Keresés

Részletes keresés

proces Creative Commons License 2017.11.21 0 0 25

Sziasztok! 

A hétvégén utazunk Malmöbe. A neten keresgélve sok rosszat olvastam a közbiztonságról, bevándorlókról. Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire lehet hinni ezeknek a cikkeknek? Kell valamitől kint tartani, tényleg olyan vészes a helyzet? 

HajraMTKhajra Creative Commons License 2017.10.25 0 0 24

9 eve elek Svedorszagban, tobb baratom, ismerosom lakik ott, ezert is ajanlottam az internetrol okoskodonak, hogy kerdezzen olyanokat, akik OTT LAKNAK...

Ennel mar nem tudok egyszerubben fogalmazni...

Előzmény: holli gold (20)
holli gold Creative Commons License 2017.10.24 0 0 23

Sajnos naponta törtennek kissebb nagyobb kilengesek arrafele... 

Előzmény: holli gold (22)
holli gold Creative Commons License 2017.10.24 0 0 22

 

Az egyik (allitolag nem letezö) No-Go zonabol  ugy menekitett ki az ottani  rendörseg egy ausztral TV-stabot (youtubon fellelhetö a stab riportja meg az atrocitas is). De egy "bator, nagymellenyu" amcsi ujsagiro is felkeresett egy (szinten nem letezö zonat), Öt is ugy hoztak ki segitseggel mielött agyonutöttek volna, meg sem allt amerikaig es onnan irta meg eletveszelyes elmenyeit... 

Annak meg egyenesen örulök hogy semmi rosszat nem tapasztaltal ott a bekes varosresz meg a kedves benntlakok között... (biztosan el voltak foglalva a "napi beszerzessel" vagy eppen mentek felvenni az aktualis szocialsegelyt).

Előzmény: HajraMTKhajra (13)
holli gold Creative Commons License 2017.10.24 -1 0 21

Igy igaz de az akkor csak egy "felmeres, terepszemle" volt reszukröl...   A testviiirek (magyar, roman, bolgar) azota megszaltak az összes uzlet ki es bejaratat es az orszag na meg a töketlen, semmirevalo, megelhetesi politikusok tehetetlenek veluk szemben es a civil szervezetek meg adjak alajuk a lovat is. Most legujabban egy kommun akarta megtiltani a koldulast de ez is meg lett vetozva a balos, libsi csöcselek altal... pedig mar sok orszagbol kibobtak öket es azok is svedorszagba mennek...

Előzmény: ásítósmacska (12)
holli gold Creative Commons License 2017.10.24 -1 0 20

...jartam ott...  vagy ...eltem ott...   nagy kulönbseg, lehet hogy aznap szerencsed volt hogy epp börrel atveszelted a napot de ez nem örök garancia. Talan azokat kellene megkerdezni akik OTT LAKNAK....

Előzmény: HajraMTKhajra (10)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.24 -2 0 19

már régóta figyellek és megállapithatom, te náci vagy !

Előzmény: Törölt nick (17)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.10.24 -1 0 18

Nem mindegy, hogy milyen weboldalon jelenik meg, ha egyszer a rendőrség a forrás???

 

 

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.24 0 0 17

A hivatkozott Breitbart egy neonáci oldal. Neked való, de az utazási topikba nem. Ide Wikivoyage kell.

Előzmény: ásítósmacska (16)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.10.24 -1 0 16

A svéd rendőrség riportját eredetiben olvastam, csaxólok.....

Nem nézek egyperces riportokat.

 

 

Előzmény: HajraMTKhajra (15)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2017.10.24 -1 2 15

Semmi gond, meeg szerencsere, hogy az 1perces hiradok ilyen jol kitagitottak a latokorodet...

 

Előzmény: ásítósmacska (14)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.10.24 -1 0 14

Tehát az egyes emberek (szűk látótér) jobban tudják, hogy mi a helyzet, mint a svéd rendőrség.

 

Köszönjük, Emese. :-D

 

 

Előzmény: HajraMTKhajra (13)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2017.10.24 0 0 13

Sztem talalsz eleeg magyart aki ott el, ok talan meg tudnak gyozni a hetkoznapokrol...

Előzmény: ásítósmacska (11)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.10.23 -1 0 12

Azért ez se volt qtya 11 évvel ezelőtt... :-DDD

 

 

Előzmény: holli gold (8)
ásítósmacska Creative Commons License 2017.10.23 -1 1 11

Nem mondod, hogy a svéd rendőrséget is Orbán irányítja...! :-DDDDD

 

http://www.breitbart.com/london/2016/09/24/swedish-police-admit-loss-control-55-no-go-areas/

Előzmény: HajraMTKhajra (10)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2017.10.23 -1 0 10

Nagyon sokszor jartam mar ott, meeg laktam is egy hetig a "hirhedt" varosreszben, de nyomat se lattam a magyar rezsim altal hazudozott "no go" zonanak...

Előzmény: Flower2000 (9)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.23 -1 0 9

No ezért nem ugrottam át én Malmöbe, pedig a társam rá akart venni.

Előzmény: holli gold (7)
holli gold Creative Commons License 2017.10.23 -1 1 8

Előzmény: Törölt nick (3)
holli gold Creative Commons License 2017.10.23 -1 1 7

 

Az uj Nepviselet Malmöben...

Előzmény: Törölt nick (3)
Flower2000 Creative Commons License 2017.10.23 0 1 6

Így van, és ha kevés a pénz ajánlom az ingyenes Dávid múzeumot és a tornyot, amibe ingyen fel lehet menni a lifttel.

Előzmény: HajraMTKhajra (5)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2017.10.23 0 0 5

Egyebkent Malmo nem egy latvanyos varos, inkabb Koppenhagara keszuljetek, ott erdemesebb korulnezni...

Előzmény: DP(hun) (-)
HajraMTKhajra Creative Commons License 2017.10.23 0 0 4

A legolcsobb es legegyszerubb lehetoseg ez a vonat...Malmo-Köpenhamn

https://www.skanetrafiken.se/sok-resa/

 

Malmoben 3 helyen is felszallhatsz ra...

Előzmény: DP(hun) (-)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.23 -1 1 3
Re:barbara Creative Commons License 2017.10.23 0 0 2

Azt hiszem, megtaláltam, amire gondoltál. :) 

Ez az "Around the sound" jegy, ami 48 óráig érvényes minden közl. eszközre, és 249 SEK.

 

 

 

http://www.withabackpack.com/around-the-sound/

 

 

The Around the Sound ticket allows you unlimited travel for two whole days. The ticket is not only valid on the trains but also on metros, buses and the Scandlines ferries between Helsingborg and Helsingor.

You are allowed to make as many stops as you can fit in during these two days. Potential stopping points of interest include: Malmo, Helsingborg, Helsingor, Copenhagen, Runstedland, Lund amongst other destinations.

Előzmény: DP(hun) (-)
Re:barbara Creative Commons License 2017.10.23 0 0 1

Itt még írja a nettbus-t és a Flixbus-t is..

 

https://www.goeuro.com/travel-search2/results/645428150/bus

 

indul: Malmö, Norra Vallgatan

 

érk: København, Ingerslevsgade

 

(mindkét társaság busza) 

Előzmény: Re:barbara (0)
Re:barbara Creative Commons License 2017.10.23 0 0 0

Nagyon régen jártam ott, szóval inkább desk Research alapján..... 

 

Ezt esetleg megtaláltad?

 

https://www.routesnorth.com/destinations/malmo/getting-around-malmo/

There are two kinds of public bus within Malmö. Green buses are for journeys within the city, while yellow buses take care of regional journeys to places like Helsingborg and Ystad.

 

Buszjáratok sematikus ábrán: 

https://www.routesnorth.com/wp-content/uploads/2014/12/Malmo%CC%88-busses-map.pdf

 

 

Koppenhágába pedig a vonat a legolcsóbb.... 

http://www.raileurope-world.com/train-tickets/journeys/article/malmo-copenhagen

 

busz:

 

https://www.tripsavvy.com/how-to-get-from-copenhagen-to-malmo-1626273

 

the cheapest option: Take the Flybus 737 from Copenhagen to Malmo across the Oresund Bridge. It's a direct bus line commuting between the airports of the two cities and also coincides with Ryanair flight arrivals from the UK.

From Copenhagen, the bus to Malmö departs on Ingerslevsgade. In Malmö, you'll find the bus to Copenhagen right outside Malmö airport

Előzmény: DP(hun) (-)
DP(hun) Creative Commons License 2017.10.23 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Kis segítséget szeretnék kérni. Úgy döntöttünk, hogy ellátogatunk Malmőbe, mert hihetetlenül olcsó a repjegy (Debrecen-Malmö 3.000 Ft). És onnan átmegyünk Koppenhágába, onnan pedig haza Budapestre (Koppenhága-Budapest 6.000 Ft). Viszont amin nem tudok kiigazodni, hogy van-e olyan közlekedési jegy Malmőben, ami jó az egész városra, plusz még a hídon is átlehet utazni vele Koppenhágába? Esetleg, hátha valaki járt már arra, vagy, netán kint él és tudna adni információt róla, hogy miként lehet a legolcsóbban kihozni a transzfert, azért nagyon hálás lennék! A Malmö-i helyi járatra meg azért lenne szükség, mert a szállásunk egy kicsit kiesik a központi vasútállomástól.

 

A segítséget előre is köszönöm!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!