Keresés

Részletes keresés

not me Creative Commons License 2018.04.18 0 0 24

Szeretném megírni a TEENAGER PARTY és a DÉLUTÁNI

RANDEVÚ történetét.

 

Olyan hölgyeket és urakat keresek, akik annak idején nem csupán hallgatták a Szabad Európa Rádió műsorait, hanem fel is vették azokat: és sikerült megőrizniük viszonylag jó minőségben. És most esetleg megosztanák velem.

A keresett műsorok: Teenager Party, Délutáni Randevú.

Azok jelentkezését is várom, akik például egy füzetben vezették folyamatosan, hogy melyik Teenager Partyban illetve melyik Délutáni Randevúban mi hangzott el.

Azért lenne e segítségre szükségem, mert meg szeretném írni a Teenager Party illetve a Délutáni Randevú történetét.

Azt tudja önök közül valaki, hogy mikor volt a Délutáni Randevú és a Teenager Party első illetve utolsó adása ( év-hónap-nap)?
És volna még egy kérésem:
1992. január 16.-án Komjáthy György egy különleges éjszakai műsort készített. A Szabad Európás Cseke László volt a vendége és több órán keresztül beszélgettek a régi időkről.

Van valaki, akinek megvan ez a teljes műsor? (Az interneten ennek az éjszakai műsornak csupán egy töredékes változata található meg. Én a teljes műsort szeretném meghallgatni.

Más Szabad Európás műsorokat is keresek:

’’Kíváncsi mikrofon’’, ’’A magyar beat teenagerévei’’, ’’Slágerpatika’’.

 

Ha valaki tudna nekem küldeni az említett műsorokból kazettán vagy cd-n vagy mp3-ban, esetleg hangszalagon, az kérem vegye fel velem a kapcsolatot, a levelekcsaknekem@gmail.com E-mailcímen.

A segítséget  előre is köszönöm!

Blekk Rájgó Creative Commons License 2018.01.07 0 0 23
Előzmény: Degeczi (21)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2017.11.23 0 0 22

Egy 1978-as felvételem maradt meg tőle a Deep Purple Highway star című számával konferálással együtt .Sajnos a híres gitárszóló alatt elúszik néha de így az igazi.60-as 70-es években csak a zene miatt hallgattam.A politika abszolút nem érdekelt.Politikai műsorokat a 80-as évek közepétől kísértem csak figyelemmel.Itt hallottam először,hogy Magyarországon van egy demokratikus ellenzék is....A katonaságnál , nálunk legalábbis, kizárt dolog volt hallgatni.Az NDK-ban  pl.azonnali hazaküldés járt érte 24 órán belül ,akárcsak a sex képek forgalmazásáért....viszont a ny. berlini RIAS-t és társait nyugodtan élvezhettük-)

Degeczi Creative Commons License 2017.11.23 0 0 21

Youtube-on is alig akad pár, de ez egészen jó

Előzmény: ásítósmacska (20)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.23 0 0 20

A régi nagy "asztali" rádióból a szalagos Terta magnó kézi mikrofonjával vettük fel a számokat. :)))

Aztán hétközben ronggyá hallgattuk.... 

 

Érdekes lenne visszahallgatni, ha még meglennének a magnószalagok...

 

 

Előzmény: Degeczi (19)
Degeczi Creative Commons License 2017.11.22 0 0 19

zenéket is, igen - de azt hiszem, a Forgószínpadnak is szerkesztője volt

azt talán még jobban szerettem, mert zenéket még lehetett hallani máshol is (pláne itt délen, jugó rádióadókon), de olyan hangulatos életképeket a szabad világból másutt nemigen

Előzmény: anyika55 (18)
anyika55 Creative Commons License 2017.11.22 0 0 18

Nagyon szerettük hallgatni a műsorát, bár a recsegéssel voltak gondok, de ez semmit sem vont le az élményből, hiszen azokat a zenéket, csak ott hallgathattuk.

 

Szerettük: mármint én, és a korosztályom.

 

Nekem a "kiugró kőszirt körül kószáló kőszáli kecske" volt a jeligék közül a kedvencem.

