meg nem lesz egy centivel se. Ha nagyon utálod a szemcsit, lézereztesd meg. Rengeteg embert ismerek, akinek a lézer után tökéletes a látása, de még csak nem is hallottam olyanról, akinek csak egy dioptriát javult volna a szeme tornától... Egyébként nyolcadikos koromban, amikor kezdetm hiú lenni, én is beszereztem egy ilyen "dobd el a szemüvegedet" könyvet és tényleg szemüveg nélkül járkáltam- egészen addig, amíg rá nem jöttem, hogy az első padból se látom a táblát rendesen. Nosza, irány az optikus... kb 1,5 dipit romlott a szemem az eldobott szemveghez képest, de szerintem nem a módszer miatt, hanem egyszerűen azért, mert még növésben voltam.

3 dioptria felett szerintem nem lehet teljes életet élni szemüveg nélkül. Aki ezzel kínozza magát, annak úgy kell.

ribizlimag Creative Commons License 2004.04.15 0 0 14
Nekem azt mondta a szemész, hogy viseljem a szemüveget, mert különben megerőltetem a szemem, és gyorsabban fog romlani. Egyesek szerint meg a szemüveg csak ront a helyzeten. Én mindig hordtam a szemüveget, a szemem meg romlott tovább. Most meg inkább kontaktencsét hordok, az sokkal kényelmesebb.
Előzmény: Törölt nick (13)
ribizlimag Creative Commons License 2004.04.11 0 0 12
Nekem is megvan ez a könyv. Tornáztattam is a szemem egy darabig, de abbahagytam. Pedig szerintem működne. Csak az a baj, hogy nem lehet közben hordani a szemüveget, én meg nem tudnék meglenni nélküle.
Előzmény: Törölt nick (11)
Camouflage Creative Commons License 2004.01.10 0 0 10
I
I
I I
I I I
Florance Creative Commons License 2003.01.08 0 0 9
Sziasztok,

nekem megvan az a konyv, es csinaltam is egy darabig, tenyleg jo, csak az a baj ezzel, hogy abban az idoszakban amig csinalod a tornat (jelentos javulas kb. 2honap utan varhato) addig nem hordhatsz szemuveget, lencset, semmit..

ezert nekem ez eleg gaz igy, mert akkor nem tudok rendesen melozni...

flo

Előzmény: ribizlimag (7)
ribizlimag Creative Commons License 2003.01.08 0 0 8
Szia! Én már próbáltam a lyukacsos szemüveget, de nekem nem segített.
Előzmény: Jalso (6)
ribizlimag Creative Commons License 2003.01.08 0 0 7
Szia! Van egy könyv, amiben a szem tornáztatásáról van szó. A címe: Tökéletes látás, szemüveg nélkül.
Előzmény: Sofie (-)
Jalso Creative Commons License 2002.11.05 0 0 6
ez engem is erdekelne, mostanaban eleg gyakran faj a fejem a sok kepernyobe bamulastol...(vagyis gondolom, hogy ettol faj).
Azt a lyukacsos szemuveget probalta mar vki? ;)
Sofie Creative Commons License 2002.09.06 0 0 5
Köszönöm a hasznos tanácsokat mindenkinek!
Opi Creative Commons License 2002.09.06 0 0 4
Létezik, jó is. (Részletes infók fellelhetőségét sajnos nem tudom.)

Az egyik "kedvencem", leírva elég hülyén hangzik, de hasznos kis gyakorlat.
Takard el a szemed a két tenyereddel, de úgy, hogy amikor a kinyitod (a szemed:) ), akkor csak "sötétet láss". Ez után próbálj fókuszálni közelre, távolra, közelre, stb. váltogatva.

Előzmény: Sofie (-)
Qqberci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 3
"tudatosan jatssz a szemeddel..."

Üvegszemmel pl. lehet golyózni...

sorry, Dezső, ma ilyen napom van...

Előzmény: kdezsoe (2)
kdezsoe Creative Commons License 2002.09.06 0 0 2
Hali!

Legeloszor is: a monitorodat ugy helyezd el, hogyha elnezel mellette, kilass az ablakon!
Azert fontos, mert ha csak pillanatokra is felrenezel, tudsz zoomolni tavoli targyakra. Remek szemtorna!
(Szokas ugyanis a monitort "falnak tamasztani")

Autovezetes kozben, utcan, barhol kivaloan tudsz szemtornazni.

A lenyeg, hogy ne csak osztonosen nezz ki a "lyukbol", hanem tudatosan jatssz a szemeddel.

Előzmény: Sofie (-)
Qqberci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 1
No most, hogy a nullázás már megvót: és 50 éve hordok szemüveget az első 40 évben fokozatosan javult a látásom (nem vicc!), aztán átfordult a dioptriaérték és mostanság megy el szépen ellenkező irányba. Nem is tudom, mi lesz velem ötven év múlva...
Előzmény: Qqberci (0)
Qqberci Creative Commons License 2002.09.06 0 0 0
Páros szemkinyomással 0 dioptriáig le lehet menni...
Előzmény: Sofie (-)
Sofie Creative Commons License 2002.09.06 0 0 topiknyitó
Szisztok!
Immár 18 éve hordok szemüveget és szeretnék a szemem kondícióján (esetleg a dioptriákon is) javítan. Látásjavító szemtorna? Létezik? Nektek mi a tapasztalatotok? Honnan kaphatok több infót?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!