Keresés

Részletes keresés

Afrikaans8 Creative Commons License 2019.09.17 0 0 31
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 30
https://index.hu/belfold/budapest/2019/09/04/lime_elektromos_roller_szabalysertes_sisak_bicikliut_jarda/
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 29
https://dex.hu/x.php?id=index_mindekozben_cikklink&url=https%3A%2F%2Findex.hu%2Fmindekozben%2Fposzt%2F2019%2F09%2F02%2Flanchid_szemet%2F
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 28
https://index.hu/kultur/2019/09/01/jozsef_nador_ter_porcelanfa_keszito_reklam/
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.09.01 0 0 27
https://kepek.444.hu/2019/08/31/olyan-kulonleges-terkovet-raktak-le-a-belvarosban-ami-egycsapasra-otvaros-csovestanyava-valtoztatta-a-korabban-jol-kinezo-utcakat-is
Afrikaans8 Creative Commons License 2019.02.15 0 0 26

https://index.indavideo.hu/video/Kazinczy_utca

"A lakosságcsere az valószínűleg szépen lassan le fog zajlani ... mint ahogy Prágában lezajlott a zsidónegyedben"

Levi Braun Creative Commons License 2018.07.10 0 0 25

Hogy valami jó is legyen...amatőr "...lapse" videó Budapestről :)


https://www.youtube.com/watch?v=DtJCvyG5nwE

 

Afrikaans8 Creative Commons License 2017.11.11 -7 1 24

Nem tudom, ki adta a mínuszt, de javaslom, ücsörögjön pár percet egy ilyen hajléktalan mellett valamelyik BKV-járaton, vagy ültesse le egy ilyen nyakig szaros, a seggét több hete ki nem törlő "szegény áldozat" korábbi ülőhelyére a gyerekét. Én azt mondom, kényszermunkára velük.

Előzmény: Afrikaans8 (11)
Afrikaans8 Creative Commons License 2017.11.11 -2 0 23

A világ nagyvárosai egyre inkább más megítélés alá esnek, vidékről tömegével özönlenek föl az emberek, s az építkezések nem tudnak lépést tartani az ide áramló tömegekkel. Az ország más vidékeihez képest a fizetések a nagyvárosokban kiugróan magasak, jó példa erre Bangkok, São Paulo vagy Kijev, ahol az átlagfizetések az ottani "vidékhez", vagyis az ország többi részéhez mérten kiugróan magasak: míg a távolabbi országrészekben gyakran nyomorognak, itt az embereknek jóval kevésbé vannak anyagi nehézségeknek kitéve. Az olcsó internetes szállások és a fapados járatok terjedése ezekre az aránytalanságokra még rátesz egy lapáttal, főleg ami a lakásínséget illeti. Ma Budapesten is az említett jelenségnek lehetünk tanúi.

Előzmény: Bellatrixa (17)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.04 -1 0 22

Budapest legszűkebb belvárosában végig szezon van, ez nagyjából a pesti oldal a kiskörúton belül, esetleg kiegészülve még a 6-7. kerületi romkocsmás résszel. A tágabb belvárosban, a nagykörúton hatósugarában és az Andrássy mentén áprilistól októberig tart a szezon jelenleg, és természetesen szilveszterkor is fullon a belváros, sőt olyankor az összes szállás gyakorlatilag Budapesten. Hasonló időszak, mint a Sziget Fesztiválé.

Előzmény: pukoon (21)
pukoon Creative Commons License 2016.10.04 0 0 21

minden viszonylatban

Előzmény: Afrikaans8 (20)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.02 -1 0 20

Magyar viszonylatban.

Előzmény: pukoon (19)
pukoon Creative Commons License 2016.10.02 -1 0 19

kizárt

Előzmény: Afrikaans8 (8)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.02 -1 0 18

Itt a leghosszabb a szezon.

Előzmény: Bellatrixa (17)
Bellatrixa Creative Commons License 2016.10.01 -1 0 17

Az a baj, hogy Magyarországon jóformán Budapest az egyetlen "turistaparadicsom". 

Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 -6 0 16

"már csak a honfitársaikkal szemben is látványos szolidarítást mutatnak"

 

Szerintem az igazi segítség az lenne, ha sikerülne normális mederbe terelni ezeknek az embereknek az életét. Nem azzal, hogy matracot veszünk nekik az aluljáróba, meg bevásárolunk nekik a sarki közértben (a saját szememmel láttam sok évvel ezelőtt, hogy egy nő több ezer Ft értékű pakkot adott le egy ilyen szakadt koldusfélének a Ferenciek terén levő Smatchból kijőve). Mindenkinek jobb lenne, a mi gyomrunknak, szaglószerveinknek, a turistáknak, és nem utolsósorban a saját ganajukben hentergő szerencsétleneknek is.

Előzmény: földicserkó (14)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 -5 0 15

"A Bors típusú csikkek szerintem nem sokat érnek, felszínesek"

 

Meglehet, de a szimatunk nem csal... és sajnos már egy négyéves gyereknek is van olyan szakkifejezése, hogy "hajléktalanszag".

Előzmény: földicserkó (14)
földicserkó Creative Commons License 2016.10.01 -1 3 14

Szerintem igenis a street food egy ország jellegzetessége, akinek erről a kifejezésről a hamburger jut eszébe szerintem nem sokat tud. Szerintem a balkánon bureket eszel vagy csevapot, délebbre, keletebbre egyre több a kebab, Dél-Kelet-Ázsiában noodle spoup-ot kapsz.

 

A Bors típusú csikkek szerintem nem sokat érnek, felszínesek.

 

Igen a hajléktalanok látványa is egy tipikus budapesti kép, pedig már be is tiltotta őket a jelenleg regnáló fasiszta kormány. Mit szeretnétek még? A Bors cikk azt írja, hogy segítőkészet a magyarok... igen, már csak a honfitársaikkal szemben is látványos szolidarítást mutatnak. Nem is értem minek is jön ide bárki.

 

 

Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 0 0 13
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 -6 0 12

Nagyjából két éve a Budai Nagy Antal utcában szálltam fel a 76-os trolira. Rögtön arra lettem figyelmes, hogy a jármű közönsége valamin háborog, és a trolibusz hátuljában tömörül. Kisvártatva megjelent a sofőr is, és kijelentette, hogy nem hajlandó tovább indulni, mire az utasok közül többen egyetértésüket nyilvánították. A troli középtáján vagy négy hajléktalan ült, kopaszra borotvált fejjel - sokan megjegyezték, hogy jól láthatóan tetvesek -, de a szaguk már megelőzte a látványt. Már a lépcsőn megcsapta az orromat a gyomorforgató bűz. Más alkalommal a mozgólépcsőn egy idősebb nőzsebkendőt fogott az orrához, mert kis híján elhányta magát egy hasonló illatfelhőtől.

Előzmény: Afrikaans8 (11)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 -7 0 11

 

Közismert tapasztalat, hogy egy több hete mosdatlan hajléktalan csupán jelenlétével képes akár egy egész busznyi embert is a jármű elhagyására kényszeríteni. A külföldi látogató értetlenül áll a helyzet előtt.

Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 -5 0 10

Sokat jártam Prágában, egy szál hajléktalannal nem találkoztam. Nemhogy a Károly híd vagy az Orloj közelében, de még a külső kerületekben sem találkoztam velük sehol. Nálunk csövestanyát csinálnak némelyik központi aluljáróból - miközben Pesten virágzik a turizmus, és alig hallani magyar szót.

Előzmény: Afrikaans8 (9)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.10.01 -6 0 9

http://www.borsonline.hu/aktualis/sokkolja-a-budapesti-turistakat-a-sok-hajlektalan/64937

 

Sikerült kikecmeregni a gulyás, pirospaprika, szürkemarha Bermuda-háromszögből, ma már nem a régi rendszerben erőltetett marketing miatt jönnek a külföldiek Magyarországra. Száz külföldi turistát kértünk meg Budapest Belvárosában, hogy őszintén, a kötelező udvariasságot mellőzve beszéljen rólunk. Arról, hogyan találtak ránk, mi idegesítő bennünk, és mi az, ami miatt másoknak is bátran ajánlják Magyarországot.

 

Ami megnyugtató, egy teszt­alanyunk sem említette a kilenclyukú hidat és a csikóso­kat, amikor arról kérdeztük, miért Magyarországot választotta. Legtöbben annyit tudtak előzetesen, hogy Budapest Európa egyik legszebb városa, tehát érdemes megnézni. Ennyi elég is volt.

 

Magyarországot reklámozó hirdetéseket nem nagyon láttak otthon, némi böngészés után talált ránk az interneten a hatvan százalékuk. Ami érdekes lehet, tizenöt százalékuk azért jött hozzánk, mert az ismerőseik közül volt, aki már járt nálunk, és azt állította: Magyarország tök jó, próbáld ki!

 

Büszkék vagyunk a Lánchídra, a Gellérthegyre, a Váci utcára. Mint kiderült, joggal, hiszen a külföldieknek is tetszik. De ami leginkább vonzza őket, az a modern és a klasszikus épületek egyvelege. Amin nem csodálkozunk, külön kiemelték, hogy Budapesten sok remek étterem van, nem mellékesen olcsó ételekkel (persze az ő pénztárcájukat nézve).

 

Habár a metrón vagy a villamoson ülve mi nem nagyon tapasztaljuk a segítőkészséget, a külföldiek kiszúrták, s a harmadik legfon­tosabb pozitívumként említik. Az itt élőknek nem, a turistáknak viszont feltűnik, hogy Budapesten még most is sok a zöld terület. A tiszta utcákat, mint pozitívumot, pedig szintén értékelni kell, főleg az tudja, miről beszélhetnek, aki járt már Párizsban…

 

És akkor a feketeleves. Teszt­alanyaink nem udvariaskodtak. Ami a legtöbb gondot okozza nekik, a tájékozódás. Ami közös, metróval, busszal és villamossal is eltévednek, de ha térképpel a kezükben mennek városnézésre, akkor is sokat bosszankodnak. Keveslik a turistáknak szóló táblákat, feliratokat, órákba telik, míg mondjuk a Bazilikától eltalálnak a Hősök terére.

 

Ami sokuk számára (28 százalék) meglepő volt, az a rengeteg hajléktalan. Nem értik a jelenséget, azt pedig főleg nem, miért nem tesz az ország vagy a város vezetése azért, hogy az emberek ne az utcán aludjanak, ténferegjenek fényes nappal. Nem undorral beszéltek a hajléktalanokról, hanem sajnálattal. Szintén rontja a nyaralásuk élményét az elavult pesti tömegközlekedés (főleg a buszok állapotát emelték ki), ami pedig nem meglepő, azon is csodálkoztak, hogy nagyon kevesen beszélnek angolul.

 

Azt viszont pozitívumként említik, hogy sokan így is kézzel-lábbal mutogatva megpróbálnak segíteni. A turista rémálma: a 7-es buszon egy hajléktalannal egy üléspáron, útban egy drága étterem felé, miközben senki sem érti az angolul feltett kérdést, hogy hol kellene leszállni.

Afrikaans8 Creative Commons License 2016.09.30 -1 0 8

Nem lehet, hogy a te készülékedben van a hiba?

Előzmény: pukoon (7)
pukoon Creative Commons License 2016.09.30 -1 2 7

hát... még kérdezni se nemtok, annyira értheteteleny

Előzmény: Afrikaans8 (1)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.09.30 -1 0 6

Ezzel csak részben értek egyet. Az utcai kaja mindenhol hódít, és nem baj, ha helyi variánsai alakulnak ki. Aki az adott országra jellemző ízeket keresi, az úgysem hamburgerrel tömi tele a hasát. Illetve én például mindkettőt szeretem...

Előzmény: Pierr_Kardán (4)
Afrikaans8 Creative Commons License 2016.09.30 -6 0 5

"Ide nem turisták járnak, hanem hányni járnak"

 

A kettő sokszor együtt jár. De ha nem a külföldi hányja össze a kapualjat, akkor a magyar. Legalább nem fekszenek oda a hajléktalanok... Az utóbbi két-három héten a Vámház körút Csarnok felőli szakaszán telepedtek meg ezek a mocskos állatok, teljesen befészkelték magukat pár kapualjba. Igazi turistalátványosság lett belőlük. Azt eddig sem értettem, hogy a Ferenciek terén például hogy engedik őket az aluljáróban így elterpeszkedni. Fertőtlenítenek utánuk, de nem az lenne a megoldás.

Előzmény: vélemény (3)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2016.09.30 -1 0 4

Szerintem egy alapvető tévedés az, ha valaki egy ország étkezési kulturáját a sztrítfúdon keresztül, azon belül is a hamburgeren méri le :-(

 

Párizsban hamburgert enni pont akkora tévedés, mintha Mumbaiban valaki hazai csirkepaprikást akarna enni tejfölös nokedlivel.

 

Budapesten marhapörköltet, Bukarestben mititeit, Párizsban coq au vin-t, Londonban rib-eye steaket, Brüsszelben homárt, Moszkvában pirogot, Tokióban sushit, Madridban paellát, Rómában porchettát kell enni.

 

New Yorkban lehet enni hamburgert, de nem kell hasonlítani semmihez, az olyan és kész.

Előzmény: Afrikaans8 (-)
vélemény Creative Commons License 2016.09.30 -1 0 3

Én a Nagymező utcában lakom...

De ugyanez a helyzet a Ráday utcában, a József Attilában, a Bazilika  előtt, és a Nagykörút egyes részein, sőt a világörökség Andrássy úton i. Ide nem turisták járnak, hanem hányni járnak.

Előzmény: Clint Fastfood (2)
Clint Fastfood Creative Commons License 2016.09.30 -2 0 2

A Király utcában, a Gozsdu udvar környékén van a munkahelyem. Hétfő reggel munkába jövet elképesztő mocskon kell keresztülgázolni, mert a takarítás csak hétfő délelőtt indul be :-(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!