Keresés

Részletes keresés

akovacsa Creative Commons License 2017.03.27 0 0 15

Itt sokkal inkább arról van szó, hogy fórumozó társaimmal ellentétben én nem butításra és téves információk terjesztésére szeretném ezt a platformot használni.

Előzmény: Palási (14)
Palási Creative Commons License 2017.03.26 0 0 14

Alakulnak a dolgok.

A helyzet egyre fokozódik !

akovacsa Creative Commons License 2017.03.26 0 0 13

Ha elolvastad volna azt, amit írtam, tudnád, hogy én nagyon is szerettem volna megtudni ezeket az információkat már a legelső alkalommal. Épp ezzel ejtettek szándékosan tévedésbe, ez az egész ügy egyik kulcsfontosságú momentuma! Egyébként pont a túl sok szemtől szembe való beszéd jelenti a problémát, azt ugyanis nehéz egy bíróságon felmutatni. Szerencsére van írott dokumentum és képi anyag is. Kevesebbet gépelj és többet olvass szerintem. Egyébként a Gondnokság ugyanilyen értelmi szinten áll, mint Te, hiszen mindig csak a saját butaságaikat szajkózták papagájként. Amit eldöntöttek az úgy is lesz felvetéssel. Látom téged sem érdekel más véleménye vagy írása, csak a saját butaságaidat szajkózod ahelyett, hogy elolvasnád a részleteket, ne adj Isten belegondolnál abba, amit leírsz.

Előzmény: forgione1 (12)
forgione1 Creative Commons License 2017.03.26 0 0 12

Mint mondtam csak a balekot lehet átverni!

 

Beköltözéskor a mérőórák fényképezése alap. Nem csupán az állása miatt, hanem mert azon látszik a gyári száma, blomba állapota stb.

Kiköltözéskor ismét fotó. Aztán lehet számolgatni az elfogyott menyiséghez tartozó díjakat.

 

Ha ehhez nem ragaszkodtál csak magadat okolhatod hogy átvertek.

Persze lejárató weboldalt volt időd és eszed készíteni, de szemtől szembe beszélni már nem :-)

Előzmény: akovacsa (9)
akovacsa Creative Commons License 2017.03.26 -1 0 11

Természetesen már nem a Kodolányi Lehúzóházban tartózkodok. Azért az egységár a fontos, mert ha előre tudatták volna velem a fűtés(A fűtésnek a típusát sem árulták el.), az általuk meleg víznek hívott tételek egységárait(Azt az egységárat, amit ők felszámolnak, nem azt amit a szolgáltató nekik számít fel.) valószínűleg ki sem veszem, hiszen 7-ből 5 nap ott tartózkodás alatt gondolom nem a fogyasztott mennyiség veri egy családi ház fogyasztását. A fogyasztási értékek nyomon követésével a lakótársat is lehetne ellenőrizni és adott esetben még ideje korán felmondani a szerződést is, ami ugye nem érdekük. Azt, hogy az órákat nem együtt olvassuk le fel sem merült bennem, hiszen a szerződésben az áll, hogy a számlázás a havi fogyasztott mennyiségek után történik. Ilyen hozzáállás után persze, hogy sértettség van bennem.

Mostanáig sem értem, hogyan lehet ilyen ködösítés mellett bérleményt kiadni. Miért kell a pénz átadásakor azzal hitegetni az embert, hogy majd ekkor majd akkor megnézzük az órákat, majd pedig kiderül, hogy sohasem mutatják meg, . Nyilván, ha ezt egyenesen megmondja a pénz átadásakor már jövök is el.

A ruhaboltban is egyértelműen ki van írva, ha náluk 30e Ft egy nadrág, ahonnan nyilván eljövök és megkeresem azt a helyet, ahol 5e, mert nekem annyira telik a fizetésemből. Itt sem lett volna ez másképp!

Előzmény: Sárgamacska (10)
Sárgamacska Creative Commons License 2017.03.26 0 0 10

Lehet hogy elvileg igaza van a topik nyitónak, de...

 

 Miért kell egy nem megfelelő konstrukcióhoz ennyire makacsul ragaszkodni ? Nem világos.

 Vannak bérletek ahol pl.   a mérők   több fogyasztói rész fogyasztását is mérik, így  nem lehet  a konkrét  fogyasztó egzakt fogyasztását megállapítani. Ilyenkor az un. átalány fogyasztás konstrukcióját alkalmazzák. Azaz a korábbi tapasztalatok alapján megállapodnak bizonyos átalány összegben és azt kell fizetnie a felhasználónak.