 

 

Nyugodjék békében!

Előzmény: ásítósmacska (12)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2017.11.22 0 0 17

régen ha valaki rádiót vásárolt,kibontották,bekapcsolták és megtanították a kedves vevőt a kezelésére.Ilyenkor az eladó cinkosan megjegyezte.-Fogja a Szabad Európát is.....

lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2017.11.22 0 0 16

Teenager Party, MAFILM VIII. Filmstúdió, 1966 (63 perc). ***ez volt az a film,egyébként ha jól olvastam tévesen Eke Károlyként mutatták be.

Előzmény: lali a lilaló elalélt (11)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.22 0 0 15
Előzmény: lali a lilaló elalélt (13)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.22 0 0 14

Egy fiatalkori képe a SZER topikból:

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=93778515&t=9195479

 

lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2017.11.22 0 0 13

én a lökhajtásos lótetűre emlékszem..Gyakran be is olvasott kis színes történeteket amit írtak neki.

Előzmény: ásítósmacska (12)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.22 0 0 12

Nagyon jó jeligék alatt írtak a "tudatlan és megtévesztett fiatalok" a kívánságműsorba... :) 

 

Pl. "A vak tyúk is visszanéz a kanyarban".  

 

 

Előzmény: lali a lilaló elalélt (11)
lali a lilaló elalélt Creative Commons License 2017.11.22 0 0 11

RIP:-((( ....A 60-as évek végén volt egy film abban mutatták,pontosabban csak egy homályos fotót róla és hozzátették,hogy ő Ekecs Géza alias Cseke László és a tudatlan és megtévesztett fiatalok rendszeresen írkálnak neki.....Ha jól emlékszem a rendszerváltás után valamelyik május elsejei egésznapos műsort Komjáthyval együtt ő vezette.Az Apollo 11 indulását is ő közvetítette,sokáig meg is volt nekem a hangfelvétele.

Degeczi Creative Commons License 2017.11.22 0 0 10

Elhiszem, csak még nem futottam bele erre utalóra tőled, ezért ért kellemes meglepetésként, h nagyjából kortársak lehetünk :)

Előzmény: ásítósmacska (9)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.22 0 0 9

Sosem titkoltam a korom. :)

 

 

Előzmény: Degeczi (5)
holli gold Creative Commons License 2017.11.22 0 0 8

holli gold Creative Commons License 2017.11.22 0 0 7

holli gold Creative Commons License 2017.11.22 0 0 6

 

Teeneger party, Délutáni Randevu , Forgó színpad… ezeket nagyon sokat hallgattam. James Bond filmeket mikor a bemutatojuk volt nagyon jol es röviden de tömören el tudta meselni es mi csak hallgattuk mert maguk a filmek nem jöttek a magyar mozikba, keplemez meg video szinten ismeretlen volt a nagyközönsegnek…  Nem volt senkinek olyan jellegzetes hangja, hanglejtese mint Cseke Laszlonak… Nyugodjon Bekeben…

Degeczi Creative Commons License 2017.11.21 0 0 5

Nahát, te is ilyen érett vagy :)

Előzmény: ásítósmacska (4)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.11.21 0 0 4

RIP. :(

 

Megboldogult ifjúkorom hétvégi délutánjai a recsegős rádió mellett... Teenager party, déutáni randevú.... 

 

 

Előzmény: Blekk Rájgó (-)
nyman Creative Commons License 2017.11.21 0 0 3

Sajnalom. Nyugodjon bekeben!

 

A 80-as evek kozepe, vege fele sokat hallgattam. 

Előzmény: Blekk Rájgó (-)
3x_ Creative Commons License 2017.11.21 0 0 2

Alias Ekecs Géza.

Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.21 0 0 1

Alias: Ekecs László

Törölt nick Creative Commons License 2017.11.21 0 0 0

O.

Blekk Rájgó Creative Commons License 2017.11.21 0 0 topiknyitó

Elhunyt Cseke László, hangja, emléke szívünkben örökké él!

 

http://magyarorszagkul.nlcafe.hu/2017-11-16/elhunyt-cseke-laszlo-szabad-europa-radio/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!