Keresés

Részletes keresés

Kód 001 Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 20

Nagyon jó, mint film. 

 

De a Ben-Hur sem véletlenül nyert annyi díjat anno.....vagy a Szárnyas fejvadász.

 

Amúgy Jézus témában a Lator is jó, bármilyen kis mókás film....

 

De van még jó film, rögtön megkeresem a címét....

Előzmény: Törölt nick (18)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 19

Még folytathatjuk a Passióról való beszélgetést, de hozok egy másik filmet is.

 

Igazán nem megerőltető megnézni, mindössze 12 perc, de sztem lehetne róla sokat beszélni...

 

https://www.youtube.com/watch?v=NnKGdYM94bQ  Az Újratervezés c. rövidfilm.

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 18

Ám ez nem feltétlenül a Valóságot jelenti.

 

Az emberi viselkedések a filmben mindenképpen valósághűen vannak ábrázolva... A gonoszság, a tehetetlenség, Pilátus viselkedése, Mária fájdalma, a tömeg lélektana... 

Előzmény: Kód 001 (16)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 17

Pfúú... Nekem ezt vhogy úgy magyarázták, h Jézusban Isten öltött ember alakot, h megtudja, milyen az embernek lenni. Jézus egyszerre volt Isten és Ember. A fizikai fájdalom egy rettenetes állapot. Emellett, mivel Jézus Isten is volt, tudnia kellett, micsoda büntetést kell elvinnie a saját testén az emberek bűneiért. Nekünk embereknek soxor fogalmunk sincs arról, h bűnt követnénk el, hogyis lehetnénk tisztában avval, hogy mi lenne a megérdemelt jussunk... De Jézus pontosan tudta, mi vár rá... És mint aki EMBER, félhetett is ettől... 

 

Isten nem csak a megváltás miatt lett emberré, hanem azért is, h megtudja, milyen emberi testben létezni. Azt is tanították nekem, h amikor a kereszten felkiált, hogy "Én Istenem! Miért hagytál el engemet?", hogy akkor őt valóban elhagyta az Isten. Mégpedig azért, hogy megismerhesse az embernek azt az elveszett állapotát, amikor úgy érzi, nincs vele az Isten... Asszem... Vhogy így hangzott a tanítás... 

Előzmény: Kód 001 (16)
Kód 001 Creative Commons License 2017.09.24 -1 0 16

A film nagyszerű dramaturgiával rendelkezik.

 

Ám ez nem feltétlenül a Valóságot jelenti.

 

Mivel - mint írtad - rendelkezel istenélménnyel, kérdezem:

 

el tudod azt képzelni, hogy az, ami maga a 

 

SZERETET

 

teljessége, féljen bármitől is?

Előzmény: Törölt nick (12)
szenny-lény vagyok Creative Commons License 2017.09.24 0 0 13

látom ezt a topikot is szétfostátok

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 12

Nem vok nagy bibliakutató, és sem arámiul, sem egyéb biblikus nyelven nem beszélek. És őszintén mondom a filmből egyedül a korhűség az, ami a legkevésbé izgatott. A történet bemutatása ragadott magával. Már az elejétől fogva, amikor Jézus imádkozik, és fél. Fél attól, ami vár rá, uakkor vállalja. Tényleg emberré lett az Isten, h megtudja, milyen a teremtményének lenni... Bűntelenül magára venni az összes gyalázatot, amit ellene, és egymás ellen, magunk ellen is elkövetünk... Hogy bennünket megváltson az igazságos jussunktól... Mert annyira szeret bennünket... Érdemtelenül...

Előzmény: Kód 001 (11)
Kód 001 Creative Commons License 2017.09.24 -1 1 11

A film gyakorlatilag a Biblia teljes adaptációja.

 

- ezért szükségszerűen valótlan -

 

Érdekessége az arámi nyelven történt előadás.

 

Kérdés: az én vagyok az út az igazság és az élet hogyan hangzik arámiul?

 

Olyan szépen,. mint latinul ?

 

:)

Előzmény: Törölt nick (10)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.24 0 0 10

https://gloria.tv/video/2QaQymhJbiJe4nug782qgWT1w

 

Akkor topicrombolás és trollkodás helyett beszélgessünk "A Passió" c filmről.  

 

Magam akkor láttam először, amikor még csak olyan hívő voltam, aki nem gyakorolja a vallását. Nagyon megrendítő élmény volt. Krisztus megkorbácsolásakor ki is mentem a vetítőteremből, mert nem bírtam nézni... Sem az emberi gonoszságot, sem pedig az általa okozott szenvedéseket... Nagyon realisztikus film. Érdekes, h a kritikák inkább foglalkoznak a történelmi háttérrel, a rendező esetleges antiszemitizmusával, mint a film, ill. a történet lényegi mondanivalójával a Megváltással.

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/A_passi%C3%B3

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 0 0 5

Nagyon sok film létezik még az általad felsorolt gyártókon kívül. Elég szűklátókörűen szemlélődsz. Mindamellett pl. a Passió amerikai alkotás...

Előzmény: etomcat (4)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.23 0 0 3

Sztem kezdésnek be kéne dobnod egy-két filmet, amit láttál, és véleményezned keresztény szemmel... Akk talán elindulhatna egy kis dumcsi...

Nemhivő Creative Commons License 2017.09.23 0 0 2

Egy érdektelen topic nem moderációs ok. Olyan szemmel nézel filmet, amilyennel akarsz.

Előzmény: szenny-lény vagyok (1)
szenny-lény vagyok Creative Commons License 2017.09.23 0 0 1

akkor szólj a moderátornak hogy törölje

Előzmény: Nemhivő (0)
Nemhivő Creative Commons License 2017.09.23 0 0 0

Mennyivel j0bb volt eddig a fórum......

Előzmény: szenny-lény vagyok (-)
szenny-lény vagyok Creative Commons License 2017.09.23 -1 0 topiknyitó

hogyhogy még nem volt ilyen topik?? :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!