 

 Már maga a topik cím is kissé a tájékozatlanságról ad képet. Ha talán azt lett volna, hogy " a közüzemi díjak  fogyasztott  mennyiségének eltitkolása " akkor lehetne a témával valamit kezdeni, de  így  , értelmetlen.

 

 Régen űzőm a bérbeadási tevékenységet. Az első mindig az, hogy előadom . minden fogyasztás külön hitelesített mérőről mérhető. Ahol valamiért ez nem lehet, ott almérővel megoldom. Ha kiveszik megnézhetik a mérőket, sőt fel is írjuk a szerződére mint mellékletet. Volt persze olyan bérlőm aki addig addig nézegette   / naponta amíg összenem zavarodott  és elment. 

 maga az eset felvezetés egyébként sértettségről... tájékozatlanságról... bizalmatlanságról árulkodik.

 Egyedi eset lehet.

 Ez persze nem jelenti azt, hogy  magával a jelenséggel nem érdemes foglalkozni. Mert állítom vannak azért mohó bérbeadók is.

 Hosszútávú kiegyensúlyozott bérlő - bérbeadó jogviszony alapja a korrektség ... mind a kettő fél részéről.

 

  Két bérleményemnél   már 8 éve ugyanazok a bérlők.

akovacsa Creative Commons License 2017.03.25 -1 0 9

Szerintem egy albérletben csak az nem takarékoskodik, aki egész életében albérletben akar élni avagy aki egy élősködő emberi nulla. Az "amennyivel" az a baj, hogy a fizetés elég fix összeg havonta, szóval nem "amennyi".

 

Az utolsó felvetésedből az is következik, hogy az úttesten sétáló ember elgázolásáért és az engem meglökő embertárs életének kiontásáért felmentenek? Eddig nem tudtam, hogy a magyar jog így működik.

Előzmény: forgione1 (7)
akovacsa Creative Commons License 2017.03.25 -1 0 8

Az egységárakat pontosan tudom, viszont a havi számlázott összegek fényében lehetetlen, hogy annyi elfogyott volna. Mivel óraállást nem mutattak, így semmi sem bizonyítja, hogy el is fogyott. Ha takarékoskodik valaki, ha nem a háztartási gépek teljes hiánya mellett nem tud annyit elhasználni. Bármennyire is takarékoskodsz egy családi házban, ha 2 hűtő és 1 fagyasztószekrény éjjel-nappal megy, az áramot fog használni. Ha a mosogatógépet használod áramot fogyaszt, ha mosol áramot és vizet fogyaszt. Hogyan lehet közel ugyanannyi rezsit termelni úgy, hogy 1 db 2 polcos hűtőd van?!

 

Egyébként gondolom tisztességes ember azért mutat még a szerződés előtt számlát, hogy a leendő bérlő megláthassa mennyibe kerül az egységár, az alapdíj, stb... és adott esetben azt tudja mondani felelős döntést hozva, hogy havonta annyit nem tud kifizetni. Azaz máshol fog lakni. Egyszerű és tisztességes megoldás.

Előzmény: Zöldár (5)
forgione1 Creative Commons License 2017.03.25 0 0 7

Azaz ez nem egy családi ház, a rezsinek is kisebbnek kellene lennie

 

Annyi, amennyi!

Ugyanis aki otthon van az takarékoskodik.

A bérlő meg égbe világba fogyasztja az energiát, vizet.

 

A balek meg azért balek, mert átlehet verni :-)

Előzmény: akovacsa (4)
_Roudrige_ Creative Commons License 2017.03.25 0 0 6

Miért mentél oda lakni?

Miért nem hagyod ott?

Előzmény: akovacsa (4)
Zöldár Creative Commons License 2017.03.25 0 0 5

Tovább kell állni és nem ezen rúgózni. Amúgy nem is olyan hatalmas összeg ez 50 nm -ért.

 Viszont az egységárakat tudnod kell neked is, azok nyilvánosak.

 Ha bár nekem is volt olyan bérlő jelöltem.. inkább érdeklődőm, aki szintén érdeklődött  a rezsíről, de a beszélgetés folyamán kiderült, hogy 

se a villany ,

se a víz  + csatorna,

se a gáz egységárát nem tudta,  fogalma se volt róla mennyibe kerül.

