Keresés

Részletes keresés

XNC Creative Commons License 2023.09.16 0 0 34

Kicsit felhozom a témát, épp mostanában aktuális.....

Törölt nick Creative Commons License 2018.09.11 0 0 33

És akkor most ezzel Tisztelt Nándikám, tele szemetelted a fórumot. Értem. Ok. Szia! :)

Előzmény: Szabó Nándi (32)
Szabó Nándi Creative Commons License 2018.09.05 0 0 32

Sziasztok! Hallottatok már a JÖN Alapítványról? Ők éppen azt vizsgálják mennyi felesleges hulladékot és mennyi plusz költséget okoz az iskolakezdés, a beiskoláztatás vagy maga az oktatás.

 

Országos konzultációt hirdettek ezzel kapcsolatban: https://jonalapitvany.hu/2018/08/30/neveles-hulladek-nelkul-duna-televizio/

 

Konzultációs űrlapjukat töltsétek ki és segítsétek a közös munkát: https://jonalapitvany.hu/orszagos-konzultacios-urlap/

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.23 0 0 31

Tegnap voltam kint, hatalmas táblával kirakva, 49 Ft helyett csak 29. De mindennek fentebb nyomták az árát, nálam most lenne aktuális egy számítógépasztal+szép kombó és minden cuccon van legalább 2000-3000 Ft felár. Átmentem a TESCO-ba, ott meg már elkezdték szétbombázni a tanszer vásárt, mutatóba volt pár szék meg asztal.

Előzmény: Törölt nick (30)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.20 0 0 30

Most láttam egy auchanos reklámot, 20 Ft egy füzet, valóban, jól tudtad.

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 29

Majd mondom neki... van ügyvéd a családban, biztos fog segíteni.

Előzmény: Törölt nick (28)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 28

Utána kell nézni a jogszabályi háttérnek:

 

http://hvg.hu/karrier/20120817_Tudta_hogy_tilos_osztalypenzt_szedni

ez régi cikk

Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 27

Király... bukó az egész alapból. Na... írom is meg Messengeren uncsimnak... kapargassa meg kicsit. Ahogy kijött a szavaiból, mind3 gyereknél az ofő szedi a lóvét.

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 26

Elvileg szabálytalan, az iskola nem szedhet pénzt, szóval már ezért bukhatna, nem kell ellopnia belőle semmit.

Nálunk úgy van, hogy az SZMK-s szülők egyike szedi az osztálypénzt és számol el vele minden hónapban.

Előzmény: Törölt nick (25)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 25

Én mondtam is uncsinak, hogy tuti lenyúlta az ofő az osztálypénzt, az a kereset kieg. Összeszed havi 150 ezret, 130at felél, 20-ből évvégre futja ilyen tömegközlekedős kirándulásra... az is több mint 150 Ezer... abból is marad neki.... megkapargatnánk ezt a témát a sajtóban, szerintem sok tanár bukna.

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 24

Igen, igen, ezen mindig csodálkoztam én is.

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 23

Ja és még csak a tanévnyitó volt meg pénteken, de az ofő a nagyobbik gyereknél rögtön azzal kezdett, a szeptemberi osztálypénzt első nap vigyék, 5ezer/hó...... azt mondja nem. Nem adja be. Nem érdekli. Nem megy a gyerek akkor kirándulni. Tavaly is befizetett 40 Ezret, semmi látszatja nem volt, felhozták őket Hatvanból Budapestre a várba menetrendszerinti vonattal....meg a BKV-val..... Se kaja, semmi. Ez max gyerekenként volt 2-3 Ezer. Hová lett a többi pénz...?

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.18 0 0 22

Unokatesómnak mondtam ezt a 3 cipőt... rögtön kussoltam is, nem kezdtem bele háborogni, náluk 5 cipőt és papucsot kértek..... váltó cipő, és papucs a tanterembe. A padlószőnyegesbe a papucs... Egy salakra, egy foci fűre, egy a betonos pályára és egy tornaterembe... de van valami edzőterem is, oda ha akar járni a gyerek 6. cipő.... neki van 3 gyerek, mind a 3-nak cipő kellett.. .legolcsóbb kínai szar is gyerekeknként 15-17 Ezer... 3 gyereknek 50... ő is azt mondta elmennek a f..ba. Találgatózzanak, mit gondolnak milliomosok vagyunk. Vesz nekik egy váltó és egy torna cipőt és osszák be. Ha nem tetszik a tanárnak, majd ő bemegy és elmondja, kajára is alig van, nem még majd 5-6 cipőre.....

 

azért van bőr a pofáján az iskolavezetésnek/tanároknak is..... nem gondolkodnak? Nekik nem jár gyerek iskolába? Azt hiszik mindenkit nettó 500-at keres, csak ők keresnek szarul az országban...?

