Keresés

Részletes keresés

forgione1 Creative Commons License 2017.08.24 0 0 1

Meséld már el, hogy autóval hogyan túrázol, ahol több kilós csak a gázfőződ? :-)))

 

Túrázni gyalog és kerékpárral lehet vagyis emberi erővel. Minden más csak utazás hamis illúziókkal! Kempingben meg van elektromos főzőlap. Autóval amúgy sem lehet erdőben parkolni és nem is illik.

 

Gázfőzőnek kiváló az egyszer használatos kiszúrós palack, több nem is kell, mert túra nem arról szól, hogy 8 fogásos menüt főzöl két birkából és négy kecskéből. 

Előzmény: Daniel Jozsef (-)
nyman Creative Commons License 2017.08.23 0 0 0

Az "0" gyurut ne felejts el

:)

Előzmény: Daniel Jozsef (-)
Daniel Jozsef Creative Commons License 2017.08.23 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Mostanság fedezem fel újból a sátorozás, túrázás örömeit, de a kültéri főzéshez, vízmelegítéshez szükséges gázeszközök közt sajnos nehéz kiigazodni. :) Annyi féle palack, menet és úti főzőlap, lámpa, hősugárzó van a piacon, hogy gondoltam jó lesz tapasztalt sátorozók segítségét kérni ezekben a kérdésekben.

 

Konkrétan, van ugye a "Lindal" vagy "7/16-os" csavaros szelep, ami a vékonyfalú, eldobható gázpalackokon (azaz patronokon) van. Ezt a szelepet használják a Primus főzőlapok is pl.

 

Na most túrázáshoz ez tűnik a legpraktikusabbnak, a patron alacsony önsúlya miatt... de ha kocsival megyek sátrazni, akkor pénzkidobásnak érzem a drága, hivatalosan nem tölthető patronokat. (A Mountexben mondták ugyan hogy feketén vannak helyek ahol töltik, de még nem találtam ilyet.)

 

Van aztán a "lengyel túristapalack", meg a Campingaz tölthető palack, meg a Primagáz Kemping és Eurocamping tölthető palackok... Ha jól nézem a lengyel palackon apa csatlakozó van, a többin anya.

Még azokon az oldalakon se nagyon részletezik hogy melyik főzőlap, lámpa, stb. melyik palackkal kompatibilis, ahol árulják őket.

 

Ráadásul mivel egy Primus túrafőzőm már van, felmerült bennem hogy nem lenne rossz ha az ilyen túrázós Lindal szelepes cuccokat tudnám mondjuk egy egy-két kilós tölthető acélpalackkal is használni ha kocsival járok, és keresgéltem "Lindal adapter" és "7/16 adapter" kulcsszavakkal. Így találtam ezt:

https://www.amazon.com/Kovea-LPG-Adaptor-Small-Silver/dp/B00CFPISZW/

 

Na most ez valamiféle újabb csatlakozási típusra való - apa oldal a palackon, a feltéten anya egy hosszabb szeleptűvel középen -, amit csak "LPG", "Small Propane Tank" vagy Coleman néven emlegetnek mindenütt. Az LPG igen generikus kifejezés, itthon főleg autógázt értenek alatta, szóval nem vezetett sokra. Amerikában ez igen elterjedt és/vagy szabványos menet lehet.

 

Jó lenne tudni hogy az itthon népszerű tölthető palackok közül valamelyiknek ilyen-e a menete. (Így elsőre leginkább a "lengyel" palack esélyes, mert az apa menetes...)

 

Illetve végülis hányféle kemping gáz csatlakozás van most az EU-ban ill. itthon, és szerintetek melyiket érdemes megvenni hogy ne legyen nagy ráfizetés a vége (országszerte, esetleg külföldön is tölthető, vannak hozzá adapterek, stb.)

 

Köszi :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!