Keresés

Részletes keresés

Break Break béka Creative Commons License 2020.05.02 0 0 905

https://index.hu/belfold/2020/05/02/munkanelkulisagi_adatok_magyarorszag_transzparencia/

 

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat eddig részletes adatokat közölt a munkaerőpiac és a munkanélküliség helyzetéről, márciusban azonban már csak néhány fő mutatószámot frissítettek. Ezek pedig nem adnak elég információt a kutatóknak, hogy elemzéseket végezzenek.  Pedig a hónapban az adatok szerint 281 ezer állástalan ember volt, ami azt jelzi, hogy az elbocsátási hullám elkezdődött. 

OLYAN INFORMÁCIÓKHOZ NEM JUTNAK HOZZÁ, MINT HOGY HÁNY FŐ AZ ÁLLÁSKERESÉSI ELLÁTÁSRA JOGOSULTAK SZÁMA, HÁNYAN KAPNAK SZOCIÁLIS TÁMOGATÁST, MENNYIEN VANNAK ELLÁTÁS NÉLKÜL, HÁNY FŐT ÉS MILYEN SZEKTOROKAT ÉRINT A CSOPORTOS LÉTSZÁMLEÉPÍTÉS, VAGY HOGY MEKKORA A TARTÓS MUNKANÉLKÜLIEK SZÁMA.

Előzmény: csupaokosság (900)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2019.07.24 0 0 904

Meg lehet beszélni, de nekik akkor is Gyurcsi kell:DDDDDD

Előzmény: Reformkormányos (-)
mac.m Creative Commons License 2019.07.22 0 2 903

És az hol van, hogy a kormány rendkívüli ülést tart emiatt?

Előzmény: csupaokosság (902)
csupaokosság Creative Commons License 2019.07.22 0 0 902
Előzmény: mac.m (901)
mac.m Creative Commons License 2019.07.22 -1 0 901

Oszt melyik kamuoldal a forrás?

Előzmény: csupaokosság (900)
csupaokosság Creative Commons License 2019.07.22 0 0 900

Friss válsághelyzet van, a kormány rendkívüli kormányülést tart

Tusványos előtt 2 nappal! Visszafordult a gazdasági dübörgés, újra nő a munkanélküliség Magyarországon a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat adatai szerint!

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.14 0 1 899

óh, a csodálatos Nadine Jensen!

 

őt leinterjúztatnám!

Előzmény: Belmopan (897)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.14 0 0 898

Hallottam olyan helykről, felx meg ilyesmi, ott is így nyomják az embereket. Télen meg fagynak meg, mert a gépek miatt megy a hűtés van max 10 fok a csarnokban, nagykabátban dolgoznak.

Előzmény: Reformkormányos (894)
Belmopan Creative Commons License 2018.08.12 0 0 897

Munkavállalás magyarisztánban:

 

 

 

mindigujnev Creative Commons License 2018.08.12 0 0 896

Most találtam rá, Kaliforniában a minimálbér:

11 USD/óra

ez a mai árfolyamon (283) 3113 forint/óra

Van mihez felnőni.

Reformkormányos Creative Commons License 2018.08.10 0 0 895
Reformkormányos Creative Commons License 2018.08.10 0 0 894

Tömeges balesetek a hőség miatt egy nyugat-magyarországi autógyárban, 9-szer hívtak mentőt!

 

 

 

 

A munkások a hőségben is teljes védőfelszerelésben izzadva dolgoztak egy szellőzés és klímaberendezés nélküli, üvegtetős, felforrósodott helyiségben.

 

Egy másik üzemben az izzadságtól bepárásodott védőszemüvege miatt lépett rosszul és törte el a lábát egy munkás.

 

A Vasas Szakszervezet alelnöke, László Zoltán elmondta, a kánikulában megszaporodnak az ehhez hasonló balesetek és rosszullétek. Kifogásolják, hogy a munkáltatók a legalapvetőbb óvintézkedéseket sem tartják be a kánikula alatt.