Előzmény: Törölt nick (17)
lxt Creative Commons License 2018.08.18 0 0 21

Befektetés a jövőbe

(Ami túl szép ahhoz, hogy igaz legyen...)

 

Miután az oktatás (és az egészségügy is) mára már kifejezetten üzleti célú/szemléletű finanszírozást igényel, a szülők (gondviselők) döntésének és az azt alapvetően befolyásoló anyagi lehetőségeinek függvénye, a befektetés szándékának ténye/minősége.

Nem körvonalazva-bonyolítva a jövőbe történő befektetés(ek) közérdekű szándékát/hatékonyságát, lassan a diákok képességeitől függetlenül lesz eleve determinálva az ő jövőjük – ekként szegregált az oktatás (is).

Például: ha azt gondolnánk, hogy minden arra (képességei okán) érdemes nebuló tud részt venni a felsőoktatásban, akkor tévedünk.

 

Az iskolakezdés/bekerülés költségei bár elhanyagolhatóak - az egy diplomára jutó összköltséget tekintve -, de jól szemlélteti a problémát.

 

Kinek a jövője?

A szülőé, a diáké vagy az országé?:-)

Miután rövidre akarom fogni, élnék egy, a korszellemet tükröző javaslattal.

Sújtsuk külön(büntető)adóval azokat, akik a (büfé szakokon begyűjthető) diplomáig se jutottak el. Személyük ugyanis nettó veszteség (szimpla csalódás) mind a szülők, mind a köz számára; az ekként (el)értéktelenített állampolgároknak, akárcsak a bölcsődei költségei is, kidobott pénz.

Azért legyünk már észen – számoljunk csak utána! Hát hol, mikor/miként térülne meg nekünk/mindenkinek a családok s mindenki áldozatvállalása – befektetése? Ezért nettó deficites az oktatás - és az egészségügy. (Ez mániám?)

Na mindegy.

 

Miért lenne mindenki felelőssége mindenki? Vagy nincs igazam?

Amiért a köztulajdonú utak egyre nagyobb hányadának használata díjköteles ma (függetlenül attól, hogy haladsz-e azokon vagy állsz), nos, ugyanezen (talán itt érzékletesen szemléltetett) oknál fogva, a nagybetűs életre történő felkészülés ugyanúgy nem lehet közérdekűen ingyenes (potya), mint az egészségmegőrzés. Ez, egész egyszerűen nem lenne fer azokkal szemben, akiknek ez főként azért nem tétel, mert a közbeszerzéseken beszerzett közpénzek, már ugye a büdzséjük, ezen kiadásokat meg sem érzi.

Vagy… meddig süllyedjek még?:-)

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.17 0 0 20

Igen, hétköznap jobb.

Előzmény: Törölt nick (16)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.17 0 0 19

Nyilván.

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.17 0 0 18

Ha meg ilyen olcsó, akkor tényleg nem múlik semmi azon, hogy 10-et veszel vagy 50-et. Nem ez a drága, hanem a tartós dolgok.

Előzmény: Törölt nick (13)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.17 0 0 17

Nem volt szabad azt használni.

Én meg nem vagyok ennek a szakértője, elhittem nekik, hogy három kell. De eléggé fel voltam háborodva.

Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.17 0 0 16

Ráadásul hétvégén 2x annyi idő a bevásárlás, mindenki akkor bóklászik a boltokban. És a tanszeres részen, üzletben gyerekkel.... én sem erre szánnám az időt. Menjen ő akkor vásárolni. Úgy látom ez a nő Degecen született...

Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.17 0 0 13

Auchanban 22 Ft ma reggel láttam. Kis alakú füzet egységesen. A kockás a vonalas,a több vonalas, a szótár, mind 22 Ft.

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.17 0 0 12

"3 db-ot kért az iskola: egyet a terembe, egyet az udvarra, egyet a műfüves pályára"

És pénzt is ad rá? Hogyne 3 cipő... kap egyet és örüljenek annak. Ha panaszkodik a gyereknek, hogy miért nincs 3 cipő, megmondja csóróság van, nincs rá pénz. Én is mindig ezt mondtam utána nem zaklattak soha a cipővel. Váltó cipő, torna cipő, papucs... akkor is volt, amikor én iskolás voltam. Akkor volt köppeny.. 3 kék, 2 barna... persze.. anyám vett egy kéket, oszd be. Vagy eszünk, vagy köppenyezel.

 

"kiad egy jegyzéket, hogy mi kell a rajzdobozba meg a technika dobozba, színes papír, krepp papír, színes kartonok"

Adjon. Ki le nem sz@rja. Pénzt is adjon rá.

Előzmény: Törölt nick (0)
lxt Creative Commons License 2018.08.16 0 0 11

Befektetés

 

Talán soha vissza nem térülő – bár ez nem kulturálisan független tőlünk; mindazonáltal, még így is megéri.:-)

Ha élete végéig nem jön rá arra, mit tettünk s mennyit áldoztunk érte, akkor is – legfeljebb hülyén hal meg; bár ez is, kit érdekel még, ha utánunk.:-)

 

Nem kell hogy értse, nem kell hogy tolerálja, nem kell hogy Ő, én legyek.

Lemegyünk hídba (lehetetlen szögeket bezárva), ha kell, megalkuszunk az ördögeikkel. (Csak néha, vagy legalább egyszer, mielőtt meghalok, látogass meg s csókold meg a homlokom. Mindössze ennyit akarok még az élettől – annak értelmétől, tőled.)

 

Azért ennél csak többek vagyunk, csak többet érünk!

Fel a fejjel!

A csírák vagy megfogannak s kivirágzanak, vagy nem. Probléma?:-)

pk1 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 9

Kéne egy tenisz készlet is tesire.

Előzmény: Törölt nick (8)
pk1 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 7

Heló Apa, jó lesz most is a pénz, nincs harag.

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.16 0 0 6

De épp azt mondom, hogy a tanszerköltség csak része az iskolakezdésnek, és nem a drágább része.

A drágább rész pont a többi, és az alól sem tudsz kibújni, mert a könyveket, ceruzákat, tesicuccot valamiben hordani kell, iskolába való ruhákat venni kell a kinőttek helyett, stb. Nálunk most van az, nyolcadik-kilencedik-tizedikben, hogy a lábuk már nem nőtt.

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.16 0 1 5

Amúgy hol láttál 20 Ft-os füzetet? 50-60 Ft minimum, a legkisebb, legegyszerűbb is.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.16 0 0 3

Egyébként amikor elsőbe mentek a lányaim, pontról pontra megvettük azokat, amik a jegyzéken szerepeltek, mint iskolai szükséglet, pontosan emlékszem, hogy a két lánynak több mint hetvenezer Ft volt csak a jegyzék, a papír-írószerben. Ezelőtt 9 évvel! És nem is voltak ott a vásárlásnál és eszünkbe se jutott puccos füzeteket venni. Szerencsére az iskolatáskát már előtte való évben megvettük nekik, ajándékba, mert nagyon tetszett nekik, ez ilyen táska-tornazsák-tolltartó-pénztárca kombó volt, 23E Ft darabja, mondjuk nem bánom, mert egész alsóban jó volt, negyedik végén úgy ajándékoztuk el rosszabb anyagi helyzetben levő kisgyerekeknek, mert még akkor is teljesen jók voltak, csak nagyon gyerekesek. 

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.16 0 0 2

Hát ja, a gyereknek az iskolai élet a közösségi élet. Te is hisztiznél, ha egész évben vacak ruhákban kellene járnod, vacak munkahelyi környezeted lenne, különösen, ha a munkatársaidhoz képest lenne vacak környezeted.

Előzmény: Törölt nick (-)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.16 0 0 1

Egy iskolai füzet mondjuk egy százas. Hogy tízet veszel meg egy ezresért vagy harmincat háromezerért, az az 50-70E-es nagyságrendhez képest semmiség, viszont ha megveszel harmincat, év közben nem kell vacakolni a füzetekkel, amik amúgy mindig észrevétlenül telnek be egyik pillanatról a másikra (a gyerek nem fog szólni 5 oldallal a betelés előtt, csak mikor döbbenten érzékeli, hogy lecsúszik a tolla az utolsó oldalról :) ).

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.16 0 0 0

Nem a füzetek kerülnek sokba.

Táska, tornazsák, tolltartó, tornacipő (amiből esetleg kettő is kell, sőt az én lányaim sulijában 3 db-ot kért az iskola: egyet a terembe, egyet az udvarra, egyet a műfüves pályára), induló ruhák, amiket tavasztól őszig kinőtt: farmer, zárt cipő, a könyvek is olyan 10E körül vannak, kötelező olvasmány, és ezen felül vannak csak a füzetek, amikből nem egy kell, amúgy, hanem tantárgyanként egy, de sok tanár év elején már bekér az adott tantárgyhoz dolgozatfüzetet, ezen felül a legtöbb iskola kiad egy jegyzéket, hogy mi kell a rajzdobozba meg a technika dobozba, színes papír, krepp papír, színes kartonok (amikkel nem tudom, mi lesz amúgy, mert én egy idő után ezeket soha nem vettem meg, és sose volt baj végül, szóval aki megvette, az megszívta, de azért a többség, ha kap egy listát, hogy ez kell, akkor megveszi). Emlékszem, a lányaimnál elsőben porpasztellt kértek krétának, fabercastellt színes ceruzának, hogy mégis minek ez elsős gyerekeknek, arról fogalmam sincs...

Előzmény: Törölt nick (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!