Keresés

Részletes keresés

Sakkmester Creative Commons License 2017.12.19 0 0 9

Ezt neked kell tudni ez nem Shogi topik, de miért ne nyithatnál? 

Előzmény: [fidelio] Pirandus (8)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.12.11 0 0 8

Üdv. Most a Zero Alpha sikere kapcsán szóba jött a Soghi nevű japán sakk. Japánban és Koreában többen játsszák, mint az európai sakkot. Nem lenne érfekes egy topikot nyitni? Az Asia Centerben lehet kínai sakk-készletet kapni, de Soghi-t, azt nem tudom...

Előzmény: Sakkmester (7)
Sakkmester Creative Commons License 2017.09.23 0 0 7
Sakkmester Creative Commons License 2017.09.23 0 0 6

Szerencsére a GO is terjed sőt egyre több sakkozó kezdi el mellék játéknak játszani mivel igen komoly agymeló.

Előzmény: [fidelio] Pirandus (5)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.09.23 0 0 5

Valóban eredendően népszerűbb volt, sőt népszerűbb volt a saját "Kínai sakk" is, ami  Európában ismeretlen. Az utóbbi években viszont változni látszik a helyzet. A kínai élversenyzők (hagyományos, európai sakk) tomeges sikere átrendezte a pályát. Ma a szülők ezrével viszik európai verenyekre 16 éven aluli gyerekeiket. Érdemes elmenni egy budapesti "Első szombat" versenyre. Tlonganak a fiatal kínaiak.

Előzmény: Sakkmester (4)
Sakkmester Creative Commons License 2017.09.23 0 0 4

Ez érdekes köszi.

 

 

Valahogy még a sakkot is máshogy látom,és ez érdekes számomra.....  sajnos csak keleten ismert játék, bár ott népszerűbb sokkal mint a sakk, ami nekünk nyugaton élőknek meglepő lehet, de remélem elterjed világ szinten is mert mást ad mint a sakk,nekem a kettő valahogy kiegészíti 1mást a sakk lendületes harci játék számomra, a GO meg egyfajta nyugis taktikai játék.

Előzmény: Creativus (2)
Sakkmester Creative Commons License 2017.09.23 0 0 3

Ezért nyitottam, pár napja hobby szinten intenzíven foglalkozni kezdtem vele meglepően jó és izgalmas játék a maga nemében, és bizony ha rájövünk arra mi is ez arra is rájövünk milyen nehéz.....   Te játszol?

Előzmény: [fidelio] Pirandus (1)
Creativus Creative Commons License 2017.09.22 0 0 2

A GO tényleg nagyon jó játék! (rég játszottam már)

 

Teljesen más stratégiai gondolkodást kíván mint a sakk. Nem véletlen, hogy keleti eredetű, mivel ott más az emberek térszemlélete. Ott a bekerített terület nem egy üresség!

 

Ha mi bemegyünk egy üres szobába, akkor a bútorok hiányát tapasztaljuk, s sivárnak véljük. A keletiek - velünk ellentétben - érzékelik a szoba belsejét, vagyis a benne található teret. Szavuk is van rá: MA (japánul).

 

Ha mi körbepakoljuk a szobát bútorokkal (hogy lakályos legyen), akkor ők az érzékelik, hogy elvettünk ezzel a MA-ból valamit, azaz kisebbé tettük. Ezért ők nem a falakhoz, hanem a szoba közepére rendezkednek.

 

A GO-nál, azzal, hogy a bekerített területről levesszük az ellenfelet, valójában nagyon értékes MA-t nyerünk! Ha mi is így gondolkodunk, akkor jobban megérthetjük a GO logikáját.

 

(forrás: Edward T. Hall - Rejtett dimenziók; XI fejezet - Japán)

 

Előzmény: Sakkmester (-)
[fidelio] Pirandus Creative Commons License 2017.09.22 0 0 1

Érdekes, sakk-topik régóta van, sőt több, Go még nem volt?

Sakkmester Creative Commons License 2017.09.22 0 0 0

Ingyenes online GO server, emberek ellen :

 

Online GO emberek ellen ingyenesen lehet játszani,https://online-go.com

Sakkmester Creative Commons License 2017.09.22 0 0 topiknyitó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!