 

A szakszervezet Facebook-oldalán is megosztott egy felhívást, azonban a hozzászólók többsége szerint ezzel egyáltalán nem foglalkoznak. Volt, akinek még azt sem hagyták a 40 fokos üzemben, hogy feltűrje a munkásnadrágját, a munkáltatók pedig a rendes pihenőidőt is alig adják meg, nemhogy többet.

atv.hu

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.09 0 0 893

Az apja egy fideszes kerületi valami, az anyja meg ügyvéd, politikus félék az ügyfelei.

Előzmény: Ludwygh van der Uexxkhüll (892)
Ludwygh van der Uexxkhüll Creative Commons License 2018.08.05 -7 0 892

Kinek a rokona?

 

Van pár tippem:

 

- A vezérigazgató unokahúga.

- A polgármester lánya.

- A tulajdonos srégen szomszédja.

 

Stb.

Előzmény: Törölt nick (891)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 -1 1 891

Nem hát... nálunk most egy olyan szőke kislány az egyik manager... csináltak neki stratégiai osztály nevű helyet, ahol ő egymaga van. Ő vezeti ezt az osztályt...... értelmesen cseverészik, kávét főz, hoz bárminek bármit a boltból, a kajázókból, de ennyi. Egy előre megformázott excel tábla kitöltését nem lehet rábízni (saját tapasztalat!).....

 

2 éve végzett bölcsész karon

Előzmény: Törölt nick (889)
Reformkormányos Creative Commons License 2018.08.04 0 0 890
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 1 889

Akkor így megette a fene, ha valakinek nincs megfelelő kapcsolati tőkéje. Ezt kezdem tapasztalni, pedig jó sok embert ismerek. 

 

A szaktudás nem ér semmit sem. 

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 1 888

Meg bizony... volt melóhelyem, de lépni akartam. Ráértem a standard utat akartam bejárni, felvegyenek azért mert én kellek, a CV, a tudásom, a szakmai életutam miatt. Aztán amikor kihúzták a széket a seggem alól a melóhelyem egyik-napról a másikra csődölt be és a ügyvezető meglépett valahova a Bahamákra az utolsó havi bértömeggel, akkor telefonáltam párat. Köv. hó elsejével volt melóm. Előtte mondom 9 hónapig... de volt hasonló szitu 2006-2007 körül is, akkor tojáshéjjal a seggemen próbáltam elhelyezkedi... volt 2-3 év gyakorlatom, de pályakezdőnek számítottam. Akkor apám haverja intézkedett....

Előzmény: Törölt nick (887)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 2 887

Akkor végülis te is megerősítetted, hogy uram-bátyám kapcsolati rendszer van a magyar gazdaságban....

Előzmény: Törölt nick (885)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 -1 0 886

Áh... lószart mama! Soha nem volt gondom a csajoknál. Teszek is érte... kialakítottam egy laza elegáns stílust, sportolok és genetika is velem van (192 cm, széles vállak, kisportolnak tűnő alkat, pedig nem az), és a kék szemeim mindent visznek. :D

Előzmény: Törölt nick (871)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 -1 0 885

Én is úgy vagyok most a jelenlegi meló helyemen, ismertem az országban két területi vezetőt, felhívtam őket megkértem szóljanak pár szót az érdekemben. Másnap behívtak interjúra, ahol úgy üdvözöltek eleve mint az xy igazgató barátját és kb. 5 perc beszélgetés után közölték értesítenek. Haza se értem már jelzett a telefonom, fel vagyok véve....korrekt béren, korrekt munkakörben, korrekten bejelentve. Előtte 9 hónapig állásinterjúról, állásinterjúra jártam.

Előzmény: Reformkormányos (875)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 -1 1 884

KKV és himu-humi simlis cégek. A hirdetések többségében irodai melóra, hasonlókra kerestek embert, de a helyszínen a 80% kiderült, hogy hideg hívásokat kell indítani vagy termékeket, vagy pénzügyi szolgáltatásokat kell értékesíteni, ill. a cégeket zaklatni, bombázni, vezetőkkel tárgyalási időpontot ledumálni.... itt-ott amott a városban bérelnek irodát és ennyi a cég. Többsége a Váci úton van egy toronyházban, vagy a Szabi téren valamelyik bank towerben...de voltam pl. Kökiben kiadott irodahelyiségekben is 2x.

 

4 órás melókat ajánlgattak, de persze h-p 8-17:30 legyél bent.... akkor csinálj ev. és partneri szerződés, akkor szövetkezeti valami... mindegyiknél volt valami simlisség. Vagy a bejelentéssel, vagy a munkakörrel.... tehát valami himi-humi volt mindegyiknél. Mivel kereskedtem, és területi képviselő voltak jó pár évig, engem szinte mindegyik nagyon szeretett volna magáénak tudni.

 

Volt ahonnan a HR-es kiscsaj hetekig zaklatott, a csillagos egeket, meg fizetést, céges kocsit, meg mindent megígért, de a bejelentésem körül akkor is maradt a 4 óra minimálbér, a többi meg zsebbe.... nem kislány. De szája finom volt. Na ő pl. nem HR-es volt, hanem a cég vezetője.

Előzmény: The Lazy SwordFish (870)
cdns/1 Creative Commons License 2018.08.04 0 3 883

Bennem még nagyon él, amikor a Gyurcsány kormány alatt, Orbán a tudás alapú társadalomról beszélt. És akkor többek közt örültem hogy valaki jól látja a dolgokat.

Aztán rájött Putyin révén hogy nagy meló az, és ezzel nem lehet hosszútávon(évtizedekig) hatalmon maradni. Meg hát az okos nyitott társadalomban hamar észreveszik a disznóságokat.

 

Előzmény: Törölt nick (882)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 1 882

A felsőoktatás általi tudás sehova nem csapódik le, csak egy idegen államoknak gépjármű összeszerelői vagyunk.

 

A Vezérlő Maharadzsa folyton hangoztatja, hogy a kínai utat fogjuk bejárni, ők is összeszerelőüzemekkel kezdték, és lám már hol tartanak.

Csak Fényestekintetű Maharadzsánk az alábbi apróságokról megfeledkezik:

1. Kína ezzel párhuzamosan óriási összegeket költött az oktatásra

2. állami ösztöndíjjal angol, német és amerikai egyetemekre küldtek jó képességű diákokat

3. a dolgozók a helyi viszonyokhoz képest jól meg voltak fizetve, megérte elmenni a gyárakba

4. a nyugati cégeknek kínai MAGÁNCÉGEK lettek a beszállítói, nem a haveri kör kapta az állami pénzt

Előzmény: cdns/1 (878)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.04 0 2 881

http://168ora.hu/penz/magyarorszag-adja-a-legkevesebb-segitseget-a-munkanelkulieknek-europaban-153931

 

Egyszer és utoljára voltam Mo.-on munkanélküli, akkor értettem meg, mennyire nem

fontos az ember ebben az országban.

Órákat sorban állsz a munkaügyi központban, hogy regisztráljanak.

(mielőtt valamelyik fidesztroll elkezdené piszkálni, hogy ez nekem miért volt fontos,

közölném vele, hogy komoly egészségügyi problémám volt, mint munkanélkülinek

járt az orvosi ellátás, anélkül meg nem).

Utána újabb várakozás, unott pofával gépelte be az ügyintéző a végzettségem és a

képesítésem, majd flegmán megkérdezte: maga ezzel mit keres itt?

Adott 3 címet, amit meg kell keresnem, abból kettő jóval 100 km-en túl.

Ha ezt nem teszem, akkor nem jár a 7X.000 forint segély....

Előzmény: Reformkormányos (874)
cdns/1 Creative Commons License 2018.08.04 0 3 880

"A bevándorlás mesterséges erőltetése
elbassza majd a Nyugatot is."

 

Tudod, a nyugat akkor is bevándorló országokból állt, mikor Kádár a pulpituson vigyorgott a szerencsétlenekre.

 

"Ezen kellene változtatni, a kormány mostani nyári intézkedései sajnos sorban hibásak."

 

Ezt nem lehet pár hónap alatt megváltoztatni. Az egész gazdaságpolitika rossz. Az oktatással súlyos problémák vannak.

Ehhez évek kellenek, sok munka és egy valódi nemzeti felfogás.

 

Elvesztegettünk újabb 8 évet, meg most még 4 évet biztos.

És ebben az országban nincs politikai erő és akarat mely hangoztatná a nemzeti programját.

És ahogy megy az idő, a nemzetközi versenyben úgy maradunk el.

 

 

 

Előzmény: Reformkormányos (879)
Reformkormányos Creative Commons License 2018.08.04 0 0 879

Sajnos, igazad van, összeszerelő ország vagyunk, így aztán ez hatványozottan erősödik nálunk és
a többi-kelet európai országban.

 

 

Nyugaton valóban az volt a helyzet még úgy 20 évvel ezelőtt, de ma már egyre kevésbé igaz ez ott is,
bár még sok helyen törekszenek erre, amíg van miből. A bevándorlás mesterséges erőltetése
elbassza majd a Nyugatot is. Lehet, hogy ebben nem értünk egyet, de attól még igaz.

 

 

De abban egyetértünk, hogy összeszerelő üzem Magyarország és a kelet-európaiak általában.

 

 

 

Ezen kellene változtatni, a kormány mostani nyári intézkedései sajnos sorban hibásak.

 

 

 

A közmunkát úgy vezetik ki, hogy nem vezetnek be alapjövedelmet, mert a közmunkás még a gyárakban
sem kell. Kiképzési programot nem követel meg a kormány a cégektől, nem is ad programot erre, csak
elmondja a miniszter, hogy baj van. És erre hülye megoldások jönnek létre.

 

 

Mint a cafetéria kivezetése, de cserébe nem követelik meg a béremelést.

 

 

Ez a gazdaságpolitika egyértelműen rossz. Kellene egy külön munkaügyi miniszter a kormányba, mert ehhez,
úgy látszik, nem ért Varga Mihály.

Előzmény: cdns/1 (878)
cdns/1 Creative Commons License 2018.08.04 0 2 878

"

Pontosan ez a baj, hogy nem a tudás számít és nem a dolgozni akarás, meg a tanulás. Hanem a ki kinek
a kije számít. Így lehetne holt buta emberek életek ezreiért felelősek, az okosabbak meg így kerülhetnek
partvonalra.

De ez nem csak Magyarországon van így, minden olyan országban, amit a fogyasztói nyugati világrend
ural, sajnos minket is."

 

Te sem vagy rendesen bekötve:-(

A nyugat pontosan azért tart technológiai fejlettségben toronymagasan, mert a tudás és a dolgozni akarás illetve a tanulás inspirálta a társadalmat!

Hol van itt annyi egyetemista,főiskolás mint nyugaton? A felsőoktatás általi tudás sehova nem csapódik le, csak egy idegen államoknak gépjármű összeszerelői vagyunk.

 

 

 

 

Előzmény: Reformkormányos (875)
Reformkormányos Creative Commons License 2018.08.04 0 1 877

Támogatja a Párbeszéd Párt a menekültek, a migránsok befogadását, mi így oldanánk meg a
              súlyos munkaerőhiányt  Magyarországon

Az baszna be!

Előzmény: csupaokosság (876)
csupaokosság Creative Commons License 2018.08.04 -3 0 876

Friss!     Támogatja a Párbeszéd Párt a menekültek, a migránsok befogadását, mi Így oldanánk meg a
              súlyos munkaerőhiányt 
Magyarországon, ehhez azt kell elérni, hogy támogatni kell,
           hogy tömegesen az emberek Afrikában
elhagyják a szülőföldjüket, és Magyarországra költözzenek,
            és menekültként beilleszkedjenek, majd 
európai állampolgárságot kapva, munkát vállalhassanak a
           gyárakban, mondta Kocsis-Cake Olivio
az ATV-ben!

A kapitalista magyar baloldal megoldása a munkaerőhiányra. Tipikus.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!