 

Nem is lett bérlő belőle... nálam.

 Nem tudta, hogy mi az a közösköltség. Úgy gondolta a tele kuka szépen kimegy a közterületre, majd amikor elviszik magától visszajön. nem tudta, hogy a közös részeket takarítani kell, kell oda világítás és víz, ha valami elromlik, meg kell javíttatni, mestert kell hívni. stb stb.

Előzmény: akovacsa (4)
akovacsa Creative Commons License 2017.03.24 -1 0 4

Nagyságrendileg 50 nm a teljes alapterület, aminek a bérleti díja 80.000 Ft. A rezsihez hozzátartozik, hogy mosógép, mosogatógép nincsen, illetve egy villanyrezsó van 1 kicsi és egy nagyobb főzőfelülettel. Azaz ez nem egy családi ház, a rezsinek is kisebbnek kellene lennie. Az összehasonlítás kedvéért: 4 fős háztartás családi házban 13.000 Ft villanyszámlát fizet havonta, itt 2 főre megesett a 8000 Ft. Úgy, hogy a háztartási gépek száma 0. Arról egyébként nem volt szó, hogy nem fogják megmutatni az óraállásokat. A pénz átadásakor még arról volt szó, hogy amikor jövök vissza majd megnézzük az óraállásokat. Ezt le is írtam, épp ezen vagyok felháborodva. Ezt így nem mondták ki, hogy nem együtt fogjuk leolvasni, sőt még az egységárakat sem fogják megmondani. Ez esetben nyilván nem mentem volna oda.

 

Az pedig, hogy ez az összeg megfizethető nem igaz, hiszen nekik ahhoz semmi közünk nincs, hogy nekem a béremből milyen egyéb jogcímeken vonnak még le. Meg kell adni a költségeket a lehető legpontosabban és mindenki eldönti a személyes dolgai figyelembevétele mellett, hogy az adott lakhatást megengedheti e magának. Avagy máshol szerződik, olyan helyen, amire elegendő a pénze. Nem, nem a bére, hanem az, amit erre fordíthat belőle!

Előzmény: Zöldár (2)
Zöldár Creative Commons License 2017.03.24 0 0 3

 Egy  hibásan  megválasztott bérleti jogviszonyt egyszerű reparálni, de ha egy vételt baltázol el,  ott akár milliók is bánhatják a nem körültekintő  hozzáállásodat !

 Ennek ellenére  a bérlők mindig nagy nagy ricsajt csapnak, ha valami nem úgy jön bé, ahogy szeretnék.

Előzmény: Zeki_ (0)
Zöldár Creative Commons License 2017.03.24 0 0 2

És még mielőtt  belebonyolódna valaki legalább azt mond meg, hogy az a 81 eft-os szumma összeg mekkora kégliért fizetendő ?

 

 35 nm ?   55 nm ? vagy 95 nm ?

 Lehet ,hogy valahol megvan, de én nem látom !!

Előzmény: akovacsa (-)
Zöldár Creative Commons License 2017.03.24 0 0 1

A jogi fórumon nem kaptál kielégítő választ ?

 Párnapja ott találkoztam veled.

Előzmény: akovacsa (-)
Zeki_ Creative Commons License 2017.03.24 0 0 0

Értem én hogy durván megy a lehúzás, és szeretnéd ha nagyobb nyilvánosságot kapna, de ha már eleve gáz volt az egész kecó az első találkozáskor, miért nem fordultál sarkon, és hagytad a fenébe az egészet?

 

Magam is kerestem albérletet a fővárosban sok-sok éve (még internet sem volt), de már akkor is olyan durva átverések meg lehúzások voltak, hogy nagyon résen kellett lenni. Ha már valami gyanús volt az elején, inkább el kellett jönni azonnal, és nem szívatni magunkat hónapokig.

Előzmény: akovacsa (-)
akovacsa Creative Commons License 2017.03.24 -1 0 topiknyitó

Egy érdekes írást (https://kodolanyilehuzohaz.tumblr.com) osztanék meg, amit érdemes mindenkinek elolvasnia, aki albérletet keres és még nem érzi magát elég tapasztaltnak. Szerintem a felelős döntésekhez elengedhetetlen a költségek pontos ismerete, legalábbis azok nagyságrendjének és egységárainak az ismerete. Ez a fix összegű, jól ellenőrzött havi bérből élők esetében szerintem elengedhetetlen